Търся човек за бавно и фино SEO

От: Търся човек за бавно и фино SEO

Разбира се, че има страници в топ 5. Защото броенето започва от 1, продължава през 2, 3, 4, до стига до 5 и продължава с 6, 7, 8...

Да обяснявам ли защо първите 5 прости числа съществуват?

Гугъла е така направен, че винаги ще има страници на първо, второ, трето и т.н. място (ако съответните ключови думи/фрази са индексиране някъде).

Защо числата 1, 2, 4, 4 и 5 са първите 5 естествени числа?
 
От: От: Търся човек за бавно и фино SEO

Разбира се, че има страници в топ 5. Защото броенето започва от 1, продължава през 2, 3, 4, до стига до 5 и продължава с 6, 7, 8...

Да обяснявам ли защо първите 5 прости числа съществуват?

Гугъла е така направен, че винаги ще има страници на първо, второ, трето и т.н. място (ако съответните ключови думи/фрази са индексиране някъде).

Защо числата 1, 2, 4, 4 и 5 са първите 5 естествени числа?

Не ти разбирам много добре мисълта :D но да разбирам ли, че искаш да кажеш, че тия топ 5 сайта са там по някаква случайност. Просто харесал домейна на бай-пешо и го сложил на първа позиция?
 
От: От: Търся човек за бавно и фино SEO

Не ти разбирам много добре мисълта :D но да разбирам ли, че искаш да кажеш, че тия топ 5 сайта са там по някаква случайност. Просто харесал домейна на бай-пешо и го сложил на първа позиция?

В работата ми знаеш ли колко такива случая имам, бутне си някой сайт на топ 1 и го държи там доста дълго време, а реално е пълен ташак сайта. И не само аз имам такива наблюдения, с колеги от този форум сме дискутирали такива "аномалии".
 
От: От: Търся човек за бавно и фино SEO

В работата ми знаеш ли колко такива случая имам, бутне си някой сайт на топ 1 и го държи там доста дълго време, а реално е пълен ташак сайта. И не само аз имам такива наблюдения, с колеги от този форум сме дискутирали такива "аномалии".
Аномалии може да има на всякъде:) Въпроса е дали това е практика, или са някакви единични случай.
И после като видиш съотношението между тези аномалии и сайтовете по които е работено, оптимизираните вземат превес нали?
 
От: Търся човек за бавно и фино SEO

aко беше практика нямаше да напиша, че е аномалия?
 
От: От: Търся човек за бавно и фино SEO

Не ти разбирам много добре мисълта :D но да разбирам ли, че искаш да кажеш, че тия топ 5 сайта са там по някаква случайност. Просто харесал домейна на бай-пешо и го сложил на първа позиция?

Напълно е възможно в алгоритмите на Google да има и числа от PRNG. Но какъвто и алгоритъм да има - винаги ще има резултат номер 1, резултат номер 2 и т.н. (ако има достатъчно релевантни и индексирани страници).

Помисли защо в книгите (с повече от 5 страници) има страници с номера 1, 2, 3, 4 и 5.
 

Горе