Търся хора за екип(дроп шипинг)

DreamStoreBG

New Member
Здравейте, търся хора за да разширя екипа си, който да разпространява обяви на артикулите ми и да кореспондират с клиенти.

Работата се състои в следното:
Получавате снимки и описания на артикулите, като от вас се иска само да публикувате където и както сметнете за добре(пълна свобода) и да приемате заявки за поръчки, които да пренасочите към мен.

Комисионните са доста примамливи, като например за артикул с цена 14лв, консултанта получава 2.
При друг артикул с цена 110 лева, консултанта получава 20 лева комисионна.
Те биват изплащани по удобен за консултанта начин и време.
На разположение съм за въпроси относно артикулите 24/7.
(артикулите са авто и мото аксесоари)

Ако проявявате интерес, моля заповядайте.

Federer

Active Member
Артикул с цена 14лв. ако го продадем за 20, тоест ще получим 8лв?
Товарителниците от Ваш профил се изпращат, нали?

DreamStoreBG

New Member
Артикул с цена 14лв. ако го продадем за 20, тоест ще получим 8лв?
Товарителниците от Ваш профил се изпращат, нали?
Добро утро.
Държим цените да не търпят корекции от консултантите.
Снимките и характеристиките на артикулите не е желателно да се редактират от консултант.
Едиственото можете информацията за артикула да се "аранжира" за по привлекателен вид.

Federer

Active Member
Добро утро.
Държим цените да не търпят корекции от консултантите.
Снимките и характеристиките на артикулите не е желателно да се редактират от консултант.
Едиственото можете информацията за артикула да се "аранжира" за по привлекателен вид.
Привет! В такъв случай от написаното "пълна свобода", се оказва че въобще не е пълна! По зададените параметри, тук въобще не става дума за дропшипинг, а чист афилейт. Какво по-точно Ви касае дали продукта ще го продам на 20-30 или 50лв, нали Вие си взимате Вашия дял? Аз го продавам и рекламирам от мой бранд, не от Ваш. Сиреч ако имам сайт кютук.ком и клиента поръча, той трябва да получи стоката все едно от кютук.ком. При класическия дропшипинг целта е дропшипърът да изгражда негов, собствен бранд. От там идва и главоблъсканицата, че на 14лв с 2лв комисионна няма кой да работи, като се сметне разход за време, платформа и поддръжка, реклама, върнати пратки, данък печалба, разход за фирма и счетоводство, банкови разходи и непредвидени други разходи и къде отиваме? Явно сте от скоро в търговията, защото по зададения от Вас метод, дори и 0-0 не можеш да излезеш, минусът е гарантиран. Изглежда, че бизнеса Ви е с големи очаквания, според мен най-удачното решение е да се насочите към маркетингова агенция.
Успех!

Последно редактирано:

ST-1

Active Member
Привет! В такъв случай от написаното "пълна свобода", се оказва че въобще не е пълна! По зададените параметри, тук въобще не става дума за дропшипинг, а чист афилейт. Какво по-точно Ви касае дали продукта ще го продам на 20-30 или 50лв, нали Вие си взимате Вашия дял? Аз го продавам и рекламирам от мой бранд, не от Ваш. Сиреч ако имам сайт кютук.ком и клиента поръча, той трябва да получи стоката все едно от кютук.ком. При класическия дропшипинг целта е дропшипърът да изгражда негов, собствен бранд. От там идва и главоблъсканицата, че на 14лв с 2лв комисионна няма кой да работи, като се сметне разход за време, платформа и поддръжка, реклама, върнати пратки, данък печалба, разход за фирма и счетоводство, банкови разходи и непредвидени други разходи и къде отиваме? Явно сте от скоро в търговията, защото по зададения от Вас метод, дори и 0-0 не можеш да излезеш, минусът е гарантиран. Изглежда, че бизнеса Ви е с големи очаквания, според мен най-удачното решение е да се насочите към маркетингова агенция.
Успех!
Че те и старите в бранша са на същият принцип. Дори не е и афилиейт, там поне не се занимаваш с никви клиенти и никакви пратки.
Масово тези хора/фирми търся ОНЛАЙН ПРОДАВАЧ-КОНСУЛТАНТИ без твърда заплата, сакън да не изкараш повече от тях.
Това не е нито дропшипинг нито афилиейт ;) :)

Federer

Active Member
Че те и старите в бранша са на същият принцип. Дори не е и афилиейт, там поне не се занимаваш с никви клиенти и никакви пратки.
Масово тези хора/фирми търся ОНЛАЙН ПРОДАВАЧ-КОНСУЛТАНТИ без твърда заплата, сакън да не изкараш повече от тях.
Това не е нито дропшипинг нито афилиейт ;) :)
Точно за това 95% след първата година-две приключват, защото очакванята са едни, а реалноста е съвсем различна.
Изключително трудно е и трябва да си готов да кихаш доста парички докато хората почнат да те разпознават и да се доверяват. Бранд се гради доста бавно и трудно.

Strahil Milushev

New Member
Здравейте, търся хора за да разширя екипа си, който да разпространява обяви на артикулите ми и да кореспондират с клиенти.

Работата се състои в следното:
Получавате снимки и описания на артикулите, като от вас се иска само да публикувате където и както сметнете за добре(пълна свобода) и да приемате заявки за поръчки, които да пренасочите към мен.

Комисионните са доста примамливи, като например за артикул с цена 14лв, консултанта получава 2.
При друг артикул с цена 110 лева, консултанта получава 20 лева комисионна.
Те биват изплащани по удобен за консултанта начин и време.
На разположение съм за въпроси относно артикулите 24/7.
(артикулите са авто и мото аксесоари)

Ако проявявате интерес, моля заповядайте.
Интересувам се и искам да се включа

M.I.6.

Active Member
И тука гледам понятията за дропшипинг и афилейт са точно толкова размити, колкото копирайтинг и контент райтинг. Същото важи и за on/off/tech seo и т.н.
Иначе колегата @ST-1 е прав,че не е нито дроп нито афи... Както и да е, за всеки влак си има пътници. Успехи и на 2те страни.

Горе