Търся финансиране за развитие

Chocolina

Member
Имахме много добре работещи бизнеси, но кризата доста промени нещата и се наложи да преструктурираме и създадем изцяло нова концепция за развитие. Създадохме нова идея и визия на бизнеса и потенциалът й за успех е 100 % гарантиран.
Но се нуждаем от финасиране и помощ в управлението.
Не търсим само пари, а партньор/и/ с които заедно да развием и управляваме.

Ще съм благодарна за всяка идея и помощ къде да намерим своите партньори.

Хубав и успешна седмица на всички!
 
Имахме много добре работещи бизнеси, но кризата доста промени нещата и се наложи да преструктурираме и създадем изцяло нова концепция за развитие. Създадохме нова идея и визия на бизнеса и потенциалът й за успех е 100 % гарантиран.
Но се нуждаем от финасиране и помощ в управлението.
Не търсим само пари, а партньор/и/ с които заедно да развием и управляваме.

Ще съм благодарна за всяка идея и помощ къде да намерим своите партньори.

Хубав и успешна седмица на всички!
Дай някаква конкретна информация.

Какви добре работещи бизнеси имахте?
Кои сте?
Каква визия на какъв бизнес сте създали?
Колко финансиране ви трябва?
Какво трябва да имат като умения партньорите?

Парньори може да си намерите тук, но трябва да дадете инфо.
 
;)
Разбира се.
Ще разкажа колкото мога, но засега ми се иска да останем анонимни в откритото пространство.

"Ние" - аз и съпругът ми.
По отделно и двамата имаме свои бизнеси, които до миналата година развивахме успешно, но кризата доста ни се отрази.
В сферата на търговията сме и двамата.
Аз имам продукт (портфолио от продукти) с регистрирана ТМ и продажби тук и в чужбина. Но за да се постигне по-голям пазарен дял - си трябва реклама и правилно промотиране и договаряне на външните пазари.
Досега с всичко съм се справяла сама, очевидно е че е успешно и печелившо. Но за да направя квантовия скок ми трябват инвестиции и помощ. Добри търговски умения в развиване на международните пазари търся. Като за начало - инвестиция от около 200 к (лв) може би. Мога да продам 30 % дял.

Другият бизнес е в сферата на хрането и услугите - там се преструктурирахме и създадохме нов тип платформа за цялостно облекчаване на бита на работещия и заетия човек в ежедневието.
Проекта е мащабен - има голям потенциал и минималем шанс за риск, дори и в тези времена.
Може да се развие нацинално, може да остане и само за Сф, зависи от размера на инвестицията.
Прогнозни нужди - 250-300 к лв. първоначално.
 
;)
Разбира се.
Ще разкажа колкото мога, но засега ми се иска да останем анонимни в откритото пространство.

"Ние" - аз и съпругът ми.
По отделно и двамата имаме свои бизнеси, които до миналата година развивахме успешно, но кризата доста ни се отрази.
В сферата на търговията сме и двамата.
Аз имам продукт (портфолио от продукти) с регистрирана ТМ и продажби тук и в чужбина. Но за да се постигне по-голям пазарен дял - си трябва реклама и правилно промотиране и договаряне на външните пазари.
Досега с всичко съм се справяла сама, очевидно е че е успешно и печелившо. Но за да направя квантовия скок ми трябват инвестиции и помощ. Добри търговски умения в развиване на международните пазари търся. Като за начало - инвестиция от около 200 к (лв) може би. Мога да продам 30 % дял.

Другият бизнес е в сферата на хрането и услугите - там се преструктурирахме и създадохме нов тип платформа за цялостно облекчаване на бита на работещия и заетия човек в ежедневието.
Проекта е мащабен - има голям потенциал и минималем шанс за риск, дори и в тези времена.
Може да се развие нацинално, може да остане и само за Сф, зависи от размера на инвестицията.
Прогнозни нужди - 250-300 к лв. първоначално.
Хора, как мислите, че някой който има желание да инвестира 200-300 к лева ще иска дори да си говори с “аз и съпруга и”, че и анонимно?
Имате бизнес оценаван за 1 милион лева, ама дори не казвате кой е този бизнес. Като е 100 % сигурен защо искате да продавате част от него? Банка, особен залог и готово.
Как си представяте, че бих инвестирал 200к лева за 30 % дял в нещо сигурно, без да съм прочел 1 ред, “анонимно”?
Давам Ви 200к лева, получавам 30% от някое оод, което в най добрия случай капитала му е 5000 лева, утре с Вашите 70% Вие си правите каквото искате….. Успех!
 
Разбира се, че не си го представям точно така..)
Има лс, на които при интерес ще се разменят контакти и тогава ще стане съвсем конкретно.
Не, не искам да продвам, а искам да се развивам..)
Банката засега не ми е опция, защото нямам твърди доходи. А и както казах - не търся само пари, а помощ и партньорство. Някой, който да влезе активно в управлението и да помага в развитието.
Направила съм буквално “чудеса” до момента - всичко с лични средства и усилия. Но и аз имам свой лимит и си признавам, че имам нужда от помощ, за да се направи квантовия скок.
 
Хора, как мислите, че някой който има желание да инвестира 200-300 к лева ще иска дори да си говори с “аз и съпруга и”, че и анонимно?
Имате бизнес оценаван за 1 милион лева, ама дори не казвате кой е този бизнес. Като е 100 % сигурен защо искате да продавате част от него? Банка, особен залог и готово.
Как си представяте, че бих инвестирал 200к лева за 30 % дял в нещо сигурно, без да съм прочел 1 ред, “анонимно”?
Давам Ви 200к лева, получавам 30% от някое оод, което в най добрия случай капитала му е 5000 лева, утре с Вашите 70% Вие си правите каквото искате….. Успех!
Който има такива мераци едва ли очаква във публичен форум да прочете целия бизнес план.
Аман от папагали повтарящи едно и също
 
Разбира се, че не си го представям точно така..)
Има лс, на които при интерес ще се разменят контакти и тогава ще стане съвсем конкретно.
Не, не искам да продвам, а искам да се развивам..)
Банката засега не ми е опция, защото нямам твърди доходи. А и както казах - не търся само пари, а помощ и партньорство. Някой, който да влезе активно в управлението и да помага в развитието.
Направила съм буквално “чудеса” до момента - всичко с лични средства и усилия. Но и аз имам свой лимит и си признавам, че имам нужда от помощ, за да се направи квантовия скок.
За да е успешен, който и от 2-та бизнеса, то би трябвало да има достатъчно оборот и печалба, щом оценята 30% на сума около 200к лв.
Защо банката да не е опция? Щом търсите партньор, то той би трябва да дойде с т.нар. know how, което лично да си го оценя с определена немат. стойност. Това влиза ли в инвестицията или вие търсите свеж капитал основно?
 
банката, банката.. Банката такава сума дава само срещу ипотека, в случая - дори 2-3 ипотеки. Не всеки има толкова имоти.
Пояснено е горе-доле за какво иде реч, който се интересува може да й пише лично съобщение, да си направят среща и тн. Има хора с много пари и не знаят какво да ги правят, има пък и ентусиасти :) Що се търси тук под вола -теле, не мога да разбера това форумно дерзание. Още малко и ще й анализираме бизнеса, кат нема кво друго да правиме, я :)
 
За да е успешен, който и от 2-та бизнеса, то би трябвало да има достатъчно оборот и печалба, щом оценята 30% на сума около 200к лв.
Защо банката да не е опция? Щом търсите партньор, то той би трябва да дойде с т.нар. know how, което лично да си го оценя с определена немат. стойност. Това влиза ли в инвестицията или вие търсите свеж капитал основно?
Обясних защо банката не е опция..)
Нямаме достатъчно имоти/активи за ипотека. Всичко е било винаги влагано в бизнеса.
И също, че търся партньор и помощ в развитието/разрастването, не само пари.
Реално - инвестицията ми трябва основно за разходи по международни изложения, а от оттам - при всеки сключен договор ще има възвръщаемост.
 
Добре, от написаното аз разбрах следното:
- има търговска марка, която би трябвало да е защитена от закона и спокойно да може да се сподели, тъй като никой няма правото да я използва без договор. Развит бизнес, но без достатъчно доходи. Търси се партньорсто с цел финансова инжекция и ако може да помага с дейността. Парите трябват за реклама и за изложения.

Като цяло ми се струва леко неразбрана идеята (поне в моята глава). При търсене на сума/партньор би трябвало да има нахвърлян поне някакъв план и сферата на дейност. Защо са толкова пари, какво ще се изисква от партньора (в какво да бъде той/тя добър освен добър продавач в международен план, тъй като това може и да го прави служителен на %) и т.н. Въобще има ли план за това какви изложения следват, колко струва участието в тях, тъй като в момента 99% всичко е онлайн.

Целта на 2-та ми поста не е да се заяждам, даже пожелавам успех на авторката да си намери партньор и да изградят още по-добър бизнес. Мисля си, че с малко повече информация в темата, спокойно би се отсяло едно добро количество ЛС, които се изпращат само и единствено от любопитство без никакво друго желание.

П.С. не коментирам бизнеса с храната, тъй като виждам, че там се търсят още едни 200-300к лв, но има информация като сферата на работа.

@GORGO кеф ми e да си пиша с тебе.. а ти от kaкъв зор пишеш в темата или и ти към папагалите?
 
Последно редактирано:
Добре, от написаното аз разбрах следното:
- има търговска марка, която би трябвало да е защитена от закона и спокойно да може да се сподели, тъй като никой няма правото да я използва без договор. Развит бизнес, но без достатъчно доходи. Търси се партньорсто с цел финансова инжекция и ако може да помага с дейността. Парите трябват за реклама и за изложения.

Като цяло ми се струва леко неразбрана идеята (поне в моята глава). При търсене на сума/партньор би трябвало да има нахвърлян поне някакъв план и сферата на дейност. Защо са толкова пари, какво ще се изисква от партньора (в какво да бъде той/тя добър освен добър продавач в международен план, тъй като това може и да го прави служителен на %) и т.н. Въобще има ли план за това какви изложения следват, колко струва участието в тях, тъй като в момента 99% всичко е онлайн.

Целта на 2-та ми поста не е да се заяждам, даже пожелавам успех на авторката да си намери партньор и да изградят още по-добър бизнес. Мисля си, че с малко повече информация в темата, спокойно би се отсяло едно добро количество ЛС, които се изпращат само и единствено от любопитство без никакво друго желание.

П.С. не коментирам бизнеса с храната, тъй като виждам, че там се търсят още едни 200-300к лв, но има информация като сферата на работа.
Ти от опит ли коментираш или щото си нямаш работа?
 
Добре, от написаното аз разбрах следното:
- има търговска марка, която би трябвало да е защитена от закона и спокойно да може да се сподели, тъй като никой няма правото да я използва без договор. Развит бизнес, но без достатъчно доходи. Търси се партньорсто с цел финансова инжекция и ако може да помага с дейността. Парите трябват за реклама и за изложения.

Като цяло ми се струва леко неразбрана идеята (поне в моята глава). При търсене на сума/партньор би трябвало да има нахвърлян поне някакъв план и сферата на дейност. Защо са толкова пари, какво ще се изисква от партньора (в какво да бъде той/тя добър освен добър продавач в международен план, тъй като това може и да го прави служителен на %) и т.н. Въобще има ли план за това какви изложения следват, колко струва участието в тях, тъй като в момента 99% всичко е онлайн.

Целта на 2-та ми поста не е да се заяждам, даже пожелавам успех на авторката да си намери партньор и да изградят още по-добър бизнес. Мисля си, че с малко повече информация в темата, спокойно би се отсяло едно добро количество ЛС, които се изпращат само и единствено от любопитство без никакво друго желание.

П.С. не коментирам бизнеса с храната, тъй като виждам, че там се търсят още едни 200-300к лв, но има информация като сферата на работа.

@GORGO кеф ми e да си пиша с тебе.. а ти от kaкъв зор пишеш в темата или и ти към папагалите?
Да, има ТМ. Но не смятам, че е необходимо публично да я показвам. Ще вземе да ми падне имиджа в пространството..))
Естествено, че има план и тн. Но също не мисля, че трябва публично да се споделя тук?
И не, не всички изложения за онлайн. Тъкмо свърши Gulfood например. И не можах да отида там по финансови причини.
200 к бяха промерен бюджет за ичложенията за година напред. Никой няма да ги иска предварително и на куп..)
 
Аз съм фен на натуралното израстване и винаги бих препоръчал на някой да си започне дейността почти без инвестиция и да расте с времето, бавно и полека. Това да се хвърлят големи суми чужди пари за мен е предпоставка за финансова катастрофа и не е добре да се прави. Това със 100-те % гаранция ми стои като червен флаг за надценени възможности. Никога няма 100% гаранция и това много лесно се видя през отминалата година.
 
Тук съм съгласна. То нищо 100 % сигурно няма на този свят.
По-правилно би било да кажа, че риска е минимален. При добро планиране и управление, разбира се.
Колкото до започването - направено е. И е проходено всичко лично. Знам кое и как реално работи, не на хартия и бизнес план.
 
Предвид бизнес портфолиото и контактите на семейството е доста ласкателно за предприемач да се търсят финансиране и партньори тук.
Ама никога не се знае отдЙе ще изкочи зайчето :D

Колкото до папагалството: Тука е така, папагалстваме си, щото ако не папагалстваме, после четем "искрино и лично" в темата за измамените.

Успех с доРазвиването.
 
Не случайно ви споменах за особен залог, никой не ви кара да правите ипотеки. Ако бизнеса струва толкова, колкото Вие го оценявате и банката ще го оцени. Минал съм точно по този път и ставаше въпрос за подобна сума, която слава богу вече съм върнал.
 
Да, вероятно е възможност. Ще проверя, макар или нямам собствени машини/съоръжение (на ишлеме външни изпълнители ползвам) или е закупено оборудване 2-ра употреба и не е доказана цената му.
 

Горе