Украйна - Русия какво ви е мнението

@ReminD Я кажи какво ще правиш, ако Полша анексира западна Украйна, както се говори. Ще я подложим ли на санкции и порицание. Това вече не може да се скрие, самите поляци казват, че имат готови мироопазващи сили, които са готови да влязат. Също и американците казват, че ако руснаците напреднат още, може да насърчат Полша да защити поляците там. Кво праим при един такъв, много вероятен развой на събитията? Предвид факта, че поляците, така или иначе още не могат да приемат взетото им от Сталин, след всв, май, май, на там отиват нещата.... Очертаващата се трета световна война, която ще се случи на територията на Украйна, точно заради западната "помощ", не те ли притеснява? Нещо ще остане ли от тази държава на края на тази история? Какво казва полякинчето по тези въпроси?
 
Полигон за мерене на пишоци става територията на Украйна.
Странични ефекти:
- проблем с храна
- проблем със суровини
- проблем с бежанци
- проблем ако излезе извън границите на Украйна
Косвени ефекти:
- подсилване на съществуващата инфлация
- подсилване на потенциалната рецесия
- безработица
- криза в Европа

Все хубави неща.
 
Полигон за мерене на пишоци става територията на Украйна.
Странични ефекти:
- проблем с храна
- проблем със суровини
- проблем с бежанци
- проблем ако излезе извън границите на Украйна
Косвени ефекти:
- подсилване на съществуващата инфлация
- подсилване на потенциалната рецесия
- безработица
- криза в Европа

Все хубави неща.

Ама за какви проблеми и кризи говориш, свободния свят побеждава империята на злото и се започва един страхотен живот.... :)
 
@biaaro Те Полша да не са кретени като Рашистанците - ако ще влизат няма да е за да създават републики и да делят / трепят населението, а ще влязат да изметат мародерите и да ги пратят към Раша.
"Я кажи какво ще правиш, ако Полша анексира западна Украйна, както се говори."

В Украйна има чужда войска - познай на кого. И не ме занимавай с путинска пропаганда, не ми се четат брътвежи и ментални гимнастики.
 
Полигон за мерене на пишоци става територията на Украйна.
Странични ефекти:
- проблем с храна
- проблем със суровини
- проблем с бежанци
- проблем ако излезе извън границите на Украйна
Косвени ефекти:
- подсилване на съществуващата инфлация
- подсилване на потенциалната рецесия
- безработица
- криза в Европа

Все хубави неща.
Но..както римайнда често обича да се шегува с хопиум-контрааргумента на биткойнърите: "Но цената расте!", тук ролите са разменени: "Но [въпреки гореизброените] демокрацията расте!", или пък "силата на Запада", "икономическата му мощ", "диверсификацията" и каквото и да е друго - просто следващият аргумент.:D
 
@biaaro Те Полша да не са кретени като Рашистанците - ако ще влизат няма да е за да създават републики и да делят / трепят населението, а ще влязат да изметат мародерите и да ги пратят към Раша.
"Я кажи какво ще правиш, ако Полша анексира западна Украйна, както се говори."

В Украйна има чужда войска - познай на кого. И не ме занимавай с путинска пропаганда, не ми се четат брътвежи и ментални гимнастики.

Ха ха, ще влязат и няма да излязат.... Не ми отговори на въпроса, по коя военна доктрина нападащия напредва на чужда територия с 5 пъти по малка армия от защитаващия се?
 
@fast_and_the_curious

6euo5o.jpg
 
Ха ха, ще влязат и няма да излязат.... Не ми отговори на въпроса, по коя военна доктрина нападащия напредва на чужда територия с 5 пъти по малка армия от защитаващия се?

Въпроса ти е дебилен. Във всяка една война. Ако не знаеш, пълна мобилизация прави този дето се защитава, а не този дето напада. И не е военна доктрина - а не мога да се сетя война, където е обратното? Ти как си го представяш 2 милиона русиянци да се изхранват в Украйна , при положение, че не можеха да си доставят гориво за конвоите, много глупави въпроси задаваш.
 
Въпроса ти е дебилен. Във всяка една война. Ако не знаеш, пълна мобилизация прави този дето се защитава, а не този дето напада. И не е военна доктрина - а не мога да се сетя война, където е обратното?

Ко каза, ко?
 
Така се засраха руснаците, но добре че показаха истинското лице на 'непобедимая' армия и що за стока са пред целия свят - поне вече няма и грам съмнение, че армията им е същата като държавата - пълна кочина.

Трябва да обяснявам като на малоумен ли? Питаш ме в коя война нападащият е с по-малко армия от защитаващият се - във почти всяка.

А пък на всичкото отгоре, въпроса ти е на база някаква идиотска партенка, която е само в главата ти, че Полша ей сега щяла да влиза. Преди да го направи, ще се съгласува с други страни и партньори, не са идиоти като диваците от Рашистан. Имат огромното желание, да разбягат русияните, но реално - едва ли би се случило, не виждам и нужда вмомента.
 
Полигон за мерене на пишоци става територията на Украйна.
Странични ефекти:
- проблем с храна
- проблем със суровини
- проблем с бежанци
- проблем ако излезе извън границите на Украйна
Косвени ефекти:
- подсилване на съществуващата инфлация
- подсилване на потенциалната рецесия
- безработица
- криза в Европа

Все хубави неща.
Това е нещо, с което мисля че всички сме съгласни.

Пропускаш още едно - тоталното разделение на обществото. Дори за Ковид не съм наблюдавал нещо подобно, може би в началото само. Докато любовта към Русия е вкоренена в толкова хора, за които омразата в "Запада" (от който ние сме част) се е превърнала в някакъв идеал, част от тяхната идентичност и сега когато това се подлага на съмнение изкачат страшно много емоции. Путинофили, на които им кажа, че Русия се справя зле във войната, че има огромни загуби направо се озлобяват, перчат, викат.
Не знам дали скоро нашето общество ще се излекува от това.

И по темата с нашето общество - да не пропускаме пълната липса на емпатия в част от хората. Точно тези, които обвиняват бежанците, че идвали тук с джиповете си, за да ходят на плаж. Тези, които се възмущават за 40те лева на ден. Тези, които се възмущават за украинките крадящи българските мъже. Митът за "гостоприемните" българи за мен умря тази година. Никога няма да кажа на някой чужденец, че ние сме гостоприемни след видяното.

Аз поне предпочитам да не се беше случвала войната. Но след като се е случила, не смятам че трябва да стоим безучастно и да гледаме отстрани. Смятам че трябва да заемем страна (тази на нашите съюзници, която сме избрали преди повече от десетилетие) и тази, която българското население желае (едно хилядните протести на Въzраждане в подкрепа на Русия с хора карани с автобуси срещу многохилядните протести в подкрепа на Украйна). Защото Украйна няма да е последната атакувана страна от Русия (даже може да видим Молдова още тази година - 2в1).

Има и някои положителни неща - много ИТ персонал от Русия и Украйна се насочва към ЕУ. В България има страшен глад за кадри, а представи си какво става в другите европейски страни.
 
Това е нещо, с което мисля че всички сме съгласни.

Пропускаш още едно - тоталното разделение на обществото. Дори за Ковид не съм наблюдавал нещо подобно, може би в началото само. Докато любовта към Русия е вкоренена в толкова хора, за които омразата в "Запада" (от който ние сме част) се е превърнала в някакъв идеал, част от тяхната идентичност и сега когато това се подлага на съмнение изкачат страшно много емоции. Путинофили, на които им кажа, че Русия се справя зле във войната, че има огромни загуби направо се озлобяват, перчат, викат.
Не знам дали скоро нашето общество ще се излекува от това.

Аз поне предпочитам да не се беше случвала войната. Но след като се е случила, не смятам че трябва да стоим безучастно и да гледаме отстрани. Смятам че трябва да заемем страна (тази на нашите съюзници, която сме избрали преди повече от десетилетие) и тази, която българското население желае (едно хилядните протести на Въzраждане в подкрепа на Русия с хора карани с автобуси срещу многохилядните протести в подкрепа на Украйна). Защото Украйна няма да е последната атакувана страна от Русия (даже може да видим Молдова още тази година - 2в1).

Има и някои положителни неща - много ИТ персонал от Русия и Украйна се насочва към ЕУ. В България има страшен глад за кадри, а представи си какво става в другите европейски страни.

Бъркаш нещата. Съпротивата срещу запада не е заради сляпа любов към Русия. Съпротивата е породена от леберал-комунизма, който властва в момента на запад. Джендър идеологията, канселирането на хора, блм, лгбт, мту и още и още простотии, граничещи с пълна психопатщина. Голяма част от хората виждат контрапункт на всичката тая либерална гняс в Путин и Русия, а то всъщност е точно така. Ако беше консерватора Тръмп, нищо от това нямаше да се случи.

Аз предпочитам и ковид да не се беше случил, ама на, случи се.
 
Няма нормални, дет ще останат в България. Е ще има некви.
Ама примерно разни брокери плашат, че украинците ще надуят цените на имотите, затова не трябва да се чака с покупка на имот. Алоу, масовката са бедняци, дет не могат да си купят нищо. С радост ще отидат да работят в Европа (ние не се броим). Богатите дет могат да си купят - баш тука ше стоят. :))

А за русофили и русофоби не знам, ама едните се бъркат с другите, когато имат различни мнения. :)

Русия няма да нападне друга страна. Не знам кой стартира такава кампания на страхуване.
Украйна е доста по-различен случай... И ето как мненията се различават. :)
 
Няма нормални, дет ще останат в България. Е ще има некви.
Ама примерно разни брокери плашат, че украинците ще надуят цените на имотите, затова не трябва да се чака с покупка на имот. Алоу, масовката са бедняци, дет не могат да си купят нищо. С радост ще отидат да работят в Европа (ние не се броим). Богатите дет могат да си купят - баш тука ше стоят. :))
Дам, точно. Някои ги наричат икономически имигранти - точно тук ще дойдат такива имигранти :D

Русия няма да нападне друга страна. Не знам кой стартира такава кампания на страхуване.
Украйна е доста по-различен случай... И ето как мненията се различават. :)
Грузия, Армения, Чечня (почти) Казахстан и (почти) Беларус.
Всички имат бунтуващи се фракции вътре, които имат нужда от отцепване и защита от майка Русия. Или с други думи - поводи.
Молдова също има една такава отцепена територия, където сигурно в момента нацистите масово избиват мирни руски граждани.

(почти) - хората се вдигнаха срещу диктаторите, но Русия им изпрати "мироопазващи" зелени човечета да им помагат.

Бъркаш нещата. Съпротивата срещу запада не е заради сляпа любов към Русия. Съпротивата е породена от леберал-комунизма, който властва в момента на запад. Джендър идеологията, канселирането на хора, блм, лгбт, мту и още и още простотии, граничещи с пълна психопатщина. Голяма част от хората виждат контрапункт на всичката тая либерална гняс в Путин и Русия, а то всъщност е точно така. Ако беше консерватора Тръмп, нищо от това нямаше да се случи.

Аз предпочитам и ковид да не се беше случил, ама на, случи се.
Аз също съм против изброените от теб неща и точно поради това не съм отишъл да живея в чужбина. Но нещата, които ме погнусяват в Русия са далеч повече - най-вече заради тяхното военнолюбство и отношението им към всичките им съседи, включително и към нас.

Колко хора на протести тук веят американско / френско / немско/ британско знаме? Колко имат окичено такова в тях? Колко от тях имат окичени портрети на бивши и настоящи западни президенти?
 
Последно редактирано:
Бъркаш нещата. Съпротивата срещу запада не е заради сляпа любов към Русия. Съпротивата е породена от леберал-комунизма, който властва в момента на запад. Джендър идеологията, канселирането на хора, блм, лгбт, мту и още и още простотии, граничещи с пълна психопатщина. Голяма част от хората виждат контрапункт на всичката тая либерална гняс в Путин и Русия, а то всъщност е точно така. Ако беше консерватора Тръмп, нищо от това нямаше да се случи.

Аз предпочитам и ковид да не се беше случил, ама на, случи се.

“Трябва да се каже: Ако споменеш това още веднъж, ние ще изпратим ядрени подводници край вашите брегове”

Цитат на Тръмп относно многократното споменаване за ядрени бомби от Путин.

“Нека изясня какво казва Путин - “Не смейте да изпращате нищо”, а междувременно избива хиляди и хиляди”

В добавка много повече изпратени противотанкови системи и дронове.

Изобщо нямаше да се церемони с путинчо.
 
Бeeeee, Бееее, аз съм овца, която просто си блее...

Понеже ни се подиграваш за минали изказвания, а отвори линка и виж видеото с изказването на зеленюгата отпреди да напълни офшорките с милиончета. Него как го коментираме? :)

 
Е, че то това на Фаст-а си е направо безсрамно изопачаване (на съвестна основа, поради силно вкоренена пропаганда, която му се е вкоренила поради прекомерна умствена леност), а най-смешното е, че е натоварено с претенция за общосъгласие някакво, за балансираност. Трябва да го пишат в начални учебници по "Как да си тролим, опитвайки се да изглеждаме безпристрастни". Тоест - в учебници за начално училище.
Глупости на всеки километър, тоест - във всяко едно изречение.
(Което го мисля аз, който не харесвам Русия и руснаци (още назад си казах), мисля, че играят мръсна игра със Запада и прочее. Щом на мен такова впечатление ми прави - смятай. Смех отсекъде.):)
------------------------------------------------------------------------------------------

Понеже ни се подиграваш за минали изказвания, а отвори линка и виж видеото с изказването на зеленюгата отпреди да напълни офшорките с милиончета. Него как го коментираме? :)

Яко!:)
 
“Трябва да се каже: Ако споменеш това още веднъж, ние ще изпратим ядрени подводници край вашите брегове”

Цитат на Тръмп относно многократното споменаване за ядрени бомби от Путин.

“Нека изясня какво казва Путин - “Не смейте да изпращате нищо”, а междувременно избива хиляди и хиляди”

В добавка много повече изпратени противотанкови системи и дронове.

Изобщо нямаше да се церемони с путинчо.
Явно толкова следиш международната политика.... Тръм винаги е казвал, че с Русия трябва да се работи, да се воюва е лудост. Само луд човек може да иска война с Русия е казвал Тръмп 1000 пъти. Байдън винаги е казвал, че Русия трябва да се натиска и да й се създават всевъзможни проблеми.
 
Минавам само да оставя един цитат от отчета на BP днес.
  • bp expects the short-term outlook for gas prices to remain heavily dependent on Russian pipeline flows to Europe.
И отделно: BP и Chevron говорят за по-ниски обеми на продукция за това тримесечие.
Отделно редица американски газови компании отчитат същото.
Демек - честито! Търсенето увеличаващо се, предлагането намаляващо. Математиката е ясна - цената е нагоре.
РУСКА ПРОПАГАНДА.
НАШАТА ВЕЛИКА ГЛАВА АСЕН ВАСИЛЕВ (ПО ИЗВЕСТЕН КАТО КОКОРЧО) "ЦЕНАТА НА ГАЗТА ЩЕ ПАДНЕ", "ЦЕНАТА НА ГАЗТА ЩЕ ОСТАНЕ НЕПРОМЕНЕНА", "ЦЕНАТА ЩЕ СЕ ДИГНЕ МАКСИМУМ С 20%"...

Дигане поне с 35-50% минимум се чака да обяват на 10 май....... Тогава ще се обяви официалната цена на газта.....


 

Горе