Украйна - Русия какво ви е мнението

Да го кажа пак но по малко по друг начин......

бла-бла къв брикс,те отсега ше си издерат очите!!!

Идеите на социализма „да няма богати”подменя капиталистическа максима всички да са равни, но пред закона. Защото фактически и еднакво равни хората могат да бъдат само в два момента от живота си – при раждането и пред смъртта си... Социализмът наистина ликвидира богатите и предприемчиви граждани ,но по този начин не създаде равенство при разпределението на благата – реалната уравниловка в доходите на 95% от населението е в контраст с доходите на партийната номенклатура, които са поне от 7 до 10 пъти по-високи с доходите на простосмъртните „социалистически труженици”.Както е казал Г.Димитров това са новата червена буржоазия-номенклатурата/списъкът/,мярката за "годност" на управленската върхушка!

По този начин не е могла да се реализира и утопията „от всекиго според способностите на всекиго според потребностите" Най-малкото защото в условията на уравниловка трудът като индивидуални усилия се обезсмисля и деградира.

От друга страна не само трудът, както твърдят марксистите формира стойността на стоките и създава капитала.

Трудовата теория на стойността на Маркс е опровергана още в края на ХІХ век. Стойността зависи не само от овеществения в стоката труд, но най-вече от пазарната и стойност, от търсенето на тази стока във всеки един момент. При това абстрактната „принадената стойност” не се създава само от живия труд на пролетариата, както смята Маркс. Ако бе така, капиталистите биха стимулирали само ръчното производство. Би било невъзможно от практическа целесъобразност да се развива и най-елементарното автоматизирано производство, да не говорим за новите технологии.

Което само по себе си е абсурд, тъй като тогава не би се създавала „принадената стойност” и тя не би била присвоявана от капиталиста.


Което е в сърцевината на теорията за „капиталистическата експлотация” на пролетариата...;);););)
 
Стойността зависи не само от овеществения в стоката труд, но най-вече от пазарната и стойност, от търсенето на тази стока във всеки един момент.
Значи тогава няма логика услугите предлагани от българските IT предриемачи да са с високи цени. Няма голямо търсене из територията ;)

Следователно и нямат нужди от големи заплати, но ако не получават големи заплати няма какво да захранва имагинерния евроБски прогрес на територията и всичко за ще се окаже един мит ;)
 
А ти какво правиш. Някъде от пловдивско ли беше?

Баш от там. Ходиме на мачове на локо Пловдив с Ети и Графикса и общо взето, тва правя. :)
Е, ся гледаме и европейското. Мойте хора започнаха ударно. Локо Пловдив имам предвид.
 
И сега да попишем. Вчера Путин (за някой роми Пудинг) съобщи какви са условията за мир от руска страна. Донецка, Луганска, Херсонска и Запорожка област да преминат към състава на Руската федерация с административните граници. Винаги съм се чудил защо армията на Русия не унищожава мостовете при Запорожие по които ВСУ се снабдява. Историята май излиза такава. Преди дни американския сенатор , Линдзи Греъм каза,че в ресурсно отношение Украйна се оценява на 14,7 трилиона долара и това Запада не трябва да го даде на руснаците. Странно колко струва България? Примерно Киевска област се оценява на 21 милиарда долара , Житомирска област е 555 милиарда долара, Вловска област е 521 милиарда долара, Черниговска област е 25 милиарда долара. И сега гледайте какво става – Луганска област 3,2 трилиона долара- 150 пъти повече от Киевска област. Донецка област – 3,8 трилиона долара. Запорожка област 660 милиарда долара и Херсонска област 10 милиарда долара, но тук е важа географията. Значи като го сумираме излиза около 7,5 трилиона долара или почти половината от цената дадена от американския сенатор. Мислите ли, че руснаците ще позволят такъв ресурс на Запада и обратното? Да опазим демокрацията, а 😂😂😂😂😂
 
Русия трябва да плати 486 млрд. долара за щетите, нанесени на Украйна - изявление на Г-7

В изявлението си след срещата на върха в Италия Г-7 оценява щетите, нанесени на Украйна, на 486 млрд. долара. Г-7 смята, че тази сума трябва да бъде платена на Киев от Русия.

Сумата се основава на оценката на последиците от войната, направена през февруари от Световната банка, Европейската комисия и ООН.

Преките щети, нанесени на Украйна от началото на инвазията, достигнаха 152 млрд. долара, като сред най-засегнатите сектори са жилищното строителство, транспортът, търговията, промишлеността, енергетиката и селското стопанство. В цялата страна 10 % от жилищния фонд е бил повреден или унищожен.

"Общата стойност, отразена в сумата от 486 млрд. долара за възстановяване и реконструкция, включва мерките, необходими за възстановяване за едно модерно, нисковъглеродно, приобщаващо и устойчиво на климата бъдеще. Най-големите нужди от възстановяване и реконструкция се оценяват на жилищния сектор (17 % от общата сума), следван от транспорта (15 %), търговията и промишлеността (14 %), селското стопанство (12 %), енергетиката (10 %), социалната защита и препитанието (9 %) и управлението на опасните зони (7 %). Във всички сектори разходите за разчистване и отстраняване на отломки (и разрушаване, когато е необходимо) достигнаха близо 11 млрд. долара", се казва в доклада на Световната банка.

originacl.jpg
 
НЕ СЕ ИЗНЕНАДВАЙТЕ, АКО В ПАРЛАМЕНТА ПАРТИЯ "ВЕЛИЧИЕ" ГЛАСУВА ЗАЕДНО С ГЕРБ И ДПС - ТЯХНА Е!!!

Срещу "Исторически парк" има поне 6 проверки, но ще бъдат държани "на трупчета", за да не излиза партията от "коловоза".

"Величие" управлява община Ветрино с ГЕРБ!

Ортаци на мутрата и магнитски са и ще бъдат смешниците на слави-за настоящите избори мюфтиите от ДПС са нареждали на гласуващите да дадат гласът си за ИТН.

Честита новата "сглобка"! Пак се получава "манджа с грозде"!

Кой управлява България?


 
НЕ СЕ ИЗНЕНАДВАЙТЕ, АКО В ПАРЛАМЕНТА ПАРТИЯ "ВЕЛИЧИЕ" ГЛАСУВА ЗАЕДНО С ГЕРБ И ДПС - ТЯХНА Е!!!

Срещу "Исторически парк" има поне 6 проверки, но ще бъдат държани "на трупчета", за да не излиза партията от "коловоза".

"Величие" управлява община Ветрино с ГЕРБ!

Ортаци на мутрата и магнитски са и ще бъдат смешниците на слави-за настоящите избори мюфтиите от ДПС са нареждали на гласуващите да дадат гласът си за ИТН.

Честита новата "сглобка"! Пак се получава "манджа с грозде"!

Кой управлява България?



Не знам към кого се обръщаш, но категорично не вярваам някой от участниците в темата да е гласувал за ''под, над, до-полковника'' и сие. Ако има такъв, да си каже - веднага го слагам в игнора.
 
Техеранската, Ялтенската и дори Потсдамската конференции също се проведоха без ключов участник — Хитлерова Германия. И това не попречи на техния успех.
Руската пропаганда и дипломация се оплакват, че РФ не е била поканена (въпреки че самата тя не е имала намерение да участва) на Мирната среща в Швейцария, където се решават въпроси за прекратяването на войната в Украйна и следвоенното устройство. Но така и конференциите на участниците от антихитлеровската коалиция успешно работеха и без страната-агресор.
### Техеранска конференция
Място на провеждане: Техеран, Иран.
Време на провеждане: 28 ноември - 1 декември 1943 г.
Участници: Рузвелт (САЩ), Сталин (СССР), Чърчил (Великобритания).
Резултат: решен е въпросът за съвместни военни действия срещу общия враг, решен е въпросът за откриване на „Втори фронт“ във Франция.
### Ялтенска конференция
Място на провеждане: Ялта, СССР
Време на провеждане: 4 - 11 февруари 1945 г.
Участници: Рузвелт (САЩ), Сталин (СССР), Чърчил (Великобритания).
Резултат: съгласуване на принципите за безусловна капитулация на Германия, ликвидация на нацистката партия, разпускане на въоръжените сили, контрол над германската военна промишленост, наказание на военните престъпници, подкрепа за демократични институции, помощ на освободените народи, решение за създаване на Организацията на обединените нации.
### Потсдамска конференция
Място на провеждане: Потсдам, Германия
Време на провеждане: 17 юли - 2 август 1945 г.
Участници: Труман (САЩ), Сталин (СССР), Чърчил, след 28 юли Атли (Великобритания).
Резултат: демилитаризация и денацификация на Германия, създаване на Международен трибунал за наказание на военните престъпници, потвърждаване на правата на пострадалите народи да получат репарации от Германия.



448487215_25716773501301193_5043078301488875819_n.jpg
 
Трепери! Трепери руската армия пред тая мощ...

1718610935912.png
 
Баш от там. Ходиме на мачове на локо Пловдив с Ети и Графикса и общо взето, тва правя. :)
Е, ся гледаме и европейското. Мойте хора започнаха ударно. Локо Пловдив имам предвид.
И аз гледам от Евро-то, Обаче леко ми е скучно. Отборите извън Европа са ми по интересни. Абсолютно бих отишъл на мач Копа Америка.
 
Одеса, 23 август 2021 г.
Човекът казва:
„Аз съм американски гражданин, разхождам се из града с тениска с надпис Русия, защо ме задържате, защо правите това, аз просто се разхождам.
Америка ще види това, светът ще види това, не изглежда добре, не говори добре за Украйна...“

Полицията на Украйна нападна и арестува американски гражданин
 
Сега е моментът да кажеш: "Я! Виж, виж: пеперудка!"

Бившият министър на науката и образованието на Украйна в правителството на Янукович заявява, че Украйна трябва да изчезне, а украинците трябва да станат руснаци: етноцид. Майданът е сваляне на правителство, което работи за унищожението на държавата.



А за кланетата в Донбас: Игор Гиркин се похвали, че той самият ги е организирал и провеждал.


 
Одеса, 23 август 2021 г.
Човекът казва:
„Аз съм американски гражданин, разхождам се из града с тениска с надпис Русия, защо ме задържате, защо правите това, аз просто се разхождам.
Америка ще види това, светът ще види това, не изглежда добре, не говори добре за Украйна...“

Полицията на Украйна нападна и арестува американски гражданин
Хм, кофти! Човекът видимо е на някакви субстанции.
Я сложи една тениска с надпис 'Украйна' и се разходи някъде в Русия.
 
Хм, кофти! Човекът видимо е на някакви субстанции.
Я сложи една тениска с надпис 'Украйна' и се разходи някъде в Русия.
Тогава ще мяукате,ч е са потъпкани човешките права ;) И Вова лично е разпоредил да го набият...
 
Байдън изрази загриженост относно посещението на Путин в Северна Корея и го нарече признак на отчаяние!

Посещението на руския диктатор Владимир Путин в Северна Корея е акт на отчаяние. Това трябва да тревожи всички, които се интересуват от запазването на мира.

Това съобщава РБК-Украйна с позоваване на изявление на държавния секретар на САЩ Антъни Блинкен и изявление на прессекретаря на Белия дом Карин Жан-Пиер .

Позиция на Държавния департамент

Блинкен каза, че посещението на Путин в Северна Корея е знак за неговото отчаяние да засили отношенията със страни, които биха могли да подкрепят неговата война срещу Украйна.

Държавният секретар добави, че подкрепата на Китай е позволила на Русия да поддържа отбранителната си индустриална база, доставяйки 70% от машинните инструменти, които Москва внася, и 90% от микроелектрониката.

„Това трябва да спре“, каза той.
Позиция на Белия дом....

dscf9810_id98355_1300x867_e9c13b8188846ada65d08271d8dce00b_650x410.jpg
\
 
Байдън изрази загриженост относно посещението на Путин в Северна Корея и го нарече признак на отчаяние!

Единственото изявление, което зеленчука е способен да направи от свое име:


А относно сближаването на Русия и Северна Кореа, ястребите като Блинкен, могат да си зададат въпроса кой предизвика подобни процеси?

И изобщо, кои са сащ, че да коментират посещение на лидер на свободна и демократична държава? Собственик на света? Я сиктир!
 

Горе