Търся партньор за сайт, умеещ да пише

cross

Well-Known Member
Рейтинг - 100%
41   0   0
Здравейте!
Търся си партньор. Няма да губя времето на потенциалните си партньори с глупости, започвам да пише по същество директно. Става въпрос за сайт+онлайн магазин в него.

Ето какво поемате по сайта Вие:
- Писане на статии ( няма значение от тематиката. Това се определя от това какво искате и можете да пишете. Съответно и таргет групата се променя и с темата. Мисля, че няма да е зле да работим по нещо стойностно, а не поредният фейсбоклук спам проект, който пренаписва статии от жълтите сайтове)
- Споделяне във Facebook ( SMM )
Всеки проект има нужда от споделяне в социалните мрежи - едни повече, други по-малко. Ще ви обясня как възможно най-ефективно да поствате във фейсбук, но естествено можете да използвате и свой алгоритъм.
- Качване на продукти в магазина
От публикациите зависи и какви продукти ще се продават. Имам дропшипърски акаунт в BangGood, но ако там няма това, което е подходящо, мога винаги да намеря доставчици от България или от друг магазин в Китай.
- Поемате домейн и 50% от евентуална реклама

А какво правя аз:
- Техническата част
- Хостинг
- SEO ( от време на време ще трябва някоя качествена статия за гост блоггинг )
- Маркетинг ( Имейл съпорт, съобщения, продаващи текстове и т.н.т )



С други думи - аз съм по популяризацията и задържането на клиентите, а вие пишете съдържанието, което ги държи и качвате продуктите.

Мисля, че трябва да си делим печалбата 50/50, защото работата и на двама ни ще е еднакво важна. Контентът трябва да е качествен, продуктите трябва да са подбрани добре и да имат хубави описания - с други думи не трябват копирайтъри за проекта, а автори, които не пишат количествено, а качествено и неща, които ги няма в интернет.

ЧЗВ:
- Защо да работя с теб?
Защото един проект не се нуждае само от публичната част - постване, социални мрежи и качване на продукти. Има и неща "зад кулисите", които излизат много скъпо ако един се занимава с всичко. ето пример:
- Изработка на сайт - 300-500лв
- SEO - 300-500лв/месец
- Поддръжка - 50/60лв/месец
и
- Статии - 2-3лв/100 думи ( все пак трябва да е наистина нещо полезно ) - 2 на ден по 500 думи - 20лвХ25 дни - 500лв/месец
- Продукти - 0.50лв/продукт - 100 продукта 50лв
и т.н.т.

- Кога ще спечеля пари?
Това е въпрос, на който никой не може да отговори. Само да не си мислите, че ще напишете една хубава статия, аз ще поработя 2-3 дни по сайта и вече парите ще дойдат...няколко месеца и се надявам да ни потръгне

- Колко мога да спечеля?
От много неща зависи...моята работа е хората да научат за сайта, а това дали ще се задържат, ще прочетат статията, ще кликнат на рекламата и ще купят продукт зависи основно от вас ( естествено и аз имам работа по това ).

- Как става монетизацията?
В статиите ще слагаме Адсенс реклама, а в магазина ще се продават тематични за магазина продукти. Ако купуваме от Китай стандартно цената е х2 от тази в магазина ( тя е в долари и ако продуктът е 80 долара, доставката 2 долара, ние слагаме цена 160 лева - 82 долара са равни на 140 лева, 20 лева печалба от продукт са 10 лева на човек. 2-ма души да го поръчат днес са 20 лева на човек и като включим Адсенса стават прилични доходи. Нека имаме предвид, че като научат хората магазина можем да правим доста повече от 2 продажби на ден.

- По колко време на ден се очаква да работя и колко статии и продукти ще трябва пиша?
Както казах - не е важно количеството, а качеството..достатъчно сайтове за количество статии има, които смея да твърдя нямат нищо общо с полезното. Пишете като имате да кажете нещо, не се чувствайте длъжни да пишете нещо...иначе няма смисъл според мен. Това колко ще работите си определяте вие, в началото обаче трябва да се пише повече, за да го индексира Гугъл добре и да има база от статии. Продуктите също трябва да са качествени, а не полупреведени, някак си не изглеждат ок така.

- А ти ще пишеш ли статии?
Да, но когато имам време, и то в моята си сфера. :)


Тъй като ще работим по равно и ще се равни, всичко подлежи на обсъждане и промяна...моля само сериозни хора да ми пишат.

В скайп - ivajlo.angelov74
email - [email protected] или [email protected]

В темата няма да пиша абсолютно нищо, няма да я отварям даже. Просто не искам да се занимавам с хейтъри. Ако питате тук, съжалявам, няма да ви отговоря. Пишете ми на лично или горните контакти с въпроси.


Благодаря за вниманието!
 
От: Търся партньор за сайт, умеещ да пише

По-смешен бизнес план не бях виждал у тоя форум.

Избрани бисери:

1. Магазин, ама ще има и Адсенс :-o
2. Юзърът внезапно е почнал да разбира от "изработка на сайт", SEO, SMM, ...
3. Продукти по 50 стотинки.
4. Дропшипинг от Китай :D
 
От: Търся партньор за сайт, умеещ да пише

А какво правя аз:
- Техническата част
- Хостинг
- SEO ( от време на време ще трябва някоя качествена статия за гост блоггинг )
- Маркетинг ( Имейл съпорт, съобщения, продаващи текстове и т.н.т )
Демек:
- Ще ви инсталирам WordPress
- имам място на хостинга и ще ми излезе без пари
- Ти от SEО грам не отбираш - тук обещаваш нещо непостижимо за теб
- Пак неща които не умееш.
И в крайна сметка от теб ще има един инсталиран WordPress а бунака да пише статии, да ги сподлея из фейсбук и още куп глупости?
 
От: Търся партньор за сайт, умеещ да пише

Нямам нищо против създателя на темата и ме поправете, ако бъркам, но няма ли още куп такива проекти, които са недовършени или незапочнати дори?
 
От: Търся партньор за сайт, умеещ да пише

Мен това ме грабна:

- Кога ще спечеля пари?
Това е въпрос, на който никой не може да отговори. Само да не си мислите, че ще напишете една хубава статия, аз ще поработя 2-3 дни по сайта и вече парите ще дойдат...няколко месеца и се надявам да ни потръгне

:lol:
 
От: Търся партньор за сайт, умеещ да пише

Отново обява изпълнена с бисери. Тоя келеш не се спря с глупостите. За първи път чувам за бг дропшипинг сайт с доставчик Китай ?!?! Демек клиента като поръча ще трябва да изчака 1 месец за доставка, или как би трябвало да стане ? ъпхеро те е перефразирал доста правилно
 
От: Търся партньор за сайт, умеещ да пише

Отново обява изпълнена с бисери. Тоя келеш не се спря с глупостите. За първи път чувам за бг дропшипинг сайт с доставчик Китай ?!?! Демек клиента като поръча ще трябва да изчака 1 месец за доставка, или как би трябвало да стане ? ъпхеро те е перефразирал доста правилно
Поръчваш нещо от мен. Аз го поръчвам от Алиекспрес и така. Кое не ти е ясно? :lol:
 
От: Търся партньор за сайт, умеещ да пише

Имал си тежка нощ навярно. Как може да се събудиш рано сутринта и да напишеш толкова глупости за толкова кратко време. Кошмари ли имаш? :)
 
От: Търся партньор за сайт, умеещ да пише

Не ти трябва партньорство. Направи си сайта , плати на човек да напише н брой статии, плати на друг , който се занимава с фейсбук споделяния и така. Ако проекта тръгне печалбата ще си ти е за теб. Дори да намериш някой да делите 50 на 50 , ако случайно имате печалба , ще се изпокарате , кой какво и колко точно е свършил.
 
От: Търся партньор за сайт, умеещ да пише

Не ти трябва партньорство. Направи си сайта , плати на човек да напише н брой статии, плати на друг , който се занимава с фейсбук споделяния и така. Ако проекта тръгне печалбата ще си ти е за теб. Дори да намериш някой да делите 50 на 50 , ако случайно имате печалба , ще се изпокарате , кой какво и колко точно е свършил.

Много правилен съвет!
 
От: Търся партньор за сайт, умеещ да пише

Няма да е поредния "фейсбоклук проект", но пак ще се спами във фейсбук и ще чакаме рибките от там :lol:
 
От: Търся партньор за сайт, умеещ да пише

Стратегия с между 20 до 40 дни доставка до клиента.
А цената х2 ще е доста забавно - това което мислиш че струва 140 лева, след спирката на митническо гише на аерогарата (или в пощата) изведнъж се оказва, че всъщност струва 180 лева (стойността на ДДС + такси за обработка на документите), обаче твоя странно търпелив клиент си го е поръчал за 160 лева ...
Не разбрах и тези 82 долара ще ги плащате след като клиента Ви плати на вас, или очакваш и тях партньора да покрива ?
А това как се казваше .... а сетих се - "гаранция" и онова другото .... "касова бележка" - там какво ще се случва ?
Абе като, че ли има неща за изчистване по "стратегията" ...
 
От: Търся партньор за сайт, умеещ да пише

Този проект по начина по който си го написал е тотално обречен на провал.... Твърдиш, че се занимаваш с маркетинг, а даже едно ценообразуване не можеш да измислиш добре... ще заложиш 160лв, за да изкараш 20 лв. евентуално. В бизнеса се говори с коефициенти , а не в левове :) Изобщо разходите за данъци, телефон, интернет, физически склад и наеми не видях да си ги сложил в цената. Да не говорим за цената на рекламата, а това с с Гугъл рекламите в статиите ( в магазин ) беше забавно :D

Сега съвета е да си обмислиш хубаво идеята да поразпиташ, абе изобщо обърни внимание на детайлите.

ПС: Това не се нарича хейт, а градивна критика ;)
 
От: Търся партньор за сайт, умеещ да пише

Меся се в темата на корс4о, но и аз имам същия бизнес план. И си търся такъв човек!
Подробности на ЛС
 

Горе