Търся OpenCart модул за изчисляване на цената на доставка

HouseSoul

Member
Здравейте,
Търся модул, който да изчислява цената за доставка автоматично, след като се въведат данните за населенето място. Тествах тази на спийди, но не ме изкефи, че клиентите трябва още веднъж да си въведат адреса за доставка, за да се изчисли цената.
Моля, да ми препоръчате подобни модули за OpenCart!
 
От: Търся OpenCart модул за изчисляване на цената на доставка

Не се занимавай с глупости,сложи фиксирана цена за цяла България . иначе губиш клиентите по селата.
 
От: Търся OpenCart модул за изчисляване на цената на доставка

Не се занимавай с глупости,сложи фиксирана цена за цяла България . иначе губиш клиентите по селата.

Много зависи какво продаваш ... в онлайн магазина, който разработвам сега има неща от 0,100кг до +100кг. Как да се сложи фиксирана цена за доставка?

Вчера инсталирах модула на Еконт в магазин на OpenCart. За да изчисли автоматично цена за доставка до населено място задължително трябва в артикула да са заложени килограми или размери.
Работи коректно, но .... след като ти пратят от техния съпорт актуалния линк за теглене. Ако искаш пиши на съобщение мейл да ти препратя, това което ми пратиха ...
Съвет, не тегли от страницата на еконт /много-много странно е че не е актуална версията .../.

Ето контакти на съпорта, които ми помогна за интеграцията:
Младен Младенов
Търговец ИАСП
Еконт Експрес
Телефон за връзка: 0879299132
Имейл: [email protected]
 
От: Търся OpenCart модул за изчисляване на цената на доставка

Това са си маркетингови трикове
Докато не си оправих транспорта, не почнаха да се продават нещата
Може да си договориш първо отстъпките със спиди
Спиди докато не ги изврънкаш за отстъпки нищо няма да стане.
Клиента трябва да знае предварително колко ще му е транспорта,иначе нищо няма да купи
Аз лично работя с DJL експрес ,които ползват транспорта на спиди
Спиди ще те побъркат с техния телефон за заявки
 
От: Търся OpenCart модул за изчисляване на цената на доставка

Ако работиш с еконт, доставката до адрес ще ти откаже и най верния клиент
Всичко трябва да е до офис ,иначе си е набутвация
 
От: Търся OpenCart модул за изчисляване на цената на доставка

Разликата до офис и на адрес на ползващите отстъпки в Еконт е 1.70-80 . В много от случаите за клиента е по удобно да си получи артикула на адреса на работата например(не може да отсъства) и тази разлика не ги бърка изобщо. За някои дори е по удобно.
А относно модулите за Опенкарта на Еконт и Спиди-- Аз лично ги махнах от сайтовете защото 60% от клиентите се затрудняват да ги ползват и в един момент ти затварят сайта и търсят другаде. За крайния потребител трябва да максимално улеснена поръчката за да не губите продажби. Ползвайте модули за бърза поръчка където не е упомената цената на доставката, а в отделен таб на артикула и в информация за доставката опишете подробно колко е тя за различните тегла до офис и на адрес.
 
От: Търся OpenCart модул за изчисляване на цената на доставка

Няма да имам продукти тежасти повече от 2 кг. За това ще сложа една таблица с цените за 1кг и 2 кг за София и извън София. По подразбиране ще сложа 5.98 (както е по цени на Спийди за до 1кг извън София, понеже очаквам повечето поръчки да са до 1кг). А за цените на София, не вярвам клиент, който получи поръчката си с цена по-ниска от 5.98лв да я откаже.... :) Тоест отказвам се от модула за момента и без това не искам да карам клиентите да въвеждат данните си в още едни полета...
 
От: Търся OpenCart модул за изчисляване на цената на доставка

Сметни си колко ти е срадната поръчка (ако въобще ти е работил магазина до сега).

Виж каква печалба имаш от тази средна поръчка.

Сложи една хубава кръгла цифра за доставка в рамките =<5 лв. и си преценявай след това дали да я вдигаш или сваляш.

Прецени също над каква сума можеш да пуснеш безплатна доставка. Аз бих пуснал безплатна доставка на поръчки точно над границата където вече не се набутвам с доставката. Така в един малък прозорец от поръчки няма да правиш пари, но ще имаш продажби, а ще можеш да надграждаш с печалбата над тази сума.
 

Горе