Украйна - Русия какво ви е мнението

Укри, не-укри - рашистанските мародери трети месец се спъват в Украйна и не могат да стигнат и 10% от територията, а след седмица като дойдат тежките оръжия, ко ше прайм? Ще разправяш ли пак като преди, че не сте искали Киев да завземате, сега какво ще е? Че и Украйна не сте искали да превземат. Резила е голям.
Пак си фантазираш нещо. За разлика от теб аз не побеждавам по няколко пъти седмично за половин ден цели армии.
 

Украйна: Благодарим на всички страни за изпратеното оръжие, включително и на България


Кратък видеоклип с благодарности за помощта към редица държави пусна в Туитър профила си украинското Министерство на външните работи.

Генерал Валерий Залужний: Искрено благодаря на партньорите ни за несекващата помощ в тези трудни времена, гласи текстът към клипа. Ген. Залужний е главнокомандващ на въоръжените сили на Украйна.

В клипа всъщност се изказват благодарности само към държави, които са изпратили оръжие на Украйна, стана ясно обаче от изявление на японския министър на външните работи Йошимаса Хаяши. Той е потърсил обяснение от Киев защо страната му не е спомената в клипа, въпреки че е предоставила финансова помощ както и бронежилетки и каски.


Получихме обяснение от Украйна, че благодарността в този клип е към държавите, предоставили помощ като оръжия, разясни министърът на пресконференция.

Япония не предоставя като помощ смъртоносни оръжия, защото има ограничение в Конституцията си.


Официалната помощ от страна на България също е само бронежилетки и каски. А БСП заплаши с напускане на управляващата коалиция, ако дори и един патрон бъде изпратен на Украйна. В същото време българското оръжие е четвърто по обем на доставките за воюващата за свободата си Украйна, разкри преди ден публикация на "Ню Йорк Таймс". Това обаче става през търговски сделки с трети страни - американски и европейски правителства и компании.


Източник: https://novini.bg/sviat/rusia/716268
 
Ето какво казват руснаците по въпроса - отказали сме да платим така, както е поискал доставчика - нищо общо с лоялност и братска любов. И аз искам да си плащам тока с камъни, ама чез иска валидни пари. Е, Русия си иска в рубли, които наглеците от сащ и ес ес няма да откраднат впоследствие.

 
Мислете вие, как Раша ви го наби отзад, хем оръжие не пращахте, хем отряза БГ заедно с Полша - а големите неутрални бяхме в България - оле мале , да не влизаме в конфликта, първи ни рязнаха, да тестват Германия как ще реагира - ами хубаво. Аре обяснявайте как ние сме ги провокирали като не пращаме оръжие, за разлика от всички други.
Резнаха ни защото отказваме (както и Полша) да плащаме в Рубли. Пратили сме пари по сметка в Евро (която може да бъде блокирана като санкции) и парите са върнати на България. Докато не платим в Рубли газ иок...
 
Ето какво казват руснаците по въпроса - отказали сме да платим така, както е поискал доставчика - нищо общо с лоялност и братска любов. И аз искам да си плащам тока с камъни, ама чез иска валидни пари. Е, Русия си иска в рубли, които наглеците от сащ и ес ес няма да откраднат впоследствие.


Да си чувала за спазване на договори?
 
Да си чувала за спазване на договори?
Именно! В кой договор е вписано, че платецът може да си задържи парите, така че доставчикът да не може да ги получи?

Договорът е нарушен преди това и не от Русия.
 
Бе вие с тоя шашавия ли продължавате да се обяснявате? :))
Той подражава на лидерите си и някой горе беше писал за липса на критично мислене у българите. Е при него е пример за липса на всякакво мислене.
Видимо лицемерие от страна на ЕС да реве като вдовица за ..., защото са били нарушени договорите. Е то 2 месеца тия санкции разказаха играта на всякакви регулации, спогодби и договори. В случая най-малкото, което аз лично очаквам от т.нар. ни лидери и управляващи е да се държат като мъже и като са подхванали икономическа война, трябва да си мислил напред в ходовете. Това реване е меко казано педалско отношение към създадената ситуация.
 
Междувременно и Херсон вече е освободен от нацисткия режим.
 
Путин не планирует разговоров по газовой проблематике с лидерами ЕС

 
Путин не планирует разговоров по газовой проблематике с лидерами ЕС
Ми то кво да планира.
Тука малко ми напомня като деца как проявявахме инат и отказ да ядем, когато нещо не ни е било угодно или ни се е карала за нещо баба. Имаш алтернативи, ходиш да ядеш джанки, пък огладнееш още повече и се върнеш да искаш паница с вкусна яхния.
Ама Путин не е баба ... та ще ни излезе на всички през носа тая дивотия.

Все се надявам, че тия дет направиха тая глупост са измислили нещо наистина както трябва, ама някак ме съмнява. На първо четене виждам само някакви призиви за ограничаване на консумацията. Някак ми се иска да не разчитат на това. :D
 
Ситуацията в една снимка:

279358519_4992737777470131_5449609039240885494_n.jpg
 
България се изправя първа с помощта на Русия в борбата с глобалното затопляне. За пример сме!

Интересно, че след призива на Кирчо да се дарява по една заплата, започнаха да изчезват украинските флагчета от снимките на потребителите във фейсбук и Туитър.

Да попитам съфорумците, някой дари ли си заплатата ?
 
България се изправя първа с помощта на Русия в борбата с глобалното затопляне. За пример сме!

Интересно, че след призива на Кирчо да се дарява по една заплата, започнаха да изчезват украинските флагчета от снимките на потребителите във фейсбук и Туитър.

Да попитам съфорумците, някой дари ли си заплатата ?
Аз много исках, ама не съм вземал заплата от не помня кога... Язък...
 

Горе