Тool: Demo / Тестови wordpress

NovaPS

Well-Known Member
Тия дни тествах некви плъгини и се наложи да чистя записи от DB след деинсталацията на някой от тях..

Щях да инсталирам тестов WP, ма реших дали някой не предлага И такава услуга.. та попаднах на това


Има безлпатен и платени планове, безплатния е напълно достатъчен за тестване на плъгини или пък за някой напълно начинаещ, който иска да се "запознае" с преса.

Инсталира се за секунди..
 
Затова има докер, а тези безплатните най-вероятно ще ти крадат разни данни / неща.

Още един плюс за докер заради това, че можеш да репликираш едно към едно production-a, и всичко рънва и депендва на едни версии, пък този сайт например може версията да е различна на нещо, и да изгърмиш после и да се вайкаш.
 
Затова има докер, а тези безплатните най-вероятно ще ти крадат разни данни / неща.

Неем идея какво биха ми откраднали, регистрацията става също за секунди с темп мейл и парола. Други данни не се изсикват.
После може да спайват какво се иснталира и т.н... ма при положение, че тестваш е ясно, че не въвеждаш никви сенситив данни.

Не държа да ги ползвате, просто на мен ми свърши супер работа без да се занимавам допълнително и реших да споделя.

Сърчнах из интелектуалното ми пропърти, ма не намерих нищо за "докер", я дай да чета нещо.
 

Идеята е да виртуализираш - mysql-a/php-то/ phpmyadmin, и въобще всичко на средата дето те интересува, и после навсякъде е винаги това - тоест, проблеми с версиите и разни подобни нямаш.
 

Идеята е да виртуализираш - mysql-a/php-то/ phpmyadmin, и въобще всичко на средата дето те интересува, и после навсякъде е винаги това - тоест, проблеми с версиите и разни подобни нямаш.
Кой хостинг ползваш за целта?
 
Няма значение хостинга, идеята е да можеш да си билднеш 3 контейнера например за wp - mysql/php / phpmyadmin - като на продукшън, и да си гарантираш, че са същите, и да си тестваш на локалхост - като само цъкаш : docker run / build в terminal-a и имаш същите неща като на сървъра ти в продукшън.
 
Идеята е да виртуализираш - mysql-a/php-то/ phpmyadmin, и въобще всичко на средата дето те интересува, и после навсякъде е винаги това - тоест, проблеми с версиите и разни подобни нямаш.

Мерси, интеренсо инфо.
Ама е туу профи-адвенс е за мен.
 
Аз съм изградил локален уеб сайт стои на моя лаптоп. Можеш да изградиш изцяло нов сайт на wordpress да пробваш какво ли не без да се налага да си купуваш хостинг или домейн. Може ако искаш след като сайта ти стане готов да си го преместиш и направиш да е активен. Ето линк с пълно ръководство. https://www.wpbeginner.com/wp-tutorials/how-to-create-a-local-wordpress-site-using-xampp/
 

Горе