Търся: Търся съмишленици за саит за статии/новини/анализи

Хора, общоновинарските сайтове са една от най-конкурентните ниши. Има около 100 разпознаваеми проекта (не преувеличавам, толкова са - следя ги). Това са сайтове с редакционни екипи, някои са с повече от 10 - 20 журналисти, които си познават ресорите, отразяват редовно заседанията на Министерския съвет и парламентарните комисии и т.н. Има такива, пишещи за шок и ужас. Има и сериозни, които пишат читава аналитична информация. И отделно - още много неразпознаваеми сайтове с по двама - трима души екип. И дори тези с доста големи екипи невинаги успяват да се наложат. И понеже познавам много хора в бранша - знам, че няма нито един новинарски сайт, който да е в цветущо финансово положение. Всички се борят да са на някаква печалба. Това е типичен пример за red ocean. Не е хапка за всяка уста.

kpetrov, обявата ти е малко като "искам да направя космически кораб, осигурил съм седалките и търся инженери, физици и др. специалисти да ми помогнат да изградим самия кораб".

Иначе - похвално е, че искаш да направиш сайт, в който да няма шок, ужас, простотии и боклуци. Искрено ти пожелавам успех, колкото и да смятам, че е възможно. Пичовете от Uspelite.bg направиха нещо подобно, но тръгнаха с много малки стъпки, в съвсем конкретна ниша и без амбицията да са новинарски сайт. Помисли в тази насока, според мен.
О, ясно ми е. Не аз не правя новинарски сайт, за това иска екип трябва да се реагира бързо и в движение, макар че знам един доста популяртн Бг сайт, които редовно просто превежда статии от няколко западни такива и доста често и до дни закъснение. Само визията ми, ще е като на новинарски, съдържанието, ще е към теории, анализи, разследвания, много повече тип блог.
Много ми се ще да е разнообрано, да има контроверти мнения, От всички сайтове които са ми познати мога да кажа, че само в сайта на Стършел, които обаче май е месечник и е 8 страници по слабо се забелязва уклон насам или натам.
Сега се занимавам основно да попълня категориите колкото мода да оправя дизайна и да пусна постове, без текст само с картинка.
 
Хора, общоновинарските сайтове са една от най-конкурентните ниши. Има около 100 разпознаваеми проекта (не преувеличавам, толкова са - следя ги). Това са сайтове с редакционни екипи, някои са с повече от 10 - 20 журналисти, които си познават ресорите, отразяват редовно заседанията на Министерския съвет и парламентарните комисии и т.н. Има такива, пишещи за шок и ужас. Има и сериозни, които пишат читава аналитична информация. И отделно - още много неразпознаваеми сайтове с по двама - трима души екип. И дори тези с доста големи екипи невинаги успяват да се наложат. И понеже познавам много хора в бранша - знам, че няма нито един новинарски сайт, който да е в цветущо финансово положение. Всички се борят да са на някаква печалба. Това е типичен пример за red ocean. Не е хапка за всяка уста.

kpetrov, обявата ти е малко като "искам да направя космически кораб, осигурил съм седалките и търся инженери, физици и др. специалисти да ми помогнат да изградим самия кораб".

Иначе - похвално е, че искаш да направиш сайт, в който да няма шок, ужас, простотии и боклуци. Искрено ти пожелавам успех, колкото и да смятам, че е възможно. Пичовете от Uspelite.bg направиха нещо подобно, но тръгнаха с много малки стъпки, в съвсем конкретна ниша и без амбицията да са новинарски сайт. Помисли в тази насока, според мен.
По, скоро разработвам ракетата, обаче имам само един двигател:)
Все пак няма лошо и за критики и за съвети. Аз едно нещо се питам, ако стандартно го направя, да си плащам на фрийлансъри да пишат, ще пишат ли наистина каквото ги интересува, ако изобщо ги интересува нещо. Обмислям идеята да го направя не по категории, а по автори, но за това, ще ми трябват много автори, които пишат много, а това в момента не ми е възможно.
 
Не, те са профилирани да пишат автоматично, професионално, защото този труд не е особено високо платен и за да докарат нещо прилично са принудени да работят професионално (в истинският смисъл на думата) - тоест гонят количеството. Освен това, чисто от гледна точка на факта, че се сцепват от текс, без да искат губят художествеността му, когато рекат да напишат нещо по-смислено. А ти търсиш точно обратното - аналитичността, алтернативността. Това няма как да ти го дадът фрилансери, поне не и тези, които пишат за надница.
 
Не, те са профилирани да пишат автоматично, професионално, защото този труд не е особено високо платен и за да докарат нещо прилично са принудени да работят професионално (в истинският смисъл на думата) - тоест гонят количеството. Освен това, чисто от гледна точка на факта, че се сцепват от текс, без да искат губят художествеността му, когато рекат да напишат нещо по-смислено. А ти търсиш точно обратното - аналитичността, алтернативността. Това няма как да ти го дадът фрилансери, поне не и тези, които пишат за надница.
Потвърждаваш, това което си мисля, че с наемни работници изобщо няма да стане това което аз целя. Не искам работници, искам съмишленици, и пак ще повторя една бг поговорка - двама са малко, трима са много. Аз се смятам за екипен играч, това не е нещо с което се славим българите, макар и пак да ме обвините, че слагам етикет. Всяка нация си има особености, и индивидуалността е една българските такива. Това мога да го докажа със спорта, и спортните успехи, пък и не само, къде сме най-добри? В индивидуалните спортове. Все пак, още се надявам, че мога да намеря хора, подобни на мен, които да ценят и харесват отборната игра.
И сега както и споделих с един човек, който ми писа, какво означава наистина без цензура? Означава, че някой може да държи една линия, която да е чиста манипулация. Е така но, след като съм решил да е без цензура, ще е без никаква цензура, освен най есенциалното, разбира се, приличният език.
 
При отборната игра върви добре до момента в който тръгнат някакви приходи . Тогава почват споровете , кой какво е направил и какво парче от баницата трябва да взима. Та по добре сам си прави нещата , а не на партньорски начела .
 
Вече има такъв сайт - Фейсбук! Искаш да правиш негово копие?
 
Е така но, след като съм решил да е без цензура, ще е без никаква цензура, освен най есенциалното, разбира се, приличният език.

Ти хубаво си решил, но накрая да не излезе, че са ти сметките без кръчмар?? Колко са ти големи топките? :) Знаеш ли колко лесно се бута подобен сайт в днешно време.. партии няма да споменавам xD
 

Горе