Украйна - Русия какво ви е мнението

Интересно, това съм го пропуснал. Източник?
Пропуснал си го, щото по либералните канали не се коментира. Какъв източник, самия министър на отбраната го каза. Хуманитарна помощ за 500 000 000 от началото на войната.

Служебният министър на отбраната Димитър Стоянов, който вчера беше на посещение в Украйна, се похвали пред украинския си колега Олексий Резников, че от началото на руската военна агресия срещу страната на 24 февруари България е предоставила хуманитарна помощ на Украйна в размер на 448 млн. лв.

Няма никакво значение в какъв вид е тая хуманитарна помощ. И да е от някакви запаси, пак ще се възстановява с наши пари.
 
Последно редактирано:
Пропуснал си го, щото по либералните канали не се коментира. Какъв източник, самия министър на отбраната го каза. Хуманитарна помощ за 500 000 000 от началото на войната.

Служебният министър на отбраната Димитър Стоянов, който вчера беше на посещение в Украйна, се похвали пред украинския си колега Олексий Резников, че от началото на руската военна агресия срещу страната на 24 февруари България е предоставила хуманитарна помощ на Украйна в размер на 448 млн. лв.

Няма никакво значение в какъв вид е тая хоманитарна помощ. И да е от някакви запаси, пак ще се възстановява с наши пари.
Аха, явно имаш предвид това:

България се хвали с 448 млн. лв. помощ за Украйна, а е получила 500 млн. от ЕС за украинските бежанци

Баш си го пишат по "либералните медии". По "консервативните" пишат ли че ние сме получили с 52млн повече от ЕС за същото нещо?

А иначе каквото и да е изказване на който и да е министър от това марионетно правителство го пропускам. Обслужват само руски интереси у нас, все пак Рубльо Рублев им казва какво да правят.
 
Аха, явно имаш предвид това:

България се хвали с 448 млн. лв. помощ за Украйна, а е получила 500 млн. от ЕС за украинските бежанци

Баш си го пишат по "либералните медии". По "консервативните" пишат ли че ние сме получили с 52млн повече от ЕС за същото нещо?

А иначе каквото и да е изказване на който и да е министър от това марионетно правителство го пропускам. Обслужват само руски интереси у нас, все пак Рубльо Рублев им казва какво да правят.

Да, да, знам какво ще кажеш, знам я опорната точка, ние всъщност сме на печалба от украинците.... То е ясно, че повечето е дадено от кандския боклук и розовото прасе....
 
Да, да, знам какво ще кажеш, знам я опорната точка, ние всъщност сме на печалба от украинците....
Това с печалбата не го твърдя.
Фокуса ми беше върху това, че сме получили почти равносилна стойност насреща.

А да не говорим за печалба от продажбата на оръжия и от рафинерията в Бургас (макар че там взимаме само 10% корпоративен данък, другите си отиват в Лукойл).
 
че ние сме получили с 52млн повече от ЕС за същото нещо
Ритнат от кон в главата, мила моя майно льо.

То не може да асимилира, че парите от ЕС за бежанците СА пари ЗА бежанците приети и дундуркани тук в България. Тоест, с тези пари трябв да се покрият разходите, които сме направили по тях, а не да се препратят към черната дупка за пари, a.k.a. украйна.
 
макар че там взимаме само 10% корпоративен данък, другите си отиват в Лукойл).
Айде пак кухите опорки...

Ама не питаш защо българският потребител ползва прескъпия ток на американската ТЕЦ Марица Изток - 3, докато продава навън по-евтиния от Марица 1 и 2???
 
В коментари от публикацията твърдят, че тази услуга е спряна от 2020 г.
Чакай, че се присетих...

В сайта на Луфтханза не откривам такова нещо. Напротив, дори ценоразписа си стои. За 2 години да не намерят време да махнат страницата от сайта? Не знам...

 
Пускам тука некво ново разследване за убийствата в Буча (че нали имаше рев, що всичко било приключило). Кадри с убийства на пленници, както и на цивилни. Телата, дето уж бяха наредени са си по улиците, заедно с руските чести около тях. Некви жители и роднини на жертвите, дето са станали свидетели също говорят ама сигурно са актьори от холивуд. Засечени са обаждания от телефоните на жертвите, часове след като са убити, има данни за конкретни части, които са били там и конкретни хора. Дано сенките са ОК тоя път, ама едва ли. А... и май го нема това разследване у РИА Новости и РТВ, или са бъркам?

 
На всеки загинал руски войник се падат около 10 украински.

Ако руските жертви са 100 000 - според думите на Зеленски (топ надежден източник), значи Украйна е дала към 1 милион :eek:

Реално са около 10к руснака и 100к украинеца, както се изпусна Урсула.
 
Реално са около 10к руснака и 100к украинеца, както се изпусна Урсула.
Реално ако е така, руснаците отново пишат нови военни доктрини, свикват мобилизация при 10к жертви. Реално, при 50к жертви требе да дигнат и ветераните от ВСВ, поживьом увидим.
 
свикват мобилизация при 10к жертви
Свикват мобилизация, не за да запълнят празнините, а защото се канят да млатят яко. Аз съм За!

В своята реч Байдън подчерта, че Вашингтон ще помага докато Украйна съществува.
И тук веднага нещата си застанаха на мястото си. Още малко ;)
 
Ей го е, почна са атаката, кой къдет може да са крие.

На борда на единствения руски самолетоносач „Адмирал Кузнецов“ е възникнал пожар, съобщи РИА Новости. Произшествието е станало в доковете на корабостроителницата в Мурманск, където крайцерът се намира от 2017 година.

Това не е първия инцидент. През нощта на 30 октомври 2018 година при извеждането на „Адмирал Кузнецов“ от плаващия док върху палубата му падна един от крановете. Плаващият док потъна, а на палубата на флагмана на Северния флот се появи пробойна с размери 4 на 5 метра. През декември 2019 година се случи второ произшествие – пожар, в резултат на който загинаха двама души, а над 10 бяха ранени.
 
Тактиката на Русия с унищожаването на енергийната инфраструктура работи, наблюдава се значителна деморализация в украинската армия, добре че имат хиляди наемници, та за момента удржат до някаква степен, но и това няма да е продължи дълго.
Вижда се че западните доставки не могат да насмогнат на интензитета на сраженията, 20 000 снаряда дневно , сащ с последните им доставки са осигурили боеприпаси едва за 14 дни. Купиха вече от Корея, поизпразниха и други складове, В края на Януари се очертава Украйна да остане без техника и боеприпаси. Иначе медиите от половин година разправят как руснаците останали без ракети, ама истината е друга.
Урайна е приключена като държава, въпрос на време е. Което им остане като територия ще дължи колосални суми, които с поколения няма да могат да бъдат върнати, защото промишленият и аграрният сектор т.е нещата изкарващи пари ще са в ръцете на руснаците!
 
Има ли инфо, до кога ще са канят, че 10 месеца минаха?
Официално казват само, че не бързат. За по-точни срокове питай ретарда - той все се домогва до засекретени документи. ;)
 
Официално казват само, че не бързат. За по-точни срокове питай ретарда - той все се домогва до засекретени документи. ;)
Ма що да бързат, тя войната е без пари, ора има, що па да бързат. Чакат да тръгне Кузнецов сигурно 2024г. и ги почват. Много ми е забавно с теб ама ще те оставям след малко.
 
Според мен чакат Февруари, може би тогава ще напънат здраво от няколко посоки. Но мисля че е по-вероятно Украйна да клекнат и да има мирни преговори.
 

Горе