Уеб Дизайн

От: Уеб Дизайн

Не стига, че ти дадоха съвети, ами и ти вдигнаха темата сума ти пъти и ти едно "мерси" не каза.
 
От: Уеб Дизайн

Много погрешно.

Подробно ме мързи да съставям и да обяснявам защо точно тая картинка горе няма нищо общо с понятието "дизайн". И то не защото е грозна.
Фотошопер и дизайнер са две много различни неща. Дизайн от 1-2 книжки за Фотошоп не се учи, нито пък 10 години практика във Фотошоп ще направи от някого добър дизайнер.

Дори едно силно развито чувство за естетика не прави от някого и 1/5 дизайнер. Дизайнът се учи в специализирано училище или от купчини книги и съответна практика, не от тюториали от интернета. Такова училище в БГ за съжаление май няма, ако съдя по работата на сума ти родни дизайнери, завършили Художествената Академия.

Дизайнерът знае защо трябва да се използват точно тия цветове, защо едикоя си колона трябва да е точно толкова широка, колко трябва да е разстоянието между два определени елемента, къде трябва да се сложи тая снимка в блока от текст, трябва ли тоя бутон да има сянка или не, колко символа текст трябва да има на един ред,......... Фотошоперът понякога има някаква смътна интуитивна идея за тия неща, често - почти никаква. Да не говорим за клиента.

Аз примерно имам подобна смътна идея как се прави трансплантация на черен дроб (разбирай бая съм сръчен с ножове и всякакви хладни оръжия). Ама още не мога да го намеря тоя форум къде мога да си намеря клиент да ми плати да му направя една операцийка на частно... Ефтино ше му зема. Естествено клиентът съди за качеството на свършената работа по това дали му седи удобно новият орган и дали има главоболие след упойката, да не би случайно да съм го инсталирал на погрешното място и тем подобни... Що да се ръси за дофтор в частна клиника де е учил 6 години и специализирал поне още толкоз?!
що се пънеш а му обясняваш ? Не вижаш ли , как напоследък е пълно със строители, предприемачи, "брокери", рекламни агенти и кви ли не "Баце" !!!!
Верно, че поет, философ и хуожник се ражат, но нема как да станеш Паганини без да си учил солфеж ! Щото другото си е ц....ска работа.
 
От: Уеб Дизайн

Между дизайнер и уеб дизайнер има разлика. Не искам да вземам страна, кой крив, кой прав. Сигурна съм, че който има нещо на горния етаж ще се сети какво искам да кажа.

Лично мен ме кефят много шарени и екстравагантни комбинации. Обаче за уеб не стават :wink:
Работех известно време в мебелна компания - шарениите и там не вървят, колкото и да се харесваха на определен брой хора. Клентите не търсят това, което на мен ми харесва.
Ще го повторя - Клиентите не търсят това, което на мен ми харесва. Клиентите търсят това, което на тях им харесва.
И колкото и да се харесваше на една определена група - мебелите определено не ставаха за клиентите. Но, да, на определен кръг хора дизайна им допадаше. Въпросът е, че това не донесе финансов резултат (поне не положителен :evil: )

Между дизайн и уеб дизайн има разлика!

Накрая искам да споделя една мисъл на Ст. Лец, която ми изскочи, когато видях по-назад коментара на един колега :)
"Произведението само говори за себе си, ако има на кого"

Успех на СКиров!
Приятна вечер на всички!
 
От: Уеб Дизайн

Виж ся.. да си остане между нас си..

.. и един линк стига. Не си помагаш с нищо по този начин, както може би някой батко ти е казал.
 
От: От: Уеб Дизайн

Ще го повторя - Клиентите не търсят това, което на мен ми харесва. Клиентите търсят това, което на тях им харесва.
Клиентите в общия случай те наемат като дизайнер, консултант и бавачка едва ли не. Твоя работа като дизайнер или разработчик (или уотевър) да им изслушаш беглата идея какво искат, след което да ги ориентираш по начин, по който ще те разберат. Разбира се, след това остава да реализираш проекта.

ПП: Гугъл гледа само първия anchor текст към даден URL. Тъй че един стига. Не е редно да предлагате услуга, с която не сте напълно наясно.
 
От: Уеб Дизайн

Благодаря за забележките, обратната връзка е хубаво нещо, дори в този вид. Все пак човек се учи от грешките си, не съм ли права? :)
Решенията, които вземам са следствие информиран избор.
За какво клиентите те наемат е едно, какво ще бъде изработено е друго. Тях обаче не ги интересуват подробностите, а да получават това, което искат. Всеки си има метод на работа. Кой е по-ефективен е друг въпрос.
Мерси, че обсъждаш моята компетенстност, DR_GIGGULS . Понякога хората имат различни мотиви да направят дадено нещо. Не е задължително мотивът да е този, който си мислиш.

Приятен ден на всички!
 
От: От: Уеб Дизайн

(Интелигентните) клиенти търсят това, което се харесва на ТЕХНИТЕ собствени клиенти. Останалите са идиоти и не си заслужава да се работи за тях.
Оправих го малко за да е малко по-смислено. Даже думата "харесва" не е точната в случая ама да не залитаме в детайли..

Иначе да се тупнеш пред сергиите на краставичарите и да извадиш от чувала изгнили корнишонки и да се опиташ да им ги продадеш ще предизвика подобна, че и по-тежка реакция. Аз лично не се сещам за други мотиви да линкнеш 4 пъти към една и съща страница с различен anchor text. Всички възможни обяснения подлагат под съмнение или компетентността, или интелекта ти.

ПС: Неска май станах с гъза нагоре...
ПС2: Сега като гледам подписа ти и ми става жал за гугълските сървъри - поне един ще изпуши дорде се опитва да чактиса сложните взаимовръзки помежду кийуърдовете :)
 
Последно редактирано:
От: От: Уеб Дизайн

Всички възможни обяснения подлагат под съмнение или компетентността, или интелекта ти.

Всички, за които ти се сещаш.

п.с. Това, че един клиент е идиот, не ми пречи да му продам каквото иска :) И никога не ми е пречело. Естествено, че е по-приятно да контактуваш с интелигентни хора, но аз съм преди всичко търговец (продавам). Освен това, трябва да мериш един човек според неговите собствени критерии, не според своите. Другото е сравнение и всеки го може.
п.с2. За подписа съм съгласна :) Мерси, че ми напомни.
 
От: Уеб Дизайн

И аз да се намеся във филосовския ви спор. :)

Noke, няма интелигентни и неинтелигентни клиенти. Хората са егоисти, не знам какво "харесват":), но търсят и купуват това, което смятат, че ще им е полезно по някакъв начин :)
 
От: Уеб Дизайн

И двете прекалено обективно гледате на нещата или се правите на много благовъзпитани. По-голямата част от хората са тъпи гьонове и тоя факт трябва да се отбелязва често и достатъчно живописно... Особено във форум. Културата си я пазете за срещите с клиенти. Може да си отпуснете душичката тука поне, няма се хабите да правите добро впечатление.
 
От: Уеб Дизайн

И двете прекалено обективно гледате на нещата или се правите на много благовъзпитани. По-голямата част от хората са тъпи гьонове и тоя факт трябва да се отбелязва често и достатъчно живописно... Особено във форум. Културата си я пазете за срещите с клиенти. Може да си отпуснете душичката тука поне, няма се хабите да правите добро впечатление.

Ами не виждам смисъл да се пишат дори и във форум безмислени неща, само и само останалите да ти ръкопляскат. :)
А ти винаги може да насочваш и ограничаваш творчеството си към определена таргет група, щом това ти доставя удоволствие.
 
Последно редактирано:
От: Уеб Дизайн

По-голямата част от хората, които аз познавам не са тъпи гьонове. Вярно е, има и такива, но въпрос на дипломатичност е да постъпиш професионално.
Културният човек си е културен, а правенето на добро впечатление никога не е хабене.

малко офф:
Може и да гледам обективно на нещата, професионално изкривяване.
Преди 11 години започнах да уча икономика и маркетинг, в последните години работих с няколко големи фирми (не свързано с уеб) като мениджър продажби на дребно.
Не претендирам, че виждането и идеите ми са мародавни, може и да бъркам някъде (човешко е, всички сме хора).
Докато бях мениджър продажби в една от фирмите, печалбата достигна над 27 000 000 лв. (27 милиона лв :) ) за справка - Отчетът им пред данъчните (от сайта на Агенцията по вписванията). Незнам дали всичко отчитат, но нама значение, предвид обявената цифра. Такъв приход от продажби говори сам за компетенцията ми като мениджър продажби и доколко разбирам какво искат клиентите.
Нека да прключим вече с тази тема и всеки да си гледа клиентите и работата :D

Хайде, лек и успешен на всички!
 
От: Уеб Дизайн

Ами не виждам смисъл да се пишат дори и във форум безмислени неща, само и само останалите да ти ръкопляскат. :)
А ти винаги може да насочваш и ограничаваш творчеството си към определена таргет група, щом това ти доставя удоволствие.
То по тая логика няма смисъл и да се пише в тоя форум... Ако исках да пиша смислени неща, щях да съчинявам само мейли с оферти към потенциални клиенти. Или да се пробвам в журналистикатъ... Се неща де могат да доведат до практическа изгода.

ПС: Както примерно юзърката над мене прави... Продължава упорито да си поства маркетинговите "материали" с надеждата това да повлияе положително на бизнеса й.
 
Последно редактирано:
От: Уеб Дизайн

ПС: Както примерно юзърката над мене прави... Продължава упорито да си поства маркетинговите "материали" с надеждата това да повлияе положително на бизнеса й.
Какво общо има линк към сайта на търговския регистър (линка е public.brra.bg/Documents/RetrieveDocument.ra?DocGuid=3fed02a3b6514fc5a83ca8b670b1e9e6 ) с моя бизнес и кое точно е маркетингов материал в поста ми? :)
Не хващам логиката, с каква идея се заяждаш?
 
От: Уеб Дизайн

На ади обяснявах защо някои хора пишат едикакви си неща по едикакъв си начин в името на едикакви си цели, а други - просто си плямпат за кеф без да се опитват да се представят за умни. Няма заяждане.
 
От: От: Уеб Дизайн

Такъв приход от продажби говори сам за компетенцията ми като мениджър продажби и доколко разбирам какво искат клиентите.

Не че нещо, ама тези цифрички (били те и 27 млн.) сами по себе си никак, ама никак не доказват колко добър мениджър продажби си и колко добре си разбираш клиентите.
 
От: От: Уеб Дизайн

Не че нещо, ама тези цифрички (били те и 27 млн.) сами по себе си никак, ама никак не доказват колко добър мениджър продажби си и колко добре си разбираш клиентите.
Ще се съглася с теб :) Ако ми дадеш по-точен критерий за измерване ефективността на мениджър продажби.
 
От: Уеб Дизайн

Понеже и без това се отклонихте от основната тема, то бих вмъкнал няколко думи за измерването на ефективността на продажбите от научна гледна точка 8)

Трябва да има сравнение при критерия за оценка - една стойност сама по себе си наистина не представлява нищо, тъй като не може да се определи пазарната й позиция спрямо другите субекти.

Т.е., при разработване на критерия може да се сравни ефективността на реализацията на даден продукт на различни пазарни сегменти. Да се отчете влиянието на цената, количеството на продажбите за изминал период, условията на доставка и т.н.. Да се направи анализ на продажбите за някакъв по-дългосрочен период (2-3 години) и вече оттам да се формулират изводи за ефективността на действията на мениджъра в средносрочен план на целевия пазар.
 

Горе