Украйна - Русия какво ви е мнението

Ауч, колко важно инфо.

(Хората са го писали това съдържание на добра воля за хората, които нямат/не са имали време и/или възможност да достигнат до него. Те не търсят изгода - знам, че ти е трудно да разбереш.)
Да, поне не е копи-пейст. :)
 
Да, поне не е копи-пейст. :)
Личи си. Браво!

Колко дълго можеш да продължаваш с тоя мерзък чат - бързи пост след пост, безмислен от по-безмислен, но пък ниско емоционално заредени..?

А после кажи отгоре колко е зле чуждото съдържание, което требвало да улети.:)
 
Каква е тая жажда за заяждане, като човек те питам? Какво целиш? Не можеш ли да комуникираш сдържано?
...Попита той като Човек, но после не се сдържа...
За пълната нула няма какво да коментирам. Както ти писах по-рано - за разлика от @ReminD , @$INeed$ и други, ти си от малкото, които нямат никакви познания май, освен офтопика на форума и това се вижда от постовете ти.
Е, а за какво става дума в офтопика, за нещо несериозно ли? (Видяхме, че реши да обърнеш и "ваксахте ли се" в разговор за джапанки и монокини, лесна психология и роптане към модераторите за странични от темата неща.)
Може да си илюминатнат по темата и да, ако аз съм нула, то ти си точката в нулата, която си мисли че света се върти около нея.
Гугъл и Фейсбук тръгнаха от гаража.
 
МИ6, а ще кажеш ли нещо важно, ценно, полезно по темата, или реши да надиплиш само модераторските си въжделения?
 
кратко гости от холандия

"След годишната поддръжка на газопровода Nordstream I от Русия до Германия той отново отвори врати в четвъртък миналата седмица. Доставките на газ се върнаха на ниво преди поддръжката, което беше 40 процента от наличния капацитет.

Сега обаче "Газпром" обяви, че има проблем с газова турбина и че следователно не е отговорно да изпрати 40 процента от капацитета през тръбопровода и че следователно те ще намалят това до 20 процента.

Така или иначе, това означава, че истински катастрофален сценарий е неизбежен за Германия и с нея за останалата част от Европа.

Холандия може да действа рязко и да каже, че ще изкараме зимата и без руски газ, но Холандия не е взела предвид редица важни неща.

Първото е, че сега Европейската комисия със сигурност ще се намеси и ще определи колко трябва да бъде намалено от държавите в тяхното потребление на газ, но те също ще вземат решения за разпределението на наличния европейски газ. Те използват думата „солидарност“ за това.

Вторият много важен момент е, че недостигът на газ в Германия ще нанесе огромен удар на икономиката там. И тъй като германската икономика все още е двигателят на Европа, това ще понесе огромен удар върху цялата европейска икономика.

С всичко това европейската супердържава се сдобива с огромен инструмент за власт и ще злоупотребява с него по всякакъв възможен начин.

Според енергийни експерти драстичните икономии на газ са единственият начин Германия да премине през идващата зима.

Като цяло това означава, че освен ако Путин не промени решението си много бързо, Германия ще се изправи не само пред мразовита зима, но и пред много дълбока рецесия.

Ако Германия изпада в дълбока рецесия, ние изпадаме в дълбока рецесия.

Като начало цените на енергията ще се повишат още повече.

Оттогава цената се повиши до 175 евро за мегаватчас от 15 евро преди две години. Тази тарифа на едро е основата за цените на газа и електроенергията на потребителите и компаниите. Енергийните компании рано или късно ще прехвърлят този процент на клиентите.

Добавете към това пълното социално разстройство, което ще възникне в резултат на броя на жертвите на ваксинация, съчетано с непрекъснато нарастващия поток от търсещи убежище и щастие.

Изглежда, че сега наистина сме на ръба на унищожение, причинено от правителствата на WEF.

Само поради тази причина е важно фермерите да продължат да съществуват както вляво, така и вдясно, защото скоро ще бъдат необходими повече от всякога."
 
МИ6, а ще кажеш ли нещо важно, ценно, полезно по темата, или реши да надиплиш само модераторските си въжделения?
За последен път се опитвам да ти обясня. Вероятно поради липса на директна връзка (все пак е форум, не е на живо) и следене на език на тялото и тем подобни не си ме разбрал. Аз не съм знаещ по темата. Аз съм последната дупка на кавала, както и много други, поради простата причина, че сме на ниско стъпало в йерархията, така да се каже.

Това е форум, изказвам мнение, също като теб и всички останали, но в рамките на етикецията. Така разсъждавам аз. Фройд е казал - "Първият, който е изпсувал, вместо да хвърли камък е баща на цивилицацията" и аз бих добавил - "а този, който се е въздържал и да напсува е баща на МОДЕРНАТА цивилизация". @Blinky го писа одеве - какъв ползотворен резултат от псуването и обидите очакваме?

Относно думите ти:
1 ..Попита той като Човек, но после не се сдържа... - не го разбрах, наистина;


2. Е, а за какво става дума в офтопика, за нещо несериозно ли? (Видяхме, че реши да обърнеш и "ваксахте ли се" в разговор за джапанки и монокини, лесна психология и роптане към модераторите за странични от темата неща.)


Е, а за какво става дума в офтопика, за нещо несериозно ли? "Видяхме, че реши да обърнеш и "ваксахте ли се" в разговор за джапанки и монокини, лесна психология и роптане към модераторите за странични от темата неща" - изобщо съм нямал такова намерение, даже не помня да съм писал за джапанки по темата, но ако е така, вероятно съм дал пример, който е остнал неразбран за теб и други хора по форума. Темата е сериозна, затова пиша от време на време и в нея. Не обичам да говоря като цяло за личния си живот, но ако това ще те "успокои", хора като мен бяха едни от първите "натискани" да се ваксинират. Не го направих. Поех си риска, отговорността и последствията от това, както и цената.

Ако искаш да чуеш директно решение и мнение - НЕ, не съм ваксиниран! За момента нямам и намерение да го правя. Както писах по-горе, "платил" съм си необходимата цена за това и съм поел "рисковете". Нямам нищо против хората, които го правят. Времето ще покаже кой е бил прав и кой крив. Не съм доктор. Не вярвам на "официални статистики" и т.н. особено в наши дни. Нямам против ОБАЧЕ хората, които се ваксинират. Всеки има право на избор, дотолкова, доколкото е готов да приеме последствията от него и стига да не се налага. Не съм против гейовете, травесите, леви, десни, комунисти, социалисти, ваксъри, антиваксъри, конспиратори и тем подобни, стига да не се "налагат". Защото за мен не може малцинството да управлява мнозинството. За Ковид искаха 2м дистанция, нека поискат и за маймунската. Ама там не става, защото са от "малцинството" и нещата не са толкова лесни (за да сме толерантни, както каза @Blinky.


Гугъл и Фейсбук тръгнаха от гаража - го повтаряш 20-ти път. Ако ти е харесало толкова, ще ти отстъпя правата да си го сложиш като подпис. За ФБ никога не съм споменавал подобно нещо, тъй като не ползвам социалки. Може би съм говорил общо, но определено не знам историята на ФБ. За Google това е официалната история. Както писах по-горе, хора като нас няма как да знаят истината. Това, че си чел или гледал друга гледна точка, не го прави по-вярно от това твърдение. Ние сме последна дупка на кавала, независимо дали ни харесва или не. За Чингиз Хан се е говорело, че е бил "нарочен" за завоевател, защото имал белег на ръката, за Македонски, защото "морето се е отдръпнало", докато ходи при жрица и така нататък. Това са легендите. Няма как да знаем истината. Историята се пише от победителите ;).

Надявам се съм отговорил максимално на цитатите и нападките ти. Писах достатъчно. Дано си ме разбрал. Поздрави!
 
За последен път се опитвам да ти обясня. Вероятно поради липса на директна връзка (все пак е форум, не е на живо) и следене на език на тялото и тем подобни не си ме разбрал. Аз не съм знаещ по темата. Аз съм последната дупка на кавала, както и много други, поради простата причина, че сме на ниско стъпало в йерархията, така да се каже.

Това е форум, изказвам мнение, също като теб и всички останали, но в рамките на етикецията. Така разсъждавам аз. Фройд е казал - "Първият, който е изпсувал, вместо да хвърли камък е баща на цивилицацията" и аз бих добавил - "а този, който се е въздържал и да напсува е баща на МОДЕРНАТА цивилизация". @Blinky го писа одеве - какъв ползотворен резултат от псуването и обидите очакваме?

Относно думите ти:
1 ..Попита той като Човек, но после не се сдържа... - не го разбрах, наистина;


2. Е, а за какво става дума в офтопика, за нещо несериозно ли? (Видяхме, че реши да обърнеш и "ваксахте ли се" в разговор за джапанки и монокини, лесна психология и роптане към модераторите за странични от темата неща.)


Е, а за какво става дума в офтопика, за нещо несериозно ли? "Видяхме, че реши да обърнеш и "ваксахте ли се" в разговор за джапанки и монокини, лесна психология и роптане към модераторите за странични от темата неща" - изобщо съм нямал такова намерение, даже не помня да съм писал за джапанки по темата, но ако е така, вероятно съм дал пример, който е остнал неразбран за теб и други хора по форума. Темата е сериозна, затова пиша от време на време и в нея. Не обичам да говоря като цяло за личния си живот, но ако това ще те "успокои", хора като мен бяха едни от първите "натискани" да се ваксинират. Не го направих. Поех си риска, отговорността и последствията от това, както и цената.

Ако искаш да чуеш директно решение и мнение - НЕ, не съм ваксиниран! За момента нямам и намерение да го правя. Както писах по-горе, "платил" съм си необходимата цена за това и съм поел "рисковете". Нямам нищо против хората, които го правят. Времето ще покаже кой е бил прав и кой крив. Не съм доктор. Не вярвам на "официални статистики" и т.н. особено в наши дни. Нямам против ОБАЧЕ хората, които се ваксинират. Всеки има право на избор, дотолкова, доколкото е готов да приеме последствията от него и стига да не се налага. Не съм против гейовете, травесите, леви, десни, комунисти, социалисти, ваксъри, антиваксъри, конспиратори и тем подобни, стига да не се "налагат". Защото за мен не може малцинството да управлява мнозинството. За Ковид искаха 2м дистанция, нека поискат и за маймунската. Ама там не става, защото са от "малцинството" и нещата не са толкова лесни (за да сме толерантни, както каза @Blinky.


Гугъл и Фейсбук тръгнаха от гаража - го повтаряш 20-ти път. Ако ти е харесало толкова, ще ти отстъпя правата да си го сложиш като подпис. За ФБ никога не съм споменавал подобно нещо, тъй като не ползвам социалки. Може би съм говорил общо, но определено не знам историята на ФБ. За Google това е официалната история. Както писах по-горе, хора като нас няма как да знаят истината. Това, че си чел или гледал друга гледна точка, не го прави по-вярно от това твърдение. Ние сме последна дупка на кавала, независимо дали ни харесва или не. За Чингиз Хан се е говорело, че е бил "нарочен" за завоевател, защото имал белег на ръката, за Македонски, защото "морето се е отдръпнало", докато ходи при жрица и така нататък. Това са легендите. Няма как да знаем истината. Историята се пише от победителите ;).

Надявам се съм отговорил максимално на цитатите и нападките ти. Писах достатъчно. Дано си ме разбрал. Поздрави!
Обещавам после да го прочета внимателно, че сега съм се заел с разни неща.
 
Не обичам да говоря като цяло за личния си живот, но ако това ще те "успокои", хора като мен бяха едни от първите "натискани" да се ваксинират. Не го направих. Поех си риска, отговорността и последствията от това, както и цената.

Ако искаш да чуеш директно решение и мнение - НЕ, не съм ваксиниран! За момента нямам и намерение да го правя. Както писах по-горе, "платил" съм си необходимата цена за това и съм поел "рисковете". Нямам нищо против хората, които го правят. Времето ще покаже кой е бил прав и кой крив. Не съм доктор. Не вярвам на "официални статистики" и т.н. особено в наши дни. Нямам против ОБАЧЕ хората, които се ваксинират. Всеки има право на избор, дотолкова, доколкото е готов да приеме последствията от него и стига да не се налага.
Нито "ме успокоява" личната ти история (но иначе звучи интересно), нито "искам да чуя директно решение и мнение", нито имам нещо "против хората, които го правят", а и доколкото помня ни веднъж в многото си коментари по съответната тема не съм противоречал на някой с желание да го направи, нито съм "склонявал", дори намеквал на някого да "не се...". (Даже неведнъж съм им казвал всички "да се...", за да помогнем да спасим планетата, климата..:D)

Гугъл и Фейсбук тръгнаха от гаража - го повтаряш 20-ти път. Ако ти е харесало толкова, ще ти отстъпя правата да си го сложиш като подпис.
Дай да го осъществим това прехвърляне на правата в/у фразата, че след всеки следващ път в който я употребя, изтръпвам да не ми излезеш със съдебен иск.:)
За ФБ никога не съм споменавал подобно нещо, тъй като не ползвам социалки. Може би съм говорил общо, но определено не знам историята на ФБ. За Google това е официалната история. Както писах по-горе, хора като нас няма как да знаят истината. Това, че си чел или гледал друга гледна точка, не го прави по-вярно от това твърдение. Ние сме последна дупка на кавала, независимо дали ни харесва или не. За Чингиз Хан се е говорело, че е бил "нарочен" за завоевател, защото имал белег на ръката, за Македонски, защото "морето се е отдръпнало", докато ходи при жрица и така нататък. Това са легендите. Няма как да знаем истината. Историята се пише от победителите ;).
Казвал си за ФБ, казвал си.:) Иначе: нали затова са проверимите факти, документираната история - за да поназнайваме все нещичко? Как никой не може да знае и няма как да знаем истината? То тогава никой нищо за нищо не може да знае. Никаква "гледна точка" или "твърдение" не съм гледал по въпроса. (Гугъл, ФБ и Майкрософт, смея да предположа, са с маалко по-проверима история от Македонски и Чингиз.)

Както и да е.
Надявам се съм отговорил максимално на цитатите и нападките ти. Писах достатъчно. Дано си ме разбрал.
Да, точно така стана.:) Поздрави и от мен.
 
Англия няма нищо общо с Европата, показната им политика на световната сцена е много далече от релната картина на вътрешната и задкулисната им такава. Алабализмите дето повтаряш дума по дума на телевизонните и форуъмините експерти няма да направят ситуацията по-истинска.

ЕС умря преди няколко години. Това момента е фасада и все по-безумни опити да се замаже положението. Русия няма да цъфне и върже, но много по-лесно ще премине през тези катаклизми отколкото раглезения западен свят.
Браво, така ли си оправдаваш лицемерието за да останеш? Там има ли още гей паради, коленичене и внос на "инженери" от Индия и Пакистан? Много е различна политиката да, как се казваше кмета на Лондон? Те не изнасят най-много оръжия за Украйна и не са наложили никакви санкции. До вчера обясняваше колко е зле там и само си ги цоцаш, щото са прости, а сега обърна палачинката за да ти се оправдае лицемерието.

За какви алабализми говориш, като всички данни са от руски източници. Даже кмета на Москва си каза, че ще има големи проблеми заради изтичането на квалифицирани работници. Аз стягам куфарите за Москва, да живея на хубавото, за теб не знам.
 
Последно редактирано:
О, май Год, каква вълна от нищоприказване, какви задълбочени дебати по възпитание на личността.

Такава камара плява, изтърсена по повод възпитанието, и нито една дума по въпроса за човешкото достойство и закона за противодействието.

Дали имам топки? Ми то май само аз в тоя форум ги имам, а също и ЕтерИум, който единствен е дръзвал да покаже на паразита, че прекалява.

Вчерашните грозни сцени щяха да бъдат избегнати, ако поне един от топконосителите в темата беше превъзмогнал мишия си инстинкт за форумно поведение.

Долетяха на талази знайни и незнайни пишман-психолози, които да ми дават определения, успявайки да избегнат да споменат провокатора, който създаде цялата драма, без никаква причина.

Според него, фактът, че съм жена няма значение и може да се държи грубо. Според вас, аз пък нямам право да реагирам на обидите, защото съм жена. Последно??? Разберете се - има ли значение полът ми или не? И имам ли право да се защитя, щом никой друг няма намерение да каже дума в моя защита?

Не да се конфронтира, а просто да му каже ''пич, разводняваш темата с тия напълно непровокирани лични нападки''.

Възпитанието, господа е на по-заден план от доблестта. Аз съм защитавала знайни и незнайни членове на форума, когато чувството ми за справедливост е било алармирано. Включително Дефа, който без абсолютно никаква причина реши да започне да го играе ''мъж'' точно на мой гръб.

Изводите от ''тази форумна драма'' всеки си ги прави за себе си. Вие за нивото ми на възпитание (без да ме познавате), а аз - за мъжката ви доблест и чест.

Хубав и спорен ден на всички.
 
Никога, повтарям никога за 8-годишния си престой в тоя форум не съм нагрубила първа когото и да било.
Я се стегни бе... На мен лично ми сипахте без една обида да кажа по ваш адрес с @етерИум , а после съм бил ЗЛОБЕН. Само от няколко мои мнения по темите станах джендър и още какво ли не. Нямаш ли срам, че лъжеш толкова мазно?
 
Ще опитам да върна темата обратно, че лелчето да спре да се излага (поне за малко).

Какво мислите за контра-атаката от страна на Украйна срещу Херсон?

Взривили са мостовете към южната част и са приклещили няколко стотин руснака там. Вероятно ще го вземат, но с тези взривени мостове не могат да продължат надолу, което е сериозна загуба за Украйна. От друга страна ако не го направят, така или иначе и руснаците могат да взривят мостовете (все пак толкова Високоточни оръжия, нямат пропуск).

И в същото време:
Секретарят на националния съвет за сигурност на Украйна Олексий Данилов заяви вчера, че Москва придвижва максимален брой сили в посока към Херсон.
Предполагам по добрата стара тактика - яко артилерия и ще го изравнят със земята.
 
Я се стегни бе... На мен лично ми сипахте без една обида да кажа по ваш адрес с @етерИум , а после съм бил ЗЛОБЕН. Само от няколко мои мнения по темите станах джендър и още какво ли не. Нямаш ли срам, че лъжеш толкова мазно?
Ама включвах ли обиди по твой адрес ежедневно - без никаква връзка с това, което се коментира?

Има спорове, в които се използват груби нарицателни, има и системни провокации, които трябва да си кьорав, тъп и малоумен, за да не забележиш. Не е лошо да правиш разликата. ;)

Точка по въпроса. Предупреждавам, че ще сипвам отново при непредизвикани с нищо обидни квалификации. Който се изчервява и получава истеричен припадък от реципрочните ми оговори, да ме слага в игнора, за да не гледа. :)
 
Разберете се - има ли значение полът ми или не?
Много ясно че има.
И имам ли право да се защитя, щом никой друг няма намерение да каже дума в моя защита?
Чудесно се справяш сама.
Не да се конфронтира, а просто да му каже ''пич, разводняваш темата с тия напълно непровокирани лични нападки''.
Това не би било забавно.
Има спорове, в които се използват груби нарицателни, има и системни провокации, които трябва да си кьорав, тъп и малоумен, за да не забележиш.
Дислексия или просто липса на интерес. Модерацията имам предвид.
 
Браво, така ли си оправдаваш лицемерието за да останеш? Там има ли още гей паради, коленичене и внос на "инженери" от Индия и Пакистан? Много е различна политиката да, как се казваше кмета на Лондон? Те не изнасят най-много оръжия за Украйна и не са наложили никакви санкции. До вчера обясняваше колко е зле там и само си ги цоцаш, щото са прости, а сега обърна палачинката за да ти се оправдае лицемерието.

За какви алабализми говориш, като всички данни са от руски източници. Даже кмета на Москва си каза, че ще има големи проблеми заради изтичането на квалифицирани работници. Аз стягам куфарите за Москва, да живея на хубавото, за теб не знам.
Изнасят или не оръжие, налагат ли или не санкции за Англия няма значение ако искат утре да търгуват с Русия газ, петрол, злато или каквото им трябва няма да се съобрзяват с никой. И да зле са като хора. Като вътрешна политика и дори външна гледат само собствения си интерес. Не ги ебе ЕС или Украйна или който и да е друг. За тях всичко е пари.

Целия цирк с мохамдените, гей паради и вноса на каквата е да е работна ръка е далече от толертността тиражирана по света. Би трябвало да си наясно, че раята най-лесно се контролира когато и се даде привидна свобода. Всички от изброените групички в момента в който им се каже: Хоп - скачат не един път а три. Бачкай, плащай 20-30% данък, плащай си застраховките и таксите а после ако искаш бъди гей пакистанец и се моли с вибратор в задника ако искаш.
 
Изнасят или не оръжие, налагат ли или не санкции за Англия няма значение ако искат утре да търгуват с Русия газ, петрол, злато или каквото им трябва няма да се съобрзяват с никой. И да зле са като хора. Като вътрешна политика и дори външна гледат само собствения си интерес. Не ги ебе ЕС или Украйна или който и да е друг. За тях всичко е пари.

Целия цирк с мохамдените, гей паради и вноса на каквата е да е работна ръка е далече от толертността тиражирана по света. Би трябвало да си наясно, че раята най-лесно се контролира когато и се даде привидна свобода. Всички от изброените групички в момента в който им се каже: Хоп - скачат не един път а три. Бачкай, плащай 20-30% данък, плащай си застраховките и таксите а после ако искаш бъди гей пакистанец и се моли с вибратор в задника ако искаш.
Ти верно си живееш в някъв твой свят и си пишеш на изуст. Какви групички и контрол, кмета на Лондон е пакистанец, а етническите англичани са малцинство в собствената си столица, ебати групичките. Все едно кмета на София да е Али Реза.Точно с това мислене, че си плащат и всичко е точно се обръща демографията в страната. С това темпо ще станат малцинство в цялата страна. Колкото повече стават, толкова по-голяма електорална маса ще са и толкова повече те ще диктуват дневния ред. Голямо гледане на интереса си, няма що.
 
Последно редактирано:
@EGraphix ахаха - ти чуваш ли се? Къде си видял русофил да ходи в Русия? Няма такова животно.

Само дето не знаем точната цифра, в тая просперираща кочина Русия, колко милиона са си набили парцалите от началото на 'операцията'. Баси кочината, да не можеш да ползваш виза, или елементарни услуги в интернет. Положението е много зле за ИТ хората. Русофили, русофили - ама толкова бавни да отидат в Русия чак не са.

Крума си е доволен на евраците, къде го пращаш в рублей да работи и навярно в Гулаг, че другата възможност е садене на картоф и да става колхозник.
 
Последно редактирано:

Горе