Украйна - Русия какво ви е мнението

Няма логика ама .. както и да е
Логиката умря. Да живее кралят медия.
Тежкотоварни тиквеници. Без мисъл, без срам. Без грам мозък, някоя гънка може и да е оцеляла.
 
Актуално състояние:

 
 
Ае, у крайна сметка що са блокирани всички ръшън Тв-та? Да цензурираме пропагандата?

Мчи то не даването на възможност да се видят двете гледни точки, неЙ ли пропаганда?

Целта на пропагандата е активно да влияе върху мнението или поведението на хората, а не просто да съобщава фактите за нещо

After the invention of the printing press, leaders could now spread their ideas to the masses much more quickly. Philip II of Spain and Queen Elizabeth of England both used printed and written materials to organize their subjects during the Spanish Armada in the 16th century. To convince each individual nation that the other was at the aggressor, the leaders each participated in their own propaganda campaigns to distribute widespread dissent.

Newspapers during the Mexican American War sometimes took it upon themselves to influence articles and create articles that called for annexation of all Mexico by the United States. In some populations areas that were still controlled by Mexico, some U.S. writers would write or edit papers with the purpose of convincing the residents that the U.S. terms for peace should be accepted and that it was their best choice.

Сеа.. разбирам, че масата народ последните 2 години беше облъчен, че "Аз сам си преценям" е некво фесйбук меме.. и такава възможност.. е невъзможна, предвид, че има толЕ много специалистЕ, които да ни казват кое, как.. ма се пак, някой още сякаш моем си преценяме сами нещата.

По-накратко:
Ако бяха оставили руските медии да си ги гледаме, немаше ли по-добре да се види кво и как ги пропангадират тия люде у Ръшан и да ги осмиваме в редита... примерно.
 
Дотук K/D (kill/death) ratio-то на руснаците е около 14.0

Което е много трудно постижимо, почти невъзможно, в която и да е мултиплейър игра и съответно геймърчетата в реддит и хардуербг няма как да не бъдат респектирани :)

Сега ако ми бяха на чалъм щях да шерна моите K/D-та от пуцалките дето съм играл... По бледи спомени май в никоя не е над 2.5 :confused:
 
Дотук K/D (kill/death) ratio-то на руснаците е около 14.0

Което е много трудно постижимо, почти невъзможно, в която и да е мултиплейър игра и съответно геймърчетата в реддит и хардуербг няма как да не бъдат респектирани :)

Сега ако ми бяха на чалъм щях да шерна моите K/D-та от пуцалките дето съм играл... По бледи спомени май в никоя не е над 2.5 :confused:
Щеше да е 100 към 1, ако Украйна не се криеше зад цивилни. Стари ракети Русия има бол и щеше да ги използва преди да им изтече срока :)….
 
277460748_4910119942398582_6939022379609630246_n.jpg
 
Сега ако ми бяха на чалъм щях да шерна моите K/D-та от пуцалките дето съм играл... По бледи спомени май в никоя не е над 2.5 :confused:
Е, ти още малко ще кажеш, че можеш да се сравняваш с редит рамбосите!?
Те не са ли в затвора, м/у. др, или бомбардирани от нато, или обстреляни от цру? След като бяха заклеймени като антисемитски заговорници, понеже решиха да се бият в защита Йемен, където са убити 260хил. деца, за сметка на Украйна (с около 40)...
 
не че не искам да пиша, но няма да схванеш мисълта ми за соца в България.
Значи тук в Бавария е като в соца ама капиталистически.Полицейска провинция.Направиш ли нещо нередно според тях -глоба.Ако не я платиш в кауша.Затова съм казал полицейска и адвокатска провинция.Евала шапка им свалям спазват се законите иначе може да си говориш против правителството, за разлика в соц.България.
В Англия е същото. Цени соц, порядки соц, заплати капиталистически. За нередностите , глобите и затвора също. Не плащаш например ТВ лиценз бам 3-6 месеца затвор. Не плащаш пътна такса или нямаш затраховка вземат ти колата.
 
В Англия е същото. Цени соц, порядки соц, заплати капиталистически. За нередностите , глобите и затвора също. Не плащаш например ТВ лиценз бам 3-6 месеца затвор. Не плащаш пътна такса или нямаш затраховка вземат ти колата.
Когато си вадих банкова карта ме караха, ако искам де да направя застраховка.Ако както си вървя бутна някой, одраскам кола или с топката счупя на съседа прозореца.За да покрие щетите застраховката.
Скоро четох момиче българче препречва пътя на немкинче.Падат нищо им няма на тях и на колелата, но си разменят адресите.Вечерта немкинчето дошло с майка си и майката искала пари Бащата бил на работа.След това се консултирали с адвокат, но немкинята не е подала иск.Видяла бг роби и искала пари в кеш.Затова тук децата задължително ги застраховат.Ех пей сърце за соца.И прозорци сме чупвали и ябълки крадяли, все лудории.Децата навсякъде са деца, но тук са в коловоз.


Частната гражданска застраховка (Private Haftpflichtversicherung)

Е една от най-важните застраховки, която ви помага в случайте на неволно или волно, но не и умишлено, нанасяне на щети на трети лица, техни предмети или тяхното имуществено състояние. Според немското законодателство, всяко лиценамиращо се в Германия, отговаря в неограничен размер за нанесени щети на трети лица - това значи, че може да заплащате нанесените щети от вас до живот. Поради това за всеки, които живее тук се препоръчва да сключи тази вид застраховка.

а при нас изплащане на кредити за цял живот!
 
В Англия е същото. Цени соц, порядки соц, заплати капиталистически. За нередностите , глобите и затвора също. Не плащаш например ТВ лиценз бам 3-6 месеца затвор. Не плащаш пътна такса или нямаш затраховка вземат ти колата.
 
Когато си вадих банкова карта ме караха, ако искам де да направя застраховка.Ако както си вървя бутна някой, одраскам кола или с топката счупя на съседа прозореца.За да покрие щетите застраховката.
Скоро четох момиче българче препречва пътя на немкинче.Падат нищо им няма на тях и на колелата, но си разменят адресите.Вечерта немкинчето дошло с майка си и майката искала пари Бащата бил на работа.След това се консултирали с адвокат, но немкинята не е подала иск.Видяла бг роби и искала пари в кеш.Затова тук децата задължително ги застраховат.Ех пей сърце за соца.И прозорци сме чупвали и ябълки крадяли, все лудории.Децата навсякъде са деца, но тук са в коловоз.


Частната гражданска застраховка (Private Haftpflichtversicherung)

Е една от най-важните застраховки, която ви помага в случайте на неволно или волно, но не и умишлено, нанасяне на щети на трети лица, техни предмети или тяхното имуществено състояние. Според немското законодателство, всяко лиценамиращо се в Германия, отговаря в неограничен размер за нанесени щети на трети лица - това значи, че може да заплащате нанесените щети от вас до живот. Поради това за всеки, които живее тук се препоръчва да сключи тази вид застраховка.
Най-много ме дразни някой булгаристанец като каже за разни забрани и правила: в чужбина такива работи няма. На българския туземец в главата му демокрация означава свободия и простотия.

Направи ми впечатление колко са хитри правителствата тук. С една минимална заплата може да се живее под наем, да се купи кола, да храниш и обличаш 1-2 деца и жената. Дори може да остане некой лев каше. Осигурява им някакъв стандарт и спокойствие и те са шастливи като прасета на Велик ден. Дрехите конфкеция, стоките без разнообразие. Седнали преди няколко дни да се бъзикат в фейса със соц верото. Как себа в България имало 10-15 вида веро... В Англия има 2-3 вида и реално са едно и също с марки Теско, Асда и Лидл...

В същото време им съдират задниците от такси, затраховки и всякакви ограничения за тяхно добро, но никой не мяука. Реално между соца и капитализъм разликата в представянето на идеята пред масите. За това някой в Булгарситан като почне да припява мантри за свобода и демокрация ми става тъжно за него...
 
Когато си вадих банкова карта ме караха, ако искам де да направя застраховка.Ако както си вървя бутна някой, одраскам кола или с топката счупя на съседа прозореца.За да покрие щетите застраховката.
Скоро четох момиче българче препречва пътя на немкинче.Падат нищо им няма на тях и на колелата, но си разменят адресите.Вечерта немкинчето дошло с майка си и майката искала пари Бащата бил на работа.След това се консултирали с адвокат, но немкинята не е подала иск.Видяла бг роби и искала пари в кеш.Затова тук децата задължително ги застраховат.Ех пей сърце за соца.И прозорци сме чупвали и ябълки крадяли, все лудории.Децата навсякъде са деца, но тук са в коловоз.


Частната гражданска застраховка (Private Haftpflichtversicherung)

Е една от най-важните застраховки, която ви помага в случайте на неволно или волно, но не и умишлено, нанасяне на щети на трети лица, техни предмети или тяхното имуществено състояние. Според немското законодателство, всяко лиценамиращо се в Германия, отговаря в неограничен размер за нанесени щети на трети лица - това значи, че може да заплащате нанесените щети от вас до живот. Поради това за всеки, които живее тук се препоръчва да сключи тази вид застраховка.

а при нас изплащане на кредити за цял живот!
Имам я и Азе, все вярно споделяш до тук. И на мен ми прави впепатление, че тукашните села са като едновременните наши.. бачкат си орста грижат се за къщи, дворчета и т.н. Дори "изоставените" къщи са с поддържани дворчета, щото ако не си го поддържаш ти, ти го поддържа "общината", а там си е цифра :)
 
The International Cat Federation (FIFе)

Изявление относно ситуацията в Украйна

Изпълнителният съвет на FIFe е шокиран и ужасен, че армията на Руската федерация нахлу в Република Украйна и започна война. Много невинни хора загинаха, много повече са ранени и стотици хиляди украинци са принудени да напуснат домовете си, за да спасят живота си. Всички можем да станем свидетели на разрушенията и хаоса, причинени от този безпрецедентен акт на агресия.
На всичкото отгоре нашите украински колеги любители на котки отчаяно се опитват да се грижат за своите котки и други животни при тези тежки обстоятелства. Изключително сме щастливи, че много членове на клубове на FIFe, граничещи с Украйна, като Полша, Румъния, Унгария, Словакия и Молдова, подават ръка на помощ на своите украински приятели развъдчици.

Бордът на FIFe смята, че не може просто да стане свидетел на тези зверства и да не направи нищо, затова реши, че от 01.03.2022 г.:
● Никоя котка, отглеждана в Русия, не може да бъде внасяна и регистрирана в родословна книга на FIFe извън Русия, независимо от това коя организация е издала неговото родословие.
● Никаква котка, принадлежаща на изложители, живеещи в Русия, не може да бъде качена на изложба на FIFe извън Русия, независимо от това в коя организация членуват тези изложители.
Тези ограничения са валидни до 31.05.2022 г. и ще бъдат преразглеждани, когато е необходимо.

Да се готвят за забрана от изложби косматите любимци на Ноке и Нанди!:)
 
Изглежда като нещо от Ануснимните
:D

#CIA Anusnymous against evil Putin
 
Последно редактирано:
В хардуера икат да се забрани буквата Z и обсъждат законни методи да осъдят някой ако си я поставил на колата или номера на колата....
И пак не е тяхна собствена идея. Пак са се ослушвали като заплашени от чехъл по главата за масмедийно-властовия тренд, да са колкото може по-послушни...

"Всеки, който размахва символа на демонстрации или го рисува върху автомобили или сгради в знак на подкрепа за войната на Владимир Путин, може да рискува до три години затвор или глоба в Долна Саксония или Бавария"
 

Горе