Търся финансиране за сайт за спортни прогнози

Beavis Bg

Member
Рейтинг - 100%
1   0   0
Здравейте,

Търси се инвестиция в размер на 7 000лв. за стартирането на уеб сайт за спортни прогнози. Уеб сайтът ще бъде различен от наличните на българския пазар в момента, като очакванията са инвестицията да се върне в рамките на 6 месеца. Относно сроковете - сайтът има готово задание и може да бъде изготвен в рамките на 6 седмици. Бюджетът, който е заложен за направата му, е 2 500лв. Подобна е сумата, предвидена за първоначална реклама, а останалата сума ще бъде използвана за текущи нужди като например домейн и хостинг. Работата по сайта може да стартира веднага, след като се намери инвеститор.

Тъй като знам, че ще се появят въпроси относно това - защо не се изтегли кредит от банка и т.н., отговарям предварително. Първо, банките отпускат кредити с парите на хората - на практика не извършват нищо градивно, докато потенциалните инвеститори в голямата си част са работили за да достигнат до възможността за инвестиране. Второ - при наличието на толкова много потенциални инвеститори ни се струва безсмислено да се премине през цялата бюрокращина на банките с кандидатстване, одобряване, а и сумата е достатъчно малка.

Колкото за въпросите относно риска - да, има риск, но при добро управление и подходяща реклама, сайтът може спокойно да бъде доста печеливш, тъй като у нас хората, които залагат онлайн са доста. По данни на един сайт за статистика, България е на 10то място в света по онлайн залагания.

Поздрави
 
От: Търся финансиране за сайт за спортни прогнози

Аз си мисля, че има и друг риск аз ти давам парите а ти изчезваш :) Как ще съм обезпечен за тези 7000 лева???
 
От: Търся финансиране за сайт за спортни прогнози

Хайде, започна се :)

Ами - няма да изчезна... на такъв въпрос - такъв отговор...

Иначе сериозно - чували ли сте за нещо, наречено "Договор", "Нотариус", "Нотариално заверено"... Как по цял свят хората инвестират в разни неща?
 
От: Търся финансиране за сайт за спортни прогнози

1. Идеята и опита в работата с подобни сайтове в последните 3,5 години - като потребител и като служител.
2. Финансиране на проекта в последствие - след като стартира работа, Вашият процент от приходите го взимате, докато останалите се влагат в реклама/маркетинг/развитие.
3. Цялостно управление на проекта - от замислянето му, през намиране на подходящи изпълнители, до успешната му реклама.
 
От: Търся финансиране за сайт за спортни прогнози

Добре де не разбрах с какво са сигурни моите пари, че съм имал случай в който давам пари и човека изчезва?
Като гледам нямаш оценки тук от потребителите поне да има някаква твърдост.
 
От: Търся финансиране за сайт за спортни прогнози

Това с договора ако искаш ще ти дам човек да му дадеш 1000 лева прави каквито искаш след това с договорите и запис на заповед пък да видим какво ще стане.
Аз лично не бих дал дори 30% преди да видя част от проекта.
Това е като хората където си купиха апартаменти на зелено имат договори всякакви и накрая духаха супата. Това не са малко пари да кажеш да са 700 лева колкото горе долу една заплата да изядеш дървото ама 7000 лева напред не знам кой би дал.
Ако е толкова печеливш този проект досега да си изтеглил кредит и да си го направил. Но за кредит се искат някой неща с който банката те проверява и ако ти куца кредитната история няма как.
 
От: Търся финансиране за сайт за спортни прогнози

Добре де не разбрах с какво са сигурни моите пари, че съм имал случай в който давам пари и човека изчезва?
Като гледам нямаш оценки тук от потребителите поне да има някаква твърдост.

Като за начало - търсим дългосрочна инвестиция, плановете са сайтът да се развива с години наред, като целта е да се премине и в други страни. Честно казано, до сега не сме имали инвестиционен партньор, така че начинът на осигуряване и на двете страни трябва да го обсъдим, но при всяко положение ще се подпише договор, в който описано точното взаимоотношение - какъв процент от приходите се изплащат месечно на инвеститора, какъв процент от самия уеб сайт е негова собственост и т.н. Поне подписването на договор не е сложно - дори и да не сте в София, нотариална заверка може да се вземе навсякъде и да се достави с куриер.

Целта ни е да са доволни и двете страни - все пак Вие ще ни помогнете за стартиране на бизнеса, а ние ще се опитаме да възстановим инвестицията максимално бързо.

В интерес на истината, не знам как и по какви устни уговорки сте били "опарен" при предишната инвестиция, но ние ще гарантираме вложението.
 
От: Търся финансиране за сайт за спортни прогнози

В интерес на истината, не знам как и по какви устни уговорки сте били "опарен" при предишната инвестиция, но ние ще гарантираме вложението.

Знаеш ли поговорката парен каша духа......
Преди 10 години купих етаж от къща на груб строеж и направих предварителен договор пред нотариус и последствията са 10 години ходене по съдилища и тем подобни.
 
От: Търся финансиране за сайт за спортни прогнози

Добре, но по тази логика този форум става неизползваем, щом инвеститорите не искат да инвестират, не е ли парадоксално? Дай идея - какви гаранции би искал?
 
От: Търся финансиране за сайт за спортни прогнози

Не мисля така има хора който имат изградени проекти и се работи с тях. Имат изградено доверие сред хората тук. А и доста от хората създават дадени сайтове и след това ги продават или тогава търсят човек с който да правят бизнес заедно.
 
От: Търся финансиране за сайт за спортни прогнози

Звучи доста несериозно.

Да не споменавам 2500лв. за разработка на такъв сайт и 2500лв за реклама. Както и 2000лв. за 'текущи нужди'.

Ако вие ще си го разработвате, най-добре си го разработeте. +-2500 не е драма. Ако някой ви е казал, че ще ви го направи за 2500лв, доста сериозно ви се подиграва.
 
От: Търся финансиране за сайт за спортни прогнози

Аз досега не видях един проект създаден от вас ? От къде да знам колко сте грамотни, че да се доверя да ви дам 7000 лева???
 
От: Търся финансиране за сайт за спортни прогнози

Ами добре де, ако е за 7000 лева, защо не вземеш един кредит от някоя банка? Така няма да имаш нужда да делиш с никого.
А при такива проекти плюс това най-добре е да се направи съдружие, ако ще включиш някой - ООД.
Иначе с тези договори...умряла работа. Според мен най-добрия вариант за теб е да се самофинансираш и ако искаш човек да ти свърши някаква работа да си му плащаш на парче. Поздрави!
 
От: Търся финансиране за сайт за спортни прогнози

И според мен има нещо което не гнило.
И на мен ми направи впечатление че има едни текущи разходи от 2000 лв , хостинг и домейн сумарно са около 100 лв/годишно, първа червена лампа.
Второ аргумента с банката нещо ми куца, банките работят с парите на хората и не правят нищо градивно, добре ти също искаш да правиш нещо с парите на хората, кое е градивно и кое не, как да кажа е лично мнение. Някой ще кажеш ще рекламираш хазартни компании, ще караш хората да си харчат парите - градивно ли е това? Теглил съм и потребителски кредит и овърдрафт, в момента съм имам ипотечен кредит, при първите два бумащината смея да твърдя се оправя в рамките на половин ден до ден, за ипотечен, другата тема.
Трето, не предлагаш никакви договорни отношения, хубаво имаш идеята, но аз ако примерно имам тези 7000лв, защо въобще да ти дам и да имаш участие в проекта?

Всичко това, което написах няма за цел да те обезкуражава или подобно, казвам ти просто защото който търси да инвестира в твоя проект, ще се замисли за тези неща.
Успех в начинанието.
 
От: Търся финансиране за сайт за спортни прогнози

Не помня в коя тема бях гледал тези дни един клип за кредитите и банките. Ако някой се сети, нека го прати на човека за да го изгледа, защото явно не е много запознат с идеята на кредитите. По писаниците му, имам чувството, че е на не повече от 18 години. На такъв човек как да му дадеш ейтака с лека ръка 7 бона? Не трябва ли да изглежда сериозен човек, с някакъв имидж, интелигентен, да покаже до сега какво е правил и създавал, за да му се има някакво доверие? Абсолютно несериозна тема според мен. 5 реда информация, от която нищо не се разбира и още 5 реда що не бил теглил кредит ... дрън дрън!
 
От: Търся финансиране за сайт за спортни прогнози

Здравейте,

Търси се инвестиция в размер на 7 000лв. за стартирането на уеб сайт за спортни прогнози. Уеб сайтът ще бъде различен от наличните на българския пазар в момента, като очакванията са инвестицията да се върне в рамките на 6 месеца. Относно сроковете - сайтът има готово задание и може да бъде изготвен в рамките на 6 седмици. Бюджетът, който е заложен за направата му, е 2 500лв. Подобна е сумата, предвидена за първоначална реклама, а останалата сума ще бъде използвана за текущи нужди като например домейн и хостинг. Работата по сайта може да стартира веднага, след като се намери инвеститор.

Тъй като знам, че ще се появят въпроси относно това - защо не се изтегли кредит от банка и т.н., отговарям предварително. Първо, банките отпускат кредити с парите на хората - на практика не извършват нищо градивно, докато потенциалните инвеститори в голямата си част са работили за да достигнат до възможността за инвестиране. Второ - при наличието на толкова много потенциални инвеститори ни се струва безсмислено да се премине през цялата бюрокращина на банките с кандидатстване, одобряване, а и сумата е достатъчно малка.

Колкото за въпросите относно риска - да, има риск, но при добро управление и подходяща реклама, сайтът може спокойно да бъде доста печеливш, тъй като у нас хората, които залагат онлайн са доста. По данни на един сайт за статистика, България е на 10то място в света по онлайн залагания.

Поздрави

Mеко казано несериозна обява :(


1. сайтът има готово задание и може да бъде изготвен в рамките на 6 седмици. Бюджетът, който е заложен за направата му, е 2 500лв. - Koй е направил това задание? Коя е фирмата изпълнител? Кой е определил сумата и срока? Откъде да съм сигурен, че сумата не е завишена и че фирмата/хората изпълнители не са ви дружки?

** Сега видях в стари теми, пише, че ВИЕ (вашият екип?) се занимавате с изработка на сайтове... Значи съм бил прав**

2. [2500 лв.]Подобна е сумата, предвидена за първоначална реклама - Къде ще се рекламира, за какъв период, таргет?

3. останалата сума [2000 лв.]ще бъде използвана за текущи нужди като например домейн и хостинг - домейн за 5г. ~= 300лв., хостинг за 5г. ~= 700лв. Остатъка на остатъка?

4. Защо не се изтегли кредит от банка и т.н., отговарям предварително. Първо, банките отпускат кредити с парите на хората - на практика не извършват нищо градивно, докато потенциалните инвеститори в голямата си част са работили за да достигнат до възможността за инвестиране. - По-тъп довод не бях чел досега :)
- Банките отпускат кредит с ИЗФАБРИКУВАНИ ПАРИ, но да оставим това. Именно защото са работили за да достигнат до възможността ще са по-взискателни и внимателни като се впускат в подобни "бизнес оферти"... Какво ви пречи 2ма човека съдлъжници да се съберете и да изтеглите тези 7к? Или не вярвате доставъчно, че да вкарате сами пари в проекта?

5. Второ - при наличието на толкова много потенциални инвеститори ни се струва безсмислено да се премине през цялата бюрокращина на банките с кандидатстване, одобряване, а и сумата е достатъчно малка.

Да се чете - При наличие на толкова много балъци, които искат да изкарат пари ни се струва безсмислено да сключим сериозни договорни отношения с официална финансова институция и да попълним няколко документа (буквално кредити се дават за макс. 1 седмица след подпис на 2-3 документа!).

И още, след като сумата е достатъчно малка пак питам ащо вие не си я съберете? 2ма съдлъжници, теглите един общ кредит за 7к или пък комбинирате с по една кредитна карта за 1000лв. на калпак и харчите по план?


6. 2т.Финансиране на проекта в последствие - след като стартира работа, Вашият процент от приходите го взимате, докато останалите се влагат в реклама/маркетинг/развитие.


Нека обобщим. Искате АЗ да ви дам 7к, предварително определени от вас, които да дадете на определени хора, пак от вас, за изработка на сайт. Да изхарчите парите по ваше усмотрение за реклама, хсотинг и т.н. реално НЕ ПОЕМАЙКИ никакъв риск и накрая когато/ако проекта тръгне-стартира ще финансирате "в последствие"


:lol: :lol: :lol:
 
Последно редактирано:
От: Търся финансиране за сайт за спортни прогнози

Ей, не пропуснахте да накълнете. А нито един от Вас не си направи и труда да попита за подробности. Успех Ви пожелавам, кътайте си стотинките!
 
От: Търся финансиране за сайт за спортни прогнози

Ей, не пропуснахте да накълнете. А нито един от Вас не си направи и труда да попита за подробности. Успех Ви пожелавам, кътайте си стотинките!
Хахаха че от какъв зор да ти се тикат хората да ти дават толкова пари че и да те разпитват за инфо. Не трябва ли ти да го дадеш това инфо? Вече съм сигурен, че нямаш и 18 години.
 
От: Търся финансиране за сайт за спортни прогнози

Така е, на 11 и половина съм. Този сайт поддържа ли "Лично съобщение" или трябва да изтипосам идеята пред цяла България, за да видя след 2 месеца сайта ми направен, но отстрани? Как точно си представяте, че ще дам цялата информация публично, а не само на наистина заинтересовани хора? Може да продължим с чесането на езици, но не вярвам да има смисъл, явно се трупат само мнения.
 

Горе