Украйна - Русия какво ви е мнението

Интересното тук е че лилавото през Април е станало токлкова колкото през тръбопровода на дружбата или приблизително половината за Европа.



Виж файлът 24167
Какво се случва с внос-износа

Виж файлът 24168

Бе нека мрат ватенките, към нас пътуват 2 кораба с газ.
Да видят те кон боб яде ли.
 
Е са @ReminD ще си удари не една ами две чикии.
 
Бе нека мрат ватенките, към нас пътуват 2 кораба с газ.
Да видят те кон боб яде ли.
САЩ могат да осигурят на европа 15 милиарда кубични метра до края на годината - европа консумира 150 ние консумираме 3 ако купим 2 от САЩ едно от Азарбейджан ще си уредим газта защото сме малки а за останалата част от ЕС остава да си разделят 13.

Това че действаме рано може и да е достатъчно правило като окупираме като дял каквото ни е нужно от това което има.
Ако Кирчо дори това не успее да уреди правилно ще е ясно че нищо не става от него. Някъде писаха ли колко газ има на тези кораби ?

Да сме темата, Зеленски масово изнася зърно за печалба. При положение че почти няма да имат нова реколта дали им спретва следващия Гладомор. :)

 
САЩ могат да осигурят на европа 15 милиарда кубични метра до края на годината - европа консумира 150 ние консумираме 3 ако купим 2 от САЩ едно от Азарбейджан ще си уредим газта защото сме малки а за останалата част от ЕС остава да си разделят 13.

Това че действаме рано може и да е достатъчно правило като окупираме като дял каквото ни е нужно от това което има.
Ако Кирчо дори това не успее да уреди правилно ще е ясно че нищо не става от него. Някъде писаха ли колко газ има на тези кораби ?

Да сме темата, Зеленски масово изнася зърно за печалба. При положение че почти няма да имат нова реколта дали им спретва следващия Гладомор. :)

Писаха да. 200 милиона (не разбрах за двата кораба или на кораб).
 
Нова поговорка. Газ глава затрива. Никакъв газ.
 
Два танкера по 100 млн. кубика всеки. :)
Аз някъде видях/чух, че количеството, което (уж) ще дойде покрива нуждите ни за 1 месец.

Е са @ReminD ще си удари не една ами две чикии.
Едновременно?? o_O
 
Два танкера по 100 млн. кубика всеки. :)

Писаха да. 200 милиона (не разбрах за двата кораба или на кораб).

Значи Кирчо и Кокорчо трябват да намерят още 18 в продължение на 1 година
 
Аз някъде видях/чух, че количеството, което (уж) ще дойде покрива нуждите ни за 1 месец.
За летно потребление е толко. 200 млн кубика на месец.

Значи Кирчо и Кокорчо трябват да намерят още 18 в продължение на 1 година
Ами грубо х 2 до септември трябва да намират и после вече по 5-6 месечно. Ако нямаме други източници. :)
 
Защото заради такива разсъждения се стигна до сегашната ''убавиня''.

Не можеш да кажеш ''мисля за своята сигурност'', застрашавайки сигурността на комшията. Самите скандинавци (обикновените хора) знаят, че няма никаква заплаха от страна на Русия. Тук идеята е двете ''неутрални'' страни да се присъединят към бесовицата/глутницата с цел да провокират и вкарват Русия в поредица от безкрайни конфликти.

Има две версии защо това се случва:

1. Да се отслаби мощта на Русия и да се заграбят природните ѝ ресурси;

2. Да се създаде невиждана рецесия, която ще ускори имплементирането на НСР - по Етериум.

Което и да е от двете, не е ок, пичове. Всички ще духаме супата, но само на ТеТката ще му хареса.
Виж, едно е да са членове на НАТО и да помислят за сигурноста си, защото явно виждат в Русия потенциални окупатори и за тях. Друго е като най-големите глупаци да се съгласят да плеснат ядрено оръжие там.

Има една основна версия, погледнато от страната на Финдландия. Тъй като са следващите и не им се вярва, че "Русия няма да предприема воденни действия" към тях, както го твърдяха за Украйна, не им се рискува. И нормално. И ние се присъедихме по същите причини, защото като цяло сме слаба воденна сила. Не, че Финландия са такива, но като не са в алианса, явно си усещат несигурност.

Друго, което ми идва на ум, защо подявалите една държава не реши сама за себе си кое е по-добро. А да, и Швеция като се присъедини и ще стане весело. Доколкото съм запознат с някои факти, тази държава се слави с модернизираното си производство на въоръжена техника. :)
 
"Много е сложно да искаме помощ от нашата армия. Ние не желаем подкрепа от правителството. Оставяме на тях сами да решат как да ни помогнат"

На въпрос дали би се съгласил да се предаде, ако руснаците му гарантират безопасно излизане, боецът казва: "Проблемът е, че моят отряд е признат за терористична организация от Русия. Няма да има безопасно излизане... Не можем да се предадем, защото не сме получавали заповед за това. И няма да нарушим предишната заповед."

С погнуса давам линк към дойче зеле


 
Тъй като са следващите и не им се вярва, че "Русия няма да предприема воденни действия" към тях, както го твърдяха за Украйна, не им се рискува.
Това е чутовна глупост, бе човек.

Ясно, не сме следили конфликта м/у украйна и Русия последните 8 години, но си има достатъчно информация, за да се наваксат пропуските и не говорят подобни глупости.

Финландия не е застрашена по никакъв начин, щото не подлага на геноцид етническото руско население. Виж, ако влезе в алианса и на територията ѝ се стовари натовско въоръжение, нещата се променят.

Разберете, че не възможно да си гледам тигър в двора, за да се пазя от комшията, който не ме застрашава реално. Щото тигърът представлява риск за комшията и няма да е виновен, ако вземе та го гръмне.

Финландия знае чудесно, че така само ескалира напрежението. Това, което ние не знаем е как сащ успяват да принудят европейските държави (с изключение на Унгария) да се самоубиват?
 
Това е чутовна глупост, бе човек.

Ясно, не сме следили конфликта м/у украйна и Русия последните 8 години, но си има достатъчно информация, за да се наваксат пропуските и не говорят подобни глупости.

Финландия не е застрашена по никакъв начин, щото не подлага на геноцид етническото руско население. Виж, ако влезе в алианса и на територията ѝ се стовари натовско въоръжение, нещата се променят.

Разберете, че не възможно да си гледам тигър в двора, за да се пазя от комшията, който не ме застрашава реално. Щото тигърът представлява риск за комшията и няма да е виновен, ако вземе та го гръмне.

Финландия знае чудесно, че така само ескалира напрежението. Това, което ние не знаем е как сащ успяват да принудят европейските държави (с изключение на Унгария) да се самоубиват?
Може и да е. Нека видим. Абе те и Финландия не са го очаквали, ама:


И то прясно прясно. И там ли е имало геноцид? Виж, има си някакви исторически факти, които са в главите на дадените нации и това няма как да го пренебрехнеш. Виж каква ескалация има във футболните срещи между Англия и Франция, повярвай и там има защо да е така. :)

Най-много да плеснат бази, за ядрено, не мисля, много ще е смело и само един ще го отнесе в като начало.
 
Каза човекът Славчев, който работи с американците от Фейсбук...
Между другото, ако беше неутрален в този военен конфликт, ти нямаше да взимаш страна. Но ти очевидно страдаш от любов по Русия. Само се чудя защо не се преместиш направо в Масква и да си постваш фейковете в тяхната мрежичка "В контакте". Че нали хАмериканците бяха гадни, що им слугуваш?!?
Хич не си наясно как работи бизнеса. Това не ти е клуба по четене, където сте само наваксани зомбита. Аз работя и с американци, и с уракинци, и с руснаци. Проблем за мен няма, щом някой си плаща нормално ще работя с него, ако ще да е таджикистанец. Айде бегай да се буустваш, че пак си изплискал легена.
 
Боли ме фара за евровизия, ама умирам от кеф ежедневно да гледам русоробите как се гърчат да обясняват русия колко е добра, и колко добре се справят с войната и как всеки друг им е виновен, че са лайнарчета.
 
да гледам русоробите как се гърчат да обясняват русия колко е добра
Ма, кой се гърчи, бе? Това е факт! Световноизвестен факт. Фактите не се нуждаят от обяснение.

На вас ви се налага да обяснявате, че Байгън е ум-бръснач и че нато извършва хуманитарни мисии в различни точки на света, вследствие на които умират милиони цивилни. ;)
 
@deffnews САЩ и ЕС не биха имали никакъв интерес да съсипват руската армия и икономика, ако Русия се държеше като нормална страна и вместо да заплашва целия свят и да налага простотията си се стремеше да подобри живота на гражданите си.
 
Ма, кой се гърчи, бе? Това е факт! Световноизвестен факт. Фактите не се нуждаят от обяснение.

На вас ви се налага да обяснявате, че Байгън е ум-бръснач и че нато извършва хуманитарни мисии в различни точки на света, вследствие на които умират милиони цивилни. ;)

Отивай да копаш с мотиката, Пикало - знаем твоите факти, макти - пушещи трупове, зеленски трепе руснаци след пищен обяд, никаква война, украйна пада след 2 дни, киев заминава след 3, войната свършва след 4, на петия правим парад и играем казачок. Отивай в градината да поработиш малко, че не ти се отразява много добре русоробията - ще погрознееш още повече, то не че има много накъде повече де
 
Може и да е. Нека видим. Абе те и Финландия не са го очаквали, ама:


И то прясно прясно. И там ли е имало геноцид? Виж, има си някакви исторически факти, които са в главите на дадените нации и това няма как да го пренебрехнеш. Виж каква ескалация има във футболните срещи между Англия и Франция, повярвай и там има защо да е така. :)

Най-много да плеснат бази, за ядрено, не мисля, много ще е смело и само един ще го отнесе в като начало.
Аз лично не отричам фактите. Имперска Русия бележи сериозен крах в тази война. Заради имперските си амбиции. Други факти са, че се използват случки от миналото за да се провокират страхове. Полша е прегазена и от Германия и от Имперска Русия. Обаче Полша получава нови територии по благоволението на СССР от Германия. Кой знае защо Полша изглеждат като най-напомпания стероиден боец на САЩ и какъв интерес може да има Европа. Помпат болните полски амбиции да бъдат нещо повече от пол-регионална сила по удивително подобен начин на това, което са им обещавали от Райха преди да ги използват за плацдарм.
 
@deffnews САЩ и ЕС не биха имали никакъв интерес да съсипват руската армия и икономика, ако Русия се държеше като нормална страна и вместо да заплашва целия свят и да налага простотията си се стремеше да подобри живота на гражданите си.
Изглежда, че тази световна криза, ще бъде по-добре преодоляна в Русия. В Европа тепърва ще се задълбочават процесите на стагнация. Първо малките и географски близки до Русия държави се употребяват от САЩ.

Инфраструктурата на Украйна се унищожава всеки изминал ден. С едни голи обещания, че някой ден ще има нов план Маршал.

Според мен Русия е решила, че ако не може да има Украйна няма да я даде на друг. Ще си спаси каквото може и така.

И клипа на Роскосмос за МКС не го забравяйте.

А, дано този път да не съм прав, но точно това се случва.
 

Горе