Търся писатели за пренаписване на новини на български - 200 лв на месец - Дългосрочно

От: Търся писатели за пренаписване на новини на български - 200 лв на месец - Дългоср

25 новини по 300 думи в най-лошия случай се равнява на 7500 думи, а те няма да са толкова. Между пренаписване на новина и писане на статия има балкан разлика.
 
От: От: Търся писатели за пренаписване на новини на български - 200 лв на месец - Дъл

Истината, както винаги, е някъде по средата! Другото ти го написах в репутацията, която ти дадох преди малко:|



Не се опитвам да доказвам абсолютно нищо. Нито съм ангажирана, нито ме интересува. Избирай който искаш, плащай колкото искаш. Пазарна икономика все пак. Просто ме дразнят тези сметки за еди колко си бройки от еди колко си човека, защото са нереални.

Като човек, който се занимава, споря относно това какво МОЖЕ и НЕ МОЖЕ да се напише в рамките на определен период от 1 човек.

1 ден е относително - колко е това? Щото един ден има 24 часа.

Няма да се хващам за глупости де. Ако говорим за уникално, пренаписано съдържание, което трябва да се пише в рамките на 8 часа (1 работен ден), по мое мнение максимума 6000-8000 думи - на колкото искаш статии ги разделяй. Или казано иначе между 8-16 статии дневно, според темпото на писане, въпреки че аз лично за под 1 час за статия - не се хващам. Който ще да ще, който не ще да си ги пише сам. :)

Все пак се отразяват и други негативи, не е само до времето и парите. ;-)
 
От: От: Търся писатели за пренаписване на новини на български - 200 лв на месец - Дъл

Истината, както винаги, е някъде по средата! Другото ти го написах в репутацията, която ти дадох преди малко:|

Мерси. Нищо лично, работили сме заедно и знам, че си коректен. Но да го имаш предвид като търсиш хора. Нито прекалено еФтините оферти, нито прекалено скъпите са най-изгодни. "Истината е някъде по средата", както каза.
 
От: Търся писатели за пренаписване на новини на български - 200 лв на месец - Дългоср

25 новини по 300 думи в най-лошия случай се равнява на 7500 думи, а те няма да са толкова. Между пренаписване на новина и писане на статия има балкан разлика.

Чакай? Какво искаш да кажеш, че ми е двусмислен коментара? Че 7500 думи е постижимо за писане на ден или че 25 новини по 300 думи е постижимо за писане на ден? Щото е същото. Или че 25 новини, които може и да не са по 300 думи е постижимо за писане на ден? Което е приемливо твърдение, споменато от мен в предни коментари, но все пак... не гледай на текстовете като на 7500 думи. Защото ако имаш 1 текст от 7500 думи, който трябва да пренапишеш за ден, за 8-10 часа може и да стане. Защото имаш само 1 текст. Спестяваш време от отваряне на нов таб, зареждане на новината, отваряне на нов документ, писане на ново, всеки път преглед за уникалност, редактиране при нужда за постигане на уникалност, запаметяване и други неща. Това е все време. Може да е 1 минута, но 25 поста х 1 минута са 25 минути - малко ли е? И други такива дреболии има...

Разликата между пренаписването и писането на статия е, че при едното се иска по-малко мислене, от което се пести време, но техническата времева част няма как да се спести. Ако ще и да преписваш, пак ти отнема еднакво време за натискане на клавишите. Оттам нататък е разликата. И тя не е балкан, ами по-скоро малка могилка.
 
От: Търся писатели за пренаписване на новини на български - 200 лв на месец - Дългоср

Не знам що му се репчите на @biaaro?
Мамка му, тва да пренаписваш текст е най-елементарното нещо. Хората се гърбят по 6 дни в седмицата по 12 часа за 500-600 лв. и то с гадна, тежка, отговорна и всякаква работа. Тука всички станали големи играчи - пренапишат някоя статия и се мислят за великите копирайтъри.

За да пренаписваш бързо се иска:
1. Машинопис
2. Акъл + грамотност
3. Сравнително богат речник

Не вярвам biaaro да очаква мега уникалност. Все пак става въпрос за новини.

Ако се хвана да го правя това нещо бих се справил с 3-4/час и то без да си давам зор. Просто не ме кефи + мързи ме + имам си друга работа + ако си нямам друга работа, имам възможност да си платя и да правя нещо друго.
 
От: Търся писатели за пренаписване на новини на български - 200 лв на месец - Дългоср

Нека сложим край на този спор. Всеки сам преценява кое го устройва и кое не. Просто се подразних, че казваш това не може да се направи от никой, а не е така. Живи и здрави.
 
От: Търся писатели за пренаписване на новини на български - 200 лв на месец - Дългоср

Не знам що му се репчите на @biaaro?
Мамка му, тва да пренаписваш текст е най-елементарното нещо. Хората се гърбят по 6 дни в седмицата по 12 часа за 500-600 лв. и то с гадна, тежка, отговорна и всякаква работа. Тука всички станали големи играчи - пренапишат някоя статия и се мислят за великите копирайтъри.

За да пренаписваш бързо се иска:
1. Машинопис
2. Акъл + грамотност
3. Сравнително богат речник

Не вярвам biaaro да очаква мега уникалност. Все пак става въпрос за новини.

Ако се хвана да го правя това нещо бих се справил с 3-4/час и то без да си давам зор. Просто не ме кефи + мързи ме + имам си друга работа + ако си нямам друга работа, имам възможност да си платя и да правя нещо друго.


А колко дни/седмици/месеци ще издържиш?
 
От: Търся писатели за пренаписване на новини на български - 200 лв на месец - Дългоср

Като включа факта, че не ме кефи изобщо не бих почнал. Ако обаче нямам какво друго да правя ще си бачкам, както хората си бачкат у мините и не се оплакват. :)
Ама говорим по принцип! Хората нямат работа, готови са да работят на каса у някой хипермаркет и да цъкат стоки цял ден за 400 лв. на месец. Пренаписването е много по-сладка работа от онази, както и от много други! Отделно възможността да работиш и от плажа ако искаш...
Дай боже повече такива работодатели като @biaaro! :)
 
От: Търся писатели за пренаписване на новини на български - 200 лв на месец - Дългоср

Всъщност.... Ако си храниш децата с това ще издържиш колкото трябва! Продавачка на дрехи във Варна работи за минималната заплата (380 лв.) от 9 до 7 всеки ден, събота включително. Как мислиш, че издържа?


А колко дни/седмици/месеци ще издържиш?
 
От: Търся писатели за пренаписване на новини на български - 200 лв на месец - Дългоср

Не знам що му се репчите на @biaaro?
Мамка му, тва да пренаписваш текст е най-елементарното нещо. Хората се гърбят по 6 дни в седмицата по 12 часа за 500-600 лв. и то с гадна, тежка, отговорна и всякаква работа. Тука всички станали големи играчи - пренапишат някоя статия и се мислят за великите копирайтъри.

За да пренаписваш бързо се иска:
1. Машинопис
2. Акъл + грамотност
3. Сравнително богат речник

Не вярвам biaaro да очаква мега уникалност. Все пак става въпрос за новини.

Ако се хвана да го правя това нещо бих се справил с 3-4/час и то без да си давам зор. Просто не ме кефи + мързи ме + имам си друга работа + ако си нямам друга работа, имам възможност да си платя и да правя нещо друго.

Колега, чуждата работа винаги е лесна нали знаеш. Понякога стоенето вкъщи на компа правейки разни проекти е по изморително от това да ходиш на работа по 12 часа с физическа работа. Особено ако работиш с хора. Даже бих казал, че психически се натоварваш повече от колкото физически.
 
От: Търся писатели за пренаписване на новини на български - 200 лв на месец - Дългоср

Като включа факта, че не ме кефи изобщо не бих почнал. Ако обаче нямам какво друго да правя ще си бачкам, както хората си бачкат у мините и не се оплакват. :)
Ама говорим по принцип! Хората нямат работа, готови са да работят на каса у някой хипермаркет и да цъкат стоки цял ден за 400 лв. на месец. Пренаписването е много по-сладка работа от онази, както и от много други! Отделно възможността да работиш и от плажа ако искаш...
Дай боже повече такива работодатели като @biaaro! :)

Аз за такива пари основен доход, на тази работа, с такъв обем, няма да се хвана. По-добре да работя в друга сфера. При операторите имат по 2 часа работа на някои места, другите 6 си клатят краката на климатичето и накрая си вземат 400-500 кинта. И кой ще е по-прецакан? Имам познати, които имат познати, които бачкат в разни фирми големи и си вземат по 700 кинта чисто месечно, по цял ден стоят и отчитат присъствие и няква дейност - кой ще е по-прецакан? :) И пак - имам познати, които се върнаха от чужбина, работили като чистачи, обаче на 5 пъти по висока заплата. Кой е по-прецакан (не че е лесна работа, но все пак). :)

Тъй, че не давай боже повече такива работодатели като biaaro по тази оферта. :D :D :D :D :D (В кръга на майтапа това).

Спирам вече със спама, няма какво да кажа повече по темата.
 
От: Търся писатели за пренаписване на новини на български - 200 лв на месец - Дългоср

Всъщност.... Ако си храниш децата с това ще издържиш колкото трябва! Продавачка на дрехи във Варна работи за минималната заплата (380 лв.) от 9 до 7 всеки ден, събота включително. Как мислиш, че издържа?

Еми има хора, които нямат избор - тях мога да ги разбера. Ако и тази жена е от тях, мога да я разбера.
Обаче има и хора, които имат избор, но са мързеливи и тъпи. Нямат никакви цели и не знаят въобще какво да правят. Живеят ден за ден и гледат да издрапят без да се опитат нещо да направят или да променят. Ако тази жена е от тях, да седи и да блъска за жълти стотинки. Щото може да седи и да блъска за нетолкова жълти стотинки и пак да си издържа децата. Този тип хора не мога ги разбера и не ги съжалявам. Първият тип - да.
 
От: Търся писатели за пренаписване на новини на български - 200 лв на месец - Дългоср

Естествено, че за всеки влак си има пътници. :)
Аз просто коментирам, че предложението на biaaro си е съвсем нормално и съм убеден, че много хора биха вършили тази работа за такива пари.
По-скоро е абсурдно за типичното пренаписване на статии, което се предлага в този форум от масовката "копирайтъри" да се очаква, че някой ще им плаща по 1 лв. на 100 думи и да искат за 8 часов работен ден над 2000 лв. заплата. Не и за нашите географски ширини. Особено при съпоставка със заплатите на къде по-кадърни, отговорни и прочие длъжности.
Е, ако някой плаща - евала и на получаващия и на даващия парите. :)
 
От: Търся писатели за пренаписване на новини на български - 200 лв на месец - Дългоср

Често казано очаквах такава полемика в някой от форумите на атака или комунета, но не и тук.
Щом биарото си намери за 200 лв, значи някой толкова се оценява и ще получи повече стойност от тези 200 лв за труда си. Ако не намери никой биарото ще вдигне цената докато го намери не вдявам за какво го слагате на сърце.
Моят най-добър приятел прави нещо което иска биарото и взима по 4-5к на месец, както и знам други дето ще работят и за 200-300 лв - пазара намира средната и всичко доволни - все пак това е предприемачески форум.
 
От: Търся писатели за пренаписване на новини на български - 200 лв на месец - Дългоср

Преди две години пишех за един женски сайт, който беше част от новинарска платформа. Колегите, които пишеха, превеждаха и пренаписваха новини бяха 7-8 човека общо и на ден трябваше да публикуват средно 110-115 новини. Това е по около 13-15 новини между 200 и 400 думи (тук-там 600-700, но рядко, защото няма време) се падат на един човек и трябва да кажа, че е адски изморително и доста често им удължваше работния ден. Понякога и нашия отдел се включваше да помага, за да се стигне до изисканата бройка.
Човекът, който сте избрали, навярно първия ден ще напише 25 статии, но се съмнявам да успее да запази темпото и по-нататък. При такова натоварване продуктивността бързо пада. Дори количеството да се запази, качеството ще падне сериозно, но ... явно това не е е толкова важно.
Аз не искам да се заяждам, а просто да споделя каквото знам и съм виждала.
 
От: Търся писатели за пренаписване на новини на български - 200 лв на месец - Дългоср

Ами това все пак е пренаписване. Трудно е, но не е невъзможно. Лично аз имам доста сайтове и си имма хора, които ми помагат с писането. А и като имма повече време - пиша и на други хора. Но все пак - това е пренаписване. Една статия от 100 думи мога да я пренапиша а 15 минути. Не се изисква толкова много мисъл все пак. Зависи какъв е човека - може и да успява.
 
От: Търся писатели за пренаписване на новини на български - 200 лв на месец - Дългоср

Преди година пишех по 15 текста на ден, като започвах от 2-3 следобяд, понякога съм продължавала с "меропиятието" до 12 вечерта. Беше изключително натоварващо, защото ходех и на друга работа на половин работен ден,а и тематиката на някои от текстовете беше свързана с техниката. Стараех се текстовете да са грамотно написани и стегнати. Издържах на напрежението около 3 месеца, после спрях. Заплащането, което получавах, беше по-високо от споменатото тук. Според мен човекът, който е открит от автора, ще се справи ок, но рано или късно ще започне да претупва текстовете или ще се откаже.

Успех!
 
От: Търся писатели за пренаписване на новини на български - 200 лв на месец - Дългоср

Направо сте се зачесали по темата яко гледам и не се сдържам също да се наредя. :) За мен поне статия и новина все пак са различни неща, по-опитни знам, че има, ако съм в грешка ще ме поправят. Била съм свидетел как колежка пише по 25 новини т.е. бройте пренаписани текстове по не повече от 120 думи, отнемаше й плътни 8 часа и качеството определено бе съмнително, това удоволствие за 450 лева. Аз не мога така и не искам, ако трябва да съм точна. Друго ме гложди да питам, защото май не го видях споменато. Плаващото работно време колко да плава? Това са новини, те трябва да са „пресни“ все пак и едно започване от 12 и писане до 21 часа, примерно, май леко отнася нещата с новинарството?
 

Горе