Украйна - Русия какво ви е мнението

  • Like
Реакции: OSH
Западните медии обичат гръмките новини, би трябвало да си наясно.
Това ми го биха по главата про Русия роднини и познати, които са завършили политология или история. Жената също е политолог по образование.

Единия даже викаше, че Путин ще изпрати наемници от Вагнер груп (които наистина са брутални животни, не са хора) и всичко ще приключи за ден-два. Без конвенционална война - бомбардировки, обсади и битки в градска среда.

После обърнаха лопатата.

Аз не разбирам от военна стратегия, но за мен логистиката на Русия е под всякаква критика. Да оставиш ти километри танков конвой:
- Без покритие от достатъчно пехота.
- Без логистика за гориво и провизии.
- Танковете са супер близко един до друг и в големи колони. Т.е. ако изолираш първите и последните другите седят като патки.
- Без инженери за подкрепа за терен извън пътищата. Обикновено с танков взвод има хора и техника, която реже дървета за да подпомага придвижването в лош терен или просто за да проправят път. Защо изобщо използват пътната мрежа?
- Без почти никаква въздушна подкрепа.
- В продължение на седмица изложени на открито.
- Без криптиране на честотите за комуникация.
- Без елементарно заглушаване на честотите на евтини китайски дрончета, с които противника да те наблюдава и обстрелва с противотанкови ракети. Те са с лазерно насочване и няма нужда от пряка видимост.
- Без заглушаване на мобилната мрежа около конвоя.

1 противотанкова ракета $175,000. 1 Руски танк $3,700,000.

Супер ефективно, няма що. Пълен ташак.
 
Последно редактирано:
Много зависи, какво ще стане вътре в Русия. Едно на ръка олигарсите. Две самото общество, тъй като и там хората в големите градове имат думата. А доста от тях са вече възпитани в западния модел.
Ако вътре успеят да си удържат нещата и настроенията чисто военно трудно ще загубят.
 
Единия даже викаше, че Путин ще изпрати наемници от Вагнер груп (които наистина са брутални животни, не са хора) и всичко ще приключи за ден-два. Без конвенционална война - бомбардировки, обсади и битки в градска среда.

После обърнаха лопатата.

Аз не разбирам от военна стратегия, но за мен логистиката на Русия е под всякаква критика. Да оставиш ти километри танков конвой:
- Без покритие от достатъчно пехота.
- Без логистика за гориво и провизии.
- Танковете са супер близко един до друг и в големи колони. Т.е. ако изолираш първите и последните другите седят като патки.
- Без инженери за подкрепа за терен извън пътищата. Обикновено с танков взвод има хора и техника, която реже дървета за да подпомага придвижването в лош терен или просто за да проправят път. Защо изобщо използват пътната мрежа?
- Без почти никаква въздушна подкрепа.
- В продължение на седмица изложени на открито.
- Без криптиране на честотите за комуникация.
- Без елементарно заглушаване на честотите на евтини китайски дрончета, с които противника да те наблюдава и обстрелва с противотанкови ракети.
- Без заглушаване на мобилната мрежа около конвоя.
Не ели очевидно, че не са го направили защото целта им не е да трепят хора. Въпреки, че в крайна сметка ги представят така. И докато успеят да опровергаят може да е късно. Те и сега опровергават но никой не иска да слуша.
 
Не ели очевидно, че не са го направили защото целта им не е да трепят хора. Въпреки, че в крайна сметка ги представят така. И докато успеят да опровергаят може да е късно. Те и сега опровергават но никой не иска да слуша.

Човек, нищо не те оправдава да си оставиш без защита конвоите по такъв начин. Все тая дали целта ти е малко или много цивилни жертви длъжен си да защитиш техниката и хората си от всеки възможен ъгъл.

Гледам го чисто като пари за загубена техника и обучение на персонал. Абсурдно е.
 
Последно редактирано:

Това е като "На си ти куклите, дай си ми парцалките!"

МКС ще я има с и без руските модули.

https%3A%2F%2Fd1e00ek4ebabms.cloudfront.net%2Fproduction%2Fe3effaab-7a18-4385-bcc8-f4345017a659.jpg
 
За който още не знае, че укрите са фашисти, плескам тва и бегам, че много работа



Първото е от преди 3 години, а второто отпреди 8 години.

А в ЕС се плашат от вдигната ръка на Джамбазки, но дават щедро нашите пари на нацистите.

Лицемерието е ужасяващо.
 
Това е като "На си ти куклите, дай си ми парцалките!"

МКС ще я има с и без руските модули.

https%3A%2F%2Fd1e00ek4ebabms.cloudfront.net%2Fproduction%2Fe3effaab-7a18-4385-bcc8-f4345017a659.jpg
Но може и да не се отнася за МКС. Имаше една такава нотка и при брифинга на Лавров. Зависи как ще оправят вътре в Русия.
 
Ще става ли патакламата?
 
Но може и да не се отнася за МКС. Имаше една такава нотка и при брифинга на Лавров. Зависи как ще оправят вътре в Русия.

А за какво се отнася? В статията пише, че МКС не може да съществува без руските модули, а видеото показва как станцията потъва в атмосферата.

Важните руски модули са Звезда за част от животоподдържащата система и не помня името на другия, който помага за поддържане на орбита.

И двата могат да бъдат заместени от SpaceX Dragon и един друг сервизен модул на САЩ, който също не му помня името. Без особени модификации.

А Звезда и без това им прави редовни проблеми.

Фен съм на МКС от малък и следя редовно какво става там. Даже имам телескоп да я мяркам от време на време. Тук можеш да следиш кога минава над България: https://spotthestation.nasa.gov/sig...=Bulgaria&region=None&city=Sofia#.YithaBNBz0o :)

И ти като @nandibandi, която се изцепи, че на някой му пука, че Русия няма да дава остарелите си двигатели на НАСА при положение, че има SpaceX. :)
 
Дали зависи от нас или от управляващите пак е доста дълбока тема с две страни на монетата, защото де факто управляващите се водят, че са избрани от народа и че се ръководят от неговия интерес, но всички знаем как е :)
Нишо в момента не зависи от българите последните 15 години. Било каквото било. Сега набързо ще умиротворят всеки недоволен.
 
Това ми го биха по главата про Русия роднини и познати, които са завършили политология или история. Жената също е политолог по образование.

Единия даже викаше, че Путин ще изпрати наемници от Вагнер груп (които наистина са брутални животни, не са хора) и всичко ще приключи за ден-два. Без конвенционална война - бомбардировки, обсади и битки в градска среда.

После обърнаха лопатата.

Аз не разбирам от военна стратегия, но за мен логистиката на Русия е под всякаква критика. Да оставиш ти километри танков конвой:
- Без покритие от достатъчно пехота.
- Без логистика за гориво и провизии.
- Танковете са супер близко един до друг и в големи колони. Т.е. ако изолираш първите и последните другите седят като патки.
- Без инженери за подкрепа за терен извън пътищата. Обикновено с танков взвод има хора и техника, която реже дървета за да подпомага придвижването в лош терен или просто за да проправят път. Защо изобщо използват пътната мрежа?
- Без почти никаква въздушна подкрепа.
- В продължение на седмица изложени на открито.ан
- Без криптиране на честотите за комуникация.
- Без елементарно заглушаване на честотите на евтини китайски дрончета, с които противника да те наблюдава и обстрелва с противотанкови ракети. Те са с лазерно насочване и няма нужда от пряка видимост.
- Без заглушаване на мобилната мрежа около конвоя.

1 противотанкова ракета $175,000. 1 Руски танк $3,700,000.

Супер ефективно, няма що. Пълен ташак.
Пак от този източник Украйна беше в настъпление преди два дни. И аз не разбирам от военна стратегия. Знанията ми са остарели с 20 години по тази тема. Но определено нещата не са такива каквито ни се представят.
 
@dertre
В момента можеш ли да купуваш и продаваш рубла в Revolut?
 
И какво толкова пишеш
Бащата на една приятелка (мъж под чехъл), като го питаха навремето "Цене, кво правиш?", отговаряше ''каквото заповяда госпожата''. Та и аз така - каквото ми кажат, това пиша. С изключение на постовете тук. Тук съм волна програма с преобладаващи артистични акценти. :)
 
Пак от този източник Украйна беше в настъпление преди два дни. И аз не разбирам от военна стратегия. Знанията ми са остарели с 20 години по тази тема. Но определено нещата не са такива каквито ни се представят.

Викаш 2 милиона избягаха в Полша, не защото ги трепят като мухи, а защото някъде някой крие пак някоя конспирация?

Пожелавам Путин да е толкова изперкал, че да реши да дойде насам. Ще видим тогава как ще се чувствате. Много е лесно отстрани.
 
Споделиха го лично с теб или как го разбра това?

Планът, мили деца, е да го духаме дружно и здраво.

Ся, аз съм свикнала да нямам нищо и, току виж ,се окажа щастлива в новия световен ред. Обаче Мето Версата с големите капитали как ще го понесе... не ми се мисли...

Проблясък на мисъл извън путинската пропаганда. Феноменално! И кой има интерес от война?! Или виждаш ли велика Русия няма да участва? И защо мислиш така? Когато световно икономическия форум напише нещо колкото и конспиративно да звучи - това за мен е план!
 
Проблясък на мисъл извън путинската пропаганда.
Чакай малко, пропагандата е във вашия лагер. На Путин му бяха поднесени на тепсия всички възможни мотиви за война и той я започна. Затова воплите, сълзите и сополите ви са изключително смешни.

В тая игра на шах между батковците, ние просто си избираме за кой да викаме.

Няма как да съм на страната на корпоративните интереси на сащ, които разбиха тотално света, включително и нашата държава. Няма как да съм и на страната на шепа нагли фашистчета. Обикновените украинци нямат вина и затова са максимално защитени. За разлика от миротворческите операции на нато, в тази ''операция'' няма ненужна агресия срещу цивилни. Не и от страна на Русия.
 

Горе