Търся php скрипт

darkmessiah

New Member
Здрасти на всички! Нов съм тук и много ми харесва форума. Та направо да премина към въпроса.
Нужен ми е скрипт, нещо като live chat, който да се намира на главната ми страница и да се виждат последните написани неща от потребителите в този "chat". Не знам и аз точно как да се изразя, но да се надяваме,че сте ме разбрали! Мерси предварително :mrgreen:
П.С. Оправих се
 
Последно редактирано:
От: Търся php скрипт

http://www.meebo.com/rooms/

За тоя чат не ти е нужен скрипт и няма да си товариш сървъра, само си го ембедваш, не съм го пробвал но видях че в MySpace доста хора го ползват. Админите на форума ако искат могат да го сложат и тука на една страничка, че когато хората имат много да се обясняват просто да си кажат "ела в чата".
 
От: Търся php скрипт

Да наистина ще е добре да има чат, ама той да се вижда само от регнати потребители :)
 
От: Търся php скрипт

И тая тема ще потъне, не ме учудва като знам че интересите на админите са различни от тези на потребителите.
 
От: От: Търся php скрипт

@darkmessiah добре дошъл тук и приятен престой. В контролния панел на хостинга има такава опция и е най-добре така.


И тая тема ще потъне, не ме учудва като знам че интересите на админите са различни от тези на потребителите.
Бате това се е обсъждало и преди, ако тръгна да пиша за едни и същи неща по 100 пъти ще мина на хапове, и да интересите на админите е да не изперкват преди 40 години. Малко егоистично може да ти звучи, но ще гледам да се пазиме.:)

А и ти ли ще седиш в този чат? Много се съмнявам. Аз помагам на всеки, който ме е помолил. А с този чат аз няма да мога да отлепя от компа. Но ще го премислиме, идеята е добра. ;) Искам и аз да има чат, ама като ти се лепне някой да те пита какво е блог или бек линк и ти става много яко. Не че няма да отговоря, но за да имаш такъв въпрос означава че грам не си си направил труда да разгледаш из форума и искаш всичко да ти се налее наведнъж. Което е меко казано много терикатско.:)
 
Последно редактирано:
От: Търся php скрипт

Всеки си преценява, аз не смятам че е толкова трудно да се направи празна страница с <object> ... </object> към meebo и да се сложи само един линк в навигацията някъде, пък там всеки се спасява.
 
От: Търся php скрипт

що пък да не и някой като пита за нещо което го има в форума казваме ползвай търсачката и кик+бан от чата :lol:
 
От: От: Търся php скрипт

Всеки си преценява, аз не смятам че е толкова трудно да се направи празна страница с <object> ... </object> към meebo и да се сложи само един линк в навигацията някъде, пък там всеки се спасява.

Ти така ли процедираш по принцип, слагаш нещо и да се спасяват хората, ако искат ползват ако искат не?
Според мен админите държат на качеството и в момента очевидно няма ресурси някой да стои в този чат и да отговаря на малоумни въпроси (в 90% от случаите ще са такива).
Подкрепям Blinky, може по-бавно да стават нещата, но са качествени.
 
От: Търся php скрипт

все пак е по лесно отколкото на ЛС ...
 
От: Търся php скрипт

все пак е по лесно отколкото на ЛС ...
Съгласен съм, но аз лично трудно оцелявам от лични.:) И в никакъв случай не се оплаквам. Определено се радвам да помагам, защото знам че това се връща многократно - така е устроен света. :lol:

@icakis, мерси за подкрепата. Има много страни въпроси, а в чата едва ли някой ще си направи труда да дойде и да почне да отговори на въпроси от сорта на гореспоменатите. А и ще ни избяга контента, мом4ета и моми4ета. Егоистично, но как да разширяваме форума по друг начини, даже и Мрежата не ни иска:) :) :)

Ще подлежи на премисляне, имате думата ми. Защото това не става на въпрос за първи път. :wink:
 
От: Търся php скрипт

аз смятам че поне офтопика ще намалее в форума а ще преобладава в чата :)
 
От: От: Търся php скрипт

... А и ще ни избяга контента, мом4ета и моми4ета. Егоистично, но как да разширяваме форума по друг начини, даже и Мрежата не ни иска:) :) :)

Еее, Блинки, много ти е лош маркетинга, а уж си специалист в тая област. На всички ни е ясно че защитаваш интересите си, но поне не го пиши толкова грубо, можеше да бъдеш малко по-деликатен ако беше казал само "Ще подлежи на премисляне, имате думата ми. Защото това не става на въпрос за първи път", вместо да подчертаваш алчността си за кънтент. Накарай хората да ти вярват че искаш да им помагаш, спечели доверието им и така ще разшириш форума.

А пък не знам дали въпросите относно CSS, Javascript, PHP, Mod_Rewrite и т.н. са малоумни, за отговорите им във форума се губи много време и се пишат доста никому ненужни постове, неприложими в други случаи, вместо да се помогне на човека за 2-3 минути в някой чат. Знаеш че когато съм можел съм помагал, без да трупам точки от това, а пък когато някой е задавал наистина малоумни въпроси съм му удрял по два шамара, не за да го обидя, а за да го накарам да се събуди :)
 
От: Търся php скрипт

http://codango.com/php/dir/webapps/communit/chat/ ?

AJAXChat са ми хвалили, а и пише че лесно се интегрира с форуми и подобни.

При всички положения провери дали хоста ти няма специална кауза против чатове, да не те ритнат заради това.
 

Горе