Търся програмист - ентусиаст

От: Търся програмист - ентусиаст

Хах ти не разбра ли, то ще се пише нов линукс кернел, няма как трябва да е фрее, нищо че някои хора натрупаха милиони точно от труда на такива радетели на свободния софт :)

Така си е.

За любовта към програмирането - защо да са луди? Аз си обичам да програмирам, ако не обичах нямаше да го правя. Щях да се насоча към нещо друго ;) Това, че вие го правите само заради парите, е някой хора обичат нещата които правят ;)
 
От: Търся програмист - ентусиаст

Така си е.

За любовта към програмирането - защо да са луди? Аз си обичам да програмирам, ако не обичах нямаше да го правя. Щях да се насоча към нещо друго ;) Това, че вие го правите само заради парите, е някой хора обичат нещата които правят ;)

Щото любов е силна дума, увлечение може би. Ти сигурно си нов за това ти е още интересно. Друго си е да се срещаш с хора да работиш на открито, за жалост парите са други....
 
От: Търся програмист - ентусиаст

Щото любов е силна дума, увлечение може би. Ти сигурно си нов за това ти е още интересно. Друго си е да се срещаш с хора да работиш на открито, за жалост парите са други....

Нов, нов вече над 7 години ми е професиата това. 8)
 
От: Търся програмист - ентусиаст

Охоо, каква темичка се е заформила тук. Браво бе! И за OpenSource си говорите, и за пари... тъкмо като за мен.
Ако колегата не търсеше хора само от Варна, щях да се закача.
Все пак за какво става въпрос? Каква точно ще е системата? Може да измислим нещо, да го напаснем от стари проекти, така че да стане хем хубаво, хем за без пари.
По принцип програмирам само за кеф. Програмирането е едно от увлеченията ми. Не използвам CMS-системи (освен за блога ми), пиша си всичко сам или както му викате custom.
ПС: Катедралата и Базара - култово четиво!
 
От: Търся програмист - ентусиаст

Айде да погледнем темата от друга страна
.

Икам да наема 3-ма които да се скъсват от работа.
Как да намеря точните хора за целта,които ще работят сериозно с години,а не на втория месец да започнат да се офлянкват?
Ако ще трябва да стоя като пъдар с пръчка ида ги вардя...каква полза от тях?
Сигурен съм че има такива хора, нокак да ги нацелиш,от многото плява?
 
От: От: Търся програмист - ентусиаст

Айде да погледнем темата от друга страна
.
Икам да наема 3-ма които да се скъсват от работа.
Как да намеря точните хора за целта,които ще работят сериозно с години,а не на втория месец да започнат да се офлянкват?
Ако ще трябва да стоя като пъдар с пръчка ида ги вардя...каква полза от тях?
Сигурен съм че има такива хора, нокак да ги нацелиш,от многото плява?
Проблема с хората е сериозен. И ще става още по-зле. Всичко живо бяга на запад. Тука си седят хора, на които не им се бачка или ги мързи да учат езици. Има и тук-таме по някой, който взима що-годе прилични пари и си харесва родната кочина.

Да разгледаме въпроса така. Аз примерно взимам бруто 2800 лв заплата. Върху тая заплата ми текат осигуровки и т.н. и чисто получавам около 2200. И работя съвестно, ако се налага извънредно. Отговорен съм и нямам нужда някой да ми седи на главата, за да ми дава газ. Освен с програмиране, мога да съм ти полезен с доста други неща - мога да пиша техническа документация, мога да превеждам от английски, занимавал съм се с счетоводство и мога да ти правя баланса на фирмата. На колко ще ме осигуряваш и каква заплата кеш ще ми даваш, за да ме привлечеш?
 
От: Търся програмист - ентусиаст

Защо да те привличам, като не съм сигурен в уменията ти.
Има много фирми които дават посочената от теб заплата, в колко от тях си работи и имаш ли препоръки от подобна фирма?

Аз също си мисля че заслужавам заплата 3-4 000, но как да убедя някой да ми я дава?
 
От: Търся програмист - ентусиаст

@madseason хора като теб не се наемат по-простата причина, че утре някой ще ти предложи малко повече и ти ще избягаш.
 
От: Търся програмист - ентусиаст

Защо да те привличам, като не съм сигурен в уменията ти.
Има много фирми които дават посочената от теб заплата, в колко от тях си работи и имаш ли препоръки от подобна фирма?

Аз също си мисля че заслужавам заплата 3-4 000, но как да убедя някой да ми я дава?
Уменията ми много бързо мога да ти покажа. Работил съм 2 фирми до сега. В едната повече от 10 години. Препоръки мога да ти дам.
Ти казваш, че търсиш сериозни хора, които да работят здраво за да правят кинти за теб. За това питам какво предлагаш. За да наемеш сериозни професионалисти за период от години, трябва да им предложиш нещо, което да ги накара да зарежат работата си. Сериозните специалисти не седят без работа и трудно ще намериш безработен такъв. По-лесно и бързо ще е да го привлечеш с нещо от друга компания.
 
От: Търся програмист - ентусиаст

@madseason хора като теб не се наемат по-простата причина, че утре някой ще ти предложи малко повече и ти ще избягаш.
Ами не, не е така. Това е първото, което осъзнаваш, когато започнеш да управляваш група хора. Хората най-често си напускат шефа, а не работата. Бих работил и за по-малко пари, стига да имам по-малко ядове и шефа ми да не е някакъв цербер и тъп чалгаджия. Дори и много пари да ми дават и работата да е лека, ако обстановката и отношенията ми скъсват нервите, тогава си бия шута. Много самоосигуряващи се предприемачи са склонни да печелят по-малко, стига да нямат шеф на главата. Просто са разочаровани от отношението.
 
От: Търся програмист - ентусиаст

Ами не, не е така. Това е първото, което осъзнаваш, когато започнеш да управляваш група хора. Хората най-често си напускат шефа, а не работата. Бих работил и за по-малко пари, стига да имам по-малко ядове и шефа ми да не е някакъв цербер и тъп чалгаджия. Дори и много пари да ми дават и работата да е лека, ако обстановката и отношенията ми скъсват нервите, тогава си бия шута. Много самоосигуряващи се предприемачи са склонни да печелят по-малко, стига да нямат шеф на главата. Просто са разочаровани от отношението.

Е с това вече съм съгласен :)
 
От: От: Търся програмист - ентусиаст

Да разгледаме въпроса така. Аз примерно взимам бруто 2800 лв заплата. Върху тая заплата ми текат осигуровки и т.н. и чисто получавам около 2200. И работя съвестно, ако се налага извънредно. Отговорен съм и нямам нужда някой да ми седи на главата, за да ми дава газ. Освен с програмиране, мога да съм ти полезен с доста други неща - мога да пиша техническа документация, мога да превеждам от английски, занимавал съм се с счетоводство и мога да ти правя баланса на фирмата. На колко ще ме осигуряваш и каква заплата кеш ще ми даваш, за да ме привлечеш?

Прочети си пак поста @madseason. Накратко "Взимам толкова. Мога това и онова, а ти колко даваш?".
Човек който е написал/казал това което ти не се наема на работа без значение от умения, заради неща които си написал в по следващият си пост.
 
От: От: Търся програмист - ентусиаст

Прочети си пак поста @madseason. Накратко "Взимам толкова. Мога това и онова, а ти колко даваш?".
Човек който е написал/казал това което ти не се наема на работа без значение от умения, заради неща които си написал в по следващият си пост.
Да. Питам колко ще плаща, на колко ще ме осигурява и какво въобще ще ми предложи, за да бачкам здраво за него. Лично аз една работа мога да я свърша за много пари и за без пари, като и в двата случая няма да работя през пръсти. Въпроса е, да ми е кеф. По отношение качеството на работата ми, няма значение, дали ще работя за 1500 или 2500 лв. И двата случая работя ще по един и същи начин. Повечето колеги, които познавам, също работят така. За това говоря и за другите неща, които имат значение - отношенията преди всичко, а после и други подробности. Ако работя в офис, предпочитам да е чисто, да има прилична тоалетна, да има удобни столове. Голям бонус е да има стая за дър-бъра и черпаване за рожденни дни. Ако ми е осигурен транспорта и храната, още по-добре. Дреболии, които изграждат впечатление за компанията и създават лоялност у служителите. Всъщност тия неща вече са стандарт в повечето студиа за програмиране и дизайн. Поне в големите градове е така.
Миналото лято бачках по един проект с 3 пича на един таван. Бях си взел месец отпуска и се спуках от работа :). Седял съм и през нощта, обаче купона беше невероятен. Булката щеше да ме изгогни от вкъщи. Заплащането за проекта не беше голямо, но пък удоволствието да работиш с хора, които знаят как се работи и как се купонясва е несравнимо. Шефа на проекта беше по-малък от мен с 8 години, но водеше проекта пефектно. С такива хора мога да работя неуморно, дори и за по-малко пари.
 
От: От: Търся програмист - ентусиаст

По отношение качеството на работата ми, няма значение, дали ще работя за 1500 или 2500 лв. И двата случая работя ще по един и същи начин...


Етооо полезна информация!
Защо да авам 3 000 като и за 1000 ще бачкат мамуните със същото качество?
 
От: От: Търся програмист - ентусиаст

Етооо полезна информация!
Защо да авам 3 000 като и за 1000 ще бачкат мамуните със същото качество?
Ако мнението ти, че програмистите са маймуни и отношението ти към тях е такова, едва ли ще си намериш читави програмисти.
 
Re: От: От: Търся програмист - ентусиаст

Това мнение не съм го писал аз.
 
Re: От: От: Търся програмист - ентусиаст

Ако мнението ти, че програмистите са маймуни и отношението ти към тях е такова, едва ли ще си намериш читави програмисти.

Аз деля хората на маймуни, свине и крокодили, трябва да си горд че прогамистите сте в тази категория :)

https://www.youtube.com/watch?v=OcO6OwGtaTU

те затова не се разбирам с математически милещи индивиди, не си разбираме хумора :)
 
От: Търся програмист - ентусиаст

@madseason като споменах, че те интересуват парите чак тогава почна да се сещаш и за други неща.
Започни да си цениш труда. Като си такъв ентусиаст по-добре дари труда си някъде където би бил полезен вместо да работиш за стотинки за благото на някой си там.
 

Горе