Търся система за управление на проекти (поръчки)

N1ck

Active Member
Рейтинг - 100%
5   0   0
Търся система за управление на проекти (поръчки)


Вероятно това което търся несъществува в готов вриянт, така че търся нещо, върху което да се стъпи и да се доразвие.
Ще се ползва за комерсиални цели.

Системата трябва да включва следната функционалност:

1. Многопотребителски интерфейс с нива на достъп.
2. Регистрация на нови потребители
3. списък на извършените действия
4. възможност за постявяне на задачи със срокове
5. Следене на сроковете - изпращане на предупреждения за наближаващ край на срок
6. Качване и сваляне на файлове
7. Обработка на плащания


Идята е следната. Сайт на който са изброени услуги и цени. Когато някой иска да поръча прави следното

1. Избира услугата
2. Плаща. Плащането се регистрира в системата. Създава се потребител на системата. Потребителят има възможност да достъпва само своите проекти и поръчки. Един потребител може да има много поръчки във времето. Всяка поръчка се води отделно. При логване клиента вижда списък със своите поръчки.
3. Системата уведомява екип от специалисти за новата поръчка.
4. Всеки от екипа започва да работи върху своята част по график.
5. Екипа има достъп до всички поръчки на всички клиенти върху които работи (може да има няколко екипа)
6. Клиента може да наблюдава как се движи поръчката.
7. Клиента може да комюникира с екипа.
8. След пркючване на поръчката клиента се приканва да оцени продуката който е получил.

Представете си, че една от услигите е дизайн на сайт.

Клиента попълва въпросник какво иска. Екипа започва работа. Качват се фалове с чернови, клиента може да дава насоки. Всичко се пази като история. Когато клиента каже, че е доволен проекта приключва (или приключва на определена дата ако клиента не каже, че иска още нещо).

Системата трябва да има възможност за надграждане. Интерфейса трябва да изглежда добре, да е удобен за работа и да е на английски.

Моля, ако някой някога е правил нещо подобно или може да препоръча състема, програмист, или изобщо нещо, нека да пише.

Благодаря!
 
От: Търся система за управление на проекти (поръчки)

Според мен няма готова система отговаряща на всичките ти изисквания... Един проджект мениджмънт би свршил рабита донякъде + система за обработка на поръчки иплащания.

ТУк има безплатни project management apps: http://www.cyberciti.biz/tips/open-source-project-management-software.html
 
От: Търся система за управление на проекти (поръчки)

@abithecat - Благодаря! Ще ги погледна! Накой има ли опит с подобна система?

За всички които ми изпращат PM - Моля посочвайте дали имате завършен (подобен) проект, и дали ползвате някакви готови решения върху които да стъпите.

Относно цената - имайте предвид, че една от хубавите системи, доказали се във времето, например activeCollab, струва $499
 
От: Търся система за управление на проекти (поръчки)

И предполагам, че ти искаш къстъм решение, за теб, което да е с цена по-ниска от посочената :) Е няма как да стане - все едно да поискаш костюм по поръчка а да платиш по-евтино, отколкото за стандартна конфекция :) И аз искам поръчков мерцедес за цената на стандартен ама... на, няма.
 
От: Търся система за управление на проекти (поръчки)

И предполагам, че ти искаш къстъм решение, за теб, което да е с цена по-ниска от посочената :) Е няма как да стане - все едно да поискаш костюм по поръчка а да платиш по-евтино, отколкото за стандартна конфекция :) И аз искам поръчков мерцедес за цената на стандартен ама... на, няма.

Мога да си купя готово решение което да ползвам веднага и след това да платя на някой който да го доразвие, или да чакам няколко месеца за нещо, което не се знае как ще изглежда и дали изобщо ще върши работа. А човека ще иска да му се плати защото е работил. Аз пък може изобщо да не го ползвам, защото не става за нищо.

Аз ясно съм напсъл на вторият ред, мисля че става ясно.

Никой не ми е показал нещо, което е направил и да работи и да е подобно на това което искам, че да говорим за доразвиване.

Може ли някой да вземе едно open source решение и да го доразвие срещу заплащане?

И ситга с въпроси колко ще платя без да сте показали че можете нещо.
 
От: Търся система за управление на проекти (поръчки)

Ами, не мисля, че ще намериш точно тук твоя човек. Това, което търсиш, е с висока степен на сложност и на един кадърен програмист ще му отнеме поне 2 месеца да го напише и после ще има поне още месец здрав дебъгинг и доработки. Не сме правили подобна система иначе бих ти предложил цена, но пък и тя никак нямаше да ти хареса :)
Колкото до open source решение за доработване това си е жив хазарт, ако не си запознат със системата. Ще отиде поне 10 дни да се разкости на съставните и части, да се огледа и да се прецени дали доработките, които искаш могат да станат и за колко време. Като цяло нямаш особена гаранция колко точно време би ти спестило.
 
От: Търся система за управление на проекти (поръчки)

Ако не ти е мащабен проекта ще си изхабиш само времето и нервите, че и парите. Ако допуснем, че е дизайн услугата ще имаш повече частни случай отколкото общи и един вид ще си загубиш времето в въвеждане на данни вместо да работиш. Всъщност нещо като Одеск ли искаш?
 
От: Търся система за управление на проекти (поръчки)

Напълно съм съгласен @xopacuo и @dimng

Първо : един CMS е вече нарпавен, т.е. то ти предлага нещо готово и съм сигурен, че не съвпада на 100% с това, което ти желаеш. За да го доработиш до такава степен, че да изпълни всичките ти желания ще трябва човек напълно запознат със системата, която ще се ползва за да стане по-бързо и по-евтино. Ако се захване човек, който не е работил със тази система ще е една голяма каша.

Второ : за да го поръчаш да ти го направят този сайт в БГ на някоя добра фирма, ще ти искат към 7000-8000+ лв, а както казва @xopacuo сигурен ли си , че проекта си заслужава толкова, че да инвестираш 10 бона в него.
 
От: Търся система за управление на проекти (поръчки)

Благодаря на всички за мненията.

Напълно съм наясно със всичко.

Учудва ме факта че до момента никой не е споделил че ползва подобна система.
 
От: Търся система за управление на проекти (поръчки)

Привет,

ако имаш регистрирана фирма, винаги можеш да кандидатстваш по Евро проект, за да се финансира проекта ти, за да получиш нужната софтуерна осигуреност, за да можеш да развиваш бизнеса си, но процедурата е малко тромава.

Поздрави:
И. Кавръков
 
От: Търся система за управление на проекти (поръчки)

Да трябва да извадиш 8к за кандидатстване, да си поне микро фирма с поне 200к оборот и то за последните 3 години и ....
 
От: Търся система за управление на проекти (поръчки)

Хората в бранша дето споменаваш ползват http://basecamphq.com/ основно.
Само не знам за плащане да има интегрирано.
 
От: Търся система за управление на проекти (поръчки)

Нязнам какво използват, но аз бих му препоръчал да си пусне един http://www.openerp.com/products/project Пускали сме такова нещо на фирма, която искаше нещо с което да си управлява проектите и са доволни.
 
От: Търся система за управление на проекти (поръчки)

Благодаря,

@Noke Аз погледнах поне 30 подобни системи. Общото между тях е че се хостват на техен сървър. Това от една страна е добре, но от друга силно те ограничава в доработването, или може би бъркам?

@MUTI това което забелязвам е че повечето безплатни решения нямат демо. Трябва да си го изтеглиш, инталираш, да загубиш време и нерви и чак тогава можеш да прецениш реално дали ти върши работа. Нотова което си посояил изглежда добре. Ще се опитам да го пусна. Благодаря!

Други предложения?

OpenERP има демо!!!
 
От: Търся система за управление на проекти (поръчки)

Да има демо. От него разбираш дали ще ти върши работа или не. Бяз да го инсталираш няма как да разбереш дали ще можеш да си го преправиш както искаш. Ако е изцяло хостнато на техен сървър незнам как ще можеш да си го къстъмайзваш.
 
От: Търся система за управление на проекти (поръчки)

OpenERP е доста сложен софтуер и като цяло не е за туземци и индианци. Имай го предвид преди да го натресеш на клиентите, защото после ще имаш обаждания през 5 мин. за това и онова. Страхотен софтуер е, но има един огромен недостатък - писан е от Американци за Американци. Поне 50% от функциите му са трудно използваеми в БГ. :)
 
От: Търся система за управление на проекти (поръчки)

Да, това е абсолютно вярно за, OpenERP. Много се мъчих поне фактури да подкарам ама не е за БГ и незапознати със софтуера.
 

Горе