Търся партньор за продажби в европейски Amazon

ivanov83

New Member
Здравейте,
Имам идея да работя с европейските Amazon, конкретно в Германия и Англия като начало. Трябва ми партньор, с който да работим заедно. Може да финансирам проекта със сума около 20к лв. Очаквам от партньора да има опит в продажбите в амазон и да има желанието и възможностите да се отдаде на тази дейност дългосрочно. За контакти пишете лично съобщение.
 
От: Търся партньор за продажби в европейски Amazon

Не знам дали можеш да отговаряш на лично все още. В какво се изразява партньорството?
 
От: Търся партньор за продажби в европейски Amazon

Тоя форум в еBay се броят на пръсти, ако въобще има, ти за AMZN още по-нагоре. Иначе инвестицията е добра като сума/пачка. Остава и продуктите да са легитимни, да се имат invoices, а и да си имал вземане/даване с тях. Знаеш предполагам, ако си продавал, как стоят нещата с FBA, както и че по всяко време могат да искат „доказателства“ за автентичност и пр. измишльотини, както и затваряне на акаунта. Разликата тук е, че при perm банан = затрит акаунт, БЕЗ право на достъп и до парите, и до артикулите, ако са пратени към техен warehouse. Не е като в PP - чакаш 180, после cashout, тук няма cashout, ако ще и години да минат.

Материята е сложна като цяло и не за всеки.

Проблем с продажбите, ship-вания и пр. обичайни дейности принципно не би следвало да има. Проблем има от друго естество – монополът и какво причинява той.

http://www.amazon.com/seller-accoun...?_encoding=UTF8&asin=B000X86ZAS&cdSort=newest
И XXXXX още истории из нета.
 
Последно редактирано:
От: Търся партньор за продажби в европейски Amazon

Вариантите за партньорство са различни и се определят на лична среща. Знам напълно че има много подводни камъни и затова ми трябва подготвен и много мотивиран човек.
 
От: Търся партньор за продажби в европейски Amazon

Ами, всичко хубаво, но ориентировъчно какви са? Защо да си правя лична среща с някой, след като не знам за какво ще се срещаме? Скицирай идеите си тук или ми прати ЛС.
 
От: Търся партньор за продажби в европейски Amazon

Ако имаш 20к лв, защо не направиш собствен онлайн магазин, пак с партньор ако щеш? Ако имаш добри марджини, няма да ти е проблем да рекламираш, с малко креативност в маркетинга, ще правиш много добри продажби! Ако си готов да обсъдиш такъв вариант и имаш добри марджини на продуктите, може да ми пишеш ЛС, ако не, успех!
 
От: Търся партньор за продажби в европейски Amazon

Щото тоя онлайн магазин ще тръгне от нулата, трябва реклама, трябва маркетинг, трябва купища много неща (история, репутация, feedbacks). Друго е да се влезе „наготово“ в готова платформа, която drive-ва супер мега много трафик като AMZN, макар и да се плаща такса след всяка продажба. Тази такса може да се смята тип все едно е дадена за SEO. Worth enough.

В AMZN има си дори и специализирани форуми, където някои хора купуват review-та, реално не им изпращат нищо. И така също им се вдига рейтинга, имащ висока стойност. А рейтинга в нормален е-магазин к'ва стойност да има …
 
От: Търся партньор за продажби в европейски Amazon

Щото тоя онлайн магазин ще тръгне от нулата, трябва реклама, трябва маркетинг, трябва купища много неща (история, репутация, feedbacks). Друго е да се влезе „наготово“ в готова платформа, която drive-ва супер мега много трафик като AMZN, макар и да се плаща такса след всяка продажба. Тази такса може да се смята тип все едно е дадена за SEO. Worth enough.

В AMZN има си дори и специализирани форуми, където някои хора купуват review-та, реално не им изпращат нищо. И така също им се вдига рейтинга, имащ висока стойност. А рейтинга в нормален е-магазин к'ва стойност да има …

Да, добре си обяснил и го разбирам много добре. Прав си за онлайн магазин от нулата има доста работа, но дългосрочно си е по-добър вариант. Защото така бизнеса е в твои ръце, а не в ръцете на Амазон.

А рейтинга в нормален магазин може да направиш така, че да има стойност, след което да натрупаш и реален рейтинг. Даже ще дам безплатен съвет тук, който струва доста междудругото. Ако имате онлайн магазин, направете така, че ревютата да могат да се постват и с фейбук акаунт и да излиза и профилната снима и името от фейсбук (абе виждали сте сигурно и знаете какво имам напредвид). Така става много по-лично, много малко хора биха предположили при такъв вариант, че ревютата са фалшиви, особенно като фейбсук акаунтите са истинки, вижда се много доверчиво просто. На всеки продукт е хубаво да има поне 20-50 ревюта, все от различни акаунти, става трудно ако имате 100 продукта, така че е хубаво да почнете с малко продукти, поне докато натрупат приличен трафик.

Може да ви се струва просто, но изгражда доверие и е доста по-лично от ревютата в Амазон, където не виждаш кой е написал ревюто. Хубаво е, обаче да не се прекалява, да не е само 5 звездови ревюта, също така е хубаво да хвалите доставката доста, обаче това само ако наистина имате добра доставка.
 
От: Търся партньор за продажби в европейски Amazon

Здравейте отново. Добре е да има всякакви мнение, нали това е целта на форума. Идеите ми са няколко и спрямо евентуалното партньорство мога да съм гъвкав. Реално погледната съм наясно че е много трудно да се намери добър партньор, а това няма как да стане без лична среща, на която да се усети "еднаквата вибрация". Аз също не смятам да губя време в излишни срещи, но няма как без това. Офиса ми е до НДК и ако за някой не е проблем да се видим за 20 мин може да ми пише.
 

Горе