Украйна - Русия какво ви е мнението

387833637_6614180748659151_3892301987255712391_n.jpg
 
Те там са в пълна истерия, броят кой ракети кой е доставил на палестинците - Иран, Русия или Китай :) Дори според броя на ракетите решиха, че това щяло да отслаби руските удари през зимата.

А реално повечето им ракети са самоделни Хамас и направиха смешен Железния купол на Израел...

Открих и един леко нормален там:
Аз малко съм объркан, в конфликта израел/Палестина не трябва ли да сме на страната на окупирания - Палестина?
И още:
Когато ЮАР провежда апартейд е много лошо. Когато Изрел прави същото, всички гледат в страни.

Но веднага им е обяснено колко са прости :) от твърдия елит там ...
 
Те там са в пълна истерия, броят кой ракети кой е доставил на палестинците - Иран, Русия или Китай :) Дори според броя на ракетите решиха, че това щяло да отслаби руските удари през зимата.

А реално повечето им ракети са самоделни Хамас и направиха смешен Железния купол на Израел...

Открих и един леко нормален там:
Аз малко съм объркан, в конфликта израел/Палестина не трябва ли да сме на страната на окупирания - Палестина?
И още:
Когато ЮАР провежда апартейд е много лошо. Когато Изрел прави същото, всички гледат в страни.

Но веднага им е обяснено колко са прости :) от твърдия елит там ...

Снощи чувам по новините (да, бе, гледам понякога шибаните новини. Асенчо сега ще ме сдъвче), че ООН обявило спирането на водата в ивицата Газа за военно престъпление. А за Крим, където нацистите спряха водата през 2014г, дали са се произнесли по същия начин??

Лицемериооооо!!!!!!!!!!!!!!!!
 

LOL


Lebanese Foreign Minister Abdallah Bouhabib says his government has received assurances from Hezbollah that it will not join the fighting unless Israel “harasses” Lebanon.

Yesterday morning, Hezbollah launched mortar shells at Israeli military sites
on the Lebanon border, as fighting continued in southern Israel.
The Iranian-backed terror group claimed to have fired dozens of rockets and shells at three Israeli positions in the contested Mount Dov region in solidarity with the Hamas attack.

The Lebanese group said in a statement that the attack, using “large numbers of rockets and shells,” was in solidarity with the “Palestinian resistance.” It claimed the Israeli positions were directly hit.
 
Снощи чувам по новините (да, бе, гледам понякога шибаните новини. Асенчо сега ще ме сдъвче), че ООН обявило спирането на водата в ивицата Газа за военно престъпление. А за Крим, където нацистите спряха водата през 2014г, дали са се произнесли по същия начин??

Лицемериооооо!!!!!!!!!!!!!!!!
Споко нищо не е това. Обявили са, че израелските воени няма да бъдат съдени каквото и да правят в Палестина.
 
Палестина не е държава, btw.


Типичен палестинец.
Израел също не е много призната каот държава, btw.

Палсестинци или еврей няма значение. Едни и същи изроди има и от двете страни ама какво да се прави като принципно са един народ.
 
Като гледам и коментари, и разглеждам някакви източници - никой ги не иска палестинците. В Йордания правили революция и гражданска война, в Ливан също.
Ето и линкчета - черния септември в Йордания и ЛИВАН

Малко коментари интересни



Egypt doesn't want these terrorists fucks either.

when israel moved out of Gaza and built the wall for security later.
EGYPT built one on the other side at the same fucking time.
They're the Gypsies of the Middle East. Nobody wants them. They just enjoy using them as a political tool.

Unlike Europe, Egypt did learn from Lebanon.. Lebanon was a Christian country with a strong banking sector, its capital Beirut was so beautiful, was known as the Paris of the Middle East..
Then the King of Jordan kicked out the Palestinian refugees for causing trouble in his country, and the Lebanese felt pity on them and took them in.. Rest as they is history..
Europe ur next..


Why don't richest muslim countires (Quatar, UAE, Kuwait, Brunei) take all those refugees that are coming to EU?


Easy. There are no innocent refugees from Gaza. It's a terrorist nation that supports their government.


Because they don't want scum in their lands. Because they know that they don't bring anything good, only their shitty beliefs, shitty way of life and nothing else.


They don't want terrorists in their country. Palestinians proved over and over again that they are savages.


because it is hard to know if they are refugees or terrorist scums.sad for the refugees/normal ppl that have nothing to do with this.

well, they don't want all the Hamas terrorists in Egypt that's why..

Ok I'm seeing a lot of BULLSHIT in the comments.
From an Egyptian: we love the Palestinian people, we were always trying to help them even politically to restore the most they can of their land. But we FUCKING HATE terrorists, and Palestine has way too many of them near our border too. Those very terrorists are the ones who always targeted our troops as well, in fact Egypt told Israel a week earlier something big was being prepared.
So as we stand with the Palestinians and love them, we cannot ignore the terrorists who want to come to our land, and the other good citizens want to die fighting for their freedom which I support and respect.
nobody wants those rats.. not even egypt

> let in people coming from palestine
> even if not all of them are terrorists, at least some of them will be Hamas
> Hamas starts shooting rockets from Egyptian territory
> Israel reacts
> Israel's allies react



aDXRbNPN_700w_0.jpg
 
Последно редактирано:
Айде сега мерим червено и зелено, като всичко е много по-просто:

Понеже никой не иска чифутите, те отиват и си правят държава (което е похвално) НО на чужда територия (което е кофти). Логично е изгонените от собствените им (свещени според тях) земи да са малко против. Дали Палестина е държава??? Ако беше призната за такава с ясно договорени междусъседски отношения с Израел, сега нямаше да коментираме неща, които не ни е работа да коментираме.

Въпросният конфликт е поредното доказателство как нарушаването на международното право под опеката на сащ създава войни, в които гинат цивилни.
 
Снощи чувам по новините (да, бе, гледам понякога шибаните новини. Асенчо сега ще ме сдъвче)
Ами да. Всеки, гледащ новините заслужава остра критика. Ако не я получи, то поне не заслужава да му се обръща никакво внимание ако стане въпрос за това какво е видял там. Хората гледат филми, сериали и всякакви измислени истории. Това е нормално, всеки може да си губи времето както иска. Новините обаче имат претенцията, че са безпристрастни и описват реалността, което съвсем не е вярно и всеки трябва да го знае, включително гледащите този безкраен сериал. Новините са изключително пристрастни. Трябва да е пределно ясно, че медиите се държат от определени хора, които имат своите политически настроения и разбира се пропагандират тези си настроения през новините. С народни думи казано - който плаща, той поръчва музиката.

Ако искаш да знаеш какво точно се случва еди къде си, най-добрия начин е да отидеш лично там и да видиш на място. Това очевидно не винаги е възможно, затова другия начин е някак дистанционно да разбереш мнението на местните. Всичко това трябва да е работа на репортерите, но както вече разбрахме, те не ходят по света да докладват какво се случва, а да докладват какво трябва да си мислим че се случва. Затова новините са не просто безполезни, а са направо вредни. Който пие от тая отрова всеки ден е крайно време да се замисли за смисъла на жалкия си живот.
 
Ами да. Всеки, гледащ новините заслужава остра критика. Ако не я получи, то поне не заслужава да му се обръща никакво внимание ако стане въпрос за това какво е видял там. Хората гледат филми, сериали и всякакви измислени истории. Това е нормално, всеки може да си губи времето както иска. Новините обаче имат претенцията, че са безпристрастни и описват реалността, което съвсем не е вярно и всеки трябва да го знае, включително гледащите този безкраен сериал. Новините са изключително пристрастни. Трябва да е пределно ясно, че медиите се държат от определени хора, които имат своите политически настроения и разбира се пропагандират тези си настроения през новините. С народни думи казано - който плаща, той поръчва музиката.

Ако искаш да знаеш какво точно се случва еди къде си, най-добрия начин е да отидеш лично там и да видиш на място. Това очевидно не винаги е възможно, затова другия начин е някак дистанционно да разбереш мнението на местните. Всичко това трябва да е работа на репортерите, но както вече разбрахме, те не ходят по света да докладват какво се случва, а да докладват какво трябва да си мислим че се случва. Затова новините са не просто безполезни, а са направо вредни. Който пие от тая отрова всеки ден е крайно време да се замисли за смисъла на жалкия си живот.
Ааааа, не си прав. По новините казват единствено и само истината. ;)

Ти да не мислиш, че е приятно изживяване? Питаш ли ме като го покажат тоя нефелник, дето първото му име е Академик?

Истината е, че издържам малко, щото и мазохизма ми си има граници. После си гледам неща, които отговарят на моя мироглед. Напоследък гледам една щатска дерматоложка - много готина и забавна. Благодарение на нея изхвърлих половината мазила, дето бях складирала в банята. :)
 
Айде сега мерим червено и зелено, като всичко е много по-просто:

Понеже никой не иска чифутите, те отиват и си правят държава (което е похвално) НО на чужда територия (което е кофти). Логично е изгонените от собствените им (свещени според тях) земи да са малко против. Дали Палестина е държава??? Ако беше призната за такава с ясно договорени междусъседски отношения с Израел, сега нямаше да коментираме неща, които не ни е работа да коментираме.

Въпросният конфликт е поредното доказателство как нарушаването на международното право под опеката на сащ създава войни, в които гинат цивилни.
Значи хората, и то най-вече американците трябва да се противопоставят на това. Най-малкото да протестират и да покажат, че не са съгласни с намесата на САЩ навсякъде. Но на американците не им пука, защото физически са толкова далече от случващото се, че дори не знаят къде на картата са тия държави с които собствените им политици постоянно се гаврят. Но въпреки всичките им опити да зомбират с измислените си новини собствения си народ и даже всички народи като цяло, реалността започна да лъсва и на все повече хора ще им стане ясно какво се е случва и дори какво се е случвало десетилетия наред.

Ааааа, не си прав. По новините казват единствено и само истината. ;)

Ти да не мислиш, че е приятно изживяване? Питаш ли ме като го покажат тоя нефелник, дето първото му име е Академик?

Истината е, че издържам малко, щото и мазохизма ми си има граници. После си гледам неща, които отговарят на моя мироглед. Напоследък гледам една щатска дерматоложка - много готина и забавна. Благодарение на нея изхвърлих половината мазила, дето бях складирала в банята. :)
А така. А ако слушаш и мен, ще излезеш малко от тоя форум да пипнеш трева (дето се вика) и да намериш някое по-полезно занимание, поне за час на ден като за начало :) Защото сега отделяш твърде много внимание на неща дето не те касаят директно, което трябва да те притеснява. Все пак сме във форум Предприемач и трябва да насърчаваме предприемачеството, включително и предприемането на действия, полезни за собственото ни тяло и психика.
 
А така. А ако слушаш и мен, ще излезеш малко от тоя форум да пипнеш трева
Ако ми видиш ръцете ще си глътнеш думите обратно. :)

Асенче, кака е мултифункционална. Пипа трева, работи, върти къща и междувременно се дърля с разни хора по форумите. ;)
 
Ако ми видиш ръцете ще си глътнеш думите обратно. :)

Асенче, кака е мултифункционална. Пипа трева, работи, върти къща и междувременно се дърля с разни хора по форумите. ;)
Това да "пипнеш трева" означава да пробваш нещо ново, да излезеш малко от света в който се намираш. Ти може по цял ден трева да скубеш, но и това ако ти е постоянното ежедневие, то става ограничаващо. Тия дни се чудих що хората по село дето уж си имат природа, съседи (с които си говорят), спокойствие, и въобще неща дето липсват на тия от града... та тия хора от село има няма и все го удрят на деградация. Мъжете - пияници, жените - психясали клюкарки, децата - побойници. Бил съм на село и аз, та имам представа. В града всеки тръгнал да развива кариерата си и забравил за хората наоколо, на село пък ги удари скуката и се чудят какви дивотии да сторят. А то трябва баланс както винаги. На тия от града им трябва повече човешка комуникация, докато тия от село трябва да научат каква е предприемачество и развитие. Ти като човек от село трябва да се хванеш да измислиш какво друго да развиваш освен градината и къщата. Ако кажеш че не ти остава време за развитие, значи трябва да мислиш за оптимизация на сегашните дейности и така да си отвориш време. Но важното е, че това да се дърляш с хората по форумите не е форма на развитие. Рядко може да е някакво разнообразие, но най-често е просто губене на време. Същото бих го казал и на троловете по форумите, но те са безгранично прости и нямат капацитета да го разберат.
 

Горе