Търся помощ от колега, който да ми вземе регистриран домейн...

Force

Active Member
Рейтинг - 100%
2   0   0
Проявявам интерес към определен домейн, като до няколко месеца ще бъде пуснат и фирма със същото име. В момента домейна е зает, но е изтекъл. Понеже не съм наясно със цялата процедура, предлагам парично възнаграждение за този, който успее да ми вземе въпросния домейн. Пишете на ЛС, за да Ви изпратя името на домейна и ще очаквам Вашите оферти! Поздрави!
 
От: Търся помощ от колега, който да ми вземе регистриран домейн...

Е кво има да разбираш или чакаш да се дропне или надаваш
 
От: Търся помощ от колега, който да ми вземе регистриран домейн...

Регистратора ми домейна ми предлага да наема брокер, който да наддава за домейна. А към него съм 100% сигурен, че няма да има наддаващи освен мен, понеже името не е разпространено и точно поради тази причина тръгнах да градя нов бранд върху него.
 
От: Търся помощ от колега, който да ми вземе регистриран домейн...

Регистратора ми домейна ми предлага да наема брокер, който да наддава за домейна. А към него съм 100% сигурен, че няма да има наддаващи освен мен, понеже името не е разпространено и точно поради тази причина тръгнах да градя нов бранд върху него.

Чакай да падне домейна тогава
 
От: Търся помощ от колега, който да ми вземе регистриран домейн...

Както по-горе писах, скоро пускам фирма и магазин. Домейна ще служи по скоро като визитна картичка, но по план е неотменима част от търговския обект. Тоест всички дейности трябва да почнат едновременно и именно затова напирам толкова много за домейна...
 
От: Търся помощ от колега, който да ми вземе регистриран домейн...

Както по-горе писах, скоро пускам фирма и магазин. Домейна ще служи по скоро като визитна картичка, но по план е неотменима част от търговския обект. Тоест всички дейности трябва да почнат едновременно и именно затова напирам толкова много за домейна...

Къде е пуснат домейна и колко време остава да падне
 
От: Търся помощ от колега, който да ми вземе регистриран домейн...

Ще се изненадаш как някой купува домейни, които изглеждат безперспективни.

Напълно възможно е някой да те изпревари в регистрирането.
 
От: Търся помощ от колега, който да ми вземе регистриран домейн...

Именно затова търся да платя на някой и той да ми свърши работата, но засега желаещи няма...
 
От: Търся помощ от колега, който да ми вземе регистриран домейн...

GoDaddy предлагат backorder. Защо не пробваш тази услуга?

Или просто може да изчакаш домейна да го регистрира някой друг, да се свържеш с него и да предложиш да го купиш.
 
От: Търся помощ от колега, който да ми вземе регистриран домейн...

С това, което каза колегата @happyslacker, аз съм си взимал домейн, който го чаках.. платих за backorders и си го взех :) Пробвай с него.
 
От: Търся помощ от колега, който да ми вземе регистриран домейн...

Добре, ще платя за Backorder, но това дали ще помогне в случай че: домейна е на 6 години и е с добър ранк, петбуквен е, което е голяма рядкост а и също собственика едва ли ще го продаде на цена под 1000$. В случая е купен с цел препродажба, въпреки че не означава нищо, дори в гугъл не излизат никакви резултати, като напишете името на домейна.
 
От: Търся помощ от колега, който да ми вземе регистриран домейн...

Явно ще преминем към план Б. Ще регистрирам домейн, но се чудя кой от вариантите е най-удачен: www.брандfashion.com www.брандstore.com www.брандclub.com или www.бранд.bg Името на бранда съдържа 5 букви и завършва на Z. Ако се чудите защо не искам да го разкривам, предишния път в един друг форум с колегите обсъждахме как да бъде името на новия ми сайт и в последствие като пуснах сайта, то взе че темата от форума "Кое име да избера" се класираше на първо място, а сайта беше в 3-та глуха...
 
От: Търся помощ от колега, който да ми вземе регистриран домейн...

то взе че темата от форума "Кое име да избера" се класираше на първо място, а сайта беше в 3-та глуха...

Съвсем нормално за начало. Както се казва: Къде си ти - с новия сайт, къде е той - стария форум. ;)
Не виждам нищо общо между фешън, стор и клуб. Ама щом така виждаш нещата...
Ако ще правиш име, и се натискаш за скъп домейн, си вземи бранд.бг - не ти трябват никакви аксесоари към него.
Но спокойно можеш да си вземеш ефтино бранд1923.ком. Например. Така фирмата ти ще изглежда с потекло от началото на миналия век. И ще накажеш всички кандидат спекуланти с петбуквени домейни.
Всъщност, освен на визитката ти, този домейн не планираш да бъде нещо друго. Както разбирам. Работа ще ти свърши и бранд.найефтинотоTLD.
 
От: Търся помощ от колега, който да ми вземе регистриран домейн...

Ако магазина е само за бг, естествено бранд.бг ще е много по тежък от бранд ком...
 
От: Търся помощ от колега, който да ми вземе регистриран домейн...

аз не разбирам защо изобщо ти трябва нещо след бранда (ако говорим за нова твоя марка), ако е за някоя съществуваща марка трябва да действаш малко по-внимателно. Ако името и марката са регистрирани може да имаш проблеми и сайата ти бъде свален, а домейна изтрит... за справка виж из форума имаше една тема за F1 :)

През последните два дена само твои теми срещам и ми изглежда, че целите ти са големи а знанията нулеви ....
(та и за това се чудех дали въобще да си трия копчетата на клавиатурата)
 
От: Търся помощ от колега, който да ми вземе регистриран домейн...

"А към него съм 100% сигурен, че няма да има наддаващи освен мен, понеже името не е разпространено и точно поради тази причина тръгнах да градя нов бранд върху него."

"В случая е купен с цел препродажба, въпреки че не означава нищо, дори в гугъл не излизат никакви резултати, като напишете името на домейна. "

Как по-ясно да обясня, че името е измислено от мен и такъв бранд не съществува! Тоест няма никакво значение дали името на домейна ще е бранд.com брандfashion.com както примерно е и http://junona-fashion.com
 
От: Търся помощ от колега, който да ми вземе регистриран домейн...

Разбира се че името (домейна) има значение. едно е да напишеш 12345.бг друго е да напишеш 12345-6789012.цом
Както казах и по горе. Ако бизнес ти е таргетиран към .BG взимаш домейна.бг(има много предимства), ако смяташ да продаваш и в европа, взимаш .eu, вече ако имаш по глобален план взимаш .ком-а (но тои е зает)

П.С. точно и затова 5 буквените домейни се купуват и струват доста скъпо(и въпреки всичко се купуват)
 
От: Търся помощ от колега, който да ми вземе регистриран домейн...

ако е петбуквен и е изтекъл, явно собственика му е забравил за него.
Защо не пишеш на сегашният собственик да ти го продаде, ако няма интерес.
 
От: Търся помощ от колега, който да ми вземе регистриран домейн...

Кои е казал, че е истекъл. Домаина е регистриран за 5г. И изича след месец... Много е вроятно пак да се поднови за 5 г. А 5x20 са 100$
 
От: Търся помощ от колега, който да ми вземе регистриран домейн...

Обявената цена от собственика е 1200$. Аз за тези пари ще си спретна един много добър магазин като за българските стандарти. Затова няма смисъл да купува в момента, може за напред ако изтече да го взема.
 

Горе