Търся списък с градовете на Франция

miraco

Member
Преди време бях срещал един сайт от който можеше да си изтеглиш пълен списък с райони и градове за всяка държава, но не се сещам вече кой е.
Трябва ми пълен списък на градовете и районите във Франция. Намерих в wikipedia но там не са подредени по азбучен ред и ще е много работа всичко да сортирам по букви.
Ако някой може да помогне с линк от къде да изтегля такъв списък.
 
От: Търся списък с градовете на Франция

MaxMind предлагат фрии база данни със следните полета:

  • Country Code
  • ASCII City Name
  • City Name
  • Region
  • Population
  • Latitude (The latitude and longitude are near the center of the most granular location value returned: postal code, city, subdivision, or country)
  • Longitude

За сваляне

Предупреждават обаче за неточни данни и препоръчват да се ползвало GeoNames, но можело да липсват някои градове. За сметка на това са разделени в архиви по държави.

Едит: Следобедно малко не прочетох добре и сега видях че ги искаш в азбучен ред. За съжаление и двете не са в азбучен ред, но са доста подробни и добре структурирани така че евентуално ако се вкарват в база данни може да се сортират. А ако не ти свършат работа предполагам ще са полезни на някого :)
 
От: Търся списък с градовете на Франция

Я прати малко по-подробно инфо на лично или тук какво точно ти трябва, може да ти скалъпя нещо, че и без друго имам малко излишно време :)
 
От: Търся списък с градовете на Франция

@miraco сортирай си резултата в wikipedia или копирай таблицата в Google Docs/Excel/Ect и после я ползвай за каквото ти е кеф.
 
От: Търся списък с градовете на Франция

Я прати малко по-подробно инфо на лично или тук какво точно ти трябва, може да ти скалъпя нещо, че и без друго имам малко излишно време :)

Трябват ми градовете на Франция но подредени по области и азбучен ред. Аз областите съм свалил, но в wikipedia ми излизат над 400 града и ще ми е доста трудоемко да ги подредя по област и градове по азбучен ред.....Е ако не намеря такъв вариант ще се наложи ръчно да ги сортирам.

AMitrev..свалил съм от wikipedia градовете и областите и съм ги качил в една Ексел таблица, но си нямам идея как да ги подредя автоматично по азбучен ред.
 
От: Търся списък с градовете на Франция

Маркирай колоната по която искаш и дай десен клавиш и то ще ги сортира.първо сортирай по област, а после и по име и ще са ок. Така най-лесно изглежда.
 

Горе