Украйна - Русия какво ви е мнението

На Зеления са му сложили и зелен стол да е още по-близка асоциацията с Жабока Кърмит. Кои са двамата дедита, които коментират от балкона в шоуто на куклите?
 
1. Ракетите имат уникални обозначителни кодове.
2. По кода се разбира в коя дивизия или подразделение е била налична.
3. Била ли е там наистина.
4. Ако да, кой е бил на смяна.
5. Кой е дал заповедта за изстрелване.
Какви кодове, тези номера по тях нищо няма да разбереш, като се вземе и предвид това колко техника оставиха руснаците - това са производсвени номера, а не в коя батарея са - голям смях създаваш - това са секретни работи.
Освен ако не очакваш Украйна да каже - ей на тея координати , ей там , в тоя радиус - с300 имаме активна, която слуша - оттам е изстреляна....


То се знае откъде е изстреляна ракетата, това никой не го търси освен Ти.

Poland-Missile-Hit-Ukraine-Russia-11152022.png


200-300км от картата и г/д си правиш изводи откъде е изстреляна.

Вариант две е наистина да е била отклонена от руски сили, тъй като тя е произведена в СССР и руснаците знаят най-добре как и какво може да се направи.

Не може. Това да не ти е игра - да натиснеш копчето и да и смениш целта, голям сутрешен смях пускаш. Обясних ти в по-дългия пост, ама няма кой да чете.



Понеже не четеш и не знаеш - и самолети, и ПВО-та, и всичко - си има експортна версия, която е по-орязана. Много ясно, че няма да ги правят с копче, и да ги изключват когато решат. Спрете кънтър страйка и кол оф дюти.
 
Последно редактирано:
@ReminD няма да разбереш, защото Украйна е разграден двор. Ние като наблюдатели (засега) знаем, каквото ни кажат.
Но, ако имаме някакво логическо мислене, първо си задаваме въпроса "защо". Защо може да се е случило това?
 
@ReminD няма да разбереш, защото Украйна е разграден двор. Ние като наблюдатели (засега) знаем, каквото ни кажат.
Но, ако имаме някакво логическо мислене, първо си задаваме въпроса "защо". Защо може да се е случило това?
Обясни ми логическото мислене как дрон може да промени траекторията или руснаците да отклонят ракета с 3400-4000км/ч макс скорост. Обясних ти два пъти вече как работи С300 и, че следва движеща се цел във въздуха. Ако руски дрон е влязъл в полша да сме разбрали, и обстоятелствата да са съвсем други.



Как е станало - ми да беше питал гугъл, дали С300 е дефектирала и преди, и щеше да видиш колко случая има на паднали такива в минали конфликти? Не ми се занимава с хора дето и пиша една камара неща, те всеки пост пишат нови идиотщини и игнорират всичко, което съм адресирал без да го зачеркват дори.
 
Обясни ми логическото мислене как дрон може да промени траекторията или руснаците да отклонят ракета с 3400-4000км/ч макс скорост. Обясних ти два пъти вече как работи С300 и, че следва движеща се цел във въздуха. Ако руски дрон е влязъл в полша да сме разбрали, и обстоятелствата да са съвсем други.



Как е станало - ми да беше питал гугъл, дали С300 е дефектирала и преди, и щеше да видиш колко случая има на паднали такива в минали конфликти? Не ми се занимава с хора дето и пиша една камара неща, те всеки пост пишат нови идиотщини и игнорират всичко, което съм адресирал без да го зачеркват дори.
Четеш специфицкацията на въпросната ракета и си правиш изводи на базата на това. Ти сериозно ли си мислиш, че технологията на СССР е толкова остаряла. Въобще технологията относно военните машини почти не е мръднала през последните 50 години. ф-117 е разработван през 70-те, официлно са го направили през 80-те, излиза на показ през 80-те. И кво стана с този стелт - нищо.
 
Ти сериозно ли си мислиш, че технологията на СССР е толкова остаряла.

Въобще технологията относно военните машини почти не е мръднала през последните 50 години.

Новите технологии с копчета и променяш траекториите ли? Именно, че знам как работи ПВО-то и С300, и не може да се отклонява с някакво копче дето се свързва с частния wifi на Путин.
ТОВА Е система от 80-те години, и дори САЩ разполагат с такава на тяхна територия, над която тренират /или са тренирали - може да си сигурен, че последния болт и гайка вътре се знае не само какви са, а и откъде са и кой ги е правил.


Ракетите вътре се знае какво съдържат и с какво си говорят, в случая само с командния пост и AESA радара за да навигират и да движат по целта. Ако дрон нарочно е отклонил - нали ще трябва дрона да влезе в Полша, за да го последва ракетата.
 
Ето че видяхме как НАТО защитава членките си...

Страна-нечленка (Украйна) обстрелва с ракети територията на членка на НАТО и убива цивилното й население!

Според спогодбата, сега би следвало САЩ да вкара 4-5 самолетоносача в Азовско море и да почнат да бомбардират инфраструктурата (както правят обикновено) на Украйна! И всичкото Еурофайтери, Рафалета и Грипени да долетят и да почнат да сипват и те върху позициите на украинската армия!!! :eek:

Артикъл 5 anyone?! :rolleyes:
Къде беше Русия, когато два пъти нападнаха Армения и то не със случайно паднала ракета, а със стотици убити войници?

Срещу Азербайджан клекнаха 2 пъти, срещу Турция клекнаха, срещу Украйна губят … втората армия в света, а?

Да видим дали ще има достатъчно оръжия в техните “съюзници”, че да ги изкупят, явно и оръжия си нямат

пс: Междувременно корабите на руснаците пак бяха ударени. След като се изместиха от Севастопол, сега ги удариха и на другото пристанище. 3ти път биват ударени от нация, която няма военноморски сили :D
 
Последно редактирано:
Новите технологии с копчета и променяш траекториите ли? Именно, че знам как работи ПВО-то и С300, и не може да се отклонява с някакво копче дето се свързва с частния wifi на Путин.
ТОВА Е система от 80-те години, и дори САЩ разполагат с такава на тяхна територия, над която тренират /или са тренирали - може да си сигурен, че последния болт и гайка вътре се знае не само какви са, а и откъде са и кой ги е правил.


Ракетите вътре се знае какво съдържат и с какво си говорят, в случая само с командния пост и AESA радара за да навигират и да движат по целта. Ако дрон нарочно е отклонил - нали ще трябва дрона да влезе в Полша, за да го последва ракетата.
Дроновете са ниско забележими. Те са прекалено малки за да ги хване радар. Дроновете произлизат точно от разработката на ф-117. Която е далеч назад в годините, но може да не отваряме тази тема. Ниско-летящи апарати, които дават много слабо отражение. Ф-117 го свалиха в Югославия, точно заради това. Прихванат ръчно и визуално.
 
Дроновете произлизат точно от разработката на ф-117.
ahahaha, в дроновете няма нищо стелт като технология ахахахаха падам.

стига ми толкова предприемач за днес
 
ahahaha, в дроновете няма нищо стелт като технология ахахахаха падам.

стига ми толкова предприемач за днес
Технологията стелт, разчита на малката повърхност и отблъскване излъчването на двигателя на устройството в посоки, в които радара може да ги прихване случайно. Дроновете също имат двигател.

Ти трябва да (казвам го аз) да вземеш да признаваш собствените си грешки.
 
Къде беше Русия, когато два пъти нападнаха Армения и то не със случайно паднала ракета, а със стотици убити войници?
Тоя, па!

Ако Русия не се беше намесила, Армения и Азербайджан щяха в момента да си се млатят ''къ си требе''. Толкова па да си вярвате на глупостите чак...

Апропо, отново да попитам: Що купуваме азерски газ, след като Азербайджан е агресор, който бомби цивилни без никаква основателна причина???

Ако се затруднявате с отговора, ето един вариант: щото цялата ви лево-атлантическа клика е лицемерна до безобразие.
 
@nandibandi този въпрос с ракетата, трябва да се изясни. От този епизод, ще се разкрият много неща.
 
@nandibandi този въпрос с ракетата, трябва да се изясни. От този епизод, ще се разкрият много неща.
Дефе, нямам ноищо против - изяснете го. Пожелавам ти успех. :)

После можете да изясните и кой взериви потоците 1 и 2, че и тука доста интересни нещица може да излязат.
 
Тоя, па!

Ако Русия не се беше намесила, Армения и Азербайджан щяха в момента да си се млатят ''къ си требе''. Толкова па да си вярвате на глупостите чак...

Апропо, отново да попитам: Що купуваме азерски газ, след като Азербайджан е агресор, който бомби цивилни без никаква основателна причина???

Ако се затруднявате с отговора, ето един вариант: щото цялата ви лево-атлантическа клика е лицемерна до безобразие.
Още по-интересно как целия свят целува гъза на Катар в момента ;)
 
Още по-интересно как целия свят целува гъза на Катар в момента ;)
На мен ми се струва, че точно в момента се заяждат с Катар, но са целували, когато са избрали страната за домакин на световното - факт!

Много хубав сегмент на Wion по случая:

 
Технологията стелт, разчита на малката повърхност и отблъскване излъчването на двигателя на устройството в посоки, в които радара може да ги прихване случайно. Дроновете също имат двигател.

Ти трябва да (казвам го аз) да вземеш да признаваш собствените си грешки.

двигателя няма нищо общо с повърхността и излъчването. Случайно прихващане няма. Стелт технологията освен на отблъскваща повърхност, която отблъсква радара, има ужасно много други неща, например F-22
f498ec67068436a8d3f5dd5fc8c260b8.png


В синьо е visual range-a, в червено е какво виждат другите.

Няма стелт дронове, даже точно обратното. Имаше случай Иран преди години бяха свалили американски дрон MQ-1 в международни води, и се хвалиха 3 месеца - само че не споменаха след това какво се е случило при втория опит, когато Ф-22 го е пазил, и че изобщо не разполагат със стелт възможности, а светят като светулка на всички радари.



AESA радари Русия още не може да оборудва по самолетите си, докато САЩ използват такива в air superiority Ф-15 / Ф-22 / сигурно има и в Ф-35 - от 80-те години. Та освен, че повърхността отблъсква заради частиците и формата и ръбовете - много по-важен аспект е смяна на нискочестотните вълни на хиляди в секунда постоянно - по този начин сигнала, ако си учил физика е square law ( гравитацията е inverse square ) - право пропорционален на разстоянието - или да ти го кажа на нормален език - Колкото по-високо честотен е радара - толкова повече детайли може да видиш и обратно - затова засичането на един стелт самолет е едно, но вероятността да го локнеш на ПВО е много малка заради малките данни, които се виждат, или радара ги чете грешно и не може да знае точното местоположение:
0f3f15d069b7c8ff16b32dae43bc1f3c.png


Затова Ф-22 разчита на BEYOND VISUAL RANGE - shoot first . Отделно Ф-22 + Ф35 могат сами по себе си да работят като AWACS и да суичват на active/passive радар за intelligence.
Screen-Shot-2022-07-06-at-12.47.33-PM.png





Пусни си видеото - нали търсиш common sense - ако беше толкова лесно - всеки самолет щеше да има поне материалите от които е направен и абсорбиращите такива -, а не 5-то поколение да има само една държава, то всъщност имат и шесто поколение B-21 raider.

 
Последно редактирано:
@ReminD
Дроновете не са стелт. Неуловими са заради малкия си размер.
Ф-117 е най-изветсния стелт. Най-трудното е да се заглуши излъчването на енегрия - двигателя. Използвани са материали за покритие на кораба. В допълнение повърхността на самолета е издълбана така, че сигналите от радара да се разпръскват в много различни посоки. Да се разсейват и да не се връщат обратно по пряка линия.
 
@ReminD
Дроновете не са стелт. Неуловими са заради малкия си размер.
Ф-117 е най-изветсния стелт. Най-трудното е да се заглуши излъчването на енегрия - двигателя. Използвани са материали за покритие на кораба. В допълнение повърхността на самолета е издълбана така, че сигналите от радара да се разпръскват в много различни посоки. Да се разсейват и да не се връщат обратно по пряка линия.
Не очаквай от мен да играя Стани Богат на тема футбол. Мога, но няма :)
 
Нови удари, Украйна пак без ток.
Зеленски пак се оплаква и търси помощ, май само от Арменският поп още не е тръсил.
 

Горе