Украйна - Русия какво ви е мнението

Путин е лош диктатор, а зеля, който избива цивилни в продължение на 8 години е демократ.
Това и 200 пъти да го повториш, няма да стане истина. Кажи сега Путин гаден, лош, фашист ли е, че мобилизира населението, понеже тука 3 страници обяснявахте, какъв сатрап е Зеленски щото мобилизирал хората и не ги пускал да минат границата. В момента там е прекратено издаването на визи, а на хора в мобилизационната възраст е забранено да напускат страната. Който откаже мобилизация - 10 години затвор. Въпрос на време е да затворят тотално границите. Тука 10 пъти правих опити да ви обясня, че това е нормално при мобилизация ама не вдявахте, сега сигурно сте обърнали палачинката.

Още протести на не-гей руснаците, готови за бой.



 
Верно ли, бе? Ти наистина си много зле, щом по тоя дебилен начин си изтълкувал обръщението н Путин от вчера. Как е възможно да сте толкова тъпи, акъла не ми го побира??? Някой казва ли ви кога да ходите до тоалетна или направо серете в гащите? Вие сте тотално разхищение на клетки, без извинение. Особено вие двамата с Тедката. Другите поне се мъчат да включат някакви натрапени им от пропагандните медии аргументи.

п.с. Всъщност, ти не тълкуваш, защото не си си направил труда да чуеш/прочетеш цялата реч на президента. Ти просто повтаряш като папагал идиотския наратив - Путин е лош диктатор, а зеля, който избива цивилни в продължение на 8 години е демократ.
Селото в теб жестоко е победило. Нарамвай пушката и към братска Русия!
 
Селото в теб жестоко е победило. Нарамвай пушката и към братска Русия!
Теди, наясно сме, че нямаш никакви качества и затова си се хванал за адресната си регистрация като удавник за сламка. Искам да ти кажа обаче, че да си N-то поколение софиянец не е кой знае колко престижно и не те представя в по-добра светлина, защото нямаш никакъв принос за въпросния факт.
 
Теди, наясно сме, че нямаш никакви качества и затова си се хванал за адресната си регистрация като удавник за сламка. Искам да ти кажа обаче, че да си N-то поколение софиянец не е кой знае колко престижно и не те представя в по-добра светлина, защото нямаш никакъв принос за въпросния факт.
Точно така отговарят комплексарите от селото. Не ме изненадваш.
 
Селото в теб жестоко е победило. Нарамвай пушката и към братска Русия!
В моето село такива комуняги като нея ги гаврят хората.
Тя освен за подигравка за друго не става. 24/7 е във форума понеже семейството й се е отказало от нея и сигурно ги е срам като ходят по улицата.
 
семейството й се е отказало от нея и сигурно ги е срам като ходят по улицата.
Нямаме ли някое дебилно меме по въпроса? :D

Всъщност със семейството ми сме напълно единодушни в подкрепата си за братска Русия. Само едната ми се сестра е на вашето дередже, та наистина ме е срам заради роднинската ни връзка. Облъчена от телевизора като вас, тя си служи с изцепки от сорта ''Крим винаги е бил украински'' и ''Русия изгуби огромни приходи заради по-малкото продажби на петрол и газ''. Наложи се да ѝ показвам западни медии, които я опровергават.

Не знам на какво се дължи русофобията ви, но омразата не е подходящата база за каквото и да е мнение. Не и обективно такова. ;)
 
Нямаме ли някое дебилно меме по въпроса? :D

Всъщност със семейството ми сме напълно единодушни в подкрепата си за братска Русия. Само едната ми се сестра е на вашето дередже, та наистина ме е срам заради роднинската ни връзка. Облъчена от телевизора като вас, тя си служи с изцепки от сорта ''Крим винаги е бил украински'' и ''Русия изгуби огромни приходи заради по-малкото продажби на петрол и газ''. Наложи се да ѝ показвам западни медии, които я опровергават.

Не знам на какво се дължи русофобията ви, но омразата не е подходящата база за каквото и да е мнение. Не и обективно такова. ;)
Поздрави сестра ти! Евала на нея! Значи има шанс някой от вас да е нормален. Щото пак ти казвам, че Путин вече и самите руснаци го ненавиждат. Мирише си на вътрешна революция в Русия. И дано да стане!
И не мога да разбера руснак, който жертва живота на 19 годишни руснаци и ги пуска в боя. А ти го закриляш!
 
Малко за "референдумите":

Достоверни проучвания за актуалните настроения в окупираните от Русия украински области няма. В допитване, проведено през 2019 г. по поръчка на берлинския Център за източноевропейски и международни изследвания, по-малко от половината жители на сепаратистките райони Донецк и Луганск се обявяват за присъединяване към Русия (45 процента). Получаването на автономен статус се подкрепя от 27 процента, а за завръщане към Украйна тогава пледират 54 на сто от запитаните в тези два региона

Уж 8 години ги изтезават, убиват и прочее, а пък само 45% имат желание? Брей, ти да видиш? Дали пък това с бомбенето не е някаква измама или РИА и ТАСС няма как да кажат невярно твърдение?

И един въпрос към путинофилите: Коя е причината за войната?
Аз на първо четене се сещам за поне 4 причини и всяка една от тях я споменават по 1-2 пъти месечно. Струва ми се че те нямат една едничка супер ясна причина, нали? Хем беше денафикация, хем беше освобождаване на Донбас, хем беше смяна на правителството, хем беше защото Украйна залита на запад?

"Свобода на словото":

Russian Media Warns Anyone Who Protests Will Be Drafted Into the Military​

Лош, моля ти се ела със твоите ментални гимнастики да ни обясняваш колко е свободно в Русия, моля ти се! Толкова свободна и правова държава, че човек да ви се почуди защо не живеете там?! Вече и гражданство ще ви дадат, само и само се запишете, че вероятно ще им е бая зор да съберат 300к, след като те нямат провизии и за сегашната си армия.
 
Последно редактирано:
На границата с Грузия, не-гей руските патриоти, почват да бегат бате. Е... в крайна сметка вече ще усетят цената на войната.


Това с чупенето на ръце за да избегнат мобилизация, май ще се окаже истина. Доста не-гейско от тяхна страна. @biaaro що така се получи бе човек... кофти работа.

FdMXFoiWYAE-PgV
 
На границата с Грузия, не-гей руските патриоти, почват да бегат бате. Е... в крайна сметка вече ще усетят цената на войната.


Това с чупенето на ръце за да избегнат мобилизация, май ще се окаже истина. Доста не-гейско от тяхна страна. @biaaro що така се получи бе човек... кофти работа.

FdMXFoiWYAE-PgV
Те всички граници в момента им са с огромни опашки, дори тази за Монголия :D

Разбира се техните най-верни съюзници Северна Корея едва ли ще приемат някого, който е решил да бяга от войната, а сигурно много хора се избиват да отидат там. Двете "братски" страни, които рамо до рамо се бият със гнилия запад!!!
 
На границата с Грузия, не-гей руските патриоти, почват да бегат бате. Е... в крайна сметка вече ще усетят цената на войната.


Това с чупенето на ръце за да избегнат мобилизация, май ще се окаже истина. Доста не-гейско от тяхна страна. @biaaro що така се получи бе човек... кофти работа.

FdMXFoiWYAE-PgV

Укрите като се преобличаха като жени, че да бегат ни рива, сига ривеш.... Страхливци има навсякъде, във всички времена и държави.
 
Укрите като се преобличаха като жени, че да бегат ни рива, сига ривеш.... Страхливци има навсякъде, във всички времена и държави.
Че те и американците са бягали и протестирали, когато са искали да ги пращат да се бият във Виетнам. Какво се е променило? Нищо. Нито са свалили президента, нито са спрели войната. Керванът си върви...

Айде малко смешки, днешният ''празник'' го предполага. Да празнуваш независимост - нещо, което държавата ти никога не е имала, е много забавно. Честит празник!

1663838287725.png
 
Грам не разбират, че руснака е готов да загуби всичко и не му пука. Само заради това, накрая да каже - пак победихме, ще затрият целия свят. Еврогееца не е готов да се раздели с въвфона си, а какво остава за всичко останало....
То е ясно, че навсякъде има страхливци ама ти се опита да ни убедиш, че руснака не е такъв и ще коли и беси само да му кажат. Както казах, съвременния руснак не е много по-различен от европееца, сега го виждаме и нагледно.
 
Имам колеги от Украйна, които се записаха по европейски университети, за да могат легално да се измъкнат от страната преди да ги драфтнат. Айде стига с тази пропаганда на черното и бялото, всяка акция на всяко едно правителство има своите фенове и критици - някои не искат да се бият за Украйна, други не искат да се бият за Русия. И на мен някой да ме викне да нарамя пушка ще му кажа да ходи той да се бие като има такъв мерак за война - да покажат мъжество и принципи, пък който одобри ще се включи.

Иначе като горе-долу неутрален по темата е смешно как показвате тези протестиращи в Русия като някакъв тип анти-Путин вълна, която ще го помете. Колко протести направиха против Бойко, против ПП, против Байдън, против Тръмп, против който си искате - винаги ще има опозиция, която си няма друга работа, а да прави протести като не е на власт, за да правят протести срещу тях самите.

Още повече, че в една тълпа на политически протести най-гласните обикновено ВИНАГИ са платени. Защото нормалните хора ходят на работа от 9 до 5 и нямат време да си протестират високите морали по прашните и студени улици на Москва или София или Вашингтон или където и да било. Хората са заети да плащат данъци, за да може моралните им отрочета да ходят по протести докато още имат свободното време за това, като след 20 години съответните отрочета работят по фабриките, за да може новото поколение морална полиция да протестира.

Просто ме дразни пропагандата, и от двете страни. За това нямам телевизор вкъщи, защото са все такива измекяри по каналите.
 
То е ясно, че навсякъде има страхливци ама ти се опита да ни убедиш, че руснака не е такъв и ще коли и беси само да му кажат. Както казах, съвременния руснак не е много по-различен от европееца, сега го виждаме и нагледно.

Наивен си, чак нагарча. Всичко това с мобилизацията е с цел да се всява паника на запад и да се предизвика това, което се предизвика. За къв чеп им е тая мобилизация (300 000) човека, при положение, че имат 1 200 000 хиляди редовна армия и още толкова в резерв, за които не е нужна мобилизация. За какво са им тия 300 000 човека? И за какво са им 300 000 мобилизирани човека на близо 200 000 000 милиона население!? Че те доброволци ще съберат повече само за една вечер.

Тука играта е съвсем друга, нещо от рода на секвистиране на някакви частни активи или нещо подобно, което е възможно само във военно време. Или превключване на икономиката в услуга на армията. Нещо такова.... Хората не са им проблем, ама никакъв.

Гарантирам ти, че руснака ще коли и беси, нищо в тях не се е променило последните 1000 години, нищо. Още от малки им обясняват, колко е нормално да отидеш да умреш за Русия, ако се наложи. Дири и да не искаш. Колко руснака познаваш?
 
Това е от някакъв Добри Божилов. Не го знам кой и колко е прав, но казаното звучи логично

Думата „мобилизация“ не е точна. Русия няма нужда от мобилизация. Тя има 1,2 милиона редовна армия, от които 150 хиляди е пратила в Украйна. Няма нужда от още 300 хиляди души.
„Мобилизация“ е по-скоро пропаганден ход, за да покаже на Украйна, че вади дебелата тояга. Това означава, че сега с ракети и самолети ще бъдат прекъснати всички връзки със Запада, откъдето идва оръжие.

Досега ги жалеха, защото операцията се разглеждаше като антитерористична и не искаха да унищожават инфраструктура на цивилното население. Но сега вече ще стане, защото нацистите ползват влакове и мостове, за да си доставят оръдия и танкове.

Това при истинска война се разрушава. Между другото – правят го и самите нацисти. Тяхното „настъпление“ беше след седмици наред разрушаване на инфраструктура в гърба на руснаците. Сега ще видят как и другите умеят това.
Не е изключено Беларус да влезе със сухопътни сили в Западна Украйна, за да отреже и по земя границите с Полша и Румъния.

Оставен без поток от оръжие, режимът на Зеленски ще бъде задушен и ще се разпадне.
Не е изключено и паническо разбягване на украинската армия. Тя досега се държеше, защото срещу нея не воюваха. Тя имаше съотношение 5:1 в жива сила. Сега като видят, че е сериозно, може да капитулират. Самите войници…
 
А па тука един генерал...


1663842529801.png
 
Нямаме ли някое дебилно меме по въпроса? :D

Всъщност със семейството ми сме напълно единодушни в подкрепата си за братска Русия. Само едната ми се сестра е на вашето дередже, та наистина ме е срам заради роднинската ни връзка. Облъчена от телевизора като вас, тя си служи с изцепки от сорта ''Крим винаги е бил украински'' и ''Русия изгуби огромни приходи заради по-малкото продажби на петрол и газ''. Наложи се да ѝ показвам западни медии, които я опровергават.

Не знам на какво се дължи русофобията ви, но омразата не е подходящата база за каквото и да е мнение. Не и обективно такова. ;)
Осиновена е, няма как да имате роднинска връзка. Не е възможно просто.
 
Гарантирам ти, че руснака ще коли и беси, нищо в тях не се е променило последните 1000 години, нищо. Още от малки им обясняват, колко е нормално да отидеш да умреш за Русия, ако се наложи. Дири и да не искаш. Колко руснака познаваш?

Аз познавам доста руснаци. Не друго - покрай работа, защото работя с хора от цял свят. Повечето живеят извън Русия и никога не биха се върнали там. Защо? :)

Единиците, които стоят е поради ред причини от сорта на семейството ми не желае да емигрира, защото са с промити мозъци и няма как да ги оставя.

Нещата, които цитираш са от едно време. Младото поколение не мисли по този начин, защото опити за ограничения или не - достъп до Интернет няма как да се ограничи.

Ако ми кажеш, че има как да спреш свободен Интернет за цялото население ще те игнорирам, защото мога да ти гарантирам, че съм по-запознат.

Имай предвид, че говоря за млади и интелигентни хора. Не за чичковци и лели, който са загубили волята да мислят сами.
 

Горе