Търся човек за дизайн на сайт от 1 страница.

d3velop

New Member
Рейтинг - 100%
18   0   0
Трябва ми дизайн на сайт с 1 страница. Искам да е нещо свежо с топли цветове.
Добавил съм mockup как искам да изглежда сайта. Ще се разберем допълнително за цветовете.
Искам дизайна да е кодиран с валиден (x)HTML (без да се кодира JS за табовете)
Моля всеки който смята, че може да се справи да ми драсне на Л.С: цена + линк към сайт/ове който сте правили (за да добия представа за стила на дизайна).
Плащам когато сте готови чрез Epay, Банков превод

mockup-site.jpg
 
От: Търся човек за дизайн на сайт от 1 страница.

Като че ли гледам 90 процента от темите тук
http://wordpress.org/extend/themes/ .Не се сещате винаги да ползвате вп, така избягвате всякакви проблеми които може да възникнат с html/
 
От: Търся човек за дизайн на сайт от 1 страница.

Имате лично съобщение
 
От: Търся човек за дизайн на сайт от 1 страница.

@AlanFort досега беше на WP ... просто ми трябваше нещо наистина изчистено.
Намерих човек благодаря на всички включили се в темата.
пп. Само да кажа че получих оферти от по 200+ лева за 1 страница което смятам че е адски голяма цена (аз където не ми се отдава много дизайна ще седна да си го направя за 3-4 часа, но 200лв никога няма да дам за 1 страница дизайн)
 
От: Търся човек за дизайн на сайт от 1 страница.

@AlanFort досега беше на WP ... просто ми трябваше нещо наистина изчистено.
Намерих човек благодаря на всички включили се в темата.
пп. Само да кажа че получих оферти от по 200+ лева за 1 страница което смятам че е адски голяма цена (аз където не ми се отдава много дизайна ще седна да си го направя за 3-4 часа, но 200лв никога няма да дам за 1 страница дизайн)
Кажи кои са тия 8)
 
От: Търся човек за дизайн на сайт от 1 страница.

...пп. Само да кажа че получих оферти от по 200+ лева за 1 страница което смятам че е адски голяма цена (аз където не ми се отдава много дизайна ще седна да си го направя за 3-4 часа, но 200лв никога няма да дам за 1 страница дизайн)
Не си прав! Аз смятам, че 200 лв. са напълно нормална цена която са ти поискали. Ти или нямаш представа как върви заплащането и не оценяваш чуждия труд или гледаш да минеш "тънко".
1. Искаш дизайн за даден продукт. Тук зависи за какво искаш дизайна, но почти няма значение дали е една страница или сайт - този дизайн ти го получаваш а и като гледам от снимката ще го ползваш за цял сайт а не за една страница (ако бъркам поправи ме!). Пък даже и да е за една страница - проектирането на визията си струва пари.
2. След това искаш и изработка на тази визия! Не си ли даваш сметка, че искаш 2 продукта - проектиране на нещо и след това неговото изпълнение?! Освен това поставяш и условия: "(без да се кодира JS за табовете)".

По този начин ти вече не искаш само дизайн, но искаш 2 в 1 - дизайн и изработка на дизайна. Смятам, че в този твой случай една цена от около 150 до 200 лв за изработката на страница е нормална. Вече всеки оценява своя труд и може да сложи каквато цена си иска - ти не си задължен да я плащаш, винаги можеш да намериш някой закъсал или неспециалист, който и за без пари ще ти направи дизайн.
 
От: Търся човек за дизайн на сайт от 1 страница.

Кажи кои са тия 8)

Ми аз съм от тия? Проблем ли има? Че и по повече съм зимал и ще продължавам да взимам. Пак почнахме старата песен, "аз не разбирам и немога, ма ми се вижда скъпо" и после един след друг......"аааааааа ма той не ще да ми направи това както искам, ма аз си го представях по друг начин, ма не знам си кво."

Аз тия очи да не съм ги намерил у гората, че да правя по 10 варианта за 10 лв.

1 страничка нещо простичко. Просто просто колко да е просто? 1 во дизайн, около час ако си добър. После следва "ама мое ли това да го преместим тук", после "не върни го преди това беше по-добре". И след около 10 промени сме готови. После следва ХТМЛ-а който също търпи около 10 промени, като тука вече това моели да го преместим вече не е толкова простичко.... и като се събере всичко колко става? 15 мин? или 3 дена?

Сигурен съм, че като дава човек винаги му се вижда много, ама аз като отида да си взема колата от сервиза не се пазаря с майстора и да му обяснявам, че за 50 кинта сам ще си сменя гумите или пък че са му много за 15 мин работа.
 
От: Търся човек за дизайн на сайт от 1 страница.

По спокойно бе, аз не съм си пускал оферти и не пускам оферти за подобни неща.
 
От: Търся човек за дизайн на сайт от 1 страница.

По спокойно бе, аз не съм си пускал оферти и не пускам оферти за подобни неща.

Аз съм спокоен... по-принцип :D не можах да ти схвана концепцията обаче:

"Кажи кои са тия" ... че и аз да си поръчам
"Кажи кои са тия" ... да ти обясня че не разбират
"Кажи кои са тия" ... да проверя дали си залужават тия 200+ лв дето търся
"Кажи кои са тия" ... не че ме интересува :)
"Кажи кои са тия" ... тук да го допълниш ако е друго.

Сори ама съм крайно негативен към изказвания... "а двестя лева за една страници то за толкоз си я направя сам / ай па да струва 200 лв според мен е 17.80"

Пиис :D
 
От: Търся човек за дизайн на сайт от 1 страница.

И аз да спомена нещо. Наскоро инсталирах магазин (зен карт) на един познат на приятел. Като за познат му казах 250 лв. инсталация, настройка и промяна на дизайна донякъде и обяснение кое как. Инсталация, настройка и т.н. отнеха около 40 минути. Дотук печалба отвсякъде. После като почна едно обяснение как се добавят продукти, как се пише описание, как се пускат промоции, как се работи с irfranview да си намаля снимките (беше почнал да качва по 5МБ снимки и викаше, че сайта му лагва), след това как се работи с outlook и как да пише на клиентите си. Като сметна 40 минути инсталация и "тормоз" в продължение на 10 дена в обяснение по 1 час минимум кое как работи и т.н. и ми излезнаха през носа тия 250 лв.. Всеки сам има право да си определя цената. Наскоро ми звъняха да правя сайт на хотел и искаха цена. В последствие разбрах, че са искали най ниската цена. Тъй като познат пак ги беше пратил им обявих 300 лв. ориентировъчно, като в последствие в зависимост от това какво искат може или да пада или да се качва. Еми не ме избраха мен, и след това рабрах, че някой им е направил "сайт" (купил е домейн и го е редиректнал към wordpress.com с някаква безплатна тема и половината неща даже не ги беше доработил) за 100 лв. и за това са избрали него. В момента имат подобие на блог/сайт в който половината работи водят до грешки или не работят изобщо.. Вземи на клиентите 1000 лв., но свърши поне работа за 500 лв.. Това е истината.
 
От: Търся човек за дизайн на сайт от 1 страница.

Аз съм "тоя". Аз работата може и за 10 минути да я свърша, но за да стигна до тия 10 минути съм "загубил" няколко години от живота си да се осъвършенствам. В цената заплащате времето ми, нервите ми, здравето ми, очите ми и недоспиването ми през тези години, както би следвало да таксува всеки уважаващ себе си freelancer. Защото ако не искате да заплатите нашето изгубено време, ще трява да загубите от собственото си. Мислете ги и тия неща, като оценявате чуждия труд. А като сте толкова вещ и можете да седнете за 3-4 часа да си свършите работата сам, защо не го направите?
 
От: Търся човек за дизайн на сайт от 1 страница.

Картинката на мокъпа е много добра.

Вероятно малко отчетоха че вероятно ще се очаква контактната форма и да бачка.
И сигурно и да валидира входни данни.

"Ще се разберем допълнително" в комбинация с плащането "когато сте готови" е с много висок потенциал за ... Безвъзвратно затриване на някоя и друга мозъчна клетки плюс скъсани нервноклетъчни аксони.

Все неща, които би трябвало да калкулирате поне горе-долу ако сте решили да отправите оферта, съдържаща точна сума.
 
След като темата се е превърнала в офтопик, а и проекта е поет мога и аз да се включа, защото наистина има правилни мнения в темата.

Преди време бях гледал сравнение между цените за изработка на лого и до ден днешен го давам за пример какви индийци всъщност сме. За съжаление не мога да изровя таблицата в момента, но пък ще цитирам информация от един сайт, класиран на първо място за ключовата си фраза:

Flat Fee Logo Design Examples:

Professional Agency: $1000 - $5000
Independent Firm: $500 - $3000
Freelancer: $250 - $2500
Offshore Designer: $100 - $250

Да го ева - You have given out too much Reputation in the last 24 hours, try again later.
 
От: Търся човек за дизайн на сайт от 1 страница.

И другото дето исках да кажа:

Няма нужда да коментирате в негативна светлина някого само задето е поискал 'много' пари за труда си.
Това че вие не сте готови да платите толкова, си е ваш избор.

Не оценявайте чуждия труд без да сте го видели.
За да не оцени той вашата платежоспособност, сериозност, професионализъм и прочие подобни...

И да не стане поредната долнопробна дандания.
 
От: Търся човек за дизайн на сайт от 1 страница.

Ми аз съм на това мнение може би, защото wp точно такъв го сетъпвам за 10 минути, пък не знам дизайнерите какво го правите толкова тоя wp, ама ваша си работа, мъчете се с HTML, давайте още червени, няма да ме направите червен спокойноо.
 
От: Търся човек за дизайн на сайт от 1 страница.

Картинката на мокъпа наистина е много добра. Което пък значи че клиента знае какво иска и няма да има 100 преработки, което е много добре. Вярно е, че всеки който работи в областта е загубил много време за да се научи, но това което се иска може да стане за 5-6 часа максимум( с разработване на 2-3 варианта). 200 лв ми се струват наистина много за това време, поне за нашенските стандарти. Все пак би ми било интересно да видя крайната разработка и за колко пари е направена :)
 
От: Търся човек за дизайн на сайт от 1 страница.

Идеална сделка няма! Винаги купувача смята, че е дал повече, а продавача - че е взел по-малко.

Една притча:
Един американец понаправил пари, и като всеки уважаващ себе си американец, се разшетал из Европа. Оставил Париж за десерт.
И, както всеки уважаващ себе си американец, си поръчал портрет при парижки художник. Картината станала готова, дошло време за плащане.
- Колко искате за портрета, господине?
- 5 000 долара.
- Ааааа, чакайте малко! Зная, че европейците гледате на нас, американците, като на загубеняци. Аз не съм съгласен с Вашата цена! Не може това парче зебло и 50 грама боя да струват 5 000 долара!
- Прав сте, мистър - това парче зебло и тези 50 г боя струват 5 долара.
- !?
- Останалите 4995 долара са цената, че аз от тях съм направил Вашият портрет.
 

Горе