Търся хора за писане на статии - различни теми

mitkowin

Member
Рейтинг - 100%
4   0   0
Привет,

Търся хора можещи да пишат грамотно най-вече. Проектите са ми дългосрочни. Необходими са ми хора, които могат да напишат следните статии:

1. Статии за автомобили, авточасти, авто аксесоари. Български език, уникално съдържание
- Старт : проекта е стартирал .
- Количество и качество: 20 статии месечно 350 думи всяка - срок 4 до 5 месеца
- Изисквания : По предварително подадени теми от мен (пример : история на марката, как работи ... ) Изисква се рисърч
- Цена : Плащам предварително по 0,80 ст на 100 думи или по 1лв при предадени 20 статии.


2. Статии за мода, модни стоки, продуктови представяния, брандове (Запълнени бройки, не търся още за сега )
- Старт : проекта е стартирал .
- Език и съдържание: Български език + превод на Английски ; уникално съдържание
- Количество и качество: 30-40 статии месечно 350+ думи всяка - срок 2 до 4 месеца
- Изисквания : По предварително подадени теми от мен + предложения от вас (пример : модни тенденции през..., Новата визия на ... ) Изисква се рисърч
- Цена : Плащам предварително по 0,80 ст на 100 думи или по 1лв при предадени 20 статии. За превода на английски добавям 2лв на статия до 400 думи


3. Статии за ученици, тиин и т.н. (Запълнени бройки, не търся още за сега )
- Старт : проекта е стартирал .
- Език и съдържание: Български език ; уникално съдържание
- Количество и качество: 15 статии месечно 350+ думи всяка - срок 2 до 4 месеца
- Изисквания : По предварително подадени теми от мен + предложения от вас (пример : Музика, мода, сексуална култура...) Изисква се рисърч
- Цена : Плащам предварително по 1 лв. на 100 думи или по 1,10 лв при предадени 15 статии.


4. Статии за техника, стоки за дома, компютри, бижута и т.н. НЕ експертни
- Старт : проекта е стартирал .
- Език и съдържание: Български език ; уникално съдържание
- Количество и качество: 15 статии месечно 350+ думи всяка - срок 2 до 4 месеца
- Изисквания : По предварително подадени теми от мен + предложения от вас (пример : Музика, мода, сексуална култура...) Изисква се рисърч
- Цена : Плащам предварително по 1 лв. на 100 думи или по 1,10 лв при предадени 15 статии.


5. Търся си хора и за коментари и развитие на форум за подрастващи. Очаквам предложения тук.


Правила : Винаги уникално съдържание, винаги проверена информация, технически грамотно писане (не като моето), Картинки към публикациите, мисъл в това което правите, а не просто изпълнение. Винаги ще знаете точно за кой пишете. Не ми ли хареса ще ви я върна, неграмотно ли е написаното ще ви я върна, копирано ли е няма да работим заедно. Изпращате ми ваши статии (не се оливайте знам, че всички сте добри :) ) с кратко представяне на тема защо смятате че можете да свършите тази работа и телефон за връзка на посочения по долу мейл или скайп. Цените ми не се коментират. Има бонуси за тези които се стараят :)

Защо да работите с мен (очевидно не заради и-трейда) : Това съм аз : Цък Умишлено не давам линк към мой сайт да не ми се карат админите. Работя предимно с големи брандове. Мога да плащам предварително и след първите статии обикновено го правя така.

Начин за връзка : dimitar at wincompany dot info или skype mitkowin. Моля не ми пълнете кутията тук!

@p.s. Ако нещо пропускам и/или това не е раздела, моля да ме извините и да ми подскажете, за да го поправя, благодаря.
 
Последно редактирано:
От: Търся хора за писане на статии - различни теми

Прекалено много изисквания за малко пари. Аз мога да кажа, че работя доста евтино, защото не го правя само заради заплащането, но пак не бих се навил при тези условия.
 
От: Търся хора за писане на статии - различни теми

Привет, съвсем не искам да споря, но ако смяташ, че е прекалено много да искам да се пише грамотно и да няма копи пейст, то значи наистина офертата ми не е изгодна :) Ако под условия визираш цената, то тогава странното за мен е че и твоята цена е 1 за 100 думи (10лв за 1000). Цък на темата . И другите условия не са по различни :) Точно това направих, влязох прочетох последните 30 теми свързани с това което ми трябва и подадох условия според предлагането.
И все пак благодаря за обратната връзка, ако решиш, че може да ме убедиш, че заслужаваш цената си от 1лв за 100 думи използвай контактите, които съм посочил!
 
От: Търся хора за писане на статии - различни теми

И аз нямам намерение да споря, казах го по-скоро като съвет. Не пиша в качеството си на кандидат, защото нямам време да се занимавам с писане по този начин. В моята оферта става въпрос за създаване на една статия от няколко. Също така се занимавам и с пренаписване. Това е много по-лесно, защото вече има готов материал, който остава да се преработи. Търсенето на информация по зададена тема е много по-трудно и отнема повече време от самото писане. Ако някой се съгласи да го прави за тази цена, няма проблем. Просто казах какво е моето мнение.
 
От: Търся хора за писане на статии - различни теми

Съгласен с mvmrik. Времето за рисърч по някои теми може да бъде доста... наистина доста. И проучването отнема значително повече време от самото "нащракване" на статиите след това. Дано намериш качество + винаги проверена информация + мисъл в изпълнението и т.н. на обявената цена е теоретично възможно, но малко вероятно. Доматите по 40 ст. / кг на пазара знаеш какви са. Само че тях не можеш да върнеш.
 
От: Търся хора за писане на статии - различни теми

Рядко акам в темите тук, но ти искаш журналист да ти пише статия за 80ст - 1 лв на 100 думи "Изисква се рисърч, винаги проверена информация", ако искаш да им звъним по телефона или да се срещаме с източниците, все пак трябва да сме 100% сигурни че информацията е вярна, just in case : D . За толкова пари трудно биха се навили хората да пренаписват статия, която им я даваш на готово. Тука ни взехте за индийци, които правят дрехи за 13 цента на час, иначе си готин на снимката, щи звънна :) .
 
От: Търся хора за писане на статии - различни теми

Какво наскачахте на човека, след като една голяма част от писателите тук, пишат за по 1 лев на 100 думи? Не, че съм му адвокат, но съм виждал далеч по-брутални оферти, от сорта на 2 лева за статия или 30 ст. на 100 думи.
 
От: Търся хора за писане на статии - различни теми

mvmrik, не си мисли, че коректните и точни хора не се ценят. Те ще получат коректност и възможности.
Успех и на теб :)
 
От: Търся хора за писане на статии - различни теми

Замислил ли си се сериозно защо наскачахме? Както казах, и на пазара има домати по 40 стотинки килото.
Ще ти дам само един пример - преди няколко години и аз наех човек от тук за 1 лв / 100 думи. Беше за туристически статии. Всичко започна уж добре и вече не следях нещата изкъсо. И един ден гледам статия за статуята на Исус в Рио, цъкната в категория Европа. Викам - цъкнала си грешна категория. Не, не мислела, че е грешна. Обяснението на причината ме накара да зяпна, и тогава спрях да очаквам качество (както и спрях да работя с нея изобщо, но това се подразбира). Защото при тази тарифа бройката думи се постига, но смисълът им все повече клони към нула. Структурата на тези най-евтини статии се оказа "бла-бла, дрън-дрън, ключова_дума, бла-бла, вижте ключова_дума2, защото е страхотно". Грубо казано, де - но пълнеж с това качество и софтуер може да генерира.

Нямам против търсенето на статии на ниски цени, ако искат може и на още по-ниски. Но имам против изискванията за съотношение на обем/качество/цена. Възложителите силно подценяват необходимото време за рисърч. А копирайтърите пък (това също ми е лично наблюдение) силно надценяват способността си да създават качествени текстове върху произволни теми. Не, уважаеми писачи, може да имате 2-3-5 или дори 10 области, в които сте компетентни. Но трудно ще ме убедите, че наистина можете да пишете качествено и относително бързо в 40 различни области. Скритата цена ще бъде или силно удължен срок (за запознаване с темата) или статия без почти никаква стойност за читателя. Иначе цената ще е "открита" - в левчетата, които клиентът плаща.
 
От: Търся хора за писане на статии - различни теми

АЗ ще ти пиша статии, уникални на поне 99% за 40 стотинки на 100 думи, пиши ми ЛС, моля те.
 
От: Търся хора за писане на статии - различни теми

Благодаря на всички, че ми вдигате темата. Вече запълних половината бройки, не съм се пазарил с никого и всеки от тях има обява тук ( за сумата от 1лв на 100 думи). Дадох им тяхната цена ;) на всички. А като смятам вие колко изписахте безплатно се чудя дали да не ви наема - по евтино ще ми излезете от тях :) Съжалявам, че звучи грубо но е така. Или седиш и хейтиш или отиваш заставаш срещу мен с това което можеш знаеш си цената и я получаваш.
Аз не искам журналисти, а статии написани грамотно в които не се говорят глупости (това имам предвид под проверена информация) ;)
 
От: Търся хора за писане на статии - различни теми

Благодаря на всички, че ми вдигате темата. Вече запълних половината бройки, не съм се пазарил с никого и всеки от тях има обява тук ( за сумата от 1лв на 100 думи). Дадох им тяхната цена ;) на всички. А като смятам вие колко изписахте безплатно се чудя дали да не ви наема - по евтино ще ми излезете от тях :) Съжалявам, че звучи грубо но е така. Или седиш и хейтиш или отиваш заставаш срещу мен с това което можеш знаеш си цената и я получаваш.
Аз не искам журналисти, а статии написани грамотно в които не се говорят глупости (това имам предвид под проверена информация) ;)

Не звучиш грубо, а наивно. Всички сме наясно какво е качеството на статиите от левче, скоро ще разбереш и ти ;). Ние няма как да ти излезем по евтино, понеже не си предлагаме услугите(поне аз), те "професионалистите" вече са се свързали с теб, както сам каза. От изискванията си направих извода, че търсиш нещо, което няма как да намериш за левче. Изглеждаше нагъл постът ти, както и на колегата ти пуснал почти същата копи-пейст(както му казвате) тема малко след теб, отново с линк към профил от сайта на seo конференцията, явно там бачкате само с професионалисти за по левче. Поста ми няма за цел да представя някого като добър или лош, просто изразявам мнение и както сам каза, правя ти услуга, като дигам темата :).
 
От: Търся хора за писане на статии - различни теми

Windboy - Статия 330 думи 3 лв = под левче на статия отговаряща на изискванията ми Цък
Philip - не виждам да предлага услугата
mvmrik - по горе написах 1 за 100 думи ( наистина момчето пише 1000 + нещо което не ми е необходимо)

Последните 10 теми на копита във форума = 1 лев средна цена за 100 думи. просто проверете, а не ме съдете, че купувам според офертите!

Разбирам напълно, че смятате за некачествени копитата в този форум, че не могат да дадат качество и т.н. аз пък искам да им дам шанс и дори си плащам тяхната цена - без да знам добри, лоши или какви са :)

Ние от SEO конференцията бачкаме по много, за да стигнем до там, правим си проучванията, за да предложим цена и не очакваме журналисти в предприемач, тях знаем къде да ги намерим ;) Всичко останало наистина е хейт. Пак казвам, заставаш пред мен показваш ми колко си добър и получаваш цената, която заслужаваш. Аз търся, не познавам хората, пробвам за което си ПЛАЩАМ и ако става продължаваме на цената на която си заслужава и за двама ни. Ако исках да съм 100% сигурен щях да си наема журналист (единствения според търсачката) Съдете ме за това ;)

p.s. От този форум съм научил много, запознал съм се с доста хора и съм похарчил не малко пари за развитие на различни идеи. Уважавам всяко едно мнение и въпреки че пиша остри отговори често, ви благодаря за дискусията. Много съм "за" да се вдигнат цените на услугите, както и качеството. Дайте предложение как, ще помогна с каквото мога :) Сериозно!
 
Последно редактирано:
От: Търся хора за писане на статии - различни теми

Много изхвърлянка, много нещо- големи брандове, Вас Ви знаят, много сте постигнали- ами що тогава търсите нещо във форум, а не се справяте директно и дискретно със задачите си!?
 
От: От: Търся хора за писане на статии - различни теми

Много съм "за" да се вдигнат цените на услугите, както и качеството. Дайте предложение как, ще помогна с каквото мога Сериозно!

Цените няма как да се вдигнат. Всеки сам си определя цената за труда и си намира клиенти които са съгласни с нея. Винаги ще има хора, които пишат за жълти стотинки, както и обратното. Клиента си избира с кой да работи. Обаче когато цял ден си рисърчвал теми и си събирал информация от която си написал 2-3 стойностни статии и си изкарал за деня 10-15 лева сам ще се осъзнаеш и ще си вдигнеш цената (не визирам теб). Според мен една добре написана и оптимизирана статия, която след време се класира на топ позиции по ключовите си думи, струва много повече от 5 лева. Ако всеки един такъв копирайтър, който пише статии за по левче започне работа в която и да било строителна фирма и само подава кофи по цял ден, при всички случаи ще изкарва повече пари. За жалост това е реалността. Писал съм статии за 5лв, писал съм и за по 20. В крайна сметка отдавна реших да прекратя с това си начинание. :)
 
От: От: От: Търся хора за писане на статии - различни теми

Цените няма как да се вдигнат. Всеки сам си определя цената за труда и си намира клиенти които са съгласни с нея. Винаги ще има хора, които пишат за жълти стотинки, както и обратното. Клиента си избира с кой да работи. Обаче когато цял ден си рисърчвал теми и си събирал информация от която си написал 2-3 стойностни статии и си изкарал за деня 10-15 лева сам ще се осъзнаеш и ще си вдигнеш цената (не визирам теб). Според мен една добре написана и оптимизирана статия, която след време се класира на топ позиции по ключовите си думи, струва много повече от 5 лева. Ако всеки един такъв копирайтър, който пише статии за по левче започне работа в която и да било строителна фирма и само подава кофи по цял ден, при всички случаи ще изкарва повече пари. За жалост това е реалността. Писал съм статии за 5лв, писал съм и за по 20. В крайна сметка отдавна реших да прекратя с това си начинание. :)

Точно това исках да кажа и аз, не знам от къде я е изровил автора темата в която продавам статия за левче, но ако я прочете може да види, че продавам статии писани от мен за мой сайт, която не съм успял да публикувам. Сиреч продавам я за левче, понеже аз не пиша професионално и всеки които е посещавал сайтове в които съм писал(мои сайтове) може да види това. Аз "пренаписвам" готов материал, не правя рисърч и не се занимавам да проверявам каквото и да е, просто перифразирам за да получа уникално съдържание, пълнеж. Такъв тип статия струва левче - да. Всичко друго струва яко пара според мен, но все пак не съм аз този, които бачка с големите брандове за разлика от автора така че той да каже :). Сори ако постовете ми изглеждат като заяждане, просто е малко дразнещо, като някой се прави на голямото добро утро, иска качество, а парите които предлага за работата да са минимални. Това е типично за бизнесмените в България, карат последни модели джипки, а плащат минималната работна заплата за работа, която по принцип трябва да се върши от двама :D.
 
Последно редактирано:
От: Търся хора за писане на статии - различни теми

mitkowin, по принцип съм спрял да пиша за външни поръчки. Но ако държиш, ще ти кажа на каква тарифа пишех преди 10-на години, когато бях редактор на списание - 70-130 лв за статия при среден обем 1500-4000 думи. Това в периода 2001-2008 г., докато пишех по-активно. И тарифата беше определена не от мен, а от работодателя ми. Това би се приравнило на 3,50 - 6 лв / 100 думи и е реалистичната според мен цена за статии със сериозен рисърч (а не преводни материали), изпълнени от-до, без нужда от коректор, допълнени със скрийншоти/избрани снимки и внимателно съобразени с нивото и стила на аудиторията, която чете изданието. Ако искаш, мога да добавя инфлацията от 2005 насам и ще пусна тема за писане върху тези тарифи ;)

В търсачката правилно си намерил единствения (или поне единствен, когото познавам) журналист тук. Тя е моя близка приятелка и лично я насочих в този форум. Нейните минимални тарифи са двойно на търсените от теб; в отзивите ще видиш, че качеството надхвърля тарифите. Наскоро й препоръчвах да повиши цените или поне да преформулира ценообразуването - начална такса за рисърч и едва след това таксуване на база думи. Причината е елементарна - вложеното време за проучване значително надхвърля тарифата за единична статия от 300 думи, ако някой поръча това.
Всъщност, точно този метод е може би единственото, което би вдигнало едновременно цените и качеството тук.
 
От: Търся хора за писане на статии - различни теми

mitkowin, поне сподели след време дали си доволен от закупените статии, тъй като и аз съм купувал статии от тук и са били големи греди. Затова и спрях да се доверявам на хора, които са имали 6-ца на есето по литература и които, след като са написали коледните картички до родата си (без запетайките), са решили, че стават за копирайтъри. Но може би пък аз да не съм уцелил точните хора. ;)
 
От: Търся хора за писане на статии - различни теми

Интересувам се от писане на коментари и развитие на форум. Моля, пишете ми на лично, каква е офертата...и разбира се каква е тематиката на форума.
 

Горе