Украйна - Русия какво ви е мнението

Ще приключи когато Русия вече не е в състояние да се бие.
Мисля че придавате твърде голямо значение на това икономическо джудже. На щатите не им се налага толкова впрягане, за да се справят с Русия.
А колкото до Централна Азия - там в момента настъпва голяма промяна - отслабващото влияние на Русия в региона се запълва много бързо от Китай. Блинкен е там, за да (се опита) да противодейства на тях, защото те ще намажат най-много от цялата ситуация покрай войната (за тях слаба Русия = евтини горива). Освен това и централна Азия си засилват връзките с Европа, защото търсят варианти да продават множеството си изкопаеми ресурси, без да минават през руска територия. Освен това там е и "пътя на коприната", през който Китай ще прокарват своите икономически интереси - съответно те са много по-голям проблем за щатите от икономика №12 в света (преди войната).

Този още ли го гледаш, след като от 2-3 месеца предвиждаше падането на Бахмут всеки ден?
Не че наистина няма да падне скоро, вероятно идните дни, но този беше толкова убеден още от Ноември - Декември месец, че 'всеки момент' пада, а все още държи ...



1677748584388.png
 
Последно редактирано:
  • Haha
Реакции: Vbb
Мисля че придавате твърде голямо значение на това икономическо джудже. На щатите не им се налага толкова впрягане, за да се справят с Русия.
А колкото до Централна Азия - там в момента настъпва голяма промяна - отслабващото влияние на Русия в региона се запълва много бързо от Китай. Блинкен е там, за да (се опита) да противодейства на тях, защото те ще намажат най-много от цялата ситуация покрай войната (за тях слаба Русия = евтини горива). Освен това и централна Азия си засилват връзките с Европа, защото търсят варианти да продават множеството си изкопаеми ресурси, без да минават през руска територия. Освен това там е и "пътя на коприната", през който Китай ще прокарват своите икономически интереси - съответно те са много по-голям проблем за щатите от икономика №12 в света (преди войната).


Този още ли го гледаш, след като от 2-3 месеца предвиждаше падането на Бахмут всеки ден?
Не че наистина няма да падне скоро, вероятно идните дни, но този беше толкова убеден още от Ноември - Декември месец, че 'всеки момент' пада, а все още държи ...
ти като ги пишеш тея глупости сам на себе си вярваш ли си?
 
Мисля че придавате твърде голямо значение на това икономическо джудже.
Това че една фризьорка на кучета взема по 200€ на час не я прави икономическа сила.
 
Група украински саботьори нападна днес руско погранично село, стреляли са по автомобил, има 1 убит и едно ранено 10г. дете.
 
  • Wow
Реакции: Vbb
Мисля че придавате твърде голямо значение на това икономическо джудже. На щатите не им се налага толкова впрягане, за да се справят с Русия.
Прочетете предходното на цитираното от моят коментар. Не съм казвал дали САЩ могат или не могат да се справят с Русия, а че е в техен интерес конфликта да се удължи максимално много.
Дали с Русия, Китай, Северна Корея или Иран - САЩ действат внимателно. Една рязка маневра и може всички вкупом (заедно със САЩ) по едно и също време да изчезнат от картата на света.
 
Може би се налага да се извинява, че не съм се появявал от не малко време тук. Може би се налага да се извиня за заетата от мен позиция в опит да запазя част от достойнството на форума с личното ми мнение. Да, наистина не харесвам русолюбците. Това е мой личен избор и мое лично решение. Изразих го под публикация целяща да петни този форум, който е дал много на мен, а и на десетките хиляди ползвали го. Толкова. Това с гей парадите идва малко в повече ;)

Поздрави и до скоро :)
Никой не ги харесва. Но факт е, че форума по никакъв начин не е виновен, че има толкова луди. И преди ги е имало и винаги ще ги има. Всеки си прави личен избор.

Моето мнение е, че и двете нации са греда, и когато изрод срещне изрод, става тежко. Нещо такова се е случило и тук. ;) За това едните си мислеха, че ще приключи бързо. А гей парадите са за тези, които си ги искат. Както и руската музика и филми. ;)
Кой, колко масло е налял в огъня до момента.

*в милиарди

Виж файлът 28139
С това ще се съглася. САЩ не са глупави и правят това с ясна идея, че мир не търсят. ;) Но е ясно и че Русия няма да даде заден. ;)
 
Тоз Подоляк с поредния епик фейл.
следя му изцепките още след взрива на моста, къде писа "Това е само началото", а после се обясняваше, че руснаците сами си го взривили,... нещо като тоя другия актьор - Арестович, дето ракетата била свалена, ама не било точно тъй.


Кратка версия, що тоя Подоляк пак лъже...

Ето и как се отразява в нашите топ лайнярници:

До този момент няма никакви официални потвърждения за подобни събития и не може да се прецени дали става въпрос за сапунен сериал, руска провокация или действително за операция на украински диверсанти.
и 4 пъти кейвърд: пропаганда.

Попивайте капацитети.
 
Моето мнение е, че и двете нации са греда, и когато изрод срещне изрод, става тежко.
Моето мнение е, че много държиш да плеснеш мнението си, а в повечето случаи е по-добре да не го правиш.

Факт е, че двете нации са живели мирно през по-голямата част от историята си. До 2014 майдана нямаха конфликт. Дори когато усрайна стана независима държава, Руснаците не си взеха обратно териториите, които им бяха подарили. Груба грешка, защото се налага да си ги вземат сега, като занимават целия свят с подялбата на семейното имущество, но както и да е..

Мисълта ми е, че не си представител на много по-добра нация, за да даваш оценки. Народ, който само сменя господарите и се кланя още по-ниско на следващия, няма право да дава оценка на други народи. Капиш?? ;)
 
Дори когато усрайна стана независима държава, Руснаците не си взеха обратно териториите, които им бяха подарили. Груба грешка, защото се налага да си ги вземат сега, като занимават целия свят с подялбата на семейното имущество, но както и да е..
Не знам що си мислиш, че при разпада на СССР, Русия е била в състояние "да си вземе обратно", каквито и да е територии. Ма няма лошо да си го вярваш.
 
Не знам що си мислиш, че при разпада на СССР, Русия е била в състояние "да си вземе обратно", каквито и да е територии. Ма няма лошо да си го вярваш.
Няма значение аз в какво вярвам. Факт е, че е имала пълното право да го направи, а не сега некви гнусни наркомани да заявяват ''ще си вземем Крим''. Ще вземете дедовия...

Те дали си вярват и лошо ли е, ако да?
 
Моето мнение е, че много държиш да плеснеш мнението си, а в повечето случаи е по-добре да не го правиш.

Факт е, че двете нации са живели мирно през по-голямата част от историята си. До 2014 майдана нямаха конфликт. Дори когато усрайна стана независима държава, Руснаците не си взеха обратно териториите, които им бяха подарили. Груба грешка, защото се налага да си ги вземат сега, като занимават целия свят с подялбата на семейното имущество, но както и да е..

Мисълта ми е, че не си представител на много по-добра нация, за да даваш оценки. Народ, който само сменя господарите и се кланя още по-ниско на следващия, няма право да дава оценка на други народи. Капиш?? ;)
Каза го русофилската пропагандаторка. :D Къде обръщаш рублите? :D

Тя защото Русия много добре се справя с управлението на територията си. Най-голямата територия и най-голяма мизерия. Все едно да дадеш на маймуна картечница. Няма идея какво да прави с нея.

Щом същества като теб дават оценка, и амеби могат да пишат тук. Не знаех, че Русия са ни били господари. Народ, който сменя позицията си и партньорите, за да е в по-благоприятни условия за развитие, може да дава не само акъл, а и може да се следват примери от него.
 
И датчаните протестираха вчера поради отменения им пролетен празник, след като правителството им заяви, че имат нужда от средства за отбрана, а не за празници.
От тук следва да се запита човек - датчаните във война ли са с някого? Къде им е оръжието и защо така внезапно усетиха нужда ударно да се въоръжават? Все пак не граничат с никоя сила, която да е участник в какъвто и да е било конфликт.

В Берлин също имаше протест, призоваващ замразяване изпращането на оръжие към Украйна и упражняване на натиск върху Украйна за мирни преговори с Русия. Но как да го направи това мекушавият им премиер Олаф Шолц, бивш кмет на Хамбург, вечно усмихнат и с витаещ нанякъде поглед?

Цитат от новина:


И от двете преки страни на конфликта има страдащи хора. Но някак едните наглеят, държат се собственически в която и държава са отишли, а другите нямат право да кажат и дума. Спряха им и телевизиите и се лее едностранно пропаганда на елементарно ниво (по абсолютно всички канали - от wikimedia и други дигитални медии до радио и телевизии, плакати, бои, знамена, тематични осветления).

Страна ще се вземе след като конфликта е приключил и то ако има наистина независимо разследване на събитията, които са го породили. Но всички знаем, че такива няма как да има, тъй като са замесени геополитическите и финансови интереси на една световна суперсила, а другата под формата на съюз следва сляпо каквото й се нареди от първата.
САЩ печата здраво долари и тъй като долара е наложен като световна валута - изнася инфлацията навън (т.е. за печатането на долари плащат всички, освен САЩ), дава на лизинг оръжия на Украйна, продава оръжия на членките на НАТО повече от когато и да е било. Същевременно се отслабва Русия без да дават и една жертва. Всичко това е добре дошло за тях и е нормално да нямат интерес скоро този конфликт да приключи. Ще приключи когато Русия вече не е в състояние да се бие.
Вече започнаха със совалките по южната граница на Русия. Гумите на самолета на Блинкен се изтъркаха да обикаля по летищата из Казахстан и къде ли още не за да ходи и плаши правителствата как те са следващите след Украйна.
айде и тоя се предаде...
 
Щом същества като теб
Аз

и амеби могат да пишат тук
Ти

Не знаех, че Русия са ни били господари
Че как ще знаеш? То знанието се получава с малко усилия и активна мозъчна дейност. Дори да си малък и да не си бил свидетел, майка ти трябва да знае - питай я. ;)

Народ, който сменя позицията си и партньорите, за да е в по-благоприятни условия за развитие
По-благоприятна е само дрогата, която вече е масово достъпна, съдейки по мозъчните ти напъни.
 
Не знам що си мислиш, че при разпада на СССР, Русия е била в състояние "да си вземе обратно", каквито и да е територии. Ма няма лошо да си го вярваш.
Щото обича братушките. По-възможност пияни и да свършват бавно. :D

айде и тоя се предаде...
Да, мозък се иска и там, но квото такова. То темата си е такава. Събра ги. ;)
Че как ще знаеш? То знанието се получава с малко усилия и активна мозъчна дейност. Дори да си малък и да не си бил свидетел, майка ти трябва да знае - питай я. ;)
Щом си се чувствала така, няма лошо. Който както иска да се чувства. Със сигурност съм по-голям от теб. ;) Толкова си познаваш и опонентите.

По-благоприятна е само дрогата, която вече е масово достъпна, съдейки по мозъчните ти напъни.
Тук лапаш патладжана, защото не си по темата, а влизаш в обиди. ;)
 
The European Parliament on Tuesday banned TikTok from staff devices over cybersecurity concerns, meaning the Chinese video-sharing app is now barred in all three of the EU's main institutions.

US и Канада също.
 
айде и тоя се предаде...
"Тоя" има право на лично мнение. Човек трябва не само да е сляп и глух, ами и без мозък за да не види тези неща, които съм описал.
Споменал съм, че страна няма да взема и е така.
Имам приятели от двете страни - Украйна и Русия (както и много от половин Европа, Австралия, Канада и не, не са само българи). Винаги като са ме питали какво мисля, съм отговарял - "всички сме хора и никой не заслужава да страда". Това ми е мнението, това ми е "предаването" за което говориш.
Има геополитически интереси, за които се води борба в момента и всички ние по целия свят страдаме по един или друг начин. Колкото по-бързо бъде приключен конфликта - толкова по-добре за хората.
 

Горе