Украйна - Русия какво ви е мнението

На фона на медийно успешната контраофанзива, Андрей Мартянов твърди обратното - много убити и ранени украински войници. Не знам, може да е руска пропаганда срещу украинската пропаганда. Истината е някъде там...

 
На фона на медийно успешната контраофанзива, Андрей Мартянов твърди обратното - много убити и ранени украински войници. Не знам, може да е руска пропаганда срещу украинската пропаганда. Истината е някъде там...

Каква пропаганда, като има снимки и видеа от превзетите села и градове, а този списвач да земе да даде 100$ за собствен домейн и после да дава "достоверна" информация.
 
САЩ с техния Ленд-лийз, чрез който СССР се въоръжи по време на Втората Световна война, продължават да удължават конфликта в Украйна. Ако не бяха непрестанните доставки на оръжия и техника от 40-те години на миналия век, руснаците вече да са се изтеглии от Харковска област.
 
Каква пропаганда, като има снимки и видеа от превзетите села и градове, а този списвач да земе да даде 100$ за собствен домейн и после да дава "достоверна" информация.
Всъщност нещата не са баш така...

В последното видео на The Duran стана ясно, че успехите на укрите са в региони, където няма руска войска, а само местните военни... милиции или каквито са там. Последната емисия на Сашовците беше пълна с критики заради тая небрежност, даже някакви аналогии с голям провал в Сирия направиха. Имаше критики както персонално към Путин, така и към цялото военно командване, че подценяват ситуацията. Ядоха ги заради неспособността да направят масово известна ситуацията със ЗАЕЦ и обстрела на американците. Точно така - на американците, защо himars-ите се изистрелват от натовски военни, а не от украинците, които не могат да работят с тая система.

Ето, ако ти е интересно да чуеш и друга гледна точка:


А колкото до блога на Мартянов: какво значение има домейнът с достоверността на казаното? Та нали всички пропагандни западни и украински медии са на собствен домейн? Кел файда??
 
Знам, че арогантността се подхранва от невежеството, но ако все пак някой от ''западняците'' в темата реши да се ограмоти относно корена на настоящия конфликт - Воала. Няма защо. :)

 
Този Путин уби и кралицата на Англия,
 
78no7et5t3n91.jpg


Това по повод изказването на руснаците, че те се оттеглят победоносно към Донецк, а украинската армия в паника ги преследва.

534CC7A7-91F2-45FC-8216-17D613BC3A98.jpeg
Да не кажете, че качвам мемета само за едната страна, да се посмеете малко и вие.

пс: Също така не знам до колко е вярно, но руснаците са оставили толкова много оръжия и техника след себе си, че само САЩ са им дарили повече от това.
 
Последно редактирано:
Последните събития показват, че Русия повече няма да гали с перце.

#контраофанзиванаконтраофанзивата

По-скоро показва безсилие... Белгород също е на тъмно...


SvQNURg.jpg
WLHH2Ea.jpg
 
Последно редактирано:
По-скоро показва безсилие
Като не бият качествено - безсилие. Като ударят - пак безсилие. Няма угодия, ей. Всичко ще се нареди, не се притеснявайте. ;)

 
п.с. Тия добавените скрийншотове да не са от фалшифите профили на оня руския войник, дето призна за точка У? :)
 
По-скоро показва безсилие... Белгород също е на тъмно...


SvQNURg.jpg
WLHH2Ea.jpg
Не исках да злорадствам, като поствам такива неща, но това с тока беше крайно тъпо от тяхна страна.
Изтреляни са ракети на стойност $80 милиона (сумата може да варира ест), за да спрат тока на цялата област за няколко часа. Доста хитро от тяхна страна.

Ще ми е интересно да кажат колко заловени руски войници са хванали в Херсон (или както путинофилите ги наричат - милиция, защото войници не били оставили :D). За сега заловената техника е в колосални количества. Руснаците може и да са тъпи, може и да са най-тъпите, обаче имат брутално много техника! За момента са дарили повече на Украйна, отколкото всички европейски страни.

Руската армия си пеела t.A.T.u. - «Нас не догонят» докато марширувала смело към Белгород.
 
На мен ми се струва, че сега започват по- сериозните военни действия.


 
На мен ми се струва, че сега започват по- сериозните военни действия.


Парти, тва ''обективно'' твой сайт ли е? Щото го следя във фейсбук, пък вчера дори Анастасия Гешева го беше цитирала. Мисълта ми е: набира скорост, движи, движи. :)
 
В началото американски военни експерти се чудеха защо Русия не е предприела тактиката на тоталната война, с унищожаване на инфракструктурата на Украйна. Явно е дошло времето и за това.
Интересно украинската армия още колко дни може да настъпва, май им се изчерпа енергията и потенциала.
 
В началото американски военни експерти се чудеха защо Русия не е предприела тактиката на тоталната война, с унищожаване на инфракструктурата на Украйна. Явно е дошло времето и за това.
Интересно украинската армия още колко дни може да настъпва, май им се изчерпа енергията и потенциала.
От 11 изстреляни ракети, 9 са свалени от ПВО, другите 2 са ударили цивилна инфраструктура. Тока е възстановен след няколко часа.

Дошло е време за унищожаването на цивилната инфраструктура? Малко ли молове, болници и училища удариха, че сега ще бутат и ТЕЦ-ове? Уж искат да запазят Украйна в тяхната сфера на влияние, а настройват цивилното население все повече срещу себе си?

За 'къв хуй' атакуват ТЕЦ?! Какво общо има армията на Украйна с това да се отопляват жителите на страната? Те кого се опитват да убият - войниците или цивилните?

Иначе съм съгласен, че Украйна не може да настъпва до безкрай, трябват им провизии. Работата е там, че източния фронт се е разпаднал - там е било масово бягане, всеки за себе си, а не тактическо отстъпление. Съответно е пълно с изоставена техника, муниции, с които могат да задържат позициите (вече как стои въпроса с горивото не знам).

Предполагам, че ще се опитат да задържат позициите около анексираните територии на Донецк и Луганск и боевете ще се изместят на юг към Херсон.
 
Последно редактирано:

Горе