Търся човек за изграждане на Wordpress сайтове

От: Търся човек за изграждане на Wordpress сайтове

Моят въпрос е:
Защо след като може да има толкова изисквания (и то за начало) трябва да е WP?!?
А примерите са меко казано смешни.
 
От: Търся човек за изграждане на Wordpress сайтове

Е без изисквания няма как ;) ти ва какво предлагаш различно от WP да е ? А за примерите... забаавлявай сеее ;)
 
От: Търся човек за изграждане на Wordpress сайтове

Не е въпрос на забавление а на отговорности.
 
Нека и аз да изкоментирам малко тех. зданието, защото като прочетох "Искам няколко незначителни промени - примерно бутоните за социални мрежи да отидат във футъра" ми стана лошо. :) Незначително е да отидеш да свършиш малка нужда, но когато става дума за мазане по кода, не знам...явно на теб ти се струва такава работа. Не ми стана ясно какво точно трябваа да се модифицира по този модъл, да пере ли, да готви ли искаш?

За това си има един плъгин, който допуска след плащане до точно определено съдържание от сайта.

- Също така има ли вар. да се направи потребителска регистрация и вход с който да се достъпва определен контент?

Дано получиш добри оферти, но не се хващай на някой за 200-300 лева, защото човека, който търсиш не работи на тези цени. Съвет преди да го гризнеш, ако се метнеш на нещо тънко.
 
От: Re: Търся човек за изграждане на Wordpress сайтове

Аз вече не се смея на техническото задание, а на друго ххихи. Виждам незапознати хора да коментират ходене до тоалетна...и се смия вече с глас... Имай предвид, че свалянето на бутоните не е необходимо на всяка цена да става мазане по кода. Много от самите теми го позволяват без да си изцапаш ръцете в код. Показвай социалните бутони във футъра. Сейф.
Относно цената също има значение. И мисля, че точно тези дребни неща, които съм описал ще ме насочат към чавека с който ще работя. Той би прегледал темата преди да реши да пише. За това съм я дал. Аххахаа
Вярно не съм експерт в даването на зядяния, но ще се науча ;)
Относно цената... от 200 до 300 има разлика... а и проектите когато са повече от 1 тя става значителна.
@ $iNeed$ според теб каква е цената.
 
Първо, точно цена се дава при точно задание. Няма как "лека модификация на плъгин" да се определи като време, усилия и ресурси. Едно е да му извадиш някой елемент, друго е да го ракостиш целия PHP код и да го наредиш според нуждите, но товава реално по-добре да се напише на ново.

И не знам колко теми си правил и нареждал, но това С бутоните във футъра е опция от настройките на някои теми, които дори не знам защо се споменава, при положение, че е само SAVE. :) Има значение, но има значени и за девелопъра. Виждал съм доста мотивирани разработчици и такива дето претупват нещата, повярвай ми първите не са в ниската цена. ;)
 
От: Търся човек за изграждане на Wordpress сайтове

Цена всеки дава както си иска :)
А относно точна спецификация, предполагам дори не си виждал истинска спецификация на сайт :) Имаш идея, но не вярвам и тук някой да е давал такава и ти да си виждал :)
Няма нужда да разкостиш PHP кода за да модифицираш HTML или CSS :) Играл съм си доста с WP и точно частта в която споменаваш - модифициране :)
Относно темите който съм правил и нареждал - е едно. Опита в уеб е друго. Трето е да се сетиш, че може да сложиш във футъра и обикновен HTML с картинките и линковете към социалните мрежи - не изисква разработка, нали . Има начин и начин да се направи.
Под девелопър не знам кво разбираш, но явно имаш предвид фронденд девелопър :) Който се различава доста от PHP девелопъра. Ако ми трябва сайт от 0 щях да се обърна към такива :)
С последното си изречение, мисля че засягаш доста кадърни хора тук.
А защо въобще някой споменал ли е цена и как определи коя е ниска и коя висока, без изисквания.
Мислиш ли, че няма хора, който въпреки дадената висока цена няма да претупат нещата. Как може да се гарантира това :p
 
Виждал съм. По една случайност съм изготвял технически задания зо проекти на организации и "вижданията" ми на техническо задание не се ограничават с форума. Жално ако се сравняваш с тези, които не са правили такива, но това няма какво да го коментирам.

За пръв път виждам някой да модифицира html и css в плъгин, обикновено е негова функционалност. Ето за това говоря да се пише точно и ясно. Видя ли колко разлика има? С никакво изречение не засягам никога. Просто питай дали някой ще ти го направи за 100 лева и сам ще видиш кой ще ти се лепне за офертата. Направи си опит, ако искаш. ;)

Никой професионалист няма да те претрупа, както и никой професоналист с опит няма да се заеме за жълти стотинки. Това е логиката А е преди Б, В е след Б. Няма нищо сигурно на този свят, може да се получи креда, но риска да се случи е много по-малък от придишния ми пример с ниската цена. :)
 
От: Търся човек за изграждане на Wordpress сайтове

Супер, щом си виждал, значи знаеш - бих подплашил населението тук :)
И виж, аз за това не съм казал, има ли някой да ми го направи за 100 лв.
Питал съм за предложение, спрямо изисквания и доуточнения:)
 
От: Търся човек за изграждане на Wordpress сайтове

От прочетеното до тук не ми стана ясно намери ли се човек по заданието или само чешем езици. То минаха две седмици от както се появи тази тема, а желаещи няма. Само едно дърлене.
Накарах малкия да седне и за една вечер да кара конкретно по заданието:
Трябва цена за пускането на един сайт - нов.
- Сайта ще бъде на бг/ен - Да може да бъде на два езика
- Някаква респонсив тема, даже ето тази - wordpress.org/themes/customizr - Ето я темата https://wordpress.org/themes/customizr ето какво се получи: http://site.niski-ceni.com/
- Модул кото трябва малко да се модифицира, но го има - за обяви - WP Job Manager - Добавен е модула
- Текстове ще дам То почти и няма, снимки също, то почти няма - ако се дадат ще се добавят
- Искам няколко незначителни промени - примерно бутоните за социални мрежи да отидат във футъра - Отидоха във футъра
- горе в хедъра - търсачка - и търсачка дойде във хедъра
- Също така има ли вар. да се направи потребителска регистрация и вход с който да се достъпва определен контент?

Пример какво да се промени - освен търсачката, бутоните за социални мрежи...
... може да се наложи полето за търсене да се увеличи малко - може да се увеличи колкото искате
- да се увеличи шрифта на менюто - може да се увеличи колкото искате, сега го дигнах с 5px
- да де се скрият някои елементи от модула - е тука вече идея нямам какво да напрявя, мога да скрия всичките, ама какво ще остане
- да се променят някои цветове - могат да се променят цветовете, сега съм го променил
- може би ще се наложи и друго. - ей тука може вече да я закъсаме, като незнаем какво е това "друго"

Ето и резултата: http://site.niski-ceni.com/
естественно със демо снимки и текст, да не се обръща внимание на тях.
И сега ако някои се интересува какво би струвало всичко това: Ми малкия мисли, мисли и отсече: Тате 10 лв ще ми струва инсталирането, обаче конфигуриранетоооооо, не ме питай по добре, Идея си нямаш колко съм чел и проба-грешка, проба -грешка та да мога за час-два да направя това. По добре ми купи костюм отколкото да ме каниш на гости както имаше една приказка. И така си и остана-детето има да взема, аз ще имам да му давам.
Сега серизоно: Колега "ABC S. " бях ти писал още в самото начало, показах ти два работещи сайта направени точно с тази тема, опитах да ти изпратя email-оказа се че ми връща Delivery to the following recipient failed permanently: на [email protected] /адреса го копирам, може грешно да си го изписал/.
Пощенската ти кутия на лични не приема -казва,ч е е препълнена. Няма връзка с теб.
Много вероятно е вече да си си намерил изпълнител, не държа аз да изработя това задание, бягам от различните, изкривени неща, предпочитам стандартните изпълнения, но все пак ако имаш интерес за съвместна работа било по този или подобен проект можеш да се обадиш.
Поздрави и приятна сутрин !
 
От: Търся човек за изграждане на Wordpress сайтове

Привет Kirsen,
Мейла е това и не би трябвало да има проблем с него
пиша го отново [email protected]. Моля те драсни на него.
По проекта в момента се работи, но както бях писал имам желание тази година да пусна няколко сайта.
Благодаря за отделеното време и за пускането на темата. Благодаря и за подробния пост.
Пиши ми на мейла за да имаме контакт и да сме си полезни за в бъдеще.
Имай предвид, че чакам до понеделник да е готов сайта, ако не е или не ми допадне изпълнението бих го преправил от 0лата.
:)
 
От: Търся човек за изграждане на Wordpress сайтове

Аз си оттеглям офертата, с хора ползващи поща в abv.bg не работя.
 
От: Търся човек за изграждане на Wordpress сайтове

По повод изписаното за модифицирането на футера, отдавна са го измислили - child тема ...

Аз си оттеглям офертата, с хора ползващи поща в abv.bg не работя.

И си прав ... след кореспонденция на [email protected] и представяне на варианти от моя страна, ми писаха директно:
Принципно видях и какви цени си дал.
Видяха ми се като за краен клиент.
Имай предвид, че плана е тази година да мина над 20 сайта :)


Отговорих и редуцирах цената, като за подизпълнител за 20 сайта, но ...

При задаване на въпроса - И тъй като в мейла ти има думичката design, може би е редно и ти малко да ми се представиш...

До ден днешен чакам отговор ...

Дори и да ми се отговори вече, бих отказала. Трудът и знанията имат цена. Ако искаш твоя труд, да се оценява, цени труда и на другите. Както и времето.

Елементарната етика поне изисква - отговор, дори и да не работиш с този човек. Не се знае, кога пътищата ви отново ще се пресекат.

И вярна на себе си - @ABC S. -УСПЕХ С ПРОЕКТА ЗА 20 сайта тази година!
 
От: Търся човек за изграждане на Wordpress сайтове

Тоя хабер си няма от нищо и затова търси някой за 100 лева да му свърши работата
По повод изписаното за модифицирането на футера, отдавна са го измислили - child тема ...



И си прав ... след кореспонденция на [email protected] и представяне на варианти от моя страна, ми писаха директно:
Принципно видях и какви цени си дал.
Видяха ми се като за краен клиент.
Имай предвид, че плана е тази година да мина над 20 сайта :)


Отговорих и редуцирах цената, като за подизпълнител за 20 сайта, но ...

При задаване на въпроса - И тъй като в мейла ти има думичката design, може би е редно и ти малко да ми се представиш...

До ден днешен чакам отговор ...

Дори и да ми се отговори вече, бих отказала. Трудът и знанията имат цена. Ако искаш твоя труд, да се оценява, цени труда и на другите. Както и времето.

Елементарната етика поне изисква - отговор, дори и да не работиш с този човек. Не се знае, кога пътищата ви отново ще се пресекат.

И вярна на себе си - @ABC S. -УСПЕХ С ПРОЕКТА ЗА 20 сайта тази година!
 
Аз си знаех, че е мишкарска история. Такива се надушват от далеч. И ABC S. пич, не че си виновен, просто така са те научили. ;)

Да си намери някое нуби да се учи върху тия 20 сайта. И аз имах един клиент преди време с 5 сайта щял да прави и увисна на 2рия. :) То не е да имаш само сайт, нали и трафик му трябва. :)
 
От: Търся човек за изграждане на Wordpress сайтове

Хахахха, много ме развеселихте :)
Да си призная аз пък не работя с хора, който имат изискване към името на пощата :) abv, hushmail, gmail или друго хаххах
също така да дам разяснение за името си Design... Добре, че не ползвам нещо в което има spaceman :)
Да ти се представя, ами да нямам нищо против, но разговора не е продължил толкова. А относно това на кой отговарям, на кой не и кога го правя... не вярвах че някой ще ми иска обяснения.
На ден получавам над 80-90 мейла - Вчера под бройка са са 87. Повярвай всички съм ги прочел, на повечето съм отговорил, на други ще отговоря, а на трети не :)
На никой не съм умаловажил и труда и знанията и пр. Знам, знанията си имат цена, но и времето си има цена. Моето време в което трябва да стигна до вашия мейл да отговоря на някой въпрос който не е по темата.
Да се представя ок - какво е важно за вас, моят опит, от къде съм или дали очите ми са сини?
Честно да си призная търся някой да ги прави без пари, но няма такива, така че 100 лв. си е опция. Даже е за предпочитане да ги изкараш с труд от колкото да си пишеш безмислени постове :)
Относно докато обсъждате сайтовете работата си върви. Но мишкарска работа, така са ме научили :)
Нещо изпуснах ли:)
 
От: От: Търся човек за изграждане на Wordpress сайтове

Да, изискването за пощата е желязно правило - също и с хора пишещи на маймуница не работя защото са олигофрени и мишкари и шанса да си преебан с такива хора клони към 99%. Личен опит. Ти пишеш на маймуница нали?
Хахахха, много ме развеселихте :)
Да си призная аз пък не работя с хора, който имат изискване към името на пощата :) abv, hushmail, gmail или друго хаххах
също така да дам разяснение за името си Design... Добре, че не ползвам нещо в което има spaceman :)
Да ти се представя, ами да нямам нищо против, но разговора не е продължил толкова. А относно това на кой отговарям, на кой не и кога го правя... не вярвах че някой ще ми иска обяснения.
На ден получавам над 80-90 мейла - Вчера под бройка са са 87. Повярвай всички съм ги прочел, на повечето съм отговорил, на други ще отговоря, а на трети не :)
На никой не съм умаловажил и труда и знанията и пр. Знам, знанията си имат цена, но и времето си има цена. Моето време в което трябва да стигна до вашия мейл да отговоря на някой въпрос който не е по темата.
Да се представя ок - какво е важно за вас, моят опит, от къде съм или дали очите ми са сини?
Честно да си призная търся някой да ги прави без пари, но няма такива, така че 100 лв. си е опция. Даже е за предпочитане да ги изкараш с труд от колкото да си пишеш безмислени постове :)
Относно докато обсъждате сайтовете работата си върви. Но мишкарска работа, така са ме научили :)
Нещо изпуснах ли:)
 
Re: От: Търся човек за изграждане на Wordpress сайтове

Така, значи, когато някой си е направил труда да ти пише, да проучи от какво има нужда и ти е направил предложение е възпитано независимо от отговора да му върнеш обратен мейл. Не знам колко бизнесмен се чувстваш, но това са нормални бизнес отношения. Ако са ти чужди, кажи си, ще те разберем. И щом те забавлява това, че хората тук те намират за куца оферта, значи имаш проблем. :)

И няма значени колко мейла получаваш. Когато поемаш ангажмент към някой, редно е да си го предвидим и да се отнесеш сериозно, иначе си е аматьорско изпълнение. Такова, което би накарало дори и тия с ниските цени тук да ти теглят една. Как така не е по темата мейла? Да не би някакви други предложения да ти отправят хората тук? :) :) :)

Да, изпускаш. Но ще го разбереш в процеса на работа. Такива като теб трбява да се учат от горчивия опит, иначе нищо няма да стане. ;)
 
От: Търся човек за изграждане на Wordpress сайтове

Не пиша на маймуница, може би така го виждаш :) :)
Маймуница или друго, съдържанието е важно. Mislq ako da
Eто нещо за мен - пиша с 10 пръста на БДС. Я да видим това как ще го коментирате :)
Който си е направил труда да ми пише си е направил труда да ми пише :) А относно delindadar сме провели цяла кореспонденция :) Така, че успокойте се - писал съм му, може да не съм му отговорил на всичко, но мейлите сега ги погледнах, доста дълги и изчерпателни са. А за тези който ги интересува са написани на БЪЛГАРСКИ и не са на маймуница. :):) :) :)
Относно бизнес отношенията виждам, че има експерти тук. Приемам съветите ви, дори и ненужни :)
Който както иска да ме намира, трудно се трогвам от хорското мнение :)

И постоянно чета, хората с ниските цени, тези с предложение за 50-100 лв.
Мисля, че текста който тук се изписа, колкото и тъп и безсмислен да е, ако беше код, вече щяхме да имаме поне един сайт :)

Вие от колко време се занимавате с бизнес, от къде получавате знанията си... Очаквам вашите съвети, предложения и препоръки относно бизнес отношенията ми. Как се прави бизнес, Бизнес кореспонденция и може ли практически съвети :)
 
От: Търся човек за изграждане на Wordpress сайтове

Полека е емотиконите, като някоя разгонена тинейджърка ги лепиш. Опита го трупаме в процес на работа с такива мишкари като теб. И @delindadar е дама, как само ти не разбра?
Не пиша на маймуница, може би така го виждаш :) :)
Маймуница или друго, съдържанието е важно. Mislq ako da
Eто нещо за мен - пиша с 10 пръста на БДС. Я да видим това как ще го коментирате :)
Който си е направил труда да ми пише си е направил труда да ми пише :) А относно delindadar сме провели цяла кореспонденция :) Така, че успокойте се - писал съм му, може да не съм му отговорил на всичко, но мейлите сега ги погледнах, доста дълги и изчерпателни са. А за тези който ги интересува са написани на БЪЛГАРСКИ и не са на маймуница. :):) :) :)
Относно бизнес отношенията виждам, че има експерти тук. Приемам съветите ви, дори и ненужни :)
Който както иска да ме намира, трудно се трогвам от хорското мнение :)

И постоянно чета, хората с ниските цени, тези с предложение за 50-100 лв.
Мисля, че текста който тук се изписа, колкото и тъп и безсмислен да е, ако беше код, вече щяхме да имаме поне един сайт :)

Вие от колко време се занимавате с бизнес, от къде получавате знанията си... Очаквам вашите съвети, предложения и препоръки относно бизнес отношенията ми. Как се прави бизнес, Бизнес кореспонденция и може ли практически съвети :)
 

Горе