Търся човек за импорт на XML файл.

d.denev

New Member
Рейтинг - 0%
0   0   0
Здравейте,

Имам следния казус - разработваме онлайн магазин, в който трябва да се импортнат два XML файла с продукти. Системата, на която правим магазина, е Joomla (Virtuemart). Интересува ме има ли възможност да се импортне XML в нашия магазин, генериран от онлайн магазин, който не е на Joomla.

И вторият ми въпрос е ако това не може да се случи в Joomla - Коя е най-подходящата система, в която може да се изгради магазина и в него да се импортнат продуктите чрез XML.

Желателно е за XML файла да бъде зададен източник, от където да се зарежда, за да може при всяка корекция информацията в сайта да се обновява автоматично.

Пишете ми на ЛС за възможностите и при двата варианта и за цени ако вие се заемете с импорта на XML файловете.

Благодаря предварително!
 
От: Търся човек за импорт на XML файл.

Е, то XML е Extensible Markup Language, върху който са изградени множество известни и безизвестни формати като RSS, Atom, SOAP, XHTML, последния Office пакет и т.н. Доста е-магазини поддържат импорт/експорт на продукти в техен си XML формат, който обикновено друг е-магазин не може директно да импортне/експортне. В повечето случаи ще се получи загуба на къстъм полета и информация.
 
От: Търся човек за импорт на XML файл.

Да, импорт на XML между еднакви системи знам, че е възможен. В случая според мен трябва да е някакъв вид импорт, който използват например в сайта kolko.bg. При тях магазини на всяка една система могат да импортнат артикулите си.
 
От: Търся човек за импорт на XML файл.

ако ползваш готови системи както при старият CMS, така и при новият - потърси в Google и 100% някой е направи "мост" за преминаване от едната към другата система. Пробвай да търсиш XXX to Virtuemart, като XXX е твоята система.
 
От: Търся човек за импорт на XML файл.

Да, импорт на XML между еднакви системи знам, че е възможен. В случая според мен трябва да е някакъв вид импорт, който използват например в сайта kolko.bg. При тях магазини на всяка една система могат да импортнат артикулите си.

колко.бг предоставят скриптове на е-магазините за експорт в xml от доста видове цмс-и. По този начин си гарантират че експортнатият xml ще е във формат който тях ги устройва.
 

Горе