Удар срещу гост блогването

От: Удар срещу гост блогването

Голям дебил е тоя, отвратителен... Коментарите са по-интересни от самата статия всъщност.
 
От: Удар срещу гост блогването

Чудя им се защо се борят срещу гост блогването.
То е ясно защо, накрая единствената алтернатива е да си плащаш на adwords.

Дано най-накрая излезне някоя конкурентна търсачка и да ги закопае тия дебили.
 
От: Удар срещу гост блогването

Да, статията излезе преди известно време. Освен гест блогването, наскоро Мат говори и за публикациите в артикъл директории. И докато при последните повече си бие на спам и вероятността за наказание е малко по-голяма (ако прекалиш сериозно разбира се), гост блогването няма как да бъде разглеждано като спам. Естествено трябва да си подбираш сайтовете, където публикуваш.

Не разбирам какъв е този шаш и паника покрай всяко изказване на Кътс, мисля че това е и целта му - общо взето винаги казва - никакви линкове не пускайте към сайтовете си, пишете само интересно и полезно съдържание, за да ви линкват. И как аджеба ще разбере тъпия им алгоритъм аз ли съм писал статията и съм я пратил на даден сайт, и да ми пуснат линк, или те сами са си я написали и са решили да ме линкнат понеже ги кефя?

Ами сайтовете които изгоряха напоследък публично обявяват, че участват в схема - пускат съобщение в социалните мрежи или в други сайтове - пратете ни статия, ние ще сложим линк към вас и тем подобни. Или пък вип абонамент, ако ни линкнете и т.н. То да си тъп не е лесно.

ПС: Абе тази тема защо е в пазара?
 
От: Удар срещу гост блогването

И другата простотия дето ми се наби в очите... Значи миналата година казвал твърдо да на гест блогинга, обаче тая година вече казвал категорично не. Абе деба твойто мами дебил, аз миналата година като съм оптимизирал по тоя начин, щото е било според правилата, ти тая година трябва да ми изгориш и тоя бизнес ли, щот така ти хрумнало.

Тоя глупак мога да го псувам до в други ден без прекъсване, деба олигофрена. Изобщо не си дават сметка колко хора засягат с безумните си решения тия.
 
От: Удар срещу гост блогването

Ако в блог постовете, написани от гости няма линкове - не нарушавате правилата.

Ако в посответе, написани от гости линковете са nofollow - също не нарушавате правилата.

Ако в постовете, написани от гости има линкове с цел SEO (независимо от качеството на постовете) - вие сте абсолютни престъпници.

Ако съдържанието на постовете е калпаво и има dofollow връзки (без значение кой ги е писал) - пак сте абсолютни престъпници.

Изобщо специалистите по SEO са профилирани като престъпници.

Google Openly Profiles SEOs As Criminals

За горната връзка не ми е платено - така според Google трябва да се създават връзки - да пишете съдържание, което посетителите на вашия сайт да линкват безплатно.

Как обаче да се оптимизират сайтовете, на които се продават хапчета за уголемяване на пишката/циците?


По тази тема писах тук.

Според Google трябва да правиш хубави сайтове и линковете сами ще дойдат. Ако платиш за публикуване на твоя статия трябва да има rel=nofollow на връзките - потребителите ще посещават сайта, обаче тези връзки няма да повлияят на класирането на сайта (но ще повлияят на индексирането - ако страницата не е била индексирана е доста вероятно да бъде индексирана, защото бота на Google посещава страниците, които се линкват независимо от rel=nofollow).

Проблемът е, че това не работи за сайтове от типа "магазин", който продава стоки, които ги има навсякъде. Също така не може да очакваш връзки от блогове, ако на сайта ти се продават хапчета за уголемяване на пениса - никой не би си признал, че има малък пенис и се интересува от темата (защото има малка пишка).

В същност не е точно така. Има една интересна тактика - правите блог към магазина, но го правите така, че марката на магазина да се вижда - да се вижда какви продукти се продават в този магазин. Примерно ако сайта е mystore.com, правите блог mystore.com/blog, където пишете някакво интересно съдържание. Потребителите линкват това съдържание и така ти правят легално SEO (без да нарушават Неговите заповеди). В блога може да има връзки към продукти от магазина и така да се предава link juice към продуктовите страници.

Само не съм сигурен дали според Google е грехота да се правят връзки от блога към продуктовите страници без rel=nofollow.

 
От: Удар срещу гост блогването

Абе, аз отдавна съм казал че тоя гей е за лабут ама хайде.
 
От: Удар срещу гост блогването

Дето питаше Марто в Под прикритие Кой си играе на клъцни режи в нета ! :lol:
 
От: Удар срещу гост блогването

За разбирането, дали е спам или не е лесно, ще махнат тежестта на линковете от блогове в алгоритъма и няма да им мигне окото. Преди със 10 сателитки вадех сайт в топ 10 сега номера не минава.
Не съм видял, че темата е в пазара извинявам се.
 
От: Удар срещу гост блогването

За съжеление всичко върви към монопол които много скоро ще ни кара да си плащам, даже и да търсим
 
От: Удар срещу гост блогването

Не разбирам какъв е този шаш и паника покрай всяко изказване на Кътс, мисля че това е и целта му - общо взето винаги казва - никакви линкове не пускайте към сайтовете си, пишете само интересно и полезно съдържание, за да ви линкват. И как аджеба ще разбере тъпия им алгоритъм аз ли съм писал статията и съм я пратил на даден сайт, и да ми пуснат линк, или те сами са си я написали и са решили да ме линкнат понеже ги кефя?

Дреме му на алгоритъма ти ли си я писал и кака Пена, като му се видиш съмнителен ще те отреже на общо основание.

Пък това с натуралните линкове е такава простотия, че няма на къде - миналата година нали за това изгоря един мой сайт(бях го писал в една тема някъде). Просто теорията им за натурален линк билдинг и теорията им за качествени линкове си противоречат. :)
 
От: Удар срещу гост блогването

За разбирането, дали е спам или не е лесно, ще махнат тежестта на линковете от блогове в алгоритъма и няма да им мигне окото. Преди със 10 сателитки вадех сайт в топ 10 сега номера не минава.
Не съм видял, че темата е в пазара извинявам се.

Това силно ме съмнява, да не забравяме че над 50-60% (че и повече) от сайтовете са на блог платформи. А това със сателитките - ако биеш на очи, че сайта е създаден само за линк, няма как да има ефект. Рефрешваш си съдържанието, колкото г да види че е жив сайта и така. Третираш го като нормален сайт, а не като сателит. И най-важното - брандиране на сайта.

@gangster - няма натурален линк билдинг, това е нещо като идеал на умните глави в антиспам отдела, който никога няма да го има. Алгоритъма е отдавна толкова изкривен и извратен именно от спам, че по-скоро го толерира. То според Мат всеки линк е спам, щом ти си го сложил. И как разбира дали ти или някой друг го е сложил си остава загадка. Е, ако си го пуснал във сайт пълен със спам (някаква социалка например) е ясно, че си ти :)
 
От: Удар срещу гост блогването

1,Доколкото разбирам ако в блога ми има платени статии или гуест статии с линкове, то те трябва да са nofollow иначе ще имам наказание от гугъл. така ли да разбирам?
Имам и други въпроси непряко свързани с гост блогинга:
2. Да речем в блога ми публикувам уроци за wordpress и в тях има линкове към Wordpress Codex - доколкото разбрах линкове към доверени сайтове може да са dofollow, но все пак желателно ли е и те да са noffolow?
3. Ако в блога ми съм взел статия от друг сайт и искам в края да сложа линк за първоизточник какво трябва да е dofollow, noffolow?
4. Направих в блога ми таговете, категориите и страниците за архивите да са noindex, follow - според вас правилно ли е така, аз смятам че за индекса е правилно за да се избегне дублирано съдържание. За follow тук не съм сигурен мисля си че трябва да си остане за да може робота да проследява вътрешните връзки, нека някой компетентен да даде мнение.
 
От: Удар срещу гост блогването

Borisov87 няма проблем да пуснеш dofollow линк, рестрикциите на Google спрямо гест блогинга не са приложими у нас за сега.

Между другото писал съм ти ЛС виж го.
 

Горе