Украйна - Русия какво ви е мнението

Секретные переговоры Путина и Шойгу


Разбира се това са актьори, но е напълно възможно да е имало подобен разговор, мисля, че е бил доста по-хард обаче...
 
Руските инфлунсъри плачат

Урок на тема диверсификация. :)

Thots will be thoting, няма значение от коя държава са.

Аз ще пусна малко донецка пропаганда. Украинските войници нямат топки да се разгърнат така, на тях им дай блок жени, деца и баби да се крият около него.
 
Наивността ти ме плаши.

Щом сме съгласни, че тая война е планирана от СИФ, защо анонимните не атакуват неговите дигитални комуникационни връзки? Стрелят по пилците с хакването на разни онлайн магазинчета, които бяха вдигнати още на следващия ден. И да - звучиш доста арогантно на моменти, а всъщност всички сме глупави и наивни, включително ти.

И понеже си взел страна (така е), виж на чия страна си застанал.

Нека видят и всички ненормални, които наричат Путин агресор и садист. Ето акво е агресия и садизъм - безнаказни при това:

Според мен се кефи на Анонимните, както всеки се кефи на нещо.
Не може да е сте гледали
 
Няма смисъл да търсиш качества у политик. Най-лесното и най-правилното е да кажеш - всички са еднакви. Особено пък ти като жена. Те наистина са еднакви, аз това съм го припомнял многократно. Еднакви психопати. Няма как да станеш президент или премиер ако не си такъв, камо ли да останеш на пост толкова години. На всичкото отгоре от 2020 насам повечето публично демонстрират тази еднаквост. Путин не прави изключение. Зеленски не прави изключение. Никой не прави изключение.

Добави такива играчки като танкове, изтребители и ракети, и всичко се превръща в една видеоигра с едно единствено правило - убиваш, за да не бъдеш убит. В такава видеоигра имената на враждуващите страни са просто... имена. Резултатът е деструкция и смърт.

Аз обаче като един виден конспиратор (наречен така от такива, които хал хабер си нямат какво е конспирация), ще предположа все пак, че цялото това нещо все пак е постановка, в която различните сили си знаят ролите, а основната цел е да се предизвика максимална икономическа нестабилност с минимална физическа деструкция. Такава постановка е много тъп вариант за постигане на такава цел, но при всички положения е по-добре отколкото реална война, която води до максимална икономическа нестабилност + максимална физическа деструкция.
И все пак, глобалната догма не е в разрез с търсенето на локални предимства.
 
Първа по сериозна медия постна, някой пишат за посолство на САЩ други за база на Международната Коалиция предвождана от САЩ


Западните медии мълчат засега

В телеграм


Каквo каза някой за Иран ще се договори да прецака Русия за да ние кеф на запад :)

това е истинския Иран :) https://www.memri.org/tv/rafah-imam-hussein-abu-ayada-sermon-tie-me-to-missile-fire-tel-aviv

Ще можем да видим цена на петрола чак след 24 часа.
 
Некой си търси причина да влезе във война.
Други източници ОЩЕ преди работата укри-руси бая достоверно предадоха, че основните американски сили са пренасочени към тихоокеанския им флот.
 
Последно редактирано:
Некой си търси причина да влезе във война.

Просто показаха да не се ебават с тях и взеха твърда страна.

На ядрените преговори, при които ако беше постигнат прогрес санкциите срещу Иран щяха отпаднат, иранците са поискали да не бъдат налагани бъдещи санкции с другата им търговия с Русия - разбирай те подозират че хлъзгавите европейци ще им отменят санкциите ще изчакат да се успокой пазара на петрола, което ще помогне на ЕС и ще навреди на Русия и после ще ги заплашат със санкции ако Иран не наложи санкции на Русия

Европейските преговарящи са се дръпнали като са казали че такива не свързани със сделката условия провалят преговорите, което е потвърдило страховете на Иранците че запада иска да ги изпързаля и понеже отделно имаха да отмъщават за някакви техни командири убити от Израел край Дамаск решиха да изкрещят Смърт на Запада и да изстрелят няколко ракети по западни цели в Ирак.

Западните медии не подхващат този нюз цикъл защото петрола буквално ще излети, което ще навреди на Запада допълнително, затова не само че нанесоха удар да се хвалят вътре в страната си ами няма и да има отмъщение, защото петрола ще излети.
 
Последно редактирано:
Някой пише ли му се за полигона край Лвов ?

Там се тренира със оръжието което доставя запада - вижда се от по старите им снимките на официалната им фейсбук страница че тренират с такива ръчни ракетни системи

training.png


Добавяме към това:

Arms shipments are a legitimate military target, Kremlin warns west​


от нещата дотук си вадим извода че това е едно от местата където биха доставили и биха тренирали доброволци с тези оръжия

poligon.jpg
И получаваме


Видео


base2.jpgbase.jpg


Проверих на фейсбук страницата тренировъчната базата изглежда така - оранжеви сгради съ

така че видеото и снимките от пораженията вероятно са истински

poligin-buildinfs.png
 
Последно редактирано:
Руснаците май обърнаха палачинката, ще им утече космическата програма


Русия им утече космическата програма още когато САЩ прекрати програмата със совалките. Тогава руснаците вдигнаха цените на полетите до МКС няколко пъти за да изцедят кравата до край. В същото време не инвестират нищо обратно, а карат с технология от 60-те години.

Горе-долу по това време НАСА реши да финансира SpaceX.

В момента, в който SpaceX успя да приземи първият бустер обратно на земата (2015) беше ясно, че няма конкуренция вече.

Днес SpaceX е един от основните доставчици с полети в света, не само за САЩ. Като никой друг няма толкова чести мисии, а цената на полетите е в пъти по-ниска от конкуренцията.
 
@dertre ако през последният един месец беше продал рублата всеки път, когато скочи с 20% и после купил, когато пак се срине с 20% до сега да беше изкарал поне 140%.

Ако съм на твое място и наистина искам да изкарам пари от това най-малкото щях всеки път, когато падне да купувам още за да си сваля общата цена. Така при някои от следващите 20% (например следващата среща с дискусии) нагоре поне ще мога да направя печалба.

Вместо това купуваш всеки път в горницата, не в долницата, поне според постовете ти.

А и рискуваш утре да не можеш да ги обърнеш обратно. :)
Аз пари правя от въздуха (дълго за обяснение, но и да не работя ми идва една Английска заплата от £3000 след такси). Както неведнъж съм казвал не съм за дневна спекула (мога да пусна част от крипто портфейлите ми от 2013-2015) и просто купувам когато видя нещо обезценено. Вие дневните трейдъри имате време за губене и явно си мислите, че винаги ще си на печалба. Както казвам пак и да стане 0$ за рубла няма да ме бутнат :).
 
@dertre ако през последният един месец беше продал рублата всеки път, когато скочи с 20% и после купил, когато пак се срине с 20% до сега да беше изкарал поне 140%.

Ако съм на твое място и наистина искам да изкарам пари от това най-малкото щях всеки път, когато падне да купувам още за да си сваля общата цена. Така при някои от следващите 20% (например следващата среща с дискусии) нагоре поне ще мога да направя печалба.

Вместо това купуваш всеки път в горницата, не в долницата, поне според постовете ти.

А и рискуваш утре да не можеш да ги обърнеш обратно. :)
Аз пари правя от въздуха (дълго за обяснение, но и да не работя ми идва една Английска заплата от £3000 след такси). Както неведнъж съм казвал не съм за дневна спекула (мога да пусна част от крипто портфейлите ми от 2013-2015) и просто купувам когато видя нещо обезценено. Вие дневните трейдъри имате време за губене и явно си мислите, че винаги ще си на печалба. Както казвам пак и да стане 0$ за рубла няма да ме бутнат :).
 
Мисля, че вече и там не може да се купува.
Може все още. Дигнали са таксите и курса е кофти, но може (£2000).
 

Прикачени файлове

  • B5326E15-3919-4622-A6EF-D978992D077C.jpeg
    B5326E15-3919-4622-A6EF-D978992D077C.jpeg
    80.5 KB · Преглеждания: 5
Аз пари правя от въздуха (дълго за обяснение, но и да не работя ми идва една Английска заплата от £3000 след такси).

Бате, £3к в Англия е все едно 800лв. във Варна. Касиерите в Morrisons взимат толкова.

Както неведнъж съм казвал не съм за дневна спекула (мога да пусна част от крипто портфейлите ми от 2013-2015) и просто купувам когато видя нещо обезценено. Вие дневните трейдъри имате време за губене и явно си мислите, че винаги ще си на печалба. Както казвам пак и да стане 0$ за рубла няма да ме бутнат :).

Е то остана и да те бутне. Аз гледам % доходност другото е все тая.

Щом вкара крипто в уравнението - и един мърмот... Не на мен тия. ;)

П.С. - трейдвам, защото ми доставя емоция в скучното ежедневие. Не толкова за печалбата.
 
П.С. - трейдвам, защото ми доставя емоция в скучното ежедневие. Не толкова за печалбата.
Га бачкаш на трудов договор + граждански договор,
Га обслужваш клиентелата на консултантската си фирма,
Га обикаляш света,
Га четеш 8 издания с платен абонамент,
Га трейдваш,
Га спамиш у форумите?

Придържай се към 1-2 версии макс.
 
Га бачкаш на трудов договор + граждански договор,
Га обслужваш клиентелата на консултантската си фирма,
Га обикаляш света,
Га четеш 8 издания с платен абонамент,
Га трейдваш,
Га спамиш у форумите?

Придържай се към 1-2 версии макс.
Магия.
 

Горе