Търся хора за екип

DragoZarev

New Member
Здравейте, имам намерение да предлагам марка за цялостна грижа за почистването на дома (настилки, дамаски, матраци и въздух), която не е представена в България до момента. При добри резултати ще може да се вземе и представителство. В тази връзка търся контакт с хора с опит в директните продажби, тъй като това е единственият канал, по който ще се разпространява.

Моделът дава възможност за изграждане на собствен бизнес по региони, с екип и т.н. Уточнявам, че не става дума за МЛМ. Реално постижим месечен доход 2000-5000 лв при 20-30% затворени сделки след презентация. Началната инвестиция е 1000 лв.

Моля, ако темата не е подходяща за този форум, модераторите да я преместят.

За контакти - [email protected]

Благодаря.
 
Последно редактирано:
Защо само директни продажби? Защо не и онлайн магазин?
Поради същата причина, зарад която МЛМ продукти почти не се предлагат онлайн.
 
Това да не е като прахосмукачките, където ги караха да си ги купуват?
За съжаление марката с дъга наложи такава слава с агресивен маркетинг и лоши практики. Системата е сходна, но мисля, че ги превъзхожда във всяко отношение + се произвежда в ЕС. В другите европейски държави е доста популярна, но може би заради горната причина все още не е успяла да пробие тук, което аз имам амбиция да променя с точно обратния подход.

Защо само директни продажби? Защо не и онлайн магазин?

Такава е политиката на фирмата за цял свят. Има атрактивна презентация в дома на клиента, за да се убеди лично в ефекта след като е почистил, готвил или пушил в стаята. Това няма как да се пресъздаде онлайн, колкото и да ми се иска и на мен. Въпреки това ще имам онлайн маркетинг кампания за промотиране на презентациите.

Поради същата причина, зарад която МЛМ продукти почти не се предлагат онлайн.

Вероятно има общо, но аз смятам, че МЛМ моделът няма да е удачен тук, затова идеята ми е всеки да може да го развие като собствен бизнес с ЮЛ, да има свобода за определяне на цената, която продава без йерархия, бонуси за привлчени партньори и останалите екстри на МЛМ.
 
Последно редактирано:
Такава е политиката на фирмата за цял свят. Има атрактивна презентация в дома на клиента, за да се убеди лично в ефекта след като е почистил, готвил или пушил в стаята. Това няма как да се пресъздаде онлайн, колкото и да ми се иска и на мен. Въпреки това ще имам онлайн маркетинг кампания за промотиране на презентациите.
Тогава магазин-тип каталог + форми за контакти, блог постове и такива?

ПП. Заявка за демонстрация?
 
Тази начална инвестиция (от 1000лв) е червен флаг за всички измами от тип "работа от вкъщи" или МЛМ.
По-добре заменете тази инвестиция с плащане на депозит от търговските агенти. След като искате всеки да е ЕООД и няма да плащате заплати, вие не поемате никакъв риск, а искате представителя да поеме такъв. Този реално постижим месечен доход от 2000-5000 лв от колко продажби ще се получи?
За прахосмукачките се сещам за един виц :) :
Седи си една жена у дома и на вратата се чука. Отваря, а пред вратата - мъж с кофа лайна, лисва я на килима, хили ѝ се многозначително и намига.
- Какво правиш, бе? - попитала жената.
- Аз съм продавач на прахосмукачки Rainbow. Ако с тая прахосмукачка до 10 минути не изчистя килима като нов, ще изям лайната.
- Нещо кетчуп, майонеза искаш ли?
- Защо?
- Нямаме ток...
 
Тогава магазин-тип каталог + форми за контакти, блог постове и такива?

ПП. Заявка за демонстрация?

Да, content marketing, но без каталога. Само форма за записване /с възможни часове/ и телефони към представителите по райони.

Тази начална инвестиция (от 1000лв) е червен флаг за всички измами от тип "работа от вкъщи" или МЛМ.
По-добре заменете тази инвестиция с плащане на депозит от търговските агенти. След като искате всеки да е ЕООД и няма да плащате заплати, вие не поемате никакъв риск, а искате представителя да поеме такъв. Този реално постижим месечен доход от 2000-5000 лв от колко продажби ще се получи?
За прахосмукачките се сещам за един виц :) :

Да, съгласен съм, че не звучи добре, но искам да съм коректен и да кажа какво се очаква от търговските агенти в началото. Реално поделяме първоначалния риск, защото доставната цена към тях ще е 2000 лв, а препоръчителната цена от производителя за нашия район е 1500-1800 евро. Те сами определят за колко да я продават и каква печалба ще имат, но според мен между 10 и 20 демонстрации на месец са възможни без много усилия, от които ще имат поне 3-4 продажби, с които ще си докарат 3-4000 чисто. Също така те нямат друг ангажимент и разходи свързани с маркетинг и администрация. Моят риск е по-голям, защото поръчвам уредите в голяма бройка, а колкото до заплатите в собствения бизнес предполагам добре знаете какъв е принципа ;) Може да звучи грубо, но за мен продавач на заплата не е продавач и не ми трябват хора тип продавач в мол без да искам да обидя никой, просто са различни длъжности.

п.с. вицът е много добър, не го знаех

Тва като Лео и Амадор къде продаваха прасмукачките в "Новите Съседи" :)

Не съм го гледал, не гледам тв.
 
Да, съгласен съм, че не звучи добре, но искам да съм коректен и да кажа какво се очаква от търговските агенти в началото. Реално поделяме първоначалния риск, защото доставната цена към тях ще е 2000 лв, а препоръчителната цена от производителя за нашия район е 1500-1800 евро. Те сами определят за колко да я продават и каква печалба ще имат, но според мен между 10 и 20 демонстрации на месец са възможни без много усилия, от които ще имат поне 3-4 продажби, с които ще си докарат 3-4000 чисто. Също така те нямат друг ангажимент и разходи свързани с маркетинг и администрация. Моят риск е по-голям, защото поръчвам уредите в голяма бройка, а колкото до заплатите в собствения бизнес предполагам добре знаете какъв е принципа ;) Може да звучи грубо, но за мен продавач на заплата не е продавач и не ми трябват хора тип продавач в мол без да искам да обидя никой, просто са различни длъжности.

Без да навлизам в детайли и подробности, имам едно единствено питане. Твърдиш, че 3-4 продажби могат да бъдат реализирани при 20 демонстрации (да вземем максимума от примера). Как стигна до този извод? Сам ли ги реализира? Уповаваш се на някаква статистика, средни величини?

Истинските търговци, тези с дългогодишния опит, са комисионери. Преди години, с цел да развият животозастраховането в България, застрахователните дружества наемаха и обучаваха всеки срещат на улицата, от кол и въже. Крайно меркантилната идея за чиста лапаница и изграждане на MLM, да пречупват мислене и да те облъчват, за да облъчваш, не се получи и впоследствие започнаха малко от малко да подбират кандидатите.

Според мен, по-правилният подход е да промениш процентното разпределение на риска, а именно ти да поемеш по-голямата част и да селектираш хората, които изразяват желание да се включат в бизнеса. Разбира се, хора с желание, умения и мотивация винаги ще намериш. Но такива, които имат и 1000 лева в джоба, да дадат преди да са изкарали, за дейност, която не е никак сигурна, са малко.
 
Без да навлизам в детайли и подробности, имам едно единствено питане. Твърдиш, че 3-4 продажби могат да бъдат реализирани при 20 демонстрации (да вземем максимума от примера). Как стигна до този извод? Сам ли ги реализира? Уповаваш се на някаква статистика, средни величини?

Истинските търговци, тези с дългогодишния опит, са комисионери. Преди години, с цел да развият животозастраховането в България, застрахователните дружества наемаха и обучаваха всеки срещат на улицата, от кол и въже. Крайно меркантилната идея за чиста лапаница и изграждане на MLM, да пречупват мислене и да те облъчват, за да облъчваш, не се получи и впоследствие започнаха малко от малко да подбират кандидатите.

Според мен, по-правилният подход е да промениш процентното разпределение на риска, а именно ти да поемеш по-голямата част и да селектираш хората, които изразяват желание да се включат в бизнеса. Разбира се, хора с желание, умения и мотивация винаги ще намериш. Но такива, които имат и 1000 лева в джоба, да дадат преди да са изкарали, за дейност, която не е никак сигурна, са малко.

Съгласен съм с теб, благодаря за споделеното мнение и градивни предложения. Колкото до числата, това са стойности от другите държави, с които искам да покажа, че продуктът е популярен. Има много сертификати, които показват, че е полезен за здравето, вкл. и чрез пречистване на въздуха и намаляване разпространението на зарази. Околко Коледа моя позната в Австрия продаваше по 10 на седмица. Вярно, стандартът там е друг, но има и много представители на марката и съответно конкуренция.

Бих могъл да го направя и по описания от теб начин, но началната инвестиция също е част от начините да селектирам хората. Пак казвам, хора които чакат заплата не са подходящи за тази дейност. От друга страна трябва да са уверени в себе си и да знаят как да постигат целите си. По-скоро моделът е подобен на франчайз- има нужда от начален капитал и след това всеки го разработва за себе си с всички ползи и негативи според вложените усилия.
 
Бих могъл да го направя и по описания от теб начин, но началната инвестиция също е част от начините да селектирам хората. Пак казвам, хора които чакат заплата не са подходящи за тази дейност. От друга страна трябва да са уверени в себе си и да знаят как да постигат целите си. По-скоро моделът е подобен на франчайз- има нужда от начален капитал и след това всеки го разработва за себе си с всички ползи и негативи според вложените усилия.
Резонни са и твоите мисли. По никакъв начин не искам да си мислиш, че ги омаловажавам. Както сам знаеш, страната на монетата не е една.

До голяма степен си прав за франчайзинга, но не забравяй, че при този модел франчайзополучателите получават нещо повече от продукт, а именно ноу-хау. Разбира се, най-важното - разработен и успешен бизнес модел. Досещаш се, че всеки бранд може да пусне франчайз, но само утвърдените компании в различни браншове привличат желаещи и по този начин развиват бизнеса.
 
Резонни са и твоите мисли. По никакъв начин не искам да си мислиш, че ги омаловажавам. Както сам знаеш, страната на монетата не е една.

Напротив, ценя всяко мнение и съм благодарен за този брейнсторминг, дори ми хрумнаха нови посоки за размисъл.

За франчайза съм съгласен, далеч съм от него все още. Там има и такси освен началната инвестиция и много ноу-хау, както ти каза.
 
Ще разнасяш Ковид с тая прахосмукачка - от килим на килим, от апартамент на апартамент и от блок на блок... Когато се случи да те пуснат вътре да "демонстрираш".

И много бързо ще се превърне в МЛМ, че дори и в Понци схема, щото като му мине ентусиазмът на нашия експерт по директни продажби и ще започне да пуска по форумите "Набирам екип за Домашен Бизнес!", белким се намери кой да му купи прахосмукачката, че да си върне инвестицията от 1000 лв...
 

Горе