Търся платформа за онлайн магазин

Търся подходяща платформа за магазин за авточасти.Система трябва да може лесно да се пълни с ексел таблици и да може да работи с обем около 10 милиона позиции като подържа снимки и информация.Трябва да има възможност за превод на 3 езика.
 
От: Търся платформа за онлайн магазин

ахха 10 милиона позиции... това кви позиции са, с чупка в кръста ли?


Сайт с 10 млн. продукта автоматично импортнати трябва да ти го напише някой къстъм за теб. Можеш да се сетиш, че цената няма да е 5 хиляди лева.

Може иначе да пробваш нещо фрии като зачоплиш престашопа (по-добре) или опън карт, но е двете няма да можеш за 1 месец да си пуснеш магазина, просто защото няма начин да си импортнеш 10 млн. продукта от csv файл и само да седиш и да си пиеш чиваса... Не става тая..
 
От: Търся платформа за онлайн магазин

Никъде не пише безплатно,търся Човека който може да го направи...къстъм е за предпочитане!
 
От: Търся платформа за онлайн магазин

Престашоп.
 
Последно редактирано:
От: Търся платформа за онлайн магазин

Аз имам въпрос относно двете платформи които предложихте. Коя от тях разполага с повече модули и приставки за допълнително инсталиране?
 
От: Търся платформа за онлайн магазин

И двете платформи имат много модули. От няколко дни се боря с OpenCart и ми прави впечатление, че за него и най-елементарните модули са платени. В Prestashop аналогичните модули са вградени. Prestashop има доста повече функции, но OpenCart е по-лек според мен. Та в този ред на мисли за 10 милиона позиции може би OpenCart е по-добре.
 
От: Търся платформа за онлайн магазин

При огромни бази данни (не 10 млн, а 10 хиляди продукта) се предполага, че магазина няма да седи на шернат хост за 5 лева на месец, а ще е на собствено силно желязо с тежка софтуерна оптимизация, varnish, nginx, CDN, че дори и модификации по ядрото.

Така, че кое е по-тежко не е от значение... Важното е кое ще се скалира по-ефективно за в бъдеще. От двете мисля, че за момента Преста набира повече скорост. Опън карта (въпреки последните новости във версия 2) ми седи малко като зенкарта - работи както трябва, ама е бейсик.
 
От: Търся платформа за онлайн магазин

3-ти ден с Opencart и вече се изнервих :( Досега съм ползвал доста CMS-и, но такива проблеми още в началото никога не съм имал. Пример :създавам категория и подкатегория, продукт, добавям продукта в подкатегорията и след това в менюто продукта не излиза...
 
От: Търся платформа за онлайн магазин

Трии и слагай Престата над 1.6 всяка е пушка.
 
От: Търся платформа за онлайн магазин

Съгласен съм с колегата. Prestashop е много добра система :)

Да, знам. Имам магазин на нея. Но исках да пробвам Opencart-a . А и от анкетите се вижда, че той е по разпространената система. Също е по-лек и има модули за интеграция със складови програми /Prestashop пък има опция да работи почти като складова програма :) / Също и платените модули и хубавите теми при Opencart-а са доста по-евтини.
Между другото намирате ли съществена разлика между v. 1.5 и 2.0+, защото аз не намирам такава ?
 
Последно редактирано:
От: Търся платформа за онлайн магазин

Бих ти предложил платформа за онлайн магазин http://www.gombashop.bg/sazdavane-na-elekronen-magazin.html, но явно ти трябва нещо доста по-сериозно. Аз лично, ако става въпрос наистина за такъв обем не препоръчвам Open Cart, Prestashop, Summercart или др. Все пак може и да бъркам. Имаше един колега - Васил Тошков, Cloxy, мисля че той може да ти даде съвет специално за open cart. Иначе НАЙ-добрия вариант (мисля, че повечето ще се съгласят) е custom решения. Обърни се към големите бг уеб агенции:
http://www.rizn.bg/
http://www.edesign.bg/
http://www.studiox.bg/
...
 
От: Търся платформа за онлайн магазин

themeforest.net/item/auto-parts-tools-magento-theme/7346251?WT.oss_phrase=cars&WT.oss_rank=2&WT.z_author=TemplateMela&WT.ac=search_list
 
От: Търся платформа за онлайн магазин

Според мен за подобен магазин с 10 милиона продукта, Магенто е подходящата система. Повечето големи търговци използват точно него.
 

Горе