Търся помощ и адвокат с опит срещу фирми за бързи кредити

kikiti81

New Member
Самата аз немога да повярвам в какво се забърках!
По принцип имам много малко приятели и близки хора. Имам една приятелка която е доста по малка от мен, не е лошо момиче даже е много интелигентно говори езици и т.н. но това момиче има един много голям недостатък.
Пристрастена е към хазарта и то много силно.
Преди две години започна да тегли бързи кредити и парите от тях да заминават е разни онлайн хазарти.
Така по едно време беше събрала доста бързи кредити искаха тогава да я съдят заплашваха я лихвари и т.н.
Тогава тя беше много объркана и незнаеше какво да направи.
Изтегли кредит от банка за да обедини задълженията си тогава не искаха да и дадът такъв кредит и аз и станах поръчител.
Но след това тя не спря и започна отново и отново да тегли бързи кредити. За две години сигурно са над 20.
Постоянно разни лихвари и звънят да и искат пари пари пари.....
А бе болен човек си е нищо че е много образована.
Сега пак искат да я съдят.
Ако се махне от България не става аз съм и поръчител.
Ако започне да ги връща няма да може да ги върне за 10-15 годнини а може и повече да са.
Да се махнем и двете не става аз имам семейство и т.н.
Моля ви кажете какво може да се направи.
Може ли да се извади някакъв документ че тя е болна от хазартна зависимост.
Има ли адвокати които са навътре в борбата срещу фирмите за бързи кредити.
Има ли някаква държавна институция която може да защити човек като нея.
Може ли да искаме помощ от Комисия за финансов надзор, Комисия за защита на потебителите и т.н.
Някой психиатър може ли да ни издаде документ с които да ни помогне.
Все нещо трябва да може да се направи?
 
От: Търся помощ и адвокат с опит срещу фирми за бързи кредити

Има 2 варианта:

1. Оставя да я осъдят и е пълен непокист, ще е осъдена административно и може с години напред много години да ги влачи тези пари.

2. Стяга куфарите и напуска България.
 
От: Търся помощ и адвокат с опит срещу фирми за бързи кредити

Няма никакъв вариант да се измъкнете правно от задълженията.
Тъжно, но е трябвало да се вземат мерки в началото когато са започнали тези проблеми. Сега е прекалено късно. Ако напусне страната Вие оставате със сметката.

Две правила, които човек трябва да спазва са:
Никога не давай пари на заем!
Никога не ставай поръчител!

Единственият начин да се помогне на този човек е да бъде оставен да бъде съден и пратен на лечение. Тежко ще е, но ако се продължи тази агония ще е по-тежко.
 
От: Търся помощ и адвокат с опит срещу фирми за бързи кредити

Бързи кредити - лицензирани лихвари. Made in Bulgaria
 
От: Търся помощ и адвокат с опит срещу фирми за бързи кредити

За каква сума става въпрос ? Ако има имущество да продава и да покрива задълженията.... заминаването в чужбина не е лоша идея може би .
 
От: Търся помощ и адвокат с опит срещу фирми за бързи кредити

Заминаването в чужбина е нож с две остриета, щом е хазартна , такава ще бъде и там, но с тази разлика, че сумите за връщане ще са много по-големи. Да продава нещо и да си покрива задълженията. Помогни и да си седне на задника и да започне да работи, щом е млада още има шанс . Бързите кредити са като кърлежите, в началото са малки и не ги усещаш, че ти смучат кръвта, но после като станат много и започваш да изнемогваш. Трябва и тя да положи усилия, защото иначе няма да има промяна.
 
От: Търся помощ и адвокат с опит срещу фирми за бързи кредити

Дори да се извади документ, че е болна и т.н. това няма да помогне, а и не е редно факта, че имаш зависимост към хазарта да ти опростява задълженията. Може би чисто морално би следвало наличието на подобно психично заболяване да предотвратява отпускането на кредити, но не съм наясно дали има подобна регулация дори в развитите страни.

Не искам да звуча зле, но аз също имам познати с подобни проблеми и никога не бих им дал пари назаем, които не мога да прежаля, още по-малко бих им станал поръчител. Защото това е зависимост и тя няма да спре докато не се лекува или не последва строга намеса от страна на семейството и или хората, с които съжителства, а не от приятелите.

След като вие сте поръчител, а тя продължава да тегли нови кредити, най-вероятният развой на събитията е вие да плащате кредита към банката. Което е ужасно спрямо вас и вашето семейство, но също така и грешката е ваша. Дано нещата се подобрят, просто от моят скромен опит и опита на мои приятели и познати нещата обикновено не се оправят за дълго.

Ако наистина има имущество за продаване и ви е добра приятелка, нека си оправи задължението към банката, за да не въвлича и вас в собствените си проблеми. Подобни неща разбиват семейства.

Ставайките поръчител на човек със зависимост към хазарта е като да извадите на масата наркотици пред наркоман.
С вашия подпис като поръчител, вие оставяте на масата сумата, която тя взима.

А съветите за заминаване в чужбина са просто нелепи, това няма да реши проблема, защото рано или късно и там ще се случи същото. С разликата, че ще провали и вашия живот тук, макар че не знам колко е голямо задължението към банката.
 
От: От: Търся помощ и адвокат с опит срещу фирми за бързи кредити

Много ви благодаря за отговорите.
За съжаление няма какво да продаде.
А още по лошо е че и семейството и не се интересува много от нея месеци наред намога да се видя с тях да им обясня какъв е проблема.
Сумата е толкова голяма че с нейната заплата няма да може да я върне поне 10 години.
Не съм напълно сигурна но парите май са отишли в тези trader.bg дето ги рекламират по телевизията.
Не мога да провера колко дажа са задълженията
Имам ли аз право аз да искам нейното ЦКР
Ако някой може да ми пише лично съобщение
 
От: Търся помощ и адвокат с опит срещу фирми за бързи кредити

Теб в крайна сметка те интересува задължението към банката , което си поръчител, нали ? Другите кредити след това си е тя човека да се оправя с тях. Та тоя кредит като чета какво пишеш най-вероятно теб те чака..... човек се учи от грешките си все пак.
 
От: Търся помощ и адвокат с опит срещу фирми за бързи кредити

Фирмите за бързи кредити.
Те вече дават кредити и при лошо ЦКР
И аз не съм го знаела това сега го разбрах иначе нямаше да се съглася да стана поръчител.
Тогава знаех че никога повече няма да и отпуснат кредит и затова се съгласих.
Но се оказа че се отпускат бързи кредити на хора с лошо ЦКР
 
От: Търся помощ и адвокат с опит срещу фирми за бързи кредити

Фирмите за бързи кредити.
Те вече дават кредити и при лошо ЦКР
И аз не съм го знаела това сега го разбрах иначе нямаше да се съглася да стана поръчител.
Тогава знаех че никога повече няма да и отпуснат кредит и затова се съгласих.
Но се оказа че се отпускат бързи кредити на хора с лошо ЦКР
Да но новите кредити са си нейни. Ти гледай да оправиш банковия , след това си намери нова приятелка....
 
От: Търся помощ и адвокат с опит срещу фирми за бързи кредити

Консултирай се с професионален адвокат , може да те посъветва нещо по - добро .
 
От: От: От: Търся помощ и адвокат с опит срещу фирми за бързи кредити

Не съм напълно сигурна но парите май са отишли в тези trader.bg дето ги рекламират по телевизията.
Може много да се спори дали форекс е хазарт или не, ако си сигурна, че всичко е заминало там, нещата са по-лесни, защото не са покер, ротативки,бинго зали и разни други.В смисъл по-лесно ще се откаже.Щом е сама, и има само теб, вариантите са или да я изоставиш и да плащаш, или да се бориш заедно с нея, като и помогнеш да си намери по-евтино хоби. Трудно решение, но се надявам да се справиш.
 
От: Търся помощ и адвокат с опит срещу фирми за бързи кредити

Проблема с просрочените кредити, особено бързите е, че всяко забавяне/пропускане на вноска води до значително увеличение на лихвата и накрая може да се стигне до следното (синьото е лихвата, червеното - главницата):

2lmxxdt.jpg


P.S. Графиката е за сложната лихва, като тук в случая главницата трябва да е константна ако не се погасява...
 
От: Търся помощ и адвокат с опит срещу фирми за бързи кредити

Жалка картинка като цяло - trader.bg е брокер, но когато прави каквото тя прави си е хазарт, форекс трейдинга е бизнес като всеки друг, но изисква тон неща от човек и най-вече психология, нещо което няма приятелката ти.

Варианта е да продава каквото има да си плати към банката, и после ако иска да странства - така поне ти ще си добре.

Помни това, че някой е академик и знае езици или е начетен в теорията, не значи нищо за практиката - твоята приятелка е такъв пример.

За напред ще знаеш да не ставаш поръчител, като цяло нищо не може се направи след дъжд качулка е.
 
От: Търся помощ и адвокат с опит срещу фирми за бързи кредити

trader.bg или credisimo? Май и двете ги рекламират по телевизията, може да сте се объркали.

Лошо за кредита на който вие сте поръчител, за 10 години кредит хората купуват малко жилище, а вие най-вероятно ще изплащате кредити, и то чужди.

Факта, че семейството и не се интересува от нея е трябвало отдавна да ви накара да се замислите. Сигурен съм, че ако питаш нея тя ще ти каже колко са ужасни, а тя е жалката. Но монетата има 2 страни и нямаш идея докъде се е стигало. Най-лесно е да се оправдае човек със зависимостта. Тя е нещо ужасно за теб самия, но когато почнеш да завличаш и близките си хора става нещо недопустимо. Ако имаше някакво чувство за отговорност, отдавна щеше да се е стегнала, за да съумее да си плаща кредита и да не стоварва задълженията си върху най-добрата си приятелка. Но положението е различно.

Най-добре се консултирайте с адвокат по случай, но от скромния ми опит с лихварите, дори и да сте прави и да имате добър адвокат, пак няма да се отървете от задълженията. Дано греша и успеете да измислите нещо, но го мислете бързо, защото тази приятелка ще ви завлича повече и повече.

Бтв, тя къде живее? След като заплатата и е малка, има задължения и семейството и не се интересува от нея, надали живеят заедно, също така казвате че не разполага със собствено имущество? Да не би да живее при вас?
 
От: Търся помощ и адвокат с опит срещу фирми за бързи кредити

Не съм много компетентен , но ако имаш някакво имущество на твое име ще е добре да го прехвърлиш .
 
От: Търся помощ и адвокат с опит срещу фирми за бързи кредити

trader.bg или credisimo? Май и двете ги рекламират по телевизията, може да сте се объркали.

Лошо за кредита на който вие сте поръчител, за 10 години кредит хората купуват малко жилище, а вие най-вероятно ще изплащате кредити, и то чужди.

Не съм се объркала от Кредисимо е взела парите а ги е дала на TRADER.BG и сега нищо няма да се напрарави
Нито Trader.bg ще и ги върнат ното Кредитимо ще се откажат да я преследват и заплашват
А тя сега няма една стотинка няма пари даже да се купи дамски превръзки.
 

Горе