Украйна - Русия какво ви е мнението

 
Поне разбрахме каква е целта на мърлявщината на ваневски. Не, той не е тук, за да излива кофи евтина фашистка пропаганда! Той просто иска да излезе от клозета пред възможно най-много хора, сякаш някой го интересува в коя дупка обича да му го завират на някакъв безмозъчен плужек. :rolleyes:

Ричард Гиър? Божке! Винаги съм го харесвала като актьор, но като мъж никога не ми е въздействал. Като цяло, точенето на лиги по някакви недостъпни, имагинерни индивиди е работа за чекиджии, лишени от реален сексуален живот. ;)
 
  • Love
Реакции: Vbb
Поне разбрахме каква е целта на мърлявщината на ваневски. Не, той не е тук, за да излива кофи евтина фашистка пропаганда! Той просто иска да излезе от клозета пред възможно най-много хора, сякаш някой го интересува в коя дупка обича да му го завират на някакъв безмозъчен плужек. :rolleyes:

Ричард Гиър? Божке! Винаги съм го харесвала като актьор, но като мъж никога не ми е въздействал. Като цяло, точенето на лиги по някакви недостъпни, имагинерни индивиди е работа за чекиджии, лишени от реален сексуален живот. ;)
Разбрах, че не ставаш за нищо.
 
Верните китайски другари, готови да помогнат!

1679124666762.png


How Finland joins NATO
Vs
How Ukraine joins Russia


200AE5C6-155A-491E-86FE-9ACF272161D4.jpeg


Кратка статия в Блумбърг за това какво мотивира Путин и руснаците в тази война: негодуванието. Точно тези примитивни емоции, стилът на обидата от това, че не са суперсила, в пясъчника на детската градина, усещам от жалките оправдания на Русия и нейните поддръжници.

Това показва и колко ниско е паднала Русия - тя е бивша свръхсила, която отчаяно се опитва да докаже, че "се надига от колене", докато в действителност само затъва все по-дълбоко в калта. Нейните собствени опити да се опитва да се представя като "традиционалист" и "отстояващ морала и ценностите за разлика от упадъчния Запад", докато в същото време е най-големият геноцид на източните славяни в света, са не само парадоксални - начинът, по който продължават да папагалстват това на такъв чутовен фон, го прави още по-лошо. По този начин Русия прави така, че не само страната ѝ, но и целият ѝ народ да бъде мразен и презиран в няколко нейни съседни държави и извън тях, и то в степен, невиждана досега в историята.

Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)
Доста добре обобщено.
 
Последно редактирано:

Как ЦРУ взривява съветски газопроводи​

Разузнаването на САЩ се гордее с успешните си саботажи​


Руските газопроводи отдавна са обект на саботажи. Още при тяхното изграждане американците организират взривове, а ЦРУ не само не отрича, но дори открито се гордее с успешните операции, пише "Труд".

Владимир Ветров е офицер от КГБ, който от 1965 г. работи в Париж под прикритието на инженер на съветската търговска мисия. Истинското му работно място е дирекция „Т“, част от Първо главно управление на КГБ, което отговаря за разузнавателната работа в чужбина.





Съветският съюз се нуждае от чужди технологии, за да се развива, но Западът отказва да споделя тайни. Затова служители на офис "Т" тайно събират научни и технически разработки по целия свят, вербувайки чуждестранни инженери и учени.

Грешка на „инженера“

Ветров се среща с Жак Прево, служител на компанията Thomson-CSF, която се занимава с производство на военна електроника. Но с Ветров се случва изключително неприятна история. Пиян, той катастрофира със служебния си автомобил, а за увреждане на държавно имущество е заплашен с изключване от КГБ и забрана да пътува в чужбина. Обзет от паника, той тича при Жак Прево, който му дава пари назаем за ремонт на колата, но залагайки подъл капан на руснака.

През лятото на 1981 г. в Отава се провежда среща на върха на Г-7, където френският президент Франсоа Митеран разкрива на колегата си Роналд Рейгън, че френското разузнаване поддържа връзка с високопоставен офицер от КГБ Владимир Ветров. Според разказите на Ветров, Москва организира мащабна кампания за индустриален шпионаж.

Тъй като част от тази работа включва Съединените щати, френските тайни служби са готови да предадат материалите от Ветров, на ЦРУ. След одобрението на Рейгън, шефът на ЦРУ Уилям Кейси стартира секретна програма, част от която е продажбата на бързо повреждащо се оборудване на Съветския съюз - модифицирани електронни компоненти и дефектни турбини.

Фалшификати

Уилям Кейси не възприема работата си в ЦРУ като рутина и цели да сложи край на Съветския съюз. Една от основните точки в стратегията му е икономическото отслабване на СССР. Официалните документи на КГБ, получени от Ветров, показват колко зависим е Съюзът от чужди технологии. Това е мястото, където Кейси решава да удари. В началото на 1982 г. той представя на Рейгън доклад, изготвен от бившия директор по международна икономика в Съвета за национална сигурност на САЩ, Гюс Вайс.

„Същността на идеята е следната: ние не пречим на СССР да краде или тайно да купува нашите технологии и оборудване, но ги „модифицираме“ по такъв начин, че по-късно да се окажат неработещи. Накратко, ще внесем много хаос и безпорядък“, обявява Вайс.

Много скоро програмата дава резултати. Цел номер едно е строящият се газопровод Уренгой-Помари-Ужгород. Простирайки се от Сибир до съветско-чехословашката граница, след това се свързва със западноевропейската газова система, която отива към Франция, Италия и Западна Германия. Газопроводът трябва да наводни СССР с валута.

Опитите на Рейгън да убеди европейските лидери да се оттеглят от съветския газов проект обаче се провалят. Французите и британците печелят милиони, доставяйки оборудване за газопровода, а за германците евтиният "червен газ" е жизненоважен за развитието на тяхната икономика, чийто темп на растеж започва да тревожи американците.

На първо място в списъка на съветските искания е нефтено и газово оборудване, предназначено за експлоатация на новия газопровод за Европа. Тъй като тези технологии не могат да бъдат взети от Съединените щати, КГБ получава софтуера от канадска фирма.

„ЦРУ създаде програма за автоматизирано управление по такъв начин, че след време оборудването се провали: промяната на скоростта на помпите и параметрите на клапаните създаде прекомерно налягане върху шевовете на тръбопровода“, пише Дейвид Хофман, от ЦРУ.

Тръби на прицел

Резултатът от тази програма за „модификация“ е експлозия в участъка от газопровода Уренгой-Сургут-Челябинск. Тя е без човешки жертви, но нанася значителни щети на съветската икономика. По-късно руснаците разбират, че са откраднали фалшификат, но какво могат да направят? В Русия няма официални коментари за авария на газопровода. Затова мнозина се съмняват, че подобно нещо може да се случи.

Но има и други атаки на ЦРУ срещу съветски газопроводи: Планът Кейси предвижда масирани атаки срещу съветски съоръжения за производство на газ и петрол в Афганистан. Особено привлекателен е газопроводът от Шибарган до съветската граница. Положен на три фута под земята и минаващ под Амударя, той е много важна икономическа цел, защото осигурява гориво за индустрията на съветска Централна Азия.

Муджахидините взривяват газопровода на няколко места и изстрелват ракети по множество съоръжения за природен газ, което предизвиква два големи, продължили няколко дни пожара.

Има и друга, по-разпространена версия за извънредното положение на газопровода Уренгой-Помари-Ужгород, Комсомолская правда настоява за това: „През юни 1982 г. в Сибир гръмна експлозия със сила три килотона.

Първоначално американците бяха разтревожени, решавайки, че това е ядрен заряд. Но електромагнитният импулс, който трябва да бъде в такива случаи, не е записан от техните шпионски сателити. Скоро Белият дом получи разяснения от директора на ЦРУ: всичко е наред, експлозията е наша работа. Тоест, веднъж имаме не само взрив на газопровод от американците, но едва не започна ядрена атака след това.“
 
Разбрах, че не ставаш за нищо.
Мдаммм... Конкретно на тебе никаква работа не мога да ти свърша. ;)
 
  • Haha
Реакции: Vbb
Айде бахмут е наш да живее Русия.!!!
🇷🇺

Айде още един трол изплиска легена... Бахмут ще е ваш, когато Украйна реши, че са готови за контраатака.



Любопитен съм да видя отговора на това изказване...
 
Последно редактирано:
Нема се плашите! Американските политици не признават международния наказателен съд в Хага и дори го смятат за корумпиран и политически. ;)

 
  • Love
Реакции: Vbb
Айде още един трол изплиска легена... Бахмут ще е ваш, когато Украйна реши, че са готови за контраатака.



Любопитен съм да видя отговора на това изказване...
Положението с този е много тежко. Направо клони към критично.
За жалост такива са русофилите. Русия пред неговата държава, и майната и на Европа, от която цуца. ;)
Нисша форма на живот.
 
Поне разбрахме каква е целта на мърлявщината на ваневски. Не, той не е тук, за да излива кофи евтина фашистка пропаганда! Той просто иска да излезе от клозета пред възможно най-много хора, сякаш някой го интересува в коя дупка обича да му го завират на някакъв безмозъчен плужек. :rolleyes:

Ричард Гиър? Божке! Винаги съм го харесвала като актьор, но като мъж никога не ми е въздействал. Като цяло, точенето на лиги по някакви недостъпни, имагинерни индивиди е работа за чекиджии, лишени от реален сексуален живот. ;)
Традиционалист съм и само една дупка е на разположение!
Останалото са перверзии и извращения!!!

Винаги съм смятал че вие жените имате прекалено много дупки и държите да се ползват всичките, затова и нищо нормално или морално не може да се прави с вас!

Ето дори СИ Джинпинчо ще ходи да озъптява незадоволената нереализирана инкарнация на Наполеон


Пък вие се надявайте да тръгне да се бие с Русия срещу САЩ!
 
Пък вие се надявайте да тръгне да се бие с Русия срещу САЩ!
Ново 20! Тоя вариант никой от нас не го е обмислял, уверявам те. Си ще си се бие със сащ, защото и там тече масирана провокация. Той ще си води своя война, няма да се включва в руската.

Ако си чел книжки, за да държат роба в подчинение, ще се влачат 1000-годишни войни. Само не знам дали ще ги редуват ту с Евразия, ту с Истазия, или ще ги действат паралелно.

и майната и на Европа, от която цуца
За Виктория Нюланд ли говориш?

Главчо, ако ти цуцаш нещо от Европа, то вероятно е от нещата, които Ваневски обича да цуца. ;)
Европа цуца от нас, затова сме на това дередже.
 
Вече не смея нищо да напиша тука че да не разваля купона 🤭

Ами някой знае ли да имаме някъде колония дето се говори български?
На Антарктида може би?
 
Айде още един трол изплиска легена... Бахмут ще е ваш, когато Украйна реши, че са готови за контраатака.



Любопитен съм да видя отговора на това изказване...
ай тъпунгер , като четеш само украйски медии така ще е - недодялан , необразован и умствено изостанал
 
Остави я, или не разбира от мъже или е фригидна!
Между другото, може да ти предложа нещо ако си споделиш локацията и какво точно търсиш??
ти не можеш нищо друго да предложиш освен задника си на Нандито , ама трябва да си купува пенис колан за да те оправи
 
Значи, товяа направо е безобразие, не съм си го позволявал направо никога и сигурно звуча като форумня леля. Но това по възможност, трябва да се изчисти, като взаимоотношения.

От коментара на @vanevski разбирам, че някои хора посещаващи форума са останали с впечатлението, че имам някакъв афинитет към потребителката @nandibandi

Вкарвате ме в режим на обесняване, което не харесвам.

Нямам никакъв афинитет, към @nandibandi , колкото се шегувам с нея, толкова и с някои други.
 
Значи, товяа направо е безобразие, не съм си го позволявал направо никога и сигурно звуча като форумня леля. Но това по възможност, трябва да се изчисти, като взаимоотношения.

От коментара на @vanevski разбирам, че някои хора посещаващи форума са останали с впечатлението, че имам някакъв афинитет към потребителката @nandibandi

Вкарвате ме в режим на обесняване, което не харесвам.

Нямам никакъв афинитет, към @nandibandi , колкото се шегувам с нея, толкова и с някои други.
Като гледам, не е като да нямаш варианти, ама според мене по-добре афинитет към нандибанди, отколкото към някои други тука... 🤔

Ти си знаеш де.
 

Горе