Търся web developer с познания в хакването

Ами какво е Уордпрес - PHP, DB & Jquery. Не знам защо си мислим, че има смисъл от тази претрупаност, да редим под хедъра темплейтите им за категории и пр.
С навлизането на WP би трябвало цените за къстъм сайтове да са паднали. Реално ако наистина искаш завършен и добър сайт ти по WP имаш много повече работа. Там трябва да съвместяваш кодове писани от различни хора по различен начин.

Да не говорим за строители на страници и разни такива, от такива неща надалеч.

Той е ориентиран към хората които нямат никакви познания. Може да има напредък ако започнат да се правят теми за хора със средни познания. Кодовете да се пишат подредено и изчистено с инструкции за да може човек със средни познания лесно да се ориентира и да си промени каквото иска.

Не съм виждал ръководство, което да е повече от цъкни тук, цъкни там...

И за да може да се ползва и от този, който не знае и един таг на PHP е напълнено с код за да може да си сложиш лого от менюто и т.н.

За мен кодирането на WP е абсолютна кашотина и това го налага самата платформа и по-скоро начинът по-който я налагат.

Не мисля, че е ПР. Просто е лесно за почти всеки да си пусне сайт. Тези, който казват че нямат проблеми с WP - не им вярвам.
Майко мила, човек не пиши по тая тема повече моля те.
 
Ами какво е Уордпрес - PHP, DB & Jquery. Не знам защо си мислим, че има смисъл от тази претрупаност, да редим под хедъра темплейтите им за категории и пр.
С навлизането на WP би трябвало цените за къстъм сайтове да са паднали. Реално ако наистина искаш завършен и добър сайт ти по WP имаш много повече работа. Там трябва да съвместяваш кодове писани от различни хора по различен начин.

Да не говорим за строители на страници и разни такива, от такива неща надалеч.

Той е ориентиран към хората които нямат никакви познания. Може да има напредък ако започнат да се правят теми за хора със средни познания. Кодовете да се пишат подредено и изчистено с инструкции за да може човек със средни познания лесно да се ориентира и да си промени каквото иска.

Не съм виждал ръководство, което да е повече от цъкни тук, цъкни там...

И за да може да се ползва и от този, който не знае и един таг на PHP е напълнено с код за да може да си сложиш лого от менюто и т.н.

За мен кодирането на WP е абсолютна кашотина и това го налага самата платформа и по-скоро начинът по-който я налагат.

Не мисля, че е ПР. Просто е лесно за почти всеки да си пусне сайт. Тези, който казват че нямат проблеми с WP - не им вярвам.
Абсолютно съм съгласен с теб, и нямам какво повече да добавя. Уордпрес е нещо подобно на Уиндоус. Инсталира един билюк ненужни неща още в началото. Много от кода реално не ни трябва. Уордпрес сайтовете са тежки и бавни, дори и с оскъдност на инсталираните плъгини. А билдърите са нужни само за хора, които не са наясно. Като вече има дори билдъри за HTML.
 
Абсолютно съм съгласен с теб, и нямам какво повече да добавя. Уордпрес е нещо подобно на Уиндоус. Инсталира един билюк ненужни неща още в началото. Много от кода реално не ни трябва. Уордпрес сайтовете са тежки и бавни, дори и с оскъдност на инсталираните плъгини. А билдърите са нужни само за хора, които не са наясно. Като вече има дори билдъри за HTML.
Тotal Page Size: 447KB
Screenshot from 2018-07-20 17-06-20.png
 
Не съм виждал ръководство, което да е повече от цъкни тук, цъкни там...
С твоето ниво до там ... Хората, които разбират четат документацията.

А тя между другото започва така
forbidden-for-lamers.jpg

Уордпрес сайтовете са тежки и бавни, дори и с оскъдност на инсталираните плъгини.
С това изказване няма как да си развържа кесията за теб.
 

Прикачени файлове

  • forbidden-for-lamers.jpg
    forbidden-for-lamers.jpg
    24 KB · Преглеждания: 11
Щом искаш си вярвай. Тези сайтове за измерване на скоростта са толкова условни. Дай си сайта да го минем през различни. Ще ти даде 10 различни резултата. И отгоре на това кеша е в машината. И ако при това положение си мислиш, че дори този измислен резултат да ти зареди 500 кб за 0.7 сек е постижение...

Еми то сайт на HTML, който не е оптимизиран го дават, че зарежда 1.5 МБ пейдж за 0.5 сек.
Нито си даваш сметка дори да са адекватни тези тестъри, че хоста ти може да е в Конго, а да те тестват от Аржентина.
 
Щом искаш си вярвай. Тези сайтове за измерване на скоростта са толкова условни. Дай си сайта да го минем през различни. Ще ти даде 10 различни резултата. И отгоре на това кеша е в машината. И ако при това положение си мислиш, че дори този измислен резултат да ти зареди 500 кб за 0.7 сек е постижение...

Еми то сайт на HTML, който не е оптимизиран го дават, че зарежда 1.5 МБ пейдж за 0.5 сек.
Кпетртоф, всеки тул мери различни неща, по различен начин и съответно дава различен резултат. Но за да го тълкуваш се иска поне мааалко да си в час.
Kеша или по скоро кашата е в главата ти.
 
Кпетртоф, всеки тул мери различни неща, по различен начин и съответно дава различен резултат. Но за да го тълкуваш се иска поне мааалко да си в час.
Kеша или по скоро кашата е в главата ти.
Ами laverage кеш какво е? Що не си дадеш сайта, нали е сигурен и бърз да го пуснем и ние през тестъри.
Ако твърдиш, че WP сайт може да е по бърз от PHP или HTML сайт... това е нелепо. Пускаш скрийн в който оценката е 99%, но като се сметне колко пейдж файл за какво време ти зарежда не трябва да е и 70%.
Gmetrix ли е това, което си дал, ако е така - ами разгледах ги. Това не може да ти даде реална представа.
А и както казах много зависи къде ти е хоста и откъде ще влезе потребител.
Изтрий си кеша и поне ще видиш от твоята локация колко бърз ти е сайта :)
 
Ами laverage кеш какво е? Що не си дадеш сайта, нали е сигурен и бърз да го пуснем и ние през тестъри.
Ако твърдиш, че WP сайт може да е по бърз от PHP или HTML сайт... това е нелепо. Пускаш скрийн в който оценката е 99%, но като се сметне колко пейдж файл за какво време ти зарежда не трябва да е и 70%.
Gmetrix ли е това, което си дал, ако е така - ами разгледах ги. Това не може да ти даде реална представа.
А и както казах много зависи къде ти е хоста и откъде ще влезе потребител.
Изтрий си кеша и поне ще видиш от твоята локация колко бърз ти е сайта :)
Бачо, WP-то зарежда статичен HTML и следователно е по бърз от сайт който вика РНР-то да рови из базата.
Screenshot from 2018-07-20 19-28-55.png
BTW вече е 100 даже, ако се заиграе човек и другото ша стане 100.
Хоста е споделен от жъмп.бг и кеша се чисти когато има причина за това.

П.С. някой да не си помисли, че се гордея с тоя резултат, това е просто примерен сайт тип блог/портфолио.
 
Ако твърдиш, че WP сайт може да е по бърз от PHP или HTML сайт... това е нелепо
И какво според теб е WP, ако не php сайт според твоята терминология?

Виж файлът 16756
 
Последно редактирано:
Бачо, WP-то зарежда статичен HTML и следователно е по бърз от сайт който вика РНР-то да рови из базата.
Виж файлът 16757
BTW вече е 100 даже, ако се заиграе човек и другото ша стане 100.
Хоста е споделен от жъмп.бг и кеша се чисти когато има причина за това.

П.С. някой да не си помисли, че се гордея с тоя резултат, това е просто примерен сайт тип блог/портфолио.
То няма лошо да се гордееш с резултата, но се заблуждаваш. Какво толкова си криеш сайта, не е ясно при цялата тази настоичивост колко бил надежден WP...
Значи на мен друг измервач - пингдом, като ми дава 0.5 сек зареждане за 1.5 МБ пейдж, който не е оптимизиран ще трябва явно банкет да вдигна :)

Само виж - дават ти повече проценти, а сайта ти е заредил според тях с 0.1 сек. по-бавно. И си направи изводи...
 
То няма лошо да се гордееш с резултата, но се заблуждаваш. Какво толкова си криеш сайта, не е ясно при цялата тази настоичивост колко бил надежден WP...
Значи на мен друг измервач - пингдом, като ми дава 0.5 сек зареждане за 1.5 МБ пейдж, който не е оптимизиран ще трябва явно банкет да вдигна :)
Абсурд
 
Ти май не схващаш, че тия сайтове те тестват от определена локация към твоят хост.
Какво си заповтарял анонимка от gtmetrix, ти ако помислиш малко ще разбереш колко е абсурдно.
Отвори си pingdom и си тествай сайта от различните локации, и ела да се похвалиш.

https://tools.pingdom.com/
 
Ти май не схващаш, че тия сайтове те тестват от определена локация към твоят хост.
Какво си заповтарял анонимка от gtmetrix, ти ако помислиш малко ще разбереш колко е абсурдно.
Отвори си pingdom и си тествай сайта от различните локации, и ела да се похвалиш.

https://tools.pingdom.com/
На какво отгоре нареждаш след като си кръгла нула по темата?!

Първо виж едно добро сравнение кой тул как работи - https://gtmetrix.com/blog/the-diffe...speed-insights-pingdom-tools-and-webpagetest/
Локациите - анонимката е насочена към България => тества се от сървър в Eвропа. Така и с останалите сайтове.
Ако сайта ти е насочен към повече от една локация се ползва CDN за да няма забавяне.

Onload Time
Issues with using this event: Some elements of the page load may not make it in before this event fires – like JavaScript based image carousels – causing inconsistent page load times and inaccurate screenshots. It may also report faster page load times than actual.
наблегни на това, и си тествай страницата във GTmetrix.
 
Епично :)

Я кажете какво мерите всъщност за да може и ние простосмъртните да се включим: време за зареждане или време за рендериране?
 
Епично :)

Я кажете какво мерите всъщност за да може и ние простосмъртните да се включим: време за зареждане или време за рендериране?
Ако беше чел наред щеше да разбереш.
https://gtmetrix.com/blog/the-diffe...speed-insights-pingdom-tools-and-webpagetest/
Макар това да няма голямо значени, важно е да знаеш как да тълкуваш резултата.
 
Аз оценявам скоростта на сайт така: В Chrome отварям Developer tools, там отивам в Network, чеквам Disable cache, презареждам страницата и гледам най в дясно където е Waterfall какво е времето за Waiting - зеления цвят. Това е времето за което се генерира кода на сървъра и за WP сайт би било изключение ако това време е по-малко от 500 ms. Аз намирам това за бавно, но това е положението. Проблема се кърпи с кеш на HTML кода. Но дори този проблем да се закърпи с кеш, остава тежестта на JavaScript. В днешно време кажи речи всеки сайт блъска JavaScript колкото си може - jQuery, React, Angular и кво ли не. В резултат браузъра трябва да зареди стотици и даже хиляди килобайти JavaScript => процесора става важен.

Добре че сме свикнали на бавни сайтове, та поредния такъв да не ни прави впечатление. Facebook е един от най-бавно зареждащите се сайтове, така че всичко останало лесно се толерира ;)
 

Горе