Търся човек, с когото заедно да разработим сайта pivopedia.com

Hot

New Member
Рейтинг - 0%
0   0   0
Започва се от нулата. Сайта е с тематика "бира" и всичко свързано с нея.
Търся помощ срещу заплащане или съвместна работа по сайта.
 
Последно редактирано:
От: Търся човек, с когото заедно да разработим сайта pivopedia.com

Целта е сайта да се популяризира и да му се насочва трафик от социалните мрежи. Срещам трудности и при включването на някои функционалности. Засега още не мисля за някакъв супер дизайн. Използвам платформата на ucoz .
Ако имате опит в работата със социалните мрежи и тематиката на сайта ви харесва пишете ми. Ще ви платя и за някоя интересна идея, свързана със този сайт.
 
Последно редактирано:
От: Търся човек, с когото заедно да разработим сайта pivopedia.com

Идеята е да се направи комерсиален сайт, който да събере най-интересните неща от нета, свързани с бирата. Да бъде информативен и забавен. Имам концепция и някакви хрумвания, но нямам време за всички, а за някои от тях и знания да ги реализирам.
Условието е да ви е интересна темата, по която ще работите. Може да се плаща за всяка извършена работа поотделно или да се включите като администратор и съдружник. Но тогава ще получите заплащане за труда си, когато сайта тръгне. Ако мислите, че сайта може да се монетаризира и да носи прилични доходи, избирате този вариант.
 
Последно редактирано:
От: Търся човек, с когото заедно да разработим сайта pivopedia.com

Да взема да ви продам тогава bira.bg и/или beer.bg, че да тръгнете с летящ старт ...
 
От: Търся човек, с когото заедно да разработим сайта pivopedia.com

Разговора в цифри - предложенията в брой ...
 
От: Търся човек, с когото заедно да разработим сайта pivopedia.com

Не разбрах, но ако имаш предложение в брой го изпрати на лично съобщение
 
От: Търся човек, с когото заедно да разработим сайта pivopedia.com

... ако наистина ги продаваш, обяви цена. Домейните са интересни. Но летящ старт ?!?
 
От: Търся човек, с когото заедно да разработим сайта pivopedia.com

Здравей,

домейнът който си избрал е интересен, също така и идеята на сайта не е лоша.
Ако желаеш пиши ми на скайп: shadow8060 и може да се разберем.
Аз съм уеб дизайнер, работя с колеги които са отлични програмисти и мисля че можем да ти свършим чудесна работа.

Поздрави и бира,
Иван Савков
 
От: Търся човек, с когото заедно да разработим сайта pivopedia.com

До къде се стигна с работата по сайта? Има ли вече бета вариант?
 
От: Търся човек, с когото заедно да разработим сайта pivopedia.com

Благодаря за интереса ти към него. Засега още му вкарвам съдържание. Домейна го купих на 19.05, а пък и с тия абитуриентски вечери не мога още нищо да сколасам. Отнема ми време и мисленето за дизайна на логото, ама май си трябва професионалист. А и кореспонденцията със собствениците на аналогични сайтове също разсейва. Искам да ползвам готови авторски материали по тази тема, но не искам да ме обвиняват, че съм ги копипейстнал. Но пък ако заплатя за всичко, което ми харесва за публикация, отивам много назад финансово. Изгодно е нещо в замяна, като поставяне на рекламен банер в сайта например ...
 
Последно редактирано:
От: Търся човек, с когото заедно да разработим сайта pivopedia.com

Не мисля, че всички собственици на подобни сайтове ще са против копирането на материалите им, повечето би трябвало да са доволни на линк от теб към първоизточника - по-добра реклама от тематична връзка няма. Още повече, докато сайтът ти е нов и няма опасност да ги задминеш в серпа със собствените им статии. Но ако наистина са толкова несговорчиви, то почни отначало с презентациите. Например, пиарите на Съюза на пивоварите в България, както и на повечето компании, производители на бира, постоянно разпращат рекламни мейли за събитията около тях по медиите барабар със снимките. Т.е., съвсем спокойно отначало можеш да се захранваш с тях. Също така, можеш да вкараш рубрики с полезна информация, която не е уникална и не е с авторски права - списък на марки бири и производители, характеристиките им, полезните свойства на бирата, кулинарни и коктейлни специалитети с бира, списък на бирарии по българските градове, най-известните бирарии в света, както и анкети за сравнение между марки бира или по страни (чешко пиво, немско, австрийско, белгийско и т.н.), за да събудиш и писателската активност сред читателите ти и тем подобни.
 
От: Търся човек, с когото заедно да разработим сайта pivopedia.com

Ценни съвети! Това за пиарите ми харесва. Мисля презентацията да бъде с бирен купон, и се надявам там да се срещнем. 10-х
 
От: Търся човек, с когото заедно да разработим сайта pivopedia.com

Единственият начин да се монетаризира подобен сайт е чрез спонсорство от големи производители на бира. За да стане тая работа трябва някой много сладкодумен и с връзки да уреди тая работа. Голям трафик никога няма да има, колкото и статии да се въведат.
 
От: Търся човек, с когото заедно да разработим сайта pivopedia.com

Ако няма трафик, кой ще даде пари?
 
Последно редактирано:
От: Търся човек, с когото заедно да разработим сайта pivopedia.com

Kaprikka е SocialEngine. Имаше един lifebox1.net, който й беше аналог. В минало време.
И не само че има аналози много, ами и се предлага като opensource продукт.
 
От: Търся човек, с когото заедно да разработим сайта pivopedia.com

Оригиналното на проекта Kaprikka е, че това е виртуална държава. След като и станеш поданик получаваш паспорт. Истински - печатан в Държавната типография на Русия. Той служи за пропуск на различните мероприятия организирани от фирмата и получаване на намаления при пазаруване от партньорски фирми. Освен това има и kaprikka.tv , която излъчва реклами по видеостени и монитори в клубове и заведения. Не съм срещал нещо подобно досега. Нямах предвид сайта като самостоятелен пример, а реализираната идея като цяло. Все още не е перфектно всичко, но това е самото начало. Сайта е от края на лятото миналата година. Новият му облик ще бъде готов след около два месеца. А старта на фирмата е от 2007 г, с организиране на клубни партита.
 
Последно редактирано:
От: Търся човек, с когото заедно да разработим сайта pivopedia.com

Съжелявам, че се намесвам с офтопик, но Social Engine, може да е всичко, но не и Open Source. Справка тук. Казвам го, за да не се заблуди някой от неточната информация.
Едит: И мишката ми отново ми направи двоен клик :Д DR_GIGGULS щях да ти добавя коментар към репутацията, ама те на - без него си :) Прав си за системата която ползват, но не и за това под какъв лиценз се разпространява :)
 
От: Търся човек, с когото заедно да разработим сайта pivopedia.com

Аз смятам, че е много важно е идеята да е оригинална и хората, които работят за реализацията й да са нахъсани. А това, как да стане лъскаво и да се добавят различни функционалности е въпрос на пари. Летящ старт не винаги е възможен. Само ако наистина се появят "бизнес ангели".
 
От: Търся човек, с когото заедно да разработим сайта pivopedia.com

Съжелявам, че се намесвам с офтопик, но Social Engine, може да е всичко, но не и Open Source. Справка тук. Казвам го, за да не се заблуди някой от неточната информация.
Едит: И мишката ми отново ми направи двоен клик :Д DR_GIGGULS щях да ти добавя коментар към репутацията, ама те на - без него си :) Прав си за системата която ползват, но не и за това под какъв лиценз се разпространява :)
Нещо не се разбрахме.
Под Open Source нямам предвид безплатен, а просто с отворен код. Справка: RedHat Enterprise Linux.

И цитирам сайта на SE: "100% unencoded PHP code".
 

Горе