Търся: Търся си full stack дев за co-founder за стартъп

metaverse

Well-Known Member
Рейтинг - 0%
0   0   0
Развивам MVP за SAAS проект, по който работя от известно време насам. Има клиенти колкото да се плащат разходите, потвърждение като инфраструктурен proof of concept модел в много малък мащаб и без присъствие онлайн.

Търся си технически грамотен full stack дев за co-founder. Засега разпитвам основно приятели и познати.

Моите знания са в sysops, devops, sre, ci/cd, киберсигурност, quant анализи и др. Kоденето не е моето нещо и ми трябва някой, който да ми помага в тази част.

Трябва да се направи графичен интерфейс, който отговаря за управлението на различни функционалности.
  • Бекенда на Django за да използваме готовите библиотеки, но ако се намери някой, който е на "ти" с Go ще е перфектно.
  • Фронтенда още не съм се спрял на нещо по-конкретно и засега ми е все тая.
Дългосрочен проект (минимум 4г.), в който ще получите 50% собственост ако се сработим.

Повече информация мога да дам извън форума.
 
Бекенда на Django за да използваме готовите библиотеки, но ако се намери някой, който е на "ти" с Go ще е перфектно.
Защо Джанго, а не Express.js, Symfony и т.н. те също имат много голяма база от библиотеки, да не кажа, че Симфони забива всичко друго в земята по набор от библиотеки ;) . Споменаваш Golang той е доста специфичен и да пишеш АПИ на него си е малко странно, не че не може де.
 
Защо Джанго, а не Express.js, Symfony и т.н. те също имат много голяма база от библиотеки, да не кажа, че Симфони забива всичко друго в земята по набор от библиотеки ;) . Споменаваш Golang той е доста специфичен и да пишеш АПИ на него си е малко странно, не че не може де.

  • Express.js - Не мога да преживея nodejs и адът с депендънсита откъм гледна точка сигурност. Security freak съм.
  • Symphony - За разлика от много мои колеги нямам нищо против php програмистите като хора. Все пак съм твърдо не.
Работя в два проекта, където използваме Go. Единия е пеймънт процесор и провайдър, а другия RTB. Не виждам проблем с API интеграциите. Ще отнеме повече време, но това не ме притеснява.

Реално погледнато няма голямо значение какво ще се избере, а обикновено е с каквото се чувстваш най-комфортно.
 
За Експрес съм напълно съгласен :love: . За симфонито не чух аргумент, а по скоро някакви легенди се носили ужким. Както си писал по-долу кой как се чувства комфортно.
 
Само инфраструктурно тежък проект би аргументирал 50% за администрация/девопс.
Демек някакъв вид хостинг.
Wordpress и някакво API на Питон са достатъчни.

Ако не е хостинг, първо се избира ДБ сървъра (SQL не е подходящ в много случаи) и тогава се реди останалото около него.
 
Разкажи малко какво прави този SAAS, ако нямаш против. Изцяло от любопитство се интересувам.
 
@contra почисти малко тоя пост, че много тежки аргументи изсипа!
Няма нищо за чистене.
Или някакви сървърни ресурси ще се управляват/автоматизират или много данни ще се събират/преработват и т.н.

За всичко останало девопса е парт-тайм джоб.
Освен за компании с над 20 човека ИТ персонал де.
 
Разкажи малко какво прави този SAAS, ако нямаш против. Изцяло от любопитство се интересувам.

Допълнително комодитизиране на хостинг индустрията, която вече до голяма степен е комодитизирана. Всички знаем, че това е реферал бизнес (зависи изцяло от CAC). Няма значение дали собствениците на такива компании го осъзнават или не.

Алфата идва от намаляване на разходите чрез повишаване на максималната окупация без да се афектира перформънс.

No bullshit inodes, cpu or memory limits и без свръх окупация (продаване на повече от наличните цикли) = по-доволни клиенти.

Една от следващите стъпки е разхода за масовия (евтиния) хостинг пакет да се свали на под $0.1/м. SAAS частта е продажбата на лиценз за serverless и клауд вариант.

CAC към LTV без допълнителната оптимизация идва на 1:5. Т.е. 20% производствени разходи. Т.е. остава предостатъчно за агресивен маркетинг.

KPI-а е цената за 1m requests спрямо cost curve-a на Wikipedia https://meta.wikimedia.org/wiki/Wikimedia_servers
 
Супер идея, но преди 5-6 години, евтините хостинг услуги ще умрат и си има причина. Също така не знам как ще спазваш изискванията, като те подгонят някакви държавни институции от различни държави за проверка дали случайно не дължиш нещо към тях. Само вметвам това, да знаеш. Все пак е добра идея и най-вероятно ще намериш човек тук. Все пак това което мислиш си е чиста мизерия и някаква кауза за борба срещу големите, това не е точно бизнес.

Ще се радвам да споделиш какво мислиш над моето мнение, защото ако не си сигурен къде искаш да стигнеш, може да не е посоката която искаш да тръгнеш.
 
Супер идея, но преди 5-6 години, евтините хостинг услуги ще умрат и си има причина.

Да сме живи и здрави ще поговорим пак след 5-6г.

Също така не знам как ще спазваш изискванията, като те подгонят някакви държавни институции от различни държави за проверка дали случайно не дължиш нещо към тях. Само вметвам това, да знаеш.

Няколко пъти съм минавал през бумащината за ISO/IEC 27001. Нямам нищо против да спазвам регулациите и да си плащам данъците.

Тази част от коментара ти ми звучи като: Изкарах едни пари и ще се опитам да се скрия от НАП, защото всички крадат и държавата е виновна за всичко!

И друг път съм споделял идеи с българи и чужденци. Поради някаква причина само българина го притесняват регулациите и държавните институции. Ще оставя на теб да кажеш защо. ;)

Все пак е добра идея и най-вероятно ще намериш човек тук. Все пак това което мислиш си е чиста мизерия и някаква кауза за борба срещу големите, това не е точно бизнес.

Ще се радвам да споделиш какво мислиш над моето мнение, защото ако не си сигурен къде искаш да стигнеш, може да не е посоката която искаш да тръгнеш.

Имам много конкретна цел, но не му е тук мястото да споделя повече.
 
Да сме живи и здрави ще поговорим пак след 5-6г.



Няколко пъти съм минавал през бумащината за ISO/IEC 27001. Нямам нищо против да спазвам регулациите и да си плащам данъците.

Тази част от коментара ти ми звучи като: Изкарах едни пари и ще се опитам да се скрия от НАП, защото всички крадат и държавата е виновна за всичко!

И друг път съм споделял идеи с българи и чужденци. Поради някаква причина само българина го притесняват регулациите и държавните институции. Ще оставя на теб да кажеш защо. ;)



Имам много конкретна цел, но не му е тук мястото да споделя повече.

Явно си човек с няколко активни saas услуги като мен и имаш служители към тях, както аз. Пожелавам ти успех с проекта и дано намериш твоят човек, щом си наясно и знаеш всичко за проблемите ще се получи.

Поздрави.
 
Намерихме се с много подходящ колега. Даже се познаваме от предишен работодател. Той ме нае на първата ми позиция в сектора някъде преди 16г., когато нямах абсолютно никакъв опит. Сега ръководи стартъпи в чужбина. ;)

Също получихме интересни отзиви в YC и няколко други платформи за co-founders. Като бекъп ако нещата не се получат, но предпочитам да се сработя с някой в България, защото ще е по-лесно ако арбитрираме разходи за r&d и cost of living. Все пак тук всичко е по-евтино.

Толкова засега.
 
Като дигнете стартъпа да минеш пак да се похвалиш, че рядко се пише нещо позитивно тука вече
 
Привърших с планирането за MVP и с колегата започнахме работа по основната част на интерфейса.

В YC също продължава да има интерес.
- 7 се свързаха с мен и поискаха повече информация.
- 2-ма изявиха желание да работим заедно. 🤔

Следващата стъпка е демо на интерфейса + свързване с автоматизацията върху малък стак някъде в Германия. Надявам се до 2-3 седмици да мога да покажа нещо конкретно, но е по-вероятно да са 3-4 месеца. :)

Мисля да проследя и споделя пълния процес за стартиране на бизнеса. От bootstrap-a с лични средства (пари и време) до първата финансова инжекция от частен VC.

Със сигурност ще бъде полезно за други хора, които искат да стартират своя идея. Особено в сегашната макро ситуация, където инвестициите от външен каптал ще стават все по-трудни.
 

Горе