Украйна - Русия какво ви е мнението

Явно влагаш друг смисъл в думите.
Аз го разбирам, че при една война например оценяваш предишния си живот па макар и да е бил лош и лошото ти се струва хубаво, казано по един забавно ироничен начин.

А конкретно тук не съм имал предвид татово време, а Русия преди и след нападението на Украйна..(демек режима в Русия)преди санкции и тема подобни..което естествено ще се отрази в глобален мащаб най-вече на обикновените хора.
А някой ще станат още по-богати.
Дори и да нямаше война пак щях да съм за татовото време.Знаеш ли какво селско стопанство имахме.Ходил съм 3 поредни години на бригада за грозде.Толкова много продукция , че есенно време впрягаха ученици/срещу пари/ и войници за да съберат реколтата.Най-страхотните ми спомени са от бригадите.Сега всичко идва от запад.Единствения минус на соца бе не можеш свободно да ревеш като Възраждане срещу правителството.И нямаше вносни стоки, но нямаше глад мизриТова да умре човек пред бърза помощ по живково време директно доктори и персонал в Белене.Нямаше безработица и клошари.Всичко знаеше -Учиш, казарма, следваш.Работа-апартамент семейство.Обикновения човек живееше не се страхуваше за семейството и препитанието.И какво дойде капитаизъм.Хубаво е имаш права свобода и страх да пуснеш детето на лагер, заръди джендърите.Винаги съм казвал Най-добре се живее под диктатура-Византийска, Турска, Руска-защо ли.Защото от нашите управници не стават.

„Клаха народа си, както и турчин не го е клал“​

същия рефрен бе след 10 ноември! но
Обраха народа, както и руснак не го е крал.

п.с.Когато 40 години си работил и се пенсионираш с 80лв пенсия.Пари които ше ти стигнат за няколко ядения.И БОЙКО да вика за какво им са пари на пенсионерите имат си градини.Гледат зеленчуци и кокошки.Тогава се замисляш защо да се осигуряваш за пенсия.По-добре още сега кинтите в злато или рубли

Имаше 2008г случай с един циганин в старазагорско .Мой познат шведски гражданин тръгват за летище Бургас .Катастрофирват с циганина - 2 души убити.Та майката на моя познат с хелиоптер я взеха в Швеция .Същия циганин пак с буса предната година претрепал един.Накрая се разбира и книжка за каране дори нямл.Разбираш ли за какво беззаконие става въпрос в капитализма.Това и харесвам на Баварията.Ред и дисциплина.Права и задължения и от там спикойствието.
 
Последно редактирано:
да идва Путин от тук по посока Брюксел

Не обичам войната.ЯД МЕ Е Че НЯКОИ ВАДЯТ КИНТИ.
НЕ СЪМ ЗА РУСИЯ.НЕ СЪМ ЗА УКРАЙНА.
АЗ СЪМ ЗА ИСТИНАТА!А истината е
В продължение на 8год. украинците убиваха, мачкаха, изгонваха и дискриминираха руския народ.Путин ги предупреждаваше.А те укрите нали са с краваря Фащ от обора Нато надуваха перки и чакаха покана в обора.
Само, че краварски обор до руски колхоз не е по правилата от Хрушчово време.И Путин навлезе да им набие чемберите на нацистите.Той резултатът е ясен Русия е победител и с резервния отбор Китай ще празнуват.
Та въпроса е ние в Бг колко голям, ще го ядем от ДЕДОларизацията и ДЕДОвия на Путин.БЪЛГАРСКИЯ НАРОД НЕ Е СРЕЩУ ПУТИН.А политици натовци.
Ако направят референдум дали да сме с Русия-80% ще го подкрепят.
Нито един български войник няма да изпълни-залп по руснаците!Тогава да изберем правилната страна - знае се победител е РУСКАТА АРМИЯ.Аз не обичам войната, а истината.Чудя се Путин след като победи с какво ще се оправдават във форума!
 
@dalasweb Ти явно си единствения, който има страхотни спомени от бригадите. Сумати хора скатаваха от казарма, я щото ще учат, я щото са болни, я щото тати има връзки ама по бригадите е било песен. Развито селско стопанство сме имали и преди соца и то е било частно, което след това е било заграбено и вкарано в ТКЗС. Как да е нямало вносни стоки, в Корекомите имаше но само в долари. Естествено, целта е да се придобие попаднала в населението конвертируема валута срещу дефицитни стоки.

За живота да, тъжно е, че сега трябва да работиш и да се оправяш сам вместо държавата да те дундурка на фиктивни позиции и по цял ден да имитираш работа. Най-хубавото е пък ако "удариш нещо на часто", демек незаконно. Нямаше глад, за сметка на това имаше лагери, народен съд, еднопосочна разходка през полето и още хубости.

Естесвено има и някои добри страни но като цяло е едно утопия, която се разпадна именно заради това.

Това е много дълга тема, ако искаш отвори една и ще поговорим за да не се спами тук.
 
Естесвено има и някои добри страни но като цяло е едно утопия, която се разпадна именно заради това.
Точно както ще се разпадне и либералната утопия. Надявам се скоро.

На теория и комунизма, и капитализма са много хубави, ама у нас нещо не се получават и двете...
 
 
Точно както ще се разпадне и либералната утопия. Надявам се скоро.

На теория и комунизма, и капитализма са много хубави, ама у нас нещо не се получават и двете...
Тя вече започва да се разпада. На теория всички неща са хубави. Приликата между комунизма и нео-марксизма е, че и двете ти обещават нещо хубаво ама някъде в бъдещето. Тези двете са политически системи, докато капитализма е икономическа. Тоест проблема не е в капитализма като икономическа система, а в това как ще бъде приложен в дадена страна. Естествено и тя си има слабости, като всичко в света, няма нищо перфектно. Перфектно е само в книжките на Маркс и Енгелс.

пп. Нещо да разведрим темата. Така ще изглеждат национализираните компании в Русия.

276965251_929254324570911_3980345333556361093_n.png
 
@dalasweb Ти явно си единствения, който има страхотни спомени от бригадите. Сумати хора скатаваха от казарма, я щото ще учат, я щото са болни, я щото тати има връзки ама по бригадите е било песен. Развито селско стопанство сме имали и преди соца и то е било частно, което след това е било заграбено и вкарано в ТКЗС. Как да е нямало вносни стоки, в Корекомите имаше но само в долари. Естествено, целта е да се придобие попаднала в населението конвертируема валута срещу дефицитни стоки.

За живота да, тъжно е, че сега трябва да работиш и да се оправяш сам вместо държавата да те дундурка на фиктивни позиции и по цял ден да имитираш работа. Най-хубавото е пък ако "удариш нещо на часто", демек незаконно. Нямаше глад, за сметка на това имаше лагери, народен съд, еднопосочна разходка през полето и още хубости.

Естесвено има и някои добри страни но като цяло е едно утопия, която се разпадна именно заради това.

Това е много дълга тема, ако искаш отвори една и ще поговорим за да не се спами тук.
Смешен си! Пишеш прочетени и заучени фрази.
Бригадите са едно, казармите друго.
Много трябва да пиша няма да разбереш казармата всеки искаше да не я кара, а бригадите ходехме с кеф заради купоните.Питай някой от вашите и ги гледай дали се вълнуват като ти отговарят.
Почваш средното.И веднага за месец на бригада.Схващаш ли 1 месец скатаваш от учене.После цялото училище с автобуси тръгвате за някое село.Има си помещения където се спеше или спиш по къщите в селото.Всеки път различно.
През деня работиш прибираш реколта, но затова ти се плаща- около120лв.Купона е след работа.Гаджета песни,китари, закачки -неща, които днешните с плейстешъните затворени никога няма да знаят и разберат за какво иде реч.
И аз исках да не ходя в казарма, правилно всеки искаше да се скатава, защото това бяха най хубавите години.Но знаеш ли влязах лапешок определено с меки китки, а от многото дисциплина и челаф излязох мъж.
Имах толкова сила и кураж за всичко Не можеше нищо да ми се опре.Определено излизаш с други чувства и мисли след казармата.Можех и имах куража да създам семейство.Сегашните затова с меките китки за никакъв чеп не стават.Да за казармата съм, но не от оня тип .Трябва да има някаква черта да усетиш, че навлизаш в живота.
Имаше лаф , който не е ходил в казарма за мъж и семейство не става.Къде на майтап къде на истина защото ,ако не си ходил в казарма има нещо за което не са те взели и коя жена ще те вземе? А такива неща се разчуваха.ПЕДОФИЛИ не взимаха, защото казармата щеше да рай за тях.
Дори сега се сетих за един в казармата от нашия взвод ревеше-че не го допускат за клетвата на стадиона-ами не можеше да маршерува и затова.НЯМА ДА ИМА СПОМЕН ОТ КЛЕТВАТА.Такива бяха времената.
От 3 клас до 8 съм ходил на лагери всяка година на море и планина с класа от даскалото и то за 10лв, ако си отличник безплатно.Не те е страх от педофили наркомани и прочие.
Имах съученик който повтори класа и го питам как ще я кара в живота.Той не му пукаше.Сега той има ресторант а аз нямам .
Повечето дето учиха не сполучиха,а далавераджиите успяха, затова ми е мисълта.
Да сега е свободно да ръсиш каквото искаш и гладуваш, ако нямаш пари.
но си писал следното
За живота да, тъжно е, че сега трябва да работиш и да се оправяш сам вместо държавата да те дундурка на фиктивни позиции и по цял ден да имитираш работа.
Хехехех държавата не те е дундуркала - работиш вадиш пари.
а за щуробаджанащината да не ти давам пример за ГЕРБ.
ТОВА ЧЕ Е ИМАЛО ВЛСАТИМАЩИ И НЕ СА РАБОТЕЛИ ГО ИМА И СЕГА.
Да имитация на работа е имало, а производсвото кой го правеше?
ДАВАМ ТИ АНАЛОГИЯ С ГЕРМАНИЯ.
Забелязвам тук следното.Сякаш някой неща са взаимствали от социализма уж непримелив строй.
До 4ти клас всички учат едно и също.После ги разпределят - има три вида училища на учене..
Разпределят се възосновна на оценките до 4ти клас и мнението на класния ръководител.

1.Хауптшуле - 4-8клас по мързеливите и глупавите, незнаещите добре немски минават в този вид училище.учат от 4-8 клас.
Учат по-малко предмети.След 8клас от 8-10 почват да работят и да учат за занаят - хлебари, сладкари, зидарти и т.н.
След това имат диплома за сладкари и могат да работят единсвено това. ДИПЛОМИРАНИ СА, а не като тука при нас без практика директно на борсата.Те са дипломирани занаятчии без образование!

2.Реалшуле
- 4-10клас там са средно умните и начетени .Те учат 4-10 клас.Нещо като нашите ЕСПУта .Чак след 10 клас те почват да карат практика по дадена специалност срещу заплащане - от 10-12 клас
Същите могат 7 или 8 клас да се прехвърлят към гимназията 3вид училище, ако са много добри с оценките си.
Като завършат 10 клас.Почват практика 2 години нещо което си изберат или търсят да учат по нагоре още 3 години, но не са вишисти.Секретарки и т.н Те са дипломирани специалисти с образование!

3.Гимназия
- 4-12 клас Тук учат ученици , които още от малки са насочени към висшите училища.Учат се задължително 3 западни езика и немски.И накрая карат матура с помощта на която кандидатстват във висше училище.
Само 20 % са за висше училище , кой ще работи другите работи.

НА ГЕРМАНИЯ И ТРЯБВАТ РАБОТНИЦИ, А НЕ ВИСШИСТИ ЗАТОВА СИТОТО Е ГОЛЯМО!

А не като в България всички висшисти за никакъв чеп не стават.
Повечето хауптшуле и реал шуле са в сферата на услугите и имат договори с предприятията или фирмите където практикуват.Всъшност самите фирми още от училищата ги ВЗИМАТ и се саморекламират, търсят за да си направят практиката при тях и след това да останат при тях да работят.
По строй детска градина училище работа и за всичко това се е погрижила ДЪРЖАВАТА!
а не че тя ти дава пари без да работиш!
Все едно българското социалистическо образование но развито до съвършенство.
Всяко поколение отрича предишното.Сегашните с умиление ще се сещат за техните плейстешъни
 
Последно редактирано:
Дори и да нямаше война пак щях да съм за татовото време.Знаеш ли какво селско стопанство имахме.Ходил съм 3 поредни години на бригада за грозде.Толкова много продукция , че есенно време впрягаха ученици/срещу пари/ и войници за да съберат реколтата.Най-страхотните ми спомени са от бригадите.Сега всичко идва от запад.Единствения минус на соца бе не можеш свободно да ревеш като Възраждане срещу правителството.И нямаше вносни стоки, но нямаше глад мизриТова да умре човек пред бърза помощ по живково време директно доктори и персонал в Белене.Нямаше безработица и клошари.Всичко знаеше -Учиш, казарма, следваш.Работа-апартамент семейство.Обикновения човек живееше не се страхуваше за семейството и препитанието.И какво дойде капитаизъм.Хубаво е имаш права свобода и страх да пуснеш детето на лагер, заръди джендърите.Винаги съм казвал Най-добре се живее под диктатура-Византийска, Турска, Руска-защо ли.Защото от нашите управници не стават.

„Клаха народа си, както и турчин не го е клал“​

същия рефрен бе след 10 ноември! но
Обраха народа, както и руснак не го е крал.

п.с.Когато 40 години си работил и се пенсионираш с 80лв пенсия.Пари които ше ти стигнат за няколко ядения.И БОЙКО да вика за какво им са пари на пенсионерите имат си градини.Гледат зеленчуци и кокошки.Тогава се замисляш защо да се осигуряваш за пенсия.По-добре още сега кинтите в злато или рубли

Имаше 2008г случай с един циганин в старазагорско .Мой познат шведски гражданин тръгват за летище Бургас .Катастрофирват с циганина - 2 души убити.Та майката на моя познат с хелиоптер я взеха в Швеция .Същия циганин пак с буса предната година претрепал един.Накрая се разбира и книжка за каране дори нямл.Разбираш ли за какво беззаконие става въпрос в капитализма.Това и харесвам на Баварията.Ред и дисциплина.Права и задължения и от там спикойствието.
На мен ми се живее в края на 70-те и 80-те. Нашият Ренесанс.
 
Обаче кво става с хвалените и насърчаваните герои, когато (още малко редитрамбоси)...

След като видяха графика, Redditors решават да отидат да се бият в Йемен вместо това - заклеймени като антисемити и забранени

sjqQmx.jpeg


„Reddit Rambo Brigade“ се премести от r/VolunteersForUkraine в r/VolunteersForYemen, след като член на техните форуми публикува следната графика:
FNtX4bkXsAAJ_78-1466x1536.jpeg


Графиката показва, че докато в Украйна са били убити само няколко десетки деца, в Йемен са били убити стотици хиляди. Потребителите започнаха да публикуват снимки на опустошението в Йемен, показвайки, че то е много по-екстремно и брутално от всичко, което се случва в бившия СССР.

download-2022-03-15T021805.250.jpeg
download-2022-03-15T021550.043.jpeg

download-2022-03-15T021534.509.jpeg
download-2022-03-15T021515.812.jpeg

download-2022-03-15T021423.971.jpeg
download-2022-03-15T021300.587-1536x866.jpeg

download-2022-03-15T021144.371-1536x1025.jpeg
download-2022-03-15T021102.899.jpeg


Бяха споделени и статии за умишлено бомбардирани болници и конвои за помощ.

„Как не знаех за това?“, попита един потребител, добавяйки: „Накараха ме да повярвам, че войната в Украйна е първата война на земята след края на Втората световна война“.

Форумът r/VolunteersForUkraine изглежда постигна единодушен консенсус, че те са по-нужни в Йемен, отколкото в Украйна.

Въпреки това ходът в подкрепа на хуситите в Йемен заради Украйна беше бързо осъден като „антисемитски тероризъм“ от медиите и законодателите.

„Изглежда, че сме свидетели на антисемитско терористично движение, което се изгражда в reddit, докато говорим“, каза Джейк Тапър от CNN. „Това е още едно сурово напомняне за страданията на евреите по време на Холокоста."
TAPPER-REDDIT.jpg


„Време е да затворим тези хора“, каза сенатор Тед Крус. „В тази страна няма място за антисемитизъм. Тези хора не са по-различни от терористите, които нападнаха нашия Капитол на 6 януари, и трябва да бъдат третирани по същия начин – затворени без съд в политически затвор в окръг Колумбия.

Сенатор Линдзи Греъм стигна дотам, че призова за целенасочени убийства на членовете на r/VolunteersForYemen и призова за въздушни удари на НАТО срещу корпоративната централа на Reddit в Сан Франциско.

„Ние сме се заклели да защитаваме нашите съюзници в Израел. Дадох клетва“, каза Греъм пред Шон Ханити на Fox News. Греъм не уточни каква клетва към Израел има предвид и Ханити не попита за това.
GRAHAM-REDDIT.jpg


Лиз Чейни ретуитира клип на Греъм, призоваващ за удари на НАТО по централата на Reddit, добавяйки хаштаг „#NoPlaceForHate“.

Бившият държавен секретар Майк Помпео се появи по Fox News, за да заяви, че „reddit не би посмял да предприеме толкова смели ходове срещу нашия съюзник Израел по времето на Доналд Тръмп“.

Помпео не призова за удари на НАТО срещу щаба на Reddit, но предположи, че ЦРУ може да извършва целенасочени убийства, като каза, че „нашите разузнавателни служби имат милион различни начини да унищожат терористите, без да включват НАТО“.
download-2022-03-15T022751.858.jpg


Малко след заплахите от различни правителствени служители за тактическа стачка срещу reddit, r/VolunteersForYemen беше забранен от сайта, като компанията публикува изявление, че те „презират антисемитизма във всичките му проявления и ще продължат да се противопоставят на омразното и терористично съдържание в нашата платформа."

Групата Reddit също беше забранена от Facebook, Twitter, Instagram и Gettr. Uber и Airbnb също обявиха, че ще откажат услуга на всеки, за който е известно, че е свързан с r/VolunteersForYemen.

Главният изпълнителен директор на Лигата за борба с клеветата Джонатан Грийнблат каза по CNN, че забраните не са достатъчни и че САЩ трябва допълнително да засилят вътрешните закони за тероризма, за да попречат на групи като r/VolunteersForYemen да организират международен тероризъм в Съединените щати.

„Тези, които биха организирали антисемитски международен тероризъм в страната, заслужават повече от забрани“, каза Грийнблат пред CNN. „Време е администрацията на Байдън да действа решително срещу тази нарастваща антисемитска терористична заплаха."
---
:)Когато избереш неправилната страна...
От 99.9% вдигам на 99.95% защо спря да пишеш.
 
С каква точност в проценти можеш да ни кажеш защо го няма @partytime?
С подобна на тази, че предплатените американски самолети няма да ги получим.
 
@dalasweb Ти явно си единствения, който има страхотни спомени от бригадите. Сумати хора скатаваха от казарма, я щото ще учат, я щото са болни, я щото тати има връзки ама по бригадите е било песен. Развито селско стопанство сме имали и преди соца и то е било частно, което след това е било заграбено и вкарано в ТКЗС. Как да е нямало вносни стоки, в Корекомите имаше но само в долари. Естествено, целта е да се придобие попаднала в населението конвертируема валута срещу дефицитни стоки.

За живота да, тъжно е, че сега трябва да работиш и да се оправяш сам вместо държавата да те дундурка на фиктивни позиции и по цял ден да имитираш работа. Най-хубавото е пък ако "удариш нещо на часто", демек незаконно. Нямаше глад, за сметка на това имаше лагери, народен съд, еднопосочна разходка през полето и още хубости.

Естесвено има и някои добри страни но като цяло е едно утопия, която се разпадна именно заради това.

Това е много дълга тема, ако искаш отвори една и ще поговорим за да не се спами тук.
Винаги има някой ръб който да е недоволен от дадено мероприятие. Казармата скатаваха отрепките и ментално недъгавите, а какъв по-добър стимул да се учи от намалена донаборна служба?

Развито селско стопанство таратанци. Чичо Спас с двата вола и седемте деца и дървеното рало за главно средство за обработка.... 15-20 земеделци със стотици селяни работещи им ангария не са развито селско стопанство. Имаше изградени иригационна и логистична мрежа ( набързо разрушени през 90те) да не говорим за сградния и машинния фонд. В момента селското стопанство е една пародия. Група хора получава субсидии от ЕС за да не произвежда нищо....

Случайни хора в затвора и в лагер не попадат - Иво Инджевци, Воленовци и подобна сган те и без това са за там.
 
Последно редактирано:
Купувайте зехтин, докато е на цената на олиото. Цената на маслините се повиши.
 
Приключва ли войната, или ще ни правят комбо мечка?
Германия съобщава за 300 000 нови случая на ковид за един ден. Вчера го четох, но го има в дойче веле.
 
Иво Инджевци, Воленовци
Те никога не са били репресирани - едно на ръка...

Това са демократите, които изчакаха да стане безопасно да си демократ. Истинските дисидентите бяха избишкани от политиката от слугите на Сорос и сащ.
 
Приключва ли войната, или ще ни правят комбо мечка?
Германия съобщава за 300 000 нови случая на ковид за един ден. Вчера го четох, но го има в дойче веле.
Ти само тия двете ли смяташ…
 

Горе