Търся съвет за онлайн магазин преди започване на оптимизация

star_dust

New Member
Здравейте :)
Първо искам да се извиня, ако темата не за тук или нарушавам правилата, но имам нужда от съвет относно един сайт.
Става дума за онлайн магазин за дамски мода, който искам да бъде видим в гоогле и хората да могат да ги откриват. Знам, че за тази цел ще трябва да му се направи oптимизация. Бих искала да ви попитам дали можете да ме насочите имали неща по самия сайт, който трябва да се коригират предаи се престъпи към оптимизацията. Доста неща коригирах, но не знам дали не пропускам нещо. Онпейдж оптимизацията е от граден модул предоставен от изработчиците на магазина и според тях всичко е наред. Аз лично имам някакви съмнения и бих се радвала ако получа съвет от специалисти, които са наясно с нещата :) Ще съм много благодарна на всеки, който се отзове и сподели има ли нещо смущаващо. Сайта за който имам нужда от вашето мнение е store.bonelli-lux.com (надявам се да не прозвучи като реклама, защото наистина имам нужда от добри съвети).

Благодаря ви много предварително
 
От: Търся съвет за онлайн магазин преди започване на оптимизация

Докато е рано Избери си друго име без точки и тирета.Прочети повече за името и тогава действай.
 
От: Търся съвет за онлайн магазин преди започване на оптимизация

Не знам дали правилно те разбирам, но май е късно. Защото магазина е на субдомейн към сайта, който е регистриран и активен от преди 5 години. Благодаря ви ти все пак за съвета :) А освен това дали има какво друго да се коригира?
 
От: Търся съвет за онлайн магазин преди започване на оптимизация

като безпристрастен наблюдател:

1. Менюто е доста ситно (или имам проблем с очите, може и да е второто)
2.Измислете начин по лесно да се скролват отделните категории. Примерно за блузи ми беше доста трудно да забележа откъде да премина на последните снимки най-вдясно
3. Защо всеки продукт се казва по един и същ начин? Примерно блуза, туника и т.н. Така се получава супер голямо повторение, дайте малко уникалност на продукта
4. Като гледам май не използвате мета ключови думи за всички продукти

на пръв поглед това забелязвам
 
От: Търся съвет за онлайн магазин преди започване на оптимизация

Няа да коментирам дизайна, защото не разбирам, но има неща коити не ми харесват. Малко ми е сложна навигацията; логото също не ме кефи. По OnPage има да се работи още:
Освен 1 -4, които е изброил Dilyan има и
5. Meta decriptions - кратки и еднакви за всички страници
Иначе има доста хитри идеи в този SummerCart, който сте ползвали.
 
От: Търся съвет за онлайн магазин преди започване на оптимизация

като безпристрастен наблюдател:

1. Менюто е доста ситно (или имам проблем с очите, може и да е второто)
2.Измислете начин по лесно да се скролват отделните категории. Примерно за блузи ми беше доста трудно да забележа откъде да премина на последните снимки най-вдясно
3. Защо всеки продукт се казва по един и същ начин? Примерно блуза, туника и т.н. Така се получава супер голямо повторение, дайте малко уникалност на продукта
4. Като гледам май не използвате мета ключови думи за всички продукти

на пръв поглед това забелязвам

Благодаря ви много за отговора като безпристрастен наблюдател.
1. Може би има нещо такова, че менюто е малко ситно, но пак се чете (все пак ще го взема под внимание)
2. За скролването също може да се помисли, макар че по мое мнение е добре, но аз съм пристрастна :)
3. В действителност всеки продукт се казва по един и същи начин, но всеки от тях е с отделен код. Проблема е, че не за всеки продукт може да се каже нещо различно. Този модел на изписване на продуктите е взаимстван от големи марки като D&G, Cavalli и други, но ако е проблемно ще трябва да се помисли и да се оправи. За сметка на мета описанията са различни на всеки продукт или поне се опитваме. Това е процес на дооправяне
4. За ключовите думи, чесно казано четох, че не е добре да се вписват вече и за това ги няма. Почти на всички продукти има по една ключова дума, която е поставена от summercard, и която не мога да премахна, а това май не е добре да има една и съща ключова дума на всички страници. В момента се работи върху новата колекция (мета заглавие, описание)
 
От: Търся съвет за онлайн магазин преди започване на оптимизация

Няа да коментирам дизайна, защото не разбирам, но има неща коити не ми харесват. Малко ми е сложна навигацията; логото също не ме кефи. По OnPage има да се работи още:
Освен 1 -4, които е изброил Dilyan има и
5. Meta decriptions - кратки и еднакви за всички страници
Иначе има доста хитри идеи в този SummerCart, който сте ползвали.

Благодаря и за твоя отговор :)
Върху мета описанията се работи и в момента като е започнато с новата колекция. А дали е проблем ако старите колекции не се коригират или се прави в процеса на работа постепенно?
 
От: Търся съвет за онлайн магазин преди започване на оптимизация

Тъкмо погледнах примера с D&G и всъщност хората са си направили уникално заглавие за всеки продукт

http://store.dolcegabbana.com/gb/dolce-gabbana/women/SS-2013/bags

не е навсякъде bags
За сефте чувам, че не е добре да има мета ключови думи към отделните страници, може и аз да не съм в час. Другото, което е бих препоръчал е да бутнете малко заглавията на самите страници. Примерно като влезеш в самия продукт излиза Сайт - Меню - Подменю, къде е заглавието на самия продукт?
Примерно влизам в рокля X, (тя дори не е X, защото всички са кръстени по един начин) излиза ми "Име на сайта - колекция еди коя си - рокли."

Какъв да е проблема със старите колекции, просто трудно ще излизат при търсене в гугъл. като ги оправите, ще се класират продуктите по-добре (ако се има предвид само он пейдж фактора).
Нямам никакви претенции, че много разбирам от тези неща но основното при онпейджа:
1. Конкретни заглавия на страниците, особено на самия артикул както споменах. В момента се борите за кл. дума рокли, туники и т.н. - прекалено общо за нов сайт особено
2. Използване на мета описания и ключови думи, възможно по-разнообразни и целенасочени (ако естествено няма някаква новост и вече не е добре да се ползват :) )
3. Адекватно използване на ключови думи в самия текст към артикулите
4. нямам идея дали имате sitemap, добре е да я има

Дизайнът е добър доста, единствено навигацията на мен лично ми е сложна

Надявам се да съм помогнал с нещо, успех!
 
От: Търся съвет за онлайн магазин преди започване на оптимизация

Тъкмо погледнах примера с D&G и всъщност хората са си направили уникално заглавие за всеки продукт

не е навсякъде bags
За сефте чувам, че не е добре да има мета ключови думи към отделните страници, може и аз да не съм в час. Другото, което е бих препоръчал е да бутнете малко заглавията на самите страници. Примерно като влезеш в самия продукт излиза Сайт - Меню - Подменю, къде е заглавието на самия продукт?
Примерно влизам в рокля X, (тя дори не е X, защото всички са кръстени по един начин) излиза ми "Име на сайта - колекция еди коя си - рокли."

Какъв да е проблема със старите колекции, просто трудно ще излизат при търсене в гугъл. като ги оправите, ще се класират продуктите по-добре (ако се има предвид само он пейдж фактора).
Нямам никакви претенции, че много разбирам от тези неща но основното при онпейджа:
1. Конкретни заглавия на страниците, особено на самия артикул както споменах. В момента се борите за кл. дума рокли, туники и т.н. - прекалено общо за нов сайт особено
2. Използване на мета описания и ключови думи, възможно по-разнообразни и целенасочени (ако естествено няма някаква новост и вече не е добре да се ползват :) )
3. Адекватно използване на ключови думи в самия текст към артикулите
4. нямам идея дали имате sitemap, добре е да я има

Дизайнът е добър доста, единствено навигацията на мен лично ми е сложна

Надявам се да съм помогнал с нещо, успех!

Чесно да ви кажа по-скоро сакато на Cavalli, но това едва ли има значение. За ключовите думи наистина не съм на 100% сигурна, но имам някакъв такъв спомен.
Оу прав си, това трябва да се е оправено, защото вероятно като сте проверявали сте забелязали, че има мета описание, дори някъде и ключови думи. Това, което вие сте видели също е автоматично добавено от разработчиците.
Това е добре, че не е проблем ако не оправя тези неща за сега в по-старите колекции.
1. Прав сте ще се опитам да коригирам този пропуск. Ще се опитам да ги променя и разнообразя, така че да са релевантни на страницата и продуктите в нея, както и заглавията за всеки продукт.
2. Мисля, че се опитваме ад ги правим разнообразни, стига да не е проблем, че текста е горе долу същия като описанието на страницата.
3. Текста към артикулите не е много голям, но мисля, че и ключовите думи не са използвани прекалено.
4. За sitemap-a, чесно казано мисля, че има нооо не съм на 100% сигурна.

Благодаря ви много за помоща и съветите :)
 

Горе