Украйна - Русия какво ви е мнението

"Всяка вечер виждам лицата на жертвите си. Всеки ден се моля на Господ да ги изтрие от съзнанието ми. Но това е моята скръб. Истинската. Веднага щом затворя очи, те се връщат, за да ме преследват". До май миналата година 37-годишният Сергей Батински е бил лейтенант в украинската 36-а бригада на морската пехота. Днес той е затворник в руския затвор в Горловка - запустял град по средата на пътя между Донецк и Бахмут, който е под прицела на киевската артилерия. Но истинското притеснение на Сергей не са нито бомбите, нито затворът. "Предадох се на 18 май заедно с бойците от стоманодобивния завод "Азовстал". Признах всичко, но това не помогна", въздъхва той. "Жертвите ми идват да ме будят всяка нощ, гледат ме откъм решетките". Той навежда глава, избърсва очи.

Офицерът от московското разузнаване, изпратен да наблюдава срещата между затворници и журналисти, не помръдва. Той внимателно ме преглежда, допуснат в затвора заедно с руски и индийски колега, и започва интервюто. Лейтенант Батински не се сдържа. "Това се случи на 8 април. Аз и моите хора вече бяхме в Мариупол от един месец. В този ден бяхме на дежурство на позициите около стоманодобивния завод "Илия". Там не можеше да се вярва на никого. Мазетата бяха пълни с цивилни, но и с руски колаборационисти. Онзи ден инспектирам едно мазе и виждам жена. Тя е млада, сама и красива. Вижда ме. Прави две крачки назад. Уплашените ѝ очи ме развълнуваха. Бутам я в ъгъла, карам я да коленичи, разтварям си панталоните и ѝ прошепвам тази неприлична заповед. Направи го или ще те убия. Изведнъж се чува писък, звук от стъпки в тъмното. Не знам кой е, чувам само гласа ѝ. Престани, престани, гадняр. След това се обръща към мен. Премествам жената, грабвам пистолета и произвеждам три изстрела почти от упор. Той се спъва, гледа ме шокиран, после пада на земята. Аз дори не го поглеждам. Жената крещи Убиец, убиец! Отблъсквам я, качвам се по стълбите, събирам мъжете, връщам се в стоманолеярната и два месеца се заблуждавам, че истината е останала в онова мазе. Но това не е така. Осъзнавам това точно пред Азовстал. По време на разпитите дори не се опитвам да го скрия. Мисля, че съм се освободил от едно бреме. Това е само илюзия. Сега най-тежкото ми наказание не е затворът, а призраците на моите жертви, с които деля една килия".

След това Сергей престава да говори. Той навежда глава, сгъва ръце зад извития си гръб - както повелява затворническото правило - и тръгва след надзирателя, готов да го вкара в килията. Сега е ред на Ринат Алиев. Той е на 26 години и е ветеран от "Азов" - ултранационалистическия полк, който символизира съпротивата в Мариупол. На четирите му пръста са татуирани буквите на думата "омраза". "Но това е омраза към баща ми. Той ме изостави на едногодишна възраст - отсича той, - а не заради врага. Ние го молим да запретне ръкави. Отдясно се появяват скандинавска руна и надпис. "Руната символизира вечния живот, а тук пише: Който живее като воин, живее вечно. Той разбира. Той оправдава себе си. Той не е това, което си мислите. Символите бяха препоръчани от татуиста". Трудно е да му се повярва. Макар че за разлика от толкова много азовски бойци, той не е объркан с руски пленници. "Не знам защо ме изоставиха. Може би защото съм бил просто танкист, не съм бил доброволец и не съм важен".

Алиев, подобно на лейтенант Батински, също не излиза скоро на свобода. "Десет години, ако всичко върви добре - каза прокурорът. Аз само изпълнявах заповеди - оправдава се Алиев - Имаше горящи сгради, трябваше да ги наблюдаваме, за да избегнем изненади. Когато видях сенки в дима, стрелях и отидох да проверя, а там имаше само двама цивилни. И понеже никой не ме сбърка, сега плащам за тази грешка. Но повярвайте ми, татуировката нямаше нищо общо с нея. Не съм мразил никого.

Мястото му на стола заема Михаил Швиц, известен като Танос. Той е само на 22 години. Той също е ветеран от Азов. Но за разлика от Алиев и лейтенант Батински той не предлага нито покаяние, нито оправдание. "На 15 март се спотайвах на осмия етаж на една сграда, когато видях един цивилен, който носеше бяла лента, тази на руските колаборационисти, да върви по булеварда на Победата. Когато той се приближи на 400 метра от мен, просто се прицелих и стрелях. Защо го направих? Защото така се случва във войната. Защото в този момент го намразих и всеки, който беше с моя враг".

Затворници от Азов пред западен журналист. Потвърждава се една друга ЦЕЛ, дето не била изпълнена - за изправянето пред СЪД.
 
Как не те е срам да лъжеш така безочливо? Ага-та ме споменава конкретно като платен руски трол, който разпространява руска пропаганда.

А, ти ревльо, нали знаеш, че имаш опция ''игнор''?

Кой къде те споменава не ме интересува! А ти знаеш ли, че имаш лични съобщения за това колко се харесвате? Това да не го дискутираш в темата предполагам, че не ти ограничава свободата на словото.
 
Кой къде те споменава не ме интересува! А ти знаеш ли, че имаш лични съобщения за това колко се харесвате? Това да не го дискутираш в темата предполагам, че не ти ограничава свободата на словото.
Ти си жалка клюкарка. Може ли да тагваш и двамата админи, за да цивриш, че пишем извън темата? Ниво ''детската градина''. Темата има нужда от разведряване и всички нормални го правим.

Ти, когато коментираше еврото, някой от нас клюкарил ли те е на госпожата, че се отклоняваш от темата за войната, а? Смешник! Поредния цензор, който ще слага ред в чужда къща. Айде, у лево и ти.
 
Ти си жалка клюкарка. Може ли да тагваш и двамата админи, за да цивриш, че пишем извън темата? Ниво ''детската градина''. Темата има нужда от разведряване и всички нормални го правим.

Ти, когато коментираше еврото, някой от нас клюкарил ли те е на госпожата, че се отклоняваш от темата за войната, а? Смешник! Поредния цензор, който ще слага ред в чужда къща. Айде, у лево и ти.

Колко истерични коментара ще напишеш сега?
 
Да им е честито на админите, форума вече има име на руски лайномет.
Всеки ден срещам ново място където се дава като лош пример и как тук руската пропаганда свободно и безнаказано се споделя.
Бабо Недялке, ти ли си?
 
Помним, помним как избухна, когато ''артистът, доскоро известен като..'' предложи да се ваксинират само дъртите.
Не се прави на лапешиняк, защото количествата умствена дейност и ровенето в световните анали те издават. 2007-набор са тотално fucked up in the head, както се видя и от клипа по-горе.

усети ли четката, а?
mml.gif
Ти си по-запозната. Защо админите решиха да правят от твоя приятел форумен мъченик?
 
Истината е много по-грозна от това, което е публикувал NovaPS, това са само малки извадки на наци кретенчета
 
Кой къде те споменава не ме интересува! А ти знаеш ли, че имаш лични съобщения за това колко се харесвате? Това да не го дискутираш в темата предполагам, че не ти ограничава свободата на словото.
Аз харесвам почти всички активни участници тука :love:

ПП: на лични да кажеш на някой че го харесваш е некси... прекалено ангажиращо.
ПП2: ... и генериращо очаквания.
 
Аз харесвам почти всички активни участници тука :love:

ПП: на лични да кажеш на някой че го харесваш е некси... прекалено ангажиращо.
ПП2: ... и генериращо очаквания.
Това е друго ниво вече, за което ще е нужно и предпазни мерки. ;)
 
 
  • Love
Реакции: Vbb
1677715209212.png
 
4. Не харесвам русолюбците като потребителя, на който винаги съм му се възхищавал тук - @ktomov , но определено Киевските протежета ми идват малко по-фанатизирани когато става дума за изразяване на гледна точка. Може би гей парадите им идват малко, не знам.

Може би се налага да се извинява, че не съм се появявал от не малко време тук. Може би се налага да се извиня за заетата от мен позиция в опит да запазя част от достойнството на форума с личното ми мнение. Да, наистина не харесвам русолюбците. Това е мой личен избор и мое лично решение. Изразих го под публикация целяща да петни този форум, който е дал много на мен, а и на десетките хиляди ползвали го. Толкова. Това с гей парадите идва малко в повече ;)

Поздрави и до скоро :)
 
:) :) :) :)

1677731379202.png
 
Колко истерични коментара ще напишеш сега?
Аз съм жена и ми отива да съм истерична. Какво е твоето оправдание? Мислиш ли, че е много мъжествено да ревеш като малка джендър-принцеса на админите, че нещо не се случва така, както на теб ти харесва?
 
Аз съм жена и ми отива да съм истерична. Какво е твоето оправдание? Мислиш ли, че е много мъжествено да ревеш като малка джендър-принцеса на админите, че нещо не се случва така, както на теб ти харесва?

Мисля, че трябва да пишеш по темата.
 
''Със смъкнати гащи'' е положението в обеднена (НЯМА ПРАВОПИСНА ГРЕШКА) Европа:

 
И датчаните протестираха вчера поради отменения им пролетен празник, след като правителството им заяви, че имат нужда от средства за отбрана, а не за празници.
От тук следва да се запита човек - датчаните във война ли са с някого? Къде им е оръжието и защо така внезапно усетиха нужда ударно да се въоръжават? Все пак не граничат с никоя сила, която да е участник в какъвто и да е било конфликт.

В Берлин също имаше протест, призоваващ замразяване изпращането на оръжие към Украйна и упражняване на натиск върху Украйна за мирни преговори с Русия. Но как да го направи това мекушавият им премиер Олаф Шолц, бивш кмет на Хамбург, вечно усмихнат и с витаещ нанякъде поглед?

Цитат от новина:
Въпреки протестите на проукраински активисти, жителите на Берлин продължават да носят цветя на руския танк, поставен пред пред руското посолство в Германия, съобщава кореспондентът на ТАСС.
Агресивно настроени украинци хвърляха цветята и ги тъпчеха с крака, като крещяха лозунги в подкрепа на Украйна. Много берлинчани обаче отново върнаха цветята на мястото им, влизайки в схватка с проукраинската страна. Законът и редът се осигуряваха от представители на местната полиция, като от време на време отделяха настрана проукраински активисти.

И от двете преки страни на конфликта има страдащи хора. Но някак едните наглеят, държат се собственически в която и държава са отишли, а другите нямат право да кажат и дума. Спряха им и телевизиите и се лее едностранно пропаганда на елементарно ниво (по абсолютно всички канали - от wikimedia и други дигитални медии до радио и телевизии, плакати, бои, знамена, тематични осветления).

Страна ще се вземе след като конфликта е приключил и то ако има наистина независимо разследване на събитията, които са го породили. Но всички знаем, че такива няма как да има, тъй като са замесени геополитическите и финансови интереси на една световна суперсила, а другата под формата на съюз следва сляпо каквото й се нареди от първата.
САЩ печата здраво долари и тъй като долара е наложен като световна валута - изнася инфлацията навън (т.е. за печатането на долари плащат всички, освен САЩ), дава на лизинг оръжия на Украйна, продава оръжия на членките на НАТО повече от когато и да е било. Същевременно се отслабва Русия без да дават и една жертва. Всичко това е добре дошло за тях и е нормално да нямат интерес скоро този конфликт да приключи. Ще приключи когато Русия вече не е в състояние да се бие.
Вече започнаха със совалките по южната граница на Русия. Гумите на самолета на Блинкен се изтъркаха да обикаля по летищата из Казахстан и къде ли още не за да ходи и плаши правителствата как те са следващите след Украйна.
 

Горе