Търся човек за онлайн бизнес с дрехи !

От: Търся човек за онлайн бизнес с дрехи !

Нямах предвид, че като има 2 деца е критерии за успешен бизнес, а че не може да се занимава вече с бизнеса заради семейството си.Наистина, като се зачета доста оплетено излиза, но днес ми беше много натоварен деня и много набързо писах.Срещах се с жената и просто няма вид на измамник, но дори и да беше при момента на сделката пред мен се прехвърля всичко.Виждах извадки от еконт, както и реални поръчки пред мен да стават (от телефона й).Държа с човека първо да се срещна лично и след това 3-мата си правим среща и ако човека не е съгласен ок.Това не е от типа бизнеси, които просто даваш парите и започва да тече.Трябва си труд, както обясних ... ходене по магазини, до шивачки и еконт.
Желая хубава вечер :)
 
От: Търся човек за онлайн бизнес с дрехи !

Нямах предвид, че като има 2 деца е критерии за успешен бизнес, а че не може да се занимава вече с бизнеса заради семейството си.Наистина, като се зачета доста оплетено излиза, но днес ми беше много натоварен деня и много набързо писах.Срещах се с жената и просто няма вид на измамник, но дори и да беше при момента на сделката пред мен се прехвърля всичко.Виждах извадки от еконт, както и реални поръчки пред мен да стават (от телефона й).Държа с човека първо да се срещна лично и след това 3-мата си правим среща и ако човека не е съгласен ок.Това не е от типа бизнеси, които просто даваш парите и започва да тече.Трябва си труд, както обясних ... ходене по магазини, до шивачки и еконт.
Желая хубава вечер :)

ОК, Колега! Ти си знаеш най-добре! Успех от мен!
 
От: Търся човек за онлайн бизнес с дрехи !

Аз не искам да звучи като заяждане, но защо са и на жената тези 2500 лв, за да се съгласи да дели приходите после с някой?
Тя не взима продукти да инвестира в тях.

Не разбрах има ли фирма, от която ще има инвеститорът дял или не?

А и не виждам какво пречи на жената след като вземе тези 2500 лв да си работи пак лично за себе си, то и сега не съм убеден , че дава касови бележки и фактури, като знам шивачките покрай нас как работят.
 
От: Търся човек за онлайн бизнес с дрехи !

Ти наясно ли си вече с това от къде да си купуваш материалите и кой би свършил качествено услугата (да ушие модела по снимка)?

Ако да, просто за 2500лв. ще купиш база с клиенти(ако въобще има такава в сайта и това ще са вероятно единични клиенти, поради естеството на услугата - ушиването на модела за повода. Някоя от тях може евентуално да се сети за теб отново като се зажени, но само ако е останала доволна.

Второ получаваш фб страница - с колко потребителя? Ако са между 3000 и 10 000 и събирани натурално, за такъв тип страница - много добре. Само тя може да ти избие парите в следващите 3 месеца (не за три, а в следващите три!)

Но и двете са неща, които и сам може да изградиш щом имаш материалите и правилния човек, който ще ти изготвя моделите. Ако ще получиш база с клиенти за които да изпълняваш регулярно подобни поръчки - това е друга работа и струва доста повече от 2500(ако моделите са от типа, който си мисля)

Едно много важно уточнение трябва да има. Кога плаща клиента? Преди или след като започне изработката на артикула? Как си гарантирате взаимно, че ти ще му предложиш това което се очаква като начин на изработка, а клиента, че няма да има някакви имагинерни представи как ще изглеждат нещата накрая и дали осъзнават какво ще получат. Много момичета идват и - искам това. Да ама гъза назад, корема напред- спорт е виждала само по TV, без цици и 1.60 см., ~70 кг. И скача на някакъв прилепнал модел с цип, половината изработен от от тюл без подплата. Еми няма как да стане, бе, девойко! Това не е за теб! Как да си изкривя душата и да и кажа ОК ти седи. Те и те го разбират(повечето), ама чак след като пробват няколко подобни модела и започнат да слушат какво им говориш. А само ако ти донесе снимка и каже искам това - ти ще изпълниш перфектно поръчката, но тя няма да е доволна, защото това няма да е модел подходящ за нея. И ще плати ли? Или парите са взети предварително? Ако е второто, ти може да си чист пред себе си, но за клиента остава неприятното чувство дори и да е бил наясно с рисковете.
Та това трябва да е важно уточнение. Не казвам да го напишеш тук, но, ако някой се навие да работи с теб трябва да го има предвид. Кога става плащането от страна на клиента и при какви условия. Не са много тези, които биха се навили да дават пари предварително или дори да не е предварително, но за нещо което не са видели. Щото ако се ушие за нея и тя не го иска за къф чеп ти е нещо по личните мерки на някой? Затваряш пари и евентуално някоя друга ако го хареса, преправяш модела по нея. Но това са допълнителни разходи и много изгубено време. Единственото за което се сещам е да са се снимали(ако им разрешат) в някой магазин с модела, където е на цена 2Х а ти да и го изработиш за Х. Или снимките са предоставени от вас предварително и тя да знае какво ще получи, понеже го е пробвала/видяла в магазин, който предлага продукта. Но едва ли всички момичета правят и са склонни на такива цигании...

Или начина на работа е друг? Просто това ми идва на мен и гадая за варианти по инфото което си дал.

Та, ако имаш вече материали + шивач, базата с клиенти(единични поръчки) и една страница(пак не е уточнено колко е голяма) може и да струват 2500, ама може и да не струват. Дали госпожата ще продължи да се занимава с това - с подобен ноу-хау, ако сте достатъчно агресивни, имате желание и сте наясно с какво се захващате - модела ще работи независимо от нея. Просто инфото е наистина прекалено неструктурирано за да се прецени дали струва 2500.

За кого би бил подходящ подобен модел?

Ако имате приятелка, която лентяйства(и можете да си го позволите), вместо да и купите по-скъпа кола и купете някакво по евтино визоло + бизнес модел. Да не блехосва и да ви занимава само с глупости, понеже има свободно време, а и сама да изкара някой лев.

За кого не би бил подходящ този бизнес модел?

Най- вече, ако сте от мъжки пол и
1. Ако сте хора с прадразсъдъци. Че ще продавате фусти :)
2. Сте хора без търпение и липса на желание. Въпросите ще са много и тъпи, повярвайте. Ще имате вероятно и клиентки едва навършили пълнолетие. Неориентирани, незнаещи какво искат. Такива, на които най-официалните им дрехи са тези с които посещават кварталната дискотека - 12 см. ток, дънки, туника и бухал на кенефна верижка, но с огромни претенции как би трябвало да изглежда един официален тоалет. Включете и майките, които дават парите, ако роклята е скъпа - те дори са с още по големите изисквания(къде основателни, къде не).
3. Смятате, че ще счупите парите. Пак казвам гадая, но по даденото описание, това не са невъзможни, но ще са трудно изкарващи се пари.
 
От: Търся човек за онлайн бизнес с дрехи !

Здравейте,
моделите в стандартни размери л,м,хл могат да се връщат, а тези с индивидуални мерки не.За това са тези 2 500лв. за клиентите.Бях с жената, когато купува платове и до шивачите и честно казано не трябва човек да има специални умения.Наистина дълъг пост, но напоен с много истина, за което благодаря.Жената престава да се занимава просто няма време и семейството е на първо място.Виждах отговори от клиентки и наистина бяха много доволни.Въпроса е, че тази рокля в луксозен магазин не пада pod 500-600, а при въпросния бизнес проект до клиента стига между 90-130 лв, като най-ниска надценка е 39 лв.
 
От: Търся човек за онлайн бизнес с дрехи !

А след като й купите бизнеса и шивачите решат повече да не изпълняват ваши поръчки? Клиентите до сега са били доволни, но от следващите шивачи?!
 
От: Търся човек за онлайн бизнес с дрехи !

Тези шивачи не са на госпожата !
Тези шивачи си имат ателиета и си получават поръчки ... независимо от мен, вас или когото и да било.
 
От: Търся човек за онлайн бизнес с дрехи !

Без значение на кого са, зависиш от тях! Всеки следващ носи риска да не бъде харесан трудът му. Щом казваш че нямаш достатъчно време, според мен по добре не се занимавай...
 
От: Търся човек за онлайн бизнес с дрехи !

Благодаря за откровенният отговор :)
Да така е зависи се от шивачите, но него не го интересува дали аз или друг му носим поръчки ... той си получава договорената сума и всички са доволни.
 
От: Търся човек за онлайн бизнес с дрехи !

Васе ти май си няма допир до женско скоро а?
Къде си видял ти жена да вземе рокля с стандартни размери?
Ми ако не и стои добре какво се прави?
Аз малко не я виждам тая работа.
 
От: Търся човек за онлайн бизнес с дрехи !

Здравейте,
моделите в стандартни размери л,м,хл могат да се връщат...

Да, това най-вероятно е единствения минус във въпросната системата. Понякога ще се затварят пари в артикул, който не се знае после кога би се продал. Много зависи и хората, които ще изготвят нещата на какво ниво са. Ако решиш да се занимаваш с течение на времето ще се научиш да ги усещаш клиентите и понякога кои поръчки да отказваш. "Ама то не е като на снимката! - Ми то и сникерса и чийзбургера на рекламите изглеждат по един начин, ама..." трудно е понякога в тая сфера да предусетиш какво очакват някои хора и дали да се навиеш да работиш с тях.

Щом имаш вече контактите с ателиетата и местата от където да си набавяш необходимите материали(платове) може и да си спестиш 2500 за база със стари клиенти. Това не са типичните купувачи, които впоследствие да облъчиш с масов мейл за намаление, примерно. Повечето са one way ticket - кой знае кога ще им затрябва пак официална рокля от такъв тип. Единствения плюс е, че ако са останали доволни ще те препоръчат. Но с въпросните пари ти и твоя евентуален партньор може да си набавите нови клиенти, ако изберете подходящите начини и канали за реклама.

Друг е въпроса дали смяташ за етично да прецакаш някого така. Да се откажеш, след като вече имаш по-важното инфо.


Херо взимат. Защото не им се дават пари. Дали ги нямат или са скръндзи, или просто са от хората, които смятат, че не си струва да изсипват торба пари за нещо което ще сложат най-вероятно само веднъж в живота си - все едно, но има. Има си и "трикове". Например, модел на връзки (в стандартен размер) понякога има +два размера толеранс, стига клиента да има фигура за него. Ако Господ не е дал и по лични мерки да е трудно се случват работите, ма то за това понякога няма вина човека, а божа работа или ген - кой каквито са му разбиранията за света. Ама повечето просто си плюскат де, а искат после да изглеждат като манекенките ot fashion.tv Има си и много други начини, но прекалено ще изместим темата...
 
Последно редактирано:
От: Търся човек за онлайн бизнес с дрехи !

Имам познати момичета с които сме говори и са ми казвали ей така просто, когато харесат нещо от нета и си го взимат в техния размер и изобщо не се занимават да дават размери и други.Освен базата с клиенти имаме уговорка 1-2-3 седмици съппорт, но както вече си изпатих леко, щом им платиш вече не си дават много зор.Редки са моментите, когато жените могат да изглеждат, като моделите на снимките и предполагам, че масата го е осъзнала.
 
От: Търся човек за онлайн бизнес с дрехи !

Аболютно съм съгласен с magnit - схемата не ми звучи много добре и едва ли си заслужава усилията.
 

Горе