Украйна - Русия какво ви е мнението

@Лошият каква беше опорката с фалшивия канал, фалшивата информация за снарядите и другите ти небивалици?


Не че се учудвам, защото тук до страница 200 не вярвахте, че има война и ви лъжат западните медии...
Реално не е война. Една такава би приключила за месец. Излиза, че все пак западните медии лъжат :) Добри са в пропагандата спор няма, но това е основата на западната демокрация - лъжите и пропагандата.
 
Видео от преди 5-6 г., когато немските медии бяха още що годе свободни: Иронично и с черен хумор обяснение на западната финансова система, базирана на дългове:
https://fb.watch/jgBY5gcoH7/
 
  • Haha
Реакции: Vbb
Реално такива разказчета на случки можеш д анамериш хиляди в нета по всяка една злободневена тема. Както и видеа...

Добре де, тая пияната мастия тук в темата не ги ли говори 1:1 всички тия глупости от една година насам?

и сега вадят останките му по молба на Ростех . 😀
По скоро крадат технологията, защото сами няма как да направят нещо подобно.
 
  • Haha
Реакции: Vbb
Добре де, тая пияната мастия тук в темата не ги ли говори 1:1 всички тия глупости от една година насам?


По скоро крадат технологията, защото сами няма как да направят нещо подобно.
тъпунгер...... я се осведоми сащ от къде крадат технологии.... Руснаците имат 150 пъти по добри технологии от сащ. Ма простата ти фашистка глава няма как да го разбере.
 
Нормално е "мъченикът" Навални да е идол на лицемерната, безмозъчна, бързозабравяща, късопаметна, нискоинтелигентна наша паплач от гъзолизци и бивши комунисти.
Същият Навални, който организираше националистически маршове в Москва в стил Луков марш преди 15 години, същият, който подкрепяше първоначално отцепването на Крим, правеше анти-имигрантски и анти-мюсюлмански изказвания, наричайки ги хлебарки, с цел да спечели гласове за кмет.
Изведнъж Навални се превърна в защитник на гей браковете, критик на войната в Украйна, мъченик, герой, само щото Запада го хвана да го използва като такъв. Обърна се на 180 градуса (не на 360, както би казал един германски министър, с либерални разбирания по математика), така както нашите дечица на комунисти станаха удобно евроатлантици. Вероятно се виждат в огледалото чрез него.
Сега нашите водорасли сами се лъжат и омаловажават нацисткото му минало, измисляйки какви ли не малоумни и забавни оправдания.
В същото време Даниел Хейл, бивш разузнавателен анализатор на Агенцията за национална сигурност (NSA), е в затвора, щото изпраща секретна информация за жертвите на американските дронове до пресата, давайки сведения, че 90% от тях са цивилни.
Джулиан Асанж е в тежко състояние в затвора, защото изнесе данни за издевателствата на американската армия в Близкия изток, а Едуард Сноудън се преследва. Листът е дълъг, а пяната от злоба и лицемерие изригва като вулкан от ушите на нашата бързозабравяща паплач от послушници като ги споменеш, а инак весело пръцкат от щастие, защото филмче за Навални взе Оскар, така както брадатите джихадисти от Идлеб се радваха, когато филмчето за Белите каски взе наградата.
Добре дошли във вселената на послушните водорасли, където лицемерието, двойните стандарти, късата памет, са издигнати до стаден, племенен култ.
 
Българският доброволец в Донбас Цветомир Гетов е починал във Виена, след като е бил тежко ранен на украинския фронт, съобщиха негови приятели.

Гетов е в редиците на опълчението в Донецк от 2017 г., като първоначално се е занимавал само с хуманитарна дейност, а после се включва и в сраженията, в отряда за специални операции и бързо реагиране.
Доброволец в Донбас ама се лекувал във Виена... всичките един уй ви е правил.
 
тая пияната мастия тук в темата
Предполага се, че визира мен (за 2-ри път се използва това нарицателно), затова ще помоля @Blinky да изтрие поста и да направи забележка на въпросния индивид. Това е по-добрият вариант, отколкото да започна да му връщам и да омажем за пореден път темата с грозни обиди.

Отговарям за нормалните участници в темата, защото въпросното същество УЖ ме е игнорирало и не ме чете ;):

1. Не консумирам алкохол - не мога да пия, не обичам, не ми харесва нито вкуса, нито ефектът от алкохола!
2. Всичките ми твърдения (или поне 99% от тях) са базирани на необорими факти. Какво да обясняваш на хора, които, въпреки официалното признание от страна на сащ, все още не знаят, че на територията на усрайна е имало десетки биолаборатории, в които са провеждани опасни експерименти с още по-опасни патогени?
3. Липсата на валидни аргументи не е причина да мразиш хората, които имат и представят такива. Това е белег на тотално безсилие, което е по-удачно да си се демонстрира само в тесен семеен кръг.
 
  • Like
Реакции: Vbb
Някой е плеснал през ръцете списача в лайнярника оффнюз... щото написал: "Руски Су-27 свали американски дрон над Черно море" :D

По тоо начин няма как гъбите да попият информацията правилно.. затуй - мигновенна промяна: "Руски Су-27 се сблъска с американски дрон над Черно море"

prom2.png



prom1.png
 

Тука не знам дали е ясно, но Вагнер са се снимали на мястото, където в края на Декември Зеления раздаваше медали.

За Бахмут от последните дни: От място, от където ще започне пролетната офанзива.. до бият се символично, без стратегическо значение.

Oleksandr Syrskyi, the commander of Ukraine’s Ground Forces, said that the defense of Bakhmut was necessary for the start of the spring counteroffensive, which is "not far off,"

"I think it is more of a symbolic value than it is strategic and operational value," U.S. Defense Secretary Lloyd Austin, as cited by Reuters, told journalists during his trip to Jordan.
 
Съединените щати разглеждат вариант за пряка намеса в бойните действия в Украйна в случай, че се появят изгледи за поражение на Киев в хода на войната. Това каза американският разследващ журналист и носител на "Пулицър" Сиймур Хърш по време на публична проява на американската неправителствена организация "Комитет за републиката" във Вашингтон.

"Казват ми, че играта ще бъде такава - "това е НАТО, ние подкрепяме НАТО в настъпателни операции срещу руснаците", което няма да излъже света. Ние сме тези, които воюваме с руснаците", заключи Хърш.

Той споменава формирования 82 и 101 от въздушно-десантните дивизии на американските сухопътни войски, които се прехвърлят в Европа.

"Говорим за бригади - не за батальони, а за бригади", отбеляза Хърш. Според него Русия още не е задействала своите "главни сили" в конфликта.

Публицистът нарече още "налудничава история" версията, че "проукраинска групировка" е взривила "Северен поток" и "Северен поток - 2", както заяви The New York Times по данни на американското разузнаване.

Авторът на разследването за взрива на газопровода, който твърди, че зад операцията стоят САЩ с одобрението на президента Байдън, каза още, че знае много повече по случая.
 
Съединените щати разглеждат вариант за пряка намеса в бойните действия в Украйна в случай, че се появят изгледи за поражение на Киев в хода на войната. Това каза американският разследващ журналист и носител на "Пулицър" Сиймур Хърш по време на публична проява на американската неправителствена организация "Комитет за републиката" във Вашингтон.

"Казват ми, че играта ще бъде такава - "това е НАТО, ние подкрепяме НАТО в настъпателни операции срещу руснаците", което няма да излъже света. Ние сме тези, които воюваме с руснаците", заключи Хърш.

Той споменава формирования 82 и 101 от въздушно-десантните дивизии на американските сухопътни войски, които се прехвърлят в Европа.

"Говорим за бригади - не за батальони, а за бригади", отбеляза Хърш. Според него Русия още не е задействала своите "главни сили" в конфликта.

Публицистът нарече още "налудничава история" версията, че "проукраинска групировка" е взривила "Северен поток" и "Северен поток - 2", както заяви The New York Times по данни на американското разузнаване.

Авторът на разследването за взрива на газопровода, който твърди, че зад операцията стоят САЩ с одобрението на президента Байдън, каза още, че знае много повече по случая.
Тоя тотално изплиска легена.

Пак ли анонимен сигнал му е източника за това?
 
Тоя тотално изплиска легена.

Пак ли анонимен сигнал му е източника за това?
тъпак....

Bild: Много издиша версията, че "Северен поток" е взривен с 15-метрова орехова черупка от украинци​

Не е ясно как екипаж, съставен от капитан, четирима експерти по гмуркане и лекар, може да извърши толкова сложен саботаж​


Теорията за предполагаеми проукраински специални командоси, за които се твърди, че са извършили атаката срещу газопроводите в Балтийско море с помощта на ветроходна яхта, става все по-съмнителна, пише германският вестник "Билд".

БЛИЦ припомня, че тази версия бе обявена в NYT само часове, след изненадващото посещение на германския канцлер Олаф Шолц във Вашингтон, където той разговаря повече от час с американския си колега Джо Байдън "на четири очи", без участието на преводачи.





Според американския експерт полк. Дъглас Макгрегър версията за украинска следа е "смехотворна", а основната причина да се пусне в пресата е натиска върху германския канцлер в страната му, тъй като "на практика САЩ атакува съюзник от НАТО, което е равнозначно на обявяването на война".

Полк. Макгрегър обясни пред Youtube канала "Judging Freedom", че подобна операция може да се осъществи единствено с "държавна намеса, най-вероятно от САЩ", поради сложността и специфичното взривно вещество, което трябва да се задейства дистанционно, докато се намира под водата.

По неговите думи, това е първият случай, в който президентът Зеленски "не е излъгал". Украинският лидер неколкократно отрече намесата на Киев в диверсията срещу газопровода.

Ето какво пише "Билд":

Ветроходната яхта "Андромеда", за която германските разследващи смятат, че може да е замесена в саботажа на "Северен поток", не е имала специален механизъм за потапяне на голяма партида експлозиви, пише вестник "Билд" в събота.


Авторите се позовава на предишни съобщения в медиите, според които на извършителите са били необходими 500 кг. експлозиви, за да взривят тръбите. "За три взрива биха били необходими поне 1500 кг. експлозиви. На "Андромеда" няма кран, който да спусне такива количества под водата", отбелязва вестникът.

Твърди се, че "Андромеда" е наета от курорта Бреге на остров Рюген, оборудване с двигател с мощност 75 к.с. и е плавала от Рощок през Рюген до Борнхолм, за да позиционира най-малко 1500 килограма експлозив точно върху газопровода - на дълбочина 80 метра.

Не е ясно как екипаж, съставен от капитан, четирима експерти по гмуркане и лекар, може да извърши толкова сложен саботаж от борда на такава орехова черупка?

Второто несъответствие, според автора, се крие в логистиката - едва ли е възможно да се пренесе контрабандно такова количество взривни вещества през Полша и Германия, без да бъдат забелязани.

Третият проблем е оборудването на водолазите. Експертите се съмняват, че "Андромеда" е подходящ за транспортиране на такова оборудване.

Как водолази могат да поставят 500-килограмово взривно устройство на дълбочина 80 метра, без да бъдат забелязани? Експертът по гмуркане Матиас Хьолцл пред "Билд": „Много сложно! Трябват ви 30 литра специална газова смес само за едно гмуркане – на борда трябва да е имало десетки бутилки.“

Инструкторът по гмуркане Робърт Рьоске описва друга възможна техника: „Система, която филтрира въздуха за дишане с калцинирана вар.“ Проблем: изплуване без азотно отравяне. „Това отнема четири до осем часа“, казва Рьоскер. „Всеки кораб, който стои на едно място толкова дълго, се забелязва от мили разстояние.“
 
Тоя тотално изплиска легена.

Пак ли анонимен сигнал му е източника за това?
Каза глупакът, който пусна опорка на Дневник, в която се твърдеше, че Путин е ''клекнал'' и вече позволява плащането на газ в друга валута, освен рубли. Послед тихомълком, на принципа ''пръднал в рейса" промени заглавието, цитирайки друг сайт с истинската новина.

Същият дебил, който няма едно смислено мнение в темата, но компенсира с лични нападки. Същият, който се кефи, че ''ще убиваме'' руснаци, без да е убил и муха през времето на жалкото си и напълно ненужно съществуване... Кво да ги правиш - лево-либерастчета, издържани все още от мама и тати.
 
Каза глупакът, който пусна опорка на Дневник, в която се твърдеше, че Путин е ''клекнал'' и вече позволява плащането на газ в друга валута, освен рубли. Послед тихомълком, на принципа ''пръднал в рейса" промени заглавието, цитирайки друг сайт с истинската новина.

Същият дебил, който няма едно смислено мнение в темата, но компенсира с лични нападки. Същият, който се кефи, че ''ще убиваме'' руснаци, без да е убил и муха през времето на жалкото си и напълно ненужно съществуване... Кво да ги правиш - лево-либерастчета, издържани все още от мама и тати.
убий глупака с мълчание и пренебрежение...
 
убий глупака с мълчание и пренебрежение...
С удоволствие, но практиката е показала, че само като ги запсуваш грозно си сядат на насраните задници. Ако мълчиш, го приемат за слабост и започват да обиждат още по-грозно.

Въпросният цирей от месеци твърди (лъже, естествено), че ме е сложил в ''игнора'', но продължава да ме споменава в почти всеки свой пост. То е ясно, че е тъп като слонски гъз, но по-интересното е защо е толкова маниакално обсебен от скромната ми персона?? o_O
 
С удоволствие, но практиката е показала, че само като ги запсуваш грозно си сядат на насраните задници. Ако мълчиш, го приемат за слабост и започват да обиждат още по-грозно.

Въпросният цирей от месеци твърди (лъже, естествено), че ме е сложил в ''игнора'', но продължава да ме споменава в почти всеки свой пост. То е ясно, че е тъп като слонски гъз, но по-интересното е защо е толкова маниакално обсебен от скромната ми персона?? o_O
и мен ме е сложил в игнора иначе щеше да види , че във всеки пост го псувам . Аз имам някаква мега нетърпимост към подобни олигофрени и ги храня яко. Забелязах , че сондьора и скай нещо спряха да ме хейтят
 

Горе