Търся скрипт за мейл-форма за поръчка

От: Търся скрипт за мейл-форма за поръчка

Щом и продуктите ще се променят, трудно ще намериш скрипт който да ти свърши работа. Ако ползваш някоя CMS за сайта кажи коя е, може да измислим някой вариант с модул или комбинация от модули.
 
От: Търся скрипт за мейл-форма за поръчка

с CMS вече съм го направил - Joomla + Breezing Forms (бившето FacileForms), обаче би било по-добре да бъде по-опростено, тъй като ме дразни, че съм накачулил цял компонент за една нищо и никаква мейл-форма - съвсем излишно товарене, пък и не е професионално.
 
От: Търся скрипт за мейл-форма за поръчка

Намери ли си някакво решение или още не си ?!
 
От: Търся скрипт за мейл-форма за поръчка

Горе съм написал как съм го направил. С компонент за форми.

Но предпочитам по-опростено, което за мен означава по-добро.

Темата ще си седи и ще се приемат и обсъждат различни варианти, ако трябва и в рамките на година, мисля че ще е полезно за форума.
 
От: От: Търся скрипт за мейл-форма за поръчка

Горе съм написал как съм го направил. С компонент за форми.

Но предпочитам по-опростено, което за мен означава по-добро.

Темата ще си седи и ще се приемат и обсъждат различни варианти, ако трябва и в рамките на година, мисля че ще е полезно за форума.

тия продукти къде са съхранени - БД, цсв файл или нещо друго.
то е ясно че скрипта няма да е чак толкова прост както си мислиш?
 
От: Търся скрипт за мейл-форма за поръчка

В момента подадените заявки се съхраняват и в базата данни, но не е задължително. Напълно достатъчно е само да се изпращат на мейл.

А скриптът няма как да е сложен, вече описах защо. Да изпратиш списък от десетина продукта на мейл не се изисква кой знае какво мислене. Сложното за мен в целия случай е как тези десетина продукта да излизат в списък след като се селектират - най-вероятно съществува някаква функция тип onselect, с която това става, но така и не намирам време да се заема да попрочета по въпроса. Колегите ми програмисти не мога да питам, защото наскоро яко ги бъзиках на друга тема и сега ще ми го върнат тъпкано :) , в руските форуми не питам, защото там съм с друг статут и не върви, и се сетих да задам въпроса тук - може пък да изскочи интересен вариант. Ако пък никой тук не се сети за подходящо решение - здраве да е, няма да си изгубя апетита заради това и да си захвърля закуската.

BTW, ето един прекрасен вариант на това, което се изисква, но за мое съжаление е на asp.
 
Последно редактирано:
От: От: Търся скрипт за мейл-форма за поръчка

В момента подадените заявки се съхраняват и в базата данни, но не е задължително. Напълно достатъчно е само да се изпращат на мейл.

А скриптът няма как да е сложен, вече описах защо. Да изпратиш списък от десетина продукта на мейл не се изисква кой знае какво мислене. Сложното за мен в целия случай е как тези десетина продукта да излизат в списък след като се селектират - най-вероятно съществува някаква функция тип onselect, с която това става, но така и не намирам време да се заема да попрочета по въпроса. Колегите ми програмисти не мога да питам, защото наскоро яко ги бъзиках на друга тема и сега ще ми го върнат тъпкано :) , в руските форуми не питам, защото там съм с друг статут и не върви, и се сетих да задам въпроса тук - може пък да изскочи интересен вариант. Ако пък никой тук не се сети за подходящо решение - здраве да е, няма да си изгубя апетита заради това и да си захвърля закуската.

BTW, ето един прекрасен вариант на това, което се изисква, но за мое съжаление е на asp.
имах предвид къде са съхранени продуктите от който ще се избира. а не от изпратената заявка.
затова е по-сложно, защото списъка с избор на продукти трябва да е динамичен и има значение къде се съхранява.
 
От: От: От: Търся скрипт за мейл-форма за поръчка

имах предвид къде са съхранени продуктите от който ще се избира. а не от изпратената заявка.
затова е по-сложно, защото списъка с избор на продукти трябва да е динамичен и има значение къде се съхранява.

В момента се съхраняват в sql-таблица на компонента към джумлата. Но пак пиша, че дори не е задължително този списък с всички продукти да го има някъде - модераторът съвсем спокойно може да внася ръчно текстови промени (html) в чекбокс-полетата на мейл-формата - асортиментът на тези продукти ще се променя веднъж годишно, най-много да се вкарва някой допълнителен продукт през това време.

Т.е., формата в примера на varlov става, стига да се извеждат чекнатите от клиента полета.

Код:
<form method="post" action="mailto:[email protected]">
Избор:<br>
<input type="checkbox" name="cb" value="cb01">01<br>
<input type="checkbox" name="cb" value="cb02">02<br>
<input type="checkbox" name="cb" value="cb03">03<br>
<input type="checkbox" name="cb" value="cb04">04<br><br>
<input type="submit" value="submit">
</form>

И пак повтарям - идеята не е да се пише нова форма и скрипт и да се дава зор - такива php-скриптове вече има стотици готови по скрипт каталозите - въпросът е, че нямам време да ровя и тествам ( а когато имам - ме мързи) кой от тях върши само това, което ми трябва - чекване на продукти от списък и извеждането на чекнатите продукти на страницата за прегледност и удобство на клиента. Т.е., в тази тема очаквах, че ако някой е ползвал такъв скрипт, то просто ще напише "аз ползвах еди кой си скрипт, за да свърши това" и въпросът да приключи.
 
Последно редактирано:
От: Търся скрипт за мейл-форма за поръчка

От известно време ползвам phpmailer класовете, а така като гледам от официалният сайт на продукта имат и form 2 email.
Вярно не е нещо, което да е плъг енд плей, но ме съмнява да ти отнеме повече от 15 минути, за да подкараш формата - така както ти трябва.
Та погледни тук - http://phpmailer.worxware.com/index.php?pg=phpmailerfe
 
От: Търся скрипт за мейл-форма за поръчка

10x, ще се опитам да го разгледам нощес.
 
Re: От: От: От: Търся скрипт за мейл-форма за поръчка

И пак повтарям - идеята не е да се пише нова форма и скрипт и да се дава зор - такива php-скриптове вече има стотици готови по скрипт каталозите - въпросът е, че нямам време да ровя и тествам ( а когато имам - ме мързи) кой от тях върши само това, което ми трябва...
Точно това е проблемът с готовите скриптове - има хиляди, но е много трудно да намериш този, който върши ТОЧНО това, което ти трябва. Явно във форума няма човек, който да е ползвал нещо, подобно на това, което ти трябва на теб. Не знам колко ти е ценно времето, но съм сигурен, че си отделил повече от 2-3 часа да пишеш и четеш по тази тема и да ровиш в скрипт каталози, че да ни дадеш някакви примери. Аз лично бих си спестил това време и бих платил 10-15 лв. на някой от хората, които са ти писали ЛС с предложение за изработка на това, което ти трябва. Не разбирам защо се инатиш и си готов да загубиш още много часове, само и само да намериш нещо готово.
 
От: Re: От: От: От: Търся скрипт за мейл-форма за поръчка

Точно това е проблемът с готовите скриптове - има хиляди, но е много трудно да намериш този, който върши ТОЧНО това, което ти трябва. Явно във форума няма човек, който да е ползвал нещо, подобно на това, което ти трябва на теб. Не знам колко ти е ценно времето, но съм сигурен, че си отделил повече от 2-3 часа да пишеш и четеш по тази тема и да ровиш в скрипт каталози, че да ни дадеш някакви примери. Аз лично бих си спестил това време и бих платил 10-15 лв. на някой от хората, които са ти писали ЛС с предложение за изработка на това, което ти трябва. Не разбирам защо се инатиш и си готов да загубиш още много часове, само и само да намериш нещо готово.


1. В момента имам готово решение и ново търся вече повече от гледна точка да видя дали този форум се е качил на някакво по-високо ниво, а не, че ми трябва ново решение. Повтарям пак, че смятам, че темата е полезна повече за форума, тъй като всеки рано или късно ще опре до форма до поръчка, каквито и готови cms или блог-платформи да ползва.

2. Да, затова не съм търсил повече, защото не съм имал време или ме е мързяло, когато съм имал. Въпросът нито е належащ, нито е спешен.

3. Отговарям на всеки (без досадниците в игнора) от любезност - принцип ми е, когато някой си е направил труда да се опита да помогне, най-малкото да отговоря + репутация.

4. Не плащам в случая също от принцип. Първо, съм потърсил линк към скрипт в тема Webmasters Help, а не платено решение в Пазар. Второ, търсих хора, които са се сблъсквали с този проблем и могат да дадат линк към готово решение, а не 10 човека да се опитват обясняват колко струвало това, правилен или не и къф бил пътят и тем подобни локуми - не съм търсил подобни безработни сульовци. Трето, не съм търсил програмисти и не смятам, че този случай трябва да се решава задължително от програмисти. Четвърто, програмисти, които ще поискат за такова нещо 10-15 лева, няма как да са в кръга на хората, с които бих искал да работя за каквото и да е. Програмистите, които аз познавам, или биха дали решение по конкретния случай безплатно, или биха поискали хонорар, който си струва, когато има за какво. При сложни случаи плащам (вж. в Пазар), при подобни елементарни - не. Самият аз съм раздал стотици безплатни съвети по руските форуми, а и в този дори, когато някой е търсил подходящ скрипт за определена дейност. А да разчитам на младежи, които във форума се наричат програмисти, макар че дори моите дилетантски познания са на по-високо ниво от повечето от тях (15-годишният опит в интернет си казва думата, колкото и да нямам интерес към програмирането, се е налагало да чета и тествам) и се чудят как и от кого да изкарат десетина лева - no, 10x. Пълно е с теми, в които се описва как някой дал 5 лева на някого и после хем сам си свършил работата, хем писал 20 поста да се ядосва и оплаква.

5. Гореописаните неща ги повтарям вече за четвърти път и все по-различен начин - толкова ли е неясно какво пиша, та трябва да изписвам половин машинописна страница и да отделям 10 минути за това? Търся линк към скрипт, ако някой вече се е сблъсквал с готово решение. Ако не се е сблъсквал или иска да припечели някой лев - довиждане, други теми - бол.
 
Последно редактирано:

Горе