Търся хора да дадат мнение за YouTube канал

Харесвате ли музиката, която чухте? Видеото? *изисква се да сте изгледали близо 2-5 видеа


  • Общо гласове
    7

n.ilieva

New Member
Здравейте, правя едно проучване за получаване на пари от Youtube и исках да получа мнение от повече хора. Анкетата не отнема повече от няколко минутки за попълване! Благодаря предварително!

Поздрави

Линк към канала: тук
 
Здравейте, правя едно проучване за получаване на пари от Youtube и исках да получа мнение от повече хора. Анкетата не отнема повече от няколко минутки за попълване! Благодаря предварително!

Поздрави

Линк към канала: тук
В каква ниша се целиш?
 
Ае стига с тия тийн изпълнения, лъскави мерджани, облаци небеса :D
Е тва е нацелващо, баш:
И къде-къде по позитивно и стимулиращо :D
 
Музичката бива, видеата са без значение, ама как смяташ да монтезираш с тоя копирайтед контент?
 
Добре, щом сме на мууузикална вълна, нещо по съшество за канала:

А щом и канали ще развиваме, ет нещо модернизация на миналолото бешелото:


иначе анкетата не работи, за тва викам да пуснеме малко хепи-контент :D
 
Имаше и някакви комбинации - прогресив транс с дрифтове. И ефекти, ще разцепи, но се иска доста познания във видео обработката и авторски материали. Ето нещо примерно:


Виж колко показвания има. Само по себе си говори колко са успешни подобни видеа. Но такива видеа често излизат от студиа, не толкова от ентусиасти фрилансъри. Но не е изключено по принцип де. :)
 
По-глупаво нещо от това да се скрият subscribers на канал е, може би скриването на likes/dislikes. Пусни си абонатите да са видими.
 
Здравейте! Ще се опитам да отговоря на всички въпроси в едно съобщение.
Към alexkuzmov: искам да направя нещо подобно на този канал: Alex's List само че с по-хубава музика :)
Към NovaPS: youtube монитезира канал. когато имаш по-малко от 1/3 копирайтната музика. В моя случай също е така. Искам да порасна в youtube (да привлека повече публика), за това използвам такава музика. Повечето хубава музика е копирайтната за жалост lol
Към madgooglebot: аз също обожавам рок, но както казах, искам в канала ми да преобладава музиката, която качвам в момента. В youtube ще я намериш под таговете: bass boosted, car music, bass boosted extreme, etc... Извинявам се за анкетата, мисля, че успях да я накарам да работи сега :)
Към Blinky: аз съм страшно голям ентусиаст хах, така че, правя каквото мога, разбира се като се усъвършенствам с всяко следващо видео. Уча се, но мога да кажа, че имам някаква база вече.
Към ReminD: това да си покажа броя на абонатите ще ми бъде ли от полза? защото не виждам такава

Благодаря ви на всички за отзивите, наистина се надявам да успея. Както казахте: Да разцепя! ;)
 
Здравейте! Ще се опитам да отговоря на всички въпроси в едно съобщение.
Към alexkuzmov: искам да направя нещо подобно на този канал: Alex's List само че с по-хубава музика :)
Към NovaPS: youtube монитезира канал. когато имаш по-малко от 1/3 копирайтната музика. В моя случай също е така. Искам да порасна в youtube (да привлека повече публика), за това използвам такава музика. Повечето хубава музика е копирайтната за жалост lol
Към madgooglebot: аз също обожавам рок, но както казах, искам в канала ми да преобладава музиката, която качвам в момента. В youtube ще я намериш под таговете: bass boosted, car music, bass boosted extreme, etc... Извинявам се за анкетата, мисля, че успях да я накарам да работи сега :)
Към Blinky: аз съм страшно голям ентусиаст хах, така че, правя каквото мога, разбира се като се усъвършенствам с всяко следващо видео. Уча се, но мога да кажа, че имам някаква база вече.
Към ReminD: това да си покажа броя на абонатите ще ми бъде ли от полза? защото не виждам такава

Благодаря ви на всички за отзивите, наистина се надявам да успея. Както казахте: Да разцепя! ;)
Идеята е разбрах, но по скоро имах предвид каква ти е нишата, кои са ти консуматорите?
Кой иска да гледа такива клипчета?
 
Идеята е разбрах, но по скоро имах предвид каква ти е нишата, кои са ти консуматорите?
Кой иска да гледа такива клипчета?
Като цяло аз обожавам да гледам такива клипчета, затова реших че е добра идея да направя такъв канал преди няколко месеца. Надявам се, че информацията, която имам от Analytics, ще отговори на въпросите ти :) Възрастова група, страна.. Всичко което знам
Време на гледане от пол и възраст: Мъже - 54,2%, Жени - 45,8%; възрастова група: всички от 25-34 години. Най много като от държава имам от България и САЩ (54 общо %), иначе се мярват тук там Великобритания, Франция и Германия.
 
Парата не отива ли при правоносителя и евентуално ако е решил да шерва част от нея? Поне така беше преди време. Може ли някъв линк да се образовам по темата с 1/3 копирайтед контента. Мерси.
 
Парата не отива ли при правоносителя и евентуално ако е решил да шерва част от нея? Поне така беше преди време. Може ли някъв линк да се образовам по темата с 1/3 копирайтед контента. Мерси.
Здрасти, пращам ти линкче. Тук надявам се че знаеш добре английски. Парите по принцип отиват при правоносителя, но ако успееш да вкараш канала си в партньорската програма на ютуб ще получаваш пари за клиповете без копирайт, които си качил, дори и да имаш копирайтното съдържание както в моя случай. Границата е тънка между това дали си подходящ за тази програма, или не. Просто зависи от това колко копирайтното съдържание имаш. Ако имаш копирайт страйк вече нещата ще загрубеят...
 
Здравей, като цяло има много грешки в канала, какво ползваш за защита на звука audiam? Когато написах името на твой клип излезе канал едно към едно със твоят, само че, стар и голям канал, тоест ти копираш изцяло този канал като дизайн, тотална грешка.

Ето канала: https://www.youtube.com/channel/UCvdHXjOr8ciRYDkxu77-yoA

Направи си брандинг на канала, собствен thumbnail, описанията ти също са доста грешни и копирани едно към едно със други..... има още доста, но другите ще напишат сигурно липсите.

Поздрави,
Станимир И
 
  • Like
Реакции: Vik0
Здрасти, пращам ти линкче. Тук надявам се че знаеш добре английски. Парите по принцип отиват при правоносителя, но ако успееш да вкараш канала си в партньорската програма на ютуб ще получаваш пари за клиповете без копирайт, които си качил, дори и да имаш копирайтното съдържание както в моя случай. Границата е тънка между това дали си подходящ за тази програма, или не. Просто зависи от това колко копирайтното съдържание имаш. Ако имаш копирайт страйк вече нещата ще загрубеят...
Гледах, точно за музиката казва че е греда, а това, за което говорих и аз вече го няма "Music policies" - където гледаш за дадена песен дали може или не може да я ползваш и дали правоносителя ще шерне кинтите от рекламата. Това 1/3 за което говориш явно имаш предвид момента, в който казва, че дори и да имаш копи-клаймнати видеа не пречи да бъдеш одобрен за партнер. Може и аз да изпускам нещо, щом си наясно - действай.
 
Колеги, тъй като не намерих подходяща тема за въпроса ми, ще питам тук, моля запознатите да отговорят: след последните промени задължително ли е да регистрираш фирма за да получаваш плащания от youtube/adsense? Като физическо лице с ЕГН възможно ли е, след което да си плащаш данъка или?
 
Май ще е нужно да имаш фирма, и то по ДДС. Все пак идват от Гугъл Ирландия. Можеш да си ги получаваш и на лични сметки, но не е много препоръчително. :) Като начало, винаги го казват тук, почваш да печелиш, докарваш един не лош доход, и после уреждаш нещата да са добре на картинка. Обратното е леко погрешно. Ако доходът е достатъчен за да си заслужава всичко, което предстои по фирми и разходи, действай.
 

Горе