Търся Jquery нинджа - конфликт м/у два WP плъгина

waldes

Well-Known Member
Рейтинг - 100%
28   0   0
На едно блогче ползвам два платени Jquery плъгина - единия е меню, а другия галерия. Проблемът е, че плъгина с галерията, клойто фактически е втория инсталиран плъгин, не иска да тръгне (инсталира се, излиза шорт кода на с ъответния пейдж, но няма визуализация).
Та да се върнем на заглавието - търся опитна Jquery нинджа, която да изглади нещата:)
 
От: Търся Jquery нинджа - конфликт м/у два WP плъгина

Няма ли желаещи?
 
От: Търся Jquery нинджа - конфликт м/у два WP плъгина

Да не би проблемът да е някъде другаде?

РЪчно ли салагаш short кода на страницата ?

Може би не го слагаш в html mode и тогава няма да излиза коректно?
 
От: Търся Jquery нинджа - конфликт м/у два WP плъгина

Да не би проблемът да е някъде другаде?

РЪчно ли салагаш short кода на страницата ?

Може би не го слагаш в html mode и тогава няма да излиза коректно?
Плъгинът сам си импортва иконка във визуалния редактор и няма как да се сгреши шорт кода:)

ScreenHunter_01 Apr. 23 16.23.gif

Едит: Пробвах галерията на друг сайт с абсолютно същата тема, но без наличието на другия jqery плъгин - работи нормално галерията. Затова заключих, че от там идва проблема.

Това е отговора на съпорта на плъгина с галерията :
Hi,

The problem is a jQuery conflict. To solve this you have to delete this line of code:
<script src="http://code.jquery.com/jquery-latest.js"></script>

The proper way to load jQuery into your theme or plugin is:
if (!wp_script_is('jquery', 'queue')){
wp_enqueue_script('jquery');
}

Dot on Paper Support Team
Аз такъв код не открих и в двата плъгина:)
 
От: Търся Jquery нинджа - конфликт м/у два WP плъгина

Може би е говорил за кода, че го има в темата някъде. Не ти ли каза къде да го търсиш :)

А иначе при мен ако не съм в HTML режим на едитора, не ми работят short кодовете, които слагам ръчно. За това предположих, че може да е от това.
 
От: Търся Jquery нинджа - конфликт м/у два WP плъгина

Може би е говорил за кода, че го има в темата някъде. Не ти ли каза къде да го търсиш :)

А иначе при мен ако не съм в HTML режим на едитора, не ми работят short кодовете, които слагам ръчно. За това предположих, че може да е от това.

Писах им и втори път преди време, но те си настояват да търся въпросното парче код в другия плъгин, а такъв няма. Отбиха номера, общо взето:)
 
Я дай урл на прв ;)

Най-вероятно не търсиш където трябва.
 
Проблема е решен ;)
 

Горе